Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przejście do garażu będzie przez fioletową ścianę na wprost do kuchni a całe pomieszczenie pod schodami obniżone do poziomu garażu. Michur meble wstawione "od czapy" ;) dla lepszej wizualizacji. Domek stoi i dość fajnie się prezentuje 33.jpg . Od poniedziałku ocieplenie stropo-dachu 2x10 styropian i między krokwy 10 zalane siatka klej. Co myślicie o ociepleniu fundamentów styropianem 10cm :rolleyes: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Ogólnie teraz walczę na kilku frontach :) co do bramek to uruchomiłem sterownik oświetenia, i muszę go poustawiać ale dla mnie to czarna magia i muszę się tego nauczyć. Dziś wygrałem bitwę z przepływem wody w pompie ciepła bo miałem za mało. Teraz jak mam ok 2300l/h to się okazało, że studnia chłonna nie daje rady :( i chyba część wody zasili rów melioracyjny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

mWilq ile godzin na dobę pracuje Ci pompa ciepła? Pytam bo u mnie sporo trwa zanim podłoga się nagrzeje. Ale dziś tak nakotłowłem, że aż się nie dało robić.

Napisz jeszcze jaką masz temperaturę dolnego źródła na wejściu do pompy. U mnie przy przepływie wody 1500l/h mam stałą temp. 3stC natomista przy 2300l/h jest prawie 6st. Teraz zastanawiam się czy mi to dużo da jeśli będzie te prawie 6st. Na pewno COP wzrośnie alke czy się opłaca dokładać dodatkowe 250W (dodatkowa pompa obiegowa)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilq ile godzin na dobę pracuje Ci pompa ciepła? Pytam bo u mnie sporo trwa zanim podłoga się nagrzeje. Ale dziś tak nakotłowłem, że aż się nie dało robić.

Napisz jeszcze jaką masz temperaturę dolnego źródła na wejściu do pompy. U mnie przy przepływie wody 1500l/h mam stałą temp. 3stC natomista przy 2300l/h jest prawie 6st. Teraz zastanawiam się czy mi to dużo da jeśli będzie te prawie 6st. Na pewno COP wzrośnie alke czy się opłaca dokładać dodatkowe 250W (dodatkowa pompa obiegowa)...

 

W trybie grzania wody pracuje 24/7/365. W trybie grzania chaty 24/7 przez okres grzewczy (jeszcze w tym roku nie ruszyłem). W trybie chłodzenia ani razu, na razie zagryzam zęby i zbieram na spłatę chaty, chłodzenie traktuję jako luksus, bez którego jestem w stanie na razie się obejść.

 

Co do tego przepływu to musisz mnie pokierować. Ty masz pompę powietrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
nie nie. Mam pompę woda-woda. U ciebie jeśli się nie mylę jest kolektor z glikolem w ziemi. U mnie bezpośredni przepływ wody ze źródła na 28 metrach ta pobrana woda przepływa przez wymiennik w pompie i leci do drugiej studni tzw spustowej. Łącznie ok 2000l/h. Przez moją pompę przeleciało już 100 000 litrów wody, a działa dopiero może z miesiąc i to tak dorywczo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów rozliczył już VAT (po 2011 roku) za wkład kominkowy powietrzny. Zastanawiam się czy kupić wkład na 23%, ale na fakturze nie chcą mi wpisać PKWiU i nie wiem co US na to. Czy kupić z montażem. Różnica w cenie gdyby udało się odliczyć VAT to prawie 700 zł. Wkład żeliwny monolit.

 

Pozdrawiam i gratuluję postępów. U nas 2 do przody 3 do tylu - ciągle jakieś schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie. Mam pompę woda-woda. U ciebie jeśli się nie mylę jest kolektor z glikolem w ziemi. U mnie bezpośredni przepływ wody ze źródła na 28 metrach ta pobrana woda przepływa przez wymiennik w pompie i leci do drugiej studni tzw spustowej. Łącznie ok 2000l/h. Przez moją pompę przeleciało już 100 000 litrów wody, a działa dopiero może z miesiąc i to tak dorywczo.

 

Nie mam instalacji ziemnej, mam pompę powietrzną. Zestaw składa się z jednostek wewnętrznej i zewnętrznej i zbiornika na wodę użytkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów rozliczył już VAT (po 2011 roku) za wkład kominkowy powietrzny. Zastanawiam się czy kupić wkład na 23%, ale na fakturze nie chcą mi wpisać PKWiU i nie wiem co US na to. Czy kupić z montażem. Różnica w cenie gdyby udało się odliczyć VAT to prawie 700 zł. Wkład żeliwny monolit.

 

Pozdrawiam i gratuluję postępów. U nas 2 do przody 3 do tylu - ciągle jakieś schody.

 

 

RozAnia,

 

U nas w rodzinie każdy coś odlicza, a jedna osoba często kontaktuje się z US, dzwoni czy może to czy tamto odliczyć i nęka US, jeśli coś jest nie jasne. Nie musisz mieć PKWiU na fakturze. Ważne, żeby to było w wykazie materiałów nadających się do odliczenia. Ja nie miałam na wszystkich materiałach PKWiU, bo nie wszystkich udało mi się zmusić do wstawienia tego. A niektóre miałam nawet błędnie wpisane. W naszym US dostałam informację, że jak coś, to oni to będą sobie sprawdzać, najwyżej zanegują niektóre materiały wydaną decyzją.

A jeśli masz wątpliwości, to najlepiej zadzwoń do swojego US. Jeśli panie będą tak miłe jak w naszym, to wyjaśnią wszystko dokładnie.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Izoluje właśnie balkon nad wykuszem i wychodzi mi tam 18 cm ocieplenia + wylewka 5cm. Zastanawiam się jak to będzie wyglądać? Balkon będzie miał okolo 50 cm. Jak to jest u Was? Sprawa w miarę pilna, jak by ktoś miał zdjęcia albo dobre rady to jestem otwarty :rolleyes:. Pozdrawiam

 

wygląd może i ucierpi, ale według mnie nie warto rezygnować z tego ocieplenia - w końcu w dachu dajemy 25-30cm wełny a salon wychładzamy ociepleniem wykusza...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...