Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po zakonczeniu budowy zalowalam, ze nie wybralam tego projektu - dosc podobny ale wg. mnie fajniejszy

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b

pomyslcie, projekt jest dosc podobny a uklad bardziej funkcjonalny

u nas dzis oczywiscie tylko parterowka w gre wchodzi :D

TAR dzieki za pomysł, faktycznie bardziej funkcjonalny... natomiast odpada ze wzgledu na 1stanowiskowy garaż, maż pracuje w garażu i musi miec do dyspozycji wiekszy, no a ja sie uparłam na kuchnie z przodu tj, na drogę, Ten co podaląs jest prawie identyczny w jakim teraz mieszkam i z tego wzgledu dla mnie troche nudy, lecz nie da sie ukryć, ze ma wszystko "na miejscu" jak masz jeszcze jakies fajne projekty to chetnie zobacze, w gre wchodzą jedynie Archonu aby móc dokonac zmiany. A napisz prosze jaki Ty budujesz/wybudowalas?

 

mWilQ - e tam, napewno chwilka sie znajdzie - nie musisz nawet sprzątac do foty hehe, ale tak na poważnie to nie naciskam, choc ciekawa jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość alienmc
jaki rodzaj okien zastosowaliście w swoich Rodkach? W najbliższym czasie trzeba będzie się zdecydować i szukam jakiegoś dobrego produktu, już prawie byłem zdecydowany na Vetrex (pcv) jednak w ostatnim czasie odwiedziłem budowę z oknami drewniano-aluminiowymi i ... jestem zachwycony, nie wiem jeszcze jaka była by różnica cenowa w Rodku ale chyba jednak odrzucam PCV. Jakiego producenta okien drew.-alu. polecacie? Całkiem niedaleko budowy mam fabrykę Aluron, może komuś znana ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie dotyczące balkonu nad wykuszem. Czy ktoś likwidował środkowe drzwi, żeby pokój był bardziej ustawny. Jak to prezentuje się z zewnątrz? Proszę o opinie a najlepiej zdjęcie;)

 

Kilkoro z nas to robiło rózne zabiegi z oknami nad wykuszem, ja zlikwidowałem własnie to w środku ale to rożnego rodz.względy decydują, dlaczego z tymi oknami jest u mnie ustawniej, zdecydowanie jest (będzie garderoba) czy coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Myśmy zrezygnowali.

 

tu masz foto:

 

20130314_162008.jpg

 

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze przerobił ten komin do kominka, żeby wywalić ten cały "system" z salonu tak aby zaczynało się od piętra. zyskasz sporo miejsca w salonie.

 

20130515_094825.jpg

 

Zobacz dokąd u mnie sięga radiator, a dokąd u Ciebie wlot do komina. Odpowiedź nasuwa się sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie dotyczące balkonu nad wykuszem. Czy ktoś likwidował środkowe drzwi, żeby pokój był bardziej ustawny. Jak to prezentuje się z zewnątrz? Proszę o opinie a najlepiej zdjęcie;)

 

Okno środkowe zlikwidowane, pozostałe normalne, otwierane, w pokoju zrobiło się miejsce na szafę po całej długości ściany. Polecam rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczyszczalni drenażowej mam dwa, na końcu instalacji i na dachu.

 

W Twoim przypadku chodzi o ekologiczną oczyszczalnię?

Jeżeli tak to pewnie nie masz tego problemu co ja, chodzi oczywiście o "zapachy", przy szambie dosyć odczuwalne, nawet po zastosowaniu środków teoretycznie usuwających ten "zapach". I dlatego zastanawiam się czy to odpowietrzenie przy szambie mogę zaślepić i zostawić na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku chodzi o ekologiczną oczyszczalnię?

Jeżeli tak to pewnie nie masz tego problemu co ja, chodzi oczywiście o "zapachy", przy szambie dosyć odczuwalne, nawet po zastosowaniu środków teoretycznie usuwających ten "zapach". I dlatego zastanawiam się czy to odpowietrzenie przy szambie mogę zaślepić i zostawić na dachu.

 

Kwiatkami przy niej nie pachnie, więc szału nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie czy w przypadku posiadania szamba konieczne jest odpowietrzenie (kominek wentylacyjny) przy szambie i na dachu czy wystarczy jeden z nich (np. ten na dachu). Może macie jakieś inne sugestie?

 

Te odpowietrzenia spełniają trochę inne zadania. To na dachu jest po to m.in. by podciśnienie wytworzone przez odpływające ścieki nie zassało Ci wody z syfonów. Taki kominek na dachu można zastąpić napowietrznikiem.

To przy szambie natomiast służy do uwalniania gazów, które mogą się gromadzić pod pokrywą i doprowadzić do eksplozji ;-) Przepisy wymagają by taka wentylacja szamba była (wiem, bo przez niedopatrzenie przechodziłem w PINBie ciężkie chwile z tą instalacją ;-)) natomiast w praktyce to tylko my w okolicy mamy taki wywietrznik. I nie słyszałem żeby komuś kiedyś szambo wybuchło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz - nikt z Was nie odpowiada na moja prośbę w zakresie schematu instalacji elektrycznej i Wod-kan....Szczególnie mój techniczny Guru - LOOkmen.

Pozdrawiam

 

W naszym egzemplarzu dokumentacji (z 2009r.) wszystkie niezbędne instalacje branżowe (wod-kan-gaz-co-ele) są rozrysowane. Coś się zmieniło od tego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...