Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ceny masz bardzo promocyjne, pewnie zależy też od projektu łazienek, bo tam najwięcej kombinacji, ale na pewno nie przepłacasz - pytanie tylko jak z jakością pracy :)

 

W tym przypadku gosc jest sprawdzony widzialem juz jego lazienki i salony. Ogolnie to bierze wiecej ale ze bedzie robil prawie wszystko (lazienki, kuchnie, salon, korytarze i wiatrolap,) z tego mamy taka cene 40zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie o parapety- z czego macie?

Dziś byłem oglądać i podobały mi się konglomeratowe w kolorze beige ale 660zł/m2 :(

 

A ja mam takie, jak na zdjęciu. Kupowałam tutaj http://ms-okna.pl/

Niestety na fakturze mam cenę za wszystkie, a nie za m2. Na pewno cena była dużo, dużo niższa niż u krakowskich i podkrakowskich kamieniarzy, nawet po dopłaceniu transportu.

 

parapety.jpg

 

Z tego samego konglomeratu mam też blacik na szafeczce w łazience, ale szafeczka już z innej firmy.

 

Ci (http://www.parkier.pl/parapety-aglomarmury.html) też proponowali mi dość atrakcyjne ceny).

Ja kupowałam rok temu.

Edytowane przez fiona123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku gosc jest sprawdzony widzialem juz jego lazienki i salony. Ogolnie to bierze wiecej ale ze bedzie robil prawie wszystko (lazienki, kuchnie, salon, korytarze i wiatrolap,) z tego mamy taka cene 40zl/m2.

 

ja już pisałem, że rozbieżność cenowa powala. u nas dolna łazienka przy założeniu, że będzie cała w kaflach i szlifowane krawędzie wyceny od 2,4 do 7 tyś. wszystkie wyceny dotyczyły zrobienia łazieneczki na gotowo...

 

myślicie że glazurnik położy płytkę ciętą z cegły ręcznie formowanej czy to raczej murarza od klinkieru trzeba szukać?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich FORUMOWICZÓW i z góry proszę o wyrozumiałość, gdyż będzie to mój pierwszy post. :rolleyes:

 

Zdaję sobie sprawę, że temat był już pewnie wałkowany jednak ilość postów jest ogromna i nie mogę dotrzeć do źródła szczególnie, że pierwsze wiadomości, które mówiły o tego typu zmianach są już pozbawione zdjęć .

Jestem w trakcie budowy Rododendrona 6 - obecnie poziom "0". Jedną z istotniejszych zmian w projekcie jest przerzucenie kotłowni na tył garażu (garaż poszerzony o 1m) i opcja zrobienia podwójnego komina systemowego + wentylacja dla: 1) piec gazowy z zamkniętą komora spalania, 2) dodatkowy dymowy dla pieca na paliwo stałe.

 

Czy ktoś z forumowiczów stosował takie rozwiązanie? Czy z waszego doświadczenia ma to sens? Czy mógłbym liczyć na ewentualne fotki z takiego lub podobnego rozwiązania? Wiem, że komin wyjdzie cholernie wysoki bo trzeba z nim uciec aż nad kalenice, a będzie wychodził blisko krawędzi dachu. Budowlańcy nie widzą problemu, ale oni tak jak Pani architekt nigdy ich nie widzą. Ale może problem się pojawi, a teraz jeszcze można go uniknąć.

 

Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi. :wave:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

arabis tu masz zdjęcie z kominem w kotłowni za garażem. Można by go dać bliżej kalenicy wówczas byłby niższy.

 

IMG_8693.JPG

 

 

vabien

wg projektu od schodów do okna jest 3,06m

drugi wymiar to 3,74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki LOKMEN... co to znaczy ten drugi wymiar? 3 m to mało, mysle ze sensowne byloby juz 4,5 m...pytam bo wybieramy sie do architekta i zastanawiamy sie czy nie mozna poszerzyc domu o ten 1metr. Powiem Wam szczerze ze okropnie meczy mnie salon w tym projekcie, 2 miesiace sie zastanawiam czy likwidowac gabinet czy nie, z jednej strony jest on tam zbedny ale z drugiej strony boje sie miec tunel zamiast salonu no i zastanawiam sie co i gdzie postawic, słaba ta moja wyboraznia ;/. najgorsze jest to, ze jak wczesniej rzadne projekty mi sie nie podobaly to teraz ciagle cos wydaje mi sie lepsze, chociaz pocieszam sie, ze ewentualne "problemy" pojawiaja sie gdy temat jest drążony...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jeszcze nie, ale ponieslismy juz koszta no i mąż sie krzywi ze mi ciagle cos nie pasuje ;p. Poza tym domek ma wiele plusow, jedynie ten salon... najlepiej byłoby zobaczyc i porownac dwie wersje w realu bo zdjecia nie oddają w 100% stanu rzeczywistego. Zobaczymy co nam architekt zaproponuje :)

MUSZE raz jeszcze przewertowac forum i posciagac zdjecia by sie mocno zastanowic czy likwidowac gabinet czy nie, tylko dlaczego tych stron jest az 500 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jeszcze nie, ale ponieslismy juz koszta no i mąż sie krzywi ze mi ciagle cos nie pasuje ;p. Poza tym domek ma wiele plusow, jedynie ten salon... najlepiej byłoby zobaczyc i porownac dwie wersje w realu bo zdjecia nie oddają w 100% stanu rzeczywistego. Zobaczymy co nam architekt zaproponuje :)

MUSZE raz jeszcze przewertowac forum i posciagac zdjecia by sie mocno zastanowic czy likwidowac gabinet czy nie, tylko dlaczego tych stron jest az 500 !

 

Trzeba się cieszyć, że jest aż 500 i można na nich znaleźć dużo cennych informacji.

 

Zdecydowaliście się pojedynczy garaż, czy podwójny?

 

Jeśli to pomoże, a takie mam odczucia:

- dom z taką ilością balkonów poza wizualnymi aspektami to pomyłka

- po wybudowaniu domu z poddaszem, chciałbym dom parterowy, ewentualnie z "antresolą"

- w wersji z pojedynczym garażem brakuje mi pomieszczeń gospodarczych

- salon powiększyłem o gabinet, ale teraz na pewno zamieniłbym miejscami okno z drzwiami tarasowymi

- taras od razu chciałbym zabudować, połączyć z budynkiem

- bez powiększenia o pokój na dole, salon to byłaby klitka (szczególnie jeśli miało się pokój w mieszkaniu ponad 30 metrowy)

- wiatrołap powiększyłem do ściany nośnej z kominkiem - nie żałuję, bez tego nie wcisnąłbym np dwóch par gości, musieliby czekać na zewnątrz

- teraz na pewno brałbym wersję z podwójnym garażem i wyjściem z niego na tył domu

- w kuchni zlikwidowałem spiżarkę, zostawiłem przejście (na wprost drzwi do pomieszczenia przez które idzie się do garażu) i dwoje okien; częściowo przestrzeń kuchni mam zajętą przez szafę wnękową w wiatrołapie - decyzji o zmianach nie żałuję, brakuje mi tylko spiżarki.

- pomieszczenie przejściowe do garażu słabo nadaje się na kotłownie, trzeba ją przenieść na tył garażu, albo zastosować piec gazowy, pompę

- dolną łazienkę powiększyłem o przestrzeń pod schodami - dobre rozwiązanie

- spocznik na klatce mam prosty, czuję się bezpieczniej

- na górze brakuje mi pralni, gdyby była na tym poziomie jeden z balkonów posłużyłby jako suszarka

- w sypialni zlikwidowałem okno bliżej środka - zrobiłem w tym pokoju 4 metrową szafę - mieści wszystko, ale wolałbym garderobę (otwartą w środku).

- balkony lekko wydłużałem, frontowy podpierałem kolumnami - nie żałuję, deszcz nawet teraz dość mocno zacina.

- kominek w salonie mam obok komina - nie wystaje tak na salon

- wszędzie robiłbym podłogówkę i do tego montował klimę na poddaszu - teraz mam kanały powietrzne od pompy i chłodzeniem zajmuje się ten system - troszkę przerost formy nad treścią

- słupy w pokojach na górze, zamieniłbym na stalowe

- ściankę kolankową podnosiłem o jeden pustak - dobra decyzja

- ogólnie pokoje na poddaszu są w tym projekcie sensowne, ustawne, mi odpowiadają

 

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą rozmiarów domu, to może ma to sens, ale mimo wszystko szukałbym jeszcze innego projektu.

Z drugiej strony jeśli to Twój pierwszy dom, to dopiero jak pomieszkasz, to zachcesz czegoś innego. U mnie tak było. Podejrzewam, że gdyby jako pierwszy wybudowałbym dom parterowy, to teraz bym chciał z poddaszem i balkonami - tak to działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arabis tu masz zdjęcie z kominem w kotłowni za garażem. Można by go dać bliżej kalenicy wówczas byłby niższy.

 

IMG_8693.JPG

 

 

vabien

wg projektu od schodów do okna jest 3,06m

drugi wymiar to 3,74

 

Lokmen wielkie dzięki za foto :). Wygląda to całkiem dobrze. Co sądzicie o dodaniu drugiego kanału dymowego. Czy podejście " a może się przyda" ma sens :bash:? Pierwotnie chcę wrzucić kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokmen wielkie dzięki za foto :). Wygląda to całkiem dobrze. Co sądzicie o dodaniu drugiego kanału dymowego. Czy podejście " a może się przyda" ma sens :bash:? Pierwotnie chcę wrzucić kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania.

 

Pozdrawiam

 

Uwzględniając ekologiczny bełkot naszych rządzących, to lada moment będzie zabronione używania pieców, w których będzie można palić drewnem, węglem i zaraz wymyślą ekogroszkiem itd. Według mnie gaz będzie lepszym rozwiązaniem, na pewno bezobsługowym, czyli wygodniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się cieszyć, że jest aż 500 i można na nich znaleźć dużo cennych informacji.

 

Zdecydowaliście się pojedynczy garaż, czy podwójny?

 

Jeśli to pomoże, a takie mam odczucia:

- dom z taką ilością balkonów poza wizualnymi aspektami to pomyłka

- po wybudowaniu domu z poddaszem, chciałbym dom parterowy, ewentualnie z "antresolą"

- w wersji z pojedynczym garażem brakuje mi pomieszczeń gospodarczych

- salon powiększyłem o gabinet, ale teraz na pewno zamieniłbym miejscami okno z drzwiami tarasowymi

- taras od razu chciałbym zabudować, połączyć z budynkiem

- bez powiększenia o pokój na dole, salon to byłaby klitka (szczególnie jeśli miało się pokój w mieszkaniu ponad 30 metrowy)

- wiatrołap powiększyłem do ściany nośnej z kominkiem - nie żałuję, bez tego nie wcisnąłbym np dwóch par gości, musieliby czekać na zewnątrz

- teraz na pewno brałbym wersję z podwójnym garażem i wyjściem z niego na tył domu

- w kuchni zlikwidowałem spiżarkę, zostawiłem przejście (na wprost drzwi do pomieszczenia przez które idzie się do garażu) i dwoje okien; częściowo przestrzeń kuchni mam zajętą przez szafę wnękową w wiatrołapie - decyzji o zmianach nie żałuję, brakuje mi tylko spiżarki.

- pomieszczenie przejściowe do garażu słabo nadaje się na kotłownie, trzeba ją przenieść na tył garażu, albo zastosować piec gazowy, pompę

- dolną łazienkę powiększyłem o przestrzeń pod schodami - dobre rozwiązanie

- spocznik na klatce mam prosty, czuję się bezpieczniej

- na górze brakuje mi pralni, gdyby była na tym poziomie jeden z balkonów posłużyłby jako suszarka

- w sypialni zlikwidowałem okno bliżej środka - zrobiłem w tym pokoju 4 metrową szafę - mieści wszystko, ale wolałbym garderobę (otwartą w środku).

- balkony lekko wydłużałem, frontowy podpierałem kolumnami - nie żałuję, deszcz nawet teraz dość mocno zacina.

- kominek w salonie mam obok komina - nie wystaje tak na salon

- wszędzie robiłbym podłogówkę i do tego montował klimę na poddaszu - teraz mam kanały powietrzne od pompy i chłodzeniem zajmuje się ten system - troszkę przerost formy nad treścią

- słupy w pokojach na górze, zamieniłbym na stalowe

- ściankę kolankową podnosiłem o jeden pustak - dobra decyzja

- ogólnie pokoje na poddaszu są w tym projekcie sensowne, ustawne, mi odpowiadają

 

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą rozmiarów domu, to może ma to sens, ale mimo wszystko szukałbym jeszcze innego projektu.

Z drugiej strony jeśli to Twój pierwszy dom, to dopiero jak pomieszkasz, to zachcesz czegoś innego. U mnie tak było. Podejrzewam, że gdyby jako pierwszy wybudowałbym dom parterowy, to teraz bym chciał z poddaszem i balkonami - tak to działa :D

 

My jesteśmy na etapie więźby ale czytając to rozbolał mnie brzuch:bash:

Nasze zmiany to:

- okno narożne w kuchni

- powiększenie wykusza

- powiększenie salonu maksymalnie do słupa przy schodach

- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami

- przeniesienie kotłowni na tył garażu

 

Czemu słupy stalowe na górze i o co chodzi z tym kominkiem obok komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na etapie więźby ale czytając to rozbolał mnie brzuch:bash:

Nasze zmiany to:

- okno narożne w kuchni

- powiększenie wykusza

- powiększenie salonu maksymalnie do słupa przy schodach

- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami

- przeniesienie kotłowni na tył garażu

 

Czemu słupy stalowe na górze i o co chodzi z tym kominkiem obok komina?

 

Słup stalowy nie będzie się kręcił, ściana nie będzie pękała (drewno zawsze pracuje). Komin w salonie wystaje poza ścianę nośną około 40 cm, jak dodasz do tego kominek minimum 60 cm, to masz w salonie garba na minimum metr. Ja postawiłem kominek obok, więc mam salon zajęty dokładnie 60 cm. Oczywiście kosztem szerokości (komin z jednej strony ma dostawioną regipsową ściankę 6-8 cm grubości zlicowaną z zabudową wkładu kominkowego, daje to wnękę na całej szerokości komina, w której mam ułożone drewno - jest tam na stałe z opcją podświetlenia). Aby taki zabieg był możliwy musiałem zwęzić wejście do kuchni - było mi to na rękę, bo mam zmieniony wiatrołap. Przejścia z salonu do wiatrołapu mam zamykane drzwiami 100cm (przeszklenie u góry), a do kuchni mam otwarte (ościeżnica do sufitu, szerokość około 110 cm). Kuchnia wyszła niby otwarta, ale jednak na tyle zasłonięta, że nikt z gości nie musi gapić mi się do garów :)

 

Mam nadzieje, że z brzuchem wszystko w porządku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ - dzieki to bardzo cenne dla mnie.

Budujemy Rodo z podwójnym garażem.

- musze pomyslec nad ewentualna zmianą okna z drzwiami tarasowymi - nawet mi to do glowy nie przyszło :)

- taras od razu zamierzamy łączyc z budynkiem bo jak znam zycie pozniej bedzie wiecznie brak na to kasy

- wiatrołapu nie chcialabym powiekszać bo wowczas salon bedize sie wydawal jeszcze mniejszy (?)

- tez chcemy likwidowac spiżarkę i zostawic oba wejsci do kuchni, natomiast chcemy zastosowac w kuchni okno narożne

- pomieszczenie przejsciowe czyli kotlownia bedzie nam sluzyc wlasnie jako spizarka bo kotlownie chcemy przeniesc za garaż

- nie wiem czy bedzie u nas możliwosc powiekszenia dolnej łazienki o przestrzen pod schodami bo chcemy schody betonowe (zupelnie sie nie znam) pewnie tak ale trzeba bedzie lepiej uzbroic takie schody...

- pralnie bedziemy mieli czesciowo nad podwojnym garazem, tam tez planuje garderobę _+sypialnia

- nad balkonami sie jeszcze zastanawiamy, napewno chcemy zlikwidowac ten z tyłu domu a wstawic okna

- z tym kominkiem obok komina to nie bardzo wiem o co chodzi ...

- podłogówke chcemy jedynie na parterze

- słupy na gorze... coż musimy sie zastanowic co z nimi

- scianke kolankowa podnosimy o jeden pustak

 

Bedzie to trzeci dom w jakim zamieszkam (nigdy nie mieszkałam w bloku), teraz mieszkamy w nowowybudowanym domu tesciów, mamy 30m salon - w sumie ok, natomiast osobno jest duza jadalnia z kuchnia wiec mozna urzadzac imprezki w domu, a boje sie, ze w Rodo bedzie to niemozliwe chyba że zlikwidujemy gabinet.

Tak sobie mysle aby dodac ten 1 metr na korzysc salonu ale nie wiem czy to mozliwe... generalnie nie wiem ile z tych zmian trzeba uzgadniac przed budowa a co mozna zmienic w trakcie, fajnie jakbym mogła podjac decyzje o likwidacji gabinetu w trakcie budowy :D

 

hmm dom parterowy.. super ale tak jak piszesz, zawsze człowiek chce do tego, czego nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Z kominkiem można jeszcze zrobić jak u nas. Komin zaczyna się od 1 piętra i na parterze jest tylko ściana nośna. Rozwiązanie super gdyż jest juz kominek i nie jest dzięki temu takim klocem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...