Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Rozważałem też nad tymi drzwiami ale za takie duże podwójne drzwi z przeszkleniem bocznym i górnym trzeba zapłacić ok 10 000 zł więc sobie podarowałem. Zastanawiałem się też nad szybą hartowaną ale tej opcji nie sprawdzałem cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś budował domek systemem Porotherm DRYFIX jeśli tak to jakie opinie macie? Bo zastanawiamy się z mężem nad tym i już sami nie wiemy prosimy o pomoc:) jeśli tak czy polecacie jakąś ekipę na terenie województwa śląskiego, która potrafi budować tym systemem.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas widać kolejne zmiany.

Kostka w trakcie układania. Piec podłączony i grzeje :) Tylko strasznie dużo groszku idzie :( Płytki w kotłowni są :)

Ciepło pozdrawiam

Gosik

[ATTACH=CONFIG]219753[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]219755[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219756[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219758[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219759[/ATTACH]

 

hej,

 

fajny podjazd :) i mamy podobny plan co do schodów wejściowych i tarasu z tyłu - wszystko z kostki :)

 

ile u was biorą za kostkę? u nas jeden gość mówił 30zł za metr ułożenia, bez materiału i bez krawężnika... pytanie ile by wyszło z materiałem...

 

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
hej,

fajny podjazd :) i mamy podobny plan co do schodów wejściowych i tarasu z tyłu - wszystko z kostki :)

ile u was biorą za kostkę? u nas jeden gość mówił 30zł za metr ułożenia, bez materiału i bez krawężnika... pytanie ile by wyszło z materiałem...

mC

Ceny z materiałem Górny Śląsk [za m2]:

-na porządnie ~200 PLN

-średnio 140-160 PLN

-sam materiał: ~100 PLN.

Ci co biorą 200 PLN za metr kładą na Kost-Becie, wykorytują podłoże, choćby miał być to gruz, przywiozą prawdziwego dolomitu (w łupkach - świetnie się klinuje), krawężniki układają na cemencie z marginesem 30-50cm z każdej strony - nie do ruszenia, każde najmniejsze szparki, załamania - idealnie przytną kostkę i włożą jak puzzel. Głównymi ubijakami nie zbliżają się na min. 1m od domu, gdyż mają taki nacisk że podczas pracy można naruszyć konstrukcję domu : ) Efekt pracy - robi wrażenie; jak dla mnie solidność i precyzja najwyższych lotów.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

fajny podjazd :) i mamy podobny plan co do schodów wejściowych i tarasu z tyłu - wszystko z kostki :)

 

ile u was biorą za kostkę? u nas jeden gość mówił 30zł za metr ułożenia, bez materiału i bez krawężnika... pytanie ile by wyszło z materiałem...

 

 

mC

Dziękuję :-)

Zapytam Męża o szczegóły i dam znać. Na pewno ułożenie 30 zł za m2, za schody nie doliczają nic extra, sama kostka 34 zl m2. Obrzeża- nie pamiętam, podobnie jak innych dodatkowych materiałów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Gosiu napisz ile Was wyniosły sprawy kostkowe bo co prawda to na przyszły rok ale dobrze wiedzieć ile.

 

U nas zdecydowałem, że gipsujemy na gładko cały parter gdyż te tynki gipsowe może i ładne ale jak światło padnie na nie to katastrofa. A ma być ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaką dachówką kryliście dach? Jakie okna dachowe wybraliście? Jak cenowo to wychodzi? Czy jesteście zadowoleni z efektu.

 

Pozdrawiam

Piotr

Dachówka Roben Monza Plus, kolor jak widać- antracyt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, chociaż było sporo odpadów.

 

Jarku, oczywiście napiszę- czekam tylko aż skończą- wtedy finalnie będę wiedziała ile wyszło m2. Trzeba u nas uwzględnić też baaaardzo kiepski, grząski grunt- to podwyższyło koszty. Sama kostka to polbruk i buszrem. Kolory bardzo fajne. Wzór jest inwencją Męża- niespodzianką. Czy udaną- nie będę się wypowiadać ;)

Pozdrawiam

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka Roben Monza Plus, kolor jak widać- antracyt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, chociaż było sporo odpadów.

 

Jarku, oczywiście napiszę- czekam tylko aż skończą- wtedy finalnie będę wiedziała ile wyszło m2. Trzeba u nas uwzględnić też baaaardzo kiepski, grząski grunt- to podwyższyło koszty. Sama kostka to polbruk i buszrem. Kolory bardzo fajne. Wzór jest inwencją Męża- niespodzianką. Czy udaną- nie będę się wypowiadać ;)

Pozdrawiam

Gosia

 

Jakiej firmy macie rynny i okna dachowe? Ile to was kosztowało?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...