Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Forumowicze mam prośbę- podzielcie się kosztami na położenie płytek- jaka cenba od m2? Nam jeden człowiek zaproponował 35 zł/m2 za kotłownię :o gdzie za płytki daliśmy 13 zł/m2 ;)

Będę bardzo wdzięczna.

 

We Wrocławiu ceny u glazurników bez firmy zaczynają się mniej więcej od 40 zł / m2 Niektórzy więcej krzyczą za ścianę inni znowu za posadzkę, pewnie zależy od widzi mi się budowlańca. Firmy wyceniały mi robociznę od 60 zł nawet do 120 zł. Oczywiście dodatkowo płatne listwy lub szlifowania, montaże armatury itd. Przed robocizną umawiaj się na konkretną stawkę i wymagaj wyliczenia metrów i wszystkich kosztów dodatkowych. Ewentualnie umów się na konkretną kwotę za pomieszczenie i w tej cenie rób co Ci do głowy przyjdzie. Też mnie bolało jak przyszło płacić więcej za robociznę niż za materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

U mnie brali 50 i 60 zł w zależności od płytek.

Za te tanie w garażu ugadałem się na 40zł i wyzywał, że się zgodził bo te tanie płytki są krzywe jak cholera.

Szlif 70zł/mb

Każdy otwór 7 zł

Osadzenie wanny, brodzika, geberita itp. wszystko osobno.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza.....

 

Bo to ciężkie pytanie, za elektrykę płaciłem 35 zł od punktu, przy automatyce krzyczą spokojnie 50 zł (punktów ponad 350) - to cena za samą instalację, do tego dochodzi montaż urządzeń i uzbrajanie rozdzielni. Kanalizację i wodę miałem liczoną kompleksowo, więc się co do stawek nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to ciężkie pytanie, za elektrykę płaciłem 35 zł od punktu, przy automatyce krzyczą spokojnie 50 zł (punktów ponad 350) - to cena za samą instalację, do tego dochodzi montaż urządzeń i uzbrajanie rozdzielni. Kanalizację i wodę miałem liczoną kompleksowo, więc się co do stawek nie wypowiem.

 

A Możesz wpisać ogólny koszt za poszczególne instalacje?

Jeśli nie na forum to proszę o wiadomość na priv.

Zbieram wyceny i jedni instalatorzy liczą jako pkt umywalkę a inni w zakresie umywalki 3 pkt. tj CW, ZW i Kanaliza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze mam prośbę- podzielcie się kosztami na położenie płytek- jaka cenba od m2? Nam jeden człowiek zaproponował 35 zł/m2 za kotłownię :o gdzie za płytki daliśmy 13 zł/m2 ;)

Będę bardzo wdzięczna.

 

Ja na Pomorzu za cała piwnicę placiłem 25zł/m2 schody w piwnicy policzył normalnie na metry czyli zaplaciłem 200zł (bardzo tanio )bo normalne ceny to okolo 700zł jak inni wycenili. Również kupiłem tanie płytki na piwnice i garaż rzędu 12-13zł/m2 .Cena sama mówi za siebie (są krzywe )ale nie wygląda to na całości tak zle, Na górę biorę sprawdzonego majstra .Ugadałem sie od całości na cene licząc też mniej więcej metry (2 łazienki,salon,kuchnia,korytarz ,wiatrołap,korytarz u góry) cena 6tyś. czyli około 40zł.m2 ale za obrobienie wanny ,kontaktów itp.nic dodatkowo nie płace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Ja za instalację elektryczną nie biorę mniej jak 35zł. Przy czym punkt to to co się świecie, żarówka, gniazdko, siłowy to 2 punkty, krzyżowy 2 punkty, schodowy półtora punktu. Tablica liczona oddzielnie. Automatyka i instalacje dla projektantów wnętrz liczone indywidualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Napiszcie jakie stawki mieliście za instalacje Wod-kan i elektryczną.

Pozdrawiam

 

Ja łącznie za instalację wod-kan + C.O zapłaciłem 9500. Podłogówka - łazienka góra + dół, hol, Kuchnia - łącznie wyszło chyba ok. 20m2.

Instalację elektryczną robiłem sam, ale z tego co się orientowałem to u mnie biorą tak ok. 50zł za punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Tak przy okazji ostatnio oglądałem instalację elektryczną u klienta, który zadowolony się chwalił, że zapłacił 5000 zł za cały dom z materiałem w sumie ok 100 punktów. Zgodził robociznę z materiałem. Jak to zobaczyłem to mnie oczy bolały- nic mu już nie mówiłem ale lipe mu odwalili straszną. Większość instalacji robiona 5 żyłowym przewodem. czyli poszczególne obwody na oddzielnej fazie ale wspólnym zerze i ochronnym. Ogólnie bida nba ścianie straszna, a jak zobaczyłem jak zrobili oświetlenie stopni przewodem alarmowym to mnie rozwaliło całkiem. Lipa i tyle - u mnie by to zrywali i spadali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Możesz wpisać ogólny koszt za poszczególne instalacje?

Jeśli nie na forum to proszę o wiadomość na priv.

Zbieram wyceny i jedni instalatorzy liczą jako pkt umywalkę a inni w zakresie umywalki 3 pkt. tj CW, ZW i Kanaliza.....

 

instalacja centralnego ogrzewania w tym parter podłogówka, poddasze klimakonwektory, sterowniki, co+cwu pompa ciepła - 76 400 zł

instalacja elektryczna, instalacja automatyki, rtv, it, cctv - 25 800 zł

 

ceny uwzględniają materiał i robociznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Pomorzu za cała piwnicę placiłem 25zł/m2 schody w piwnicy policzył normalnie na metry czyli zaplaciłem 200zł (bardzo tanio )bo normalne ceny to okolo 700zł jak inni wycenili. Również kupiłem tanie płytki na piwnice i garaż rzędu 12-13zł/m2 .Cena sama mówi za siebie (są krzywe )ale nie wygląda to na całości tak zle, Na górę biorę sprawdzonego majstra .Ugadałem sie od całości na cene licząc też mniej więcej metry (2 łazienki,salon,kuchnia,korytarz ,wiatrołap,korytarz u góry) cena 6tyś. czyli około 40zł.m2 ale za obrobienie wanny ,kontaktów itp.nic dodatkowo nie płace.

 

To ceny masz bardzo promocyjne, pewnie zależy też od projektu łazienek, bo tam najwięcej kombinacji, ale na pewno nie przepłacasz - pytanie tylko jak z jakością pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o parapety- z czego macie?

Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(

 

Też się zastanawiałem nad konglomeratem, ale ostatecznie wziąłem ciemny czarno-grafitowy granit. W środku i na zewnątrz ten sam. Za wszystkie parapety wyszło mi 2600 zł (w pokoju z balkonem frontowym również mam parapety, bo to duże okno troszkę zmieniłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Mam pytanie o parapety- z czego macie?

Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(

Parapety wewnętrzne - granit. Materiał w cenie 1200 PLN. Sztukowo - 8. Zamontowanie coś ok. 450 PLN z materiałem (tj. klej, gładź, silikon). Jeśli na parapecie mają stac doniczki to nie polecam konglomeratu - chłonie wodę, może pozostawic plamy. Nie pomoże nawet impregnacja.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...