Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słup stalowy nie będzie się kręcił, ściana nie będzie pękała (drewno zawsze pracuje). Komin w salonie wystaje poza ścianę nośną około 40 cm, jak dodasz do tego kominek minimum 60 cm, to masz w salonie garba na minimum metr. Ja postawiłem kominek obok, więc mam salon zajęty dokładnie 60 cm. Oczywiście kosztem szerokości (komin z jednej strony ma dostawioną regipsową ściankę 6-8 cm grubości zlicowaną z zabudową wkładu kominkowego, daje to wnękę na całej szerokości komina, w której mam ułożone drewno - jest tam na stałe z opcją podświetlenia). Aby taki zabieg był możliwy musiałem zwęzić wejście do kuchni - było mi to na rękę, bo mam zmieniony wiatrołap. Przejścia z salonu do wiatrołapu mam zamykane drzwiami 100cm (przeszklenie u góry), a do kuchni mam otwarte (ościeżnica do sufitu, szerokość około 110 cm). Kuchnia wyszła niby otwarta, ale jednak na tyle zasłonięta, że nikt z gości nie musi gapić mi się do garów :)

 

Mam nadzieje, że z brzuchem wszystko w porządku :p

 

W porządku;)

Czekamy na zdjęcia żeby jeszcze póki można podpatrywać i zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W porządku;)

Czekamy na zdjęcia żeby jeszcze póki można podpatrywać i zmieniać.

 

DSC_9807.jpg

 

drewno na początku było poukładane, ale że wkładałem bez szczególnego przesuszenia, to się skurczyło i samo się poukładało, według własnego widzi mi się :p Widać zresztą po górze, bo wcześniej było na wcisk :D Trza dołożyć. Wnęka z drewnem jest podświetlana, przebija się lekka aura światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam sobie Wasze wypowiedzi to powiem Wam jedno. Mam tak dość tej budowy, że prędzej dam się powiesić niż zabiorę się za kolejną. Ot co ;)

U nas poddasze w trakcie ocieplania, płytki do kotłowni kupione, tynki praktycznie doschły. Chcialiśmy kłaść kostkę, ale po ostatnich opadach działka DOSŁOWNIE PŁYWA. I musimy to przełożyć na lepszą pogodę.

Owocnych prac!

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam sobie Wasze wypowiedzi to powiem Wam jedno. Mam tak dość tej budowy, że prędzej dam się powiesić niż zabiorę się za kolejną. Ot co ;)

U nas poddasze w trakcie ocieplania, płytki do kotłowni kupione, tynki praktycznie doschły. Chcialiśmy kłaść kostkę, ale po ostatnich opadach działka DOSŁOWNIE PŁYWA. I musimy to przełożyć na lepszą pogodę.

Owocnych prac!

Gosik

 

Głowa do góry, ja o swoich przejściach i problemach budowlanych i kredytowych mógłbym napisać całkiem sporą książkę, byłaby to tragikomedia.

Też miałem momenty kiedy budowa wychodziła mi bokiem. Pamiętam czasy, jak po pracy leciałem na budowę (z mieszkania 35 km) i siedziałem po nocach, żeby pomalować, żeby potynkować. Czasem wracałem do miasta o 5 rano, a o 6 dzwonił budzik do pracy. Nawet nieraz zastanawiałem się, czy się kłaść, czy od razu iść myć zęby i się zbierać. Do tego cały czas trzeba było kontrolować wykonawców. Przy nich mi ręce opadały. Ale mam już za sobą, cieszę się z tego co wyszło, a wiem, że mogło być gorzej (widzę po sąsiadach, którym budowlańcy weszli na głowę i dom chcą stawiać "do góry nogami i co więcej twierdzą, ze wszystko jest ok i za wszystko żądają zapłaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry, ja o swoich przejściach i problemach budowlanych i kredytowych mógłbym napisać całkiem sporą książkę, byłaby to tragikomedia.

Też miałem momenty kiedy budowa wychodziła mi bokiem. Pamiętam czasy, jak po pracy leciałem na budowę (z mieszkania 35 km) i siedziałem po nocach, żeby pomalować, żeby potynkować. Czasem wracałem do miasta o 5 rano, a o 6 dzwonił budzik do pracy. Nawet nieraz zastanawiałem się, czy się kłaść, czy od razu iść myć zęby i się zbierać. Do tego cały czas trzeba było kontrolować wykonawców. Przy nich mi ręce opadały. Ale mam już za sobą, cieszę się z tego co wyszło, a wiem, że mogło być gorzej (widzę po sąsiadach, którym budowlańcy weszli na głowę i dom chcą stawiać "do góry nogami i co więcej twierdzą, ze wszystko jest ok i za wszystko żądają zapłaty).

 

My mamy bardzo fajną ekipę, oczywiście pojawiają się jakieś niedociągnięcia ale póki co jest ok. Tylko jak sobie pomyślę ile jeszcze przed nami... a chcielibyśmy wprowadzić się w przyszłym roku bo mamy dość naszych 32 metrów z dwójką dzieci:D

W tym roku chcemy pokryć zamówioną już dachówką(ekipa przychodzi w przyszłym tygodniu) i zamontować okna. Przez zime elektryka i hydraulika. Myślimy też o kredycie:minimalnym;) żeby wprowadzić się do domu z podłogami.

mWilQ a masz jakieś zdjęcia salonu powiększonego o gabinet bo mnie cały czas trapi ten temat choć u nas nie wygląda to źle. I jeszzce mam [problem z tym pokojem nad wejściem, gdzie jest słup i dodatkowo "dziupla" koło balkonu. Nie wiem jak można tam zagospodarować miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ wlasnie tez chciałam poprosic o foty powiekszonego salonu :), poza tym dlaczego wolałbys zmiane okna z drzwiami balkonowymi bo mnie to ciekawi.

No faktycznie posty Wasze wcale nie nastawiaja pozytywnie ...

 

Zobaczę w domu, czy mam coś ciekawego i jak coś to wrzucę.

Zdecydowałem się na wystawienie sofy z fotelem, na środek salonu. Sofa skierowana jest do kominka. Gdybym miał za nią okno, na pewno dosunąłbym ją do ściany. W części gabinetowej, postawiłem stół gościnny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry, ja o swoich przejściach i problemach budowlanych i kredytowych mógłbym napisać całkiem sporą książkę, byłaby to tragikomedia.

.

Dzieki :hug:

Mamy ofertę od innego Pana od płytek- 40 zł/m2- kuchnia,, łazienka, wiatrołap, kotłownia. Za łazienkę liczy 2,500 zł, a nie za metr. Łącznie wyszłoby coś koło 7400 zł. Co sądzicie?

Pozdrawia Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Mnie polamalo i leżę pod kolderka.

Schematu nie mam. Wziąłem spraya czarnego, żonę, szwagra, teściową i żeśmy pryskali na ściany. Potem robiłem według zaznaczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.

Pozdrawiam

 

Wod_kan dołączona jest do projektu domu - poszukaj dokładniej. Projekt instalacji elektrycznej? Ja robiłem sam elektrykę, więc obyło się bez projektu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na etapie więźby ale czytając to rozbolał mnie brzuch:bash:

Nasze zmiany to:

- okno narożne w kuchni

- powiększenie wykusza

- powiększenie salonu maksymalnie do słupa przy schodach

- zamiana miejscami pom. gosp. z łazienką i maksymalne wykorzystanie miejsca pod schodami

- przeniesienie kotłowni na tył garażu

 

Czemu słupy stalowe na górze i o co chodzi z tym kominkiem obok komina?

Napisz prosze o ile powiekszy sie salon przy poszerzeniu go max do slupa???

 

 

mWilQ - ja dalej czekam na foty ;D,

 

W weekend szukalismy innego projektu bo zakupiony mozna wymienic na inny do roku czasu, ale tak jak myslalam, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie super ale jak sie zacznie dany projekt analizowac to zawsze cos nie pasuje. Jeszcze nie wiemy czy zmienimy go czy zostawimy, zobaczymy co nam architekt powie na nasze zmiany...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz prosze o ile powiekszy sie salon przy poszerzeniu go max do slupa???

 

 

mWilQ - ja dalej czekam na foty ;D,

 

W weekend szukalismy innego projektu bo zakupiony mozna wymienic na inny do roku czasu, ale tak jak myslalam, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie super ale jak sie zacznie dany projekt analizowac to zawsze cos nie pasuje. Jeszcze nie wiemy czy zmienimy go czy zostawimy, zobaczymy co nam architekt powie na nasze zmiany...

Pozdr

 

Z gotowych mam tylko to co wyżej, nie mam kiedy zrobić nowych, bo albo już ciemno, albo zapominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakonczeniu budowy zalowalam, ze nie wybralam tego projektu - dosc podobny ale wg. mnie fajniejszy

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b

pomyslcie, projekt jest dosc podobny a uklad bardziej funkcjonalny

u nas dzis oczywiscie tylko parterowka w gre wchodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...