Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość 80mariusz80
Nie chciałbym cię martwić, ale z tego co słyszałem od samych wykonawców to solidna ekipa chociaż raz przemaluje w cenie gładzi, bo bez malowania zawsze wygląda lepiej. dopiero po malowaniu niedociągnięcia są widoczne "gołym okiem" i wtedy mogą oni nanieść poprawki.

mC

Miałem ofertę łączoną, gładzie w cenie 10 PLN z materiałem i malowanie w cenie 8 PLN z materiałem (z półki typu Nobiles, Dulux), przy czym między obiema pracami jest ok. pół roku przerwy. Poprawki miały byc właśnie po 1 malowaniu, ale do tego nie dojdzie bo ja tych panów już nie chcę widziec na oczy. Przy okazji wyszło mi teraz że malując niektóre powierzchnie, farba odspaja się (nie wchłania) w podłoże, choc było zagruntowane. Czy aby na pewno to nie wiem. Podejrzewam że wymieszali grunt z wodą albo gruntowali byle jak, jak popadnie. Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
Dach zrobiony.

Teraz okna brugmann bluevolution 82 co o nich myślicie ?? Gość cenę daje przyzwoitą 18600 z montażem.

15 okien w tym 5 drzwi balkonowych plus drzwi tarasowe przesuwne

Ja mam na profilu Bruegmanna i jestem jak na razie zadowolony (2 lata). Z okleiny nawet bardzo, parę osób na budowie pomyliło je ... z oknami drewnianymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wykonywały szpachlowanie- jak u Was przedstawiało się to cenowo? Nasze tynki okazały się nie tak idealne jak nam się wydawało :-)

U mnie ekipa kladla gore wata folia plyty z szpachlowaniem 2razy szlifowaniem recznym i przemalowaniem raz ba bialo (tak zwane zagryntowanie) za 40zl m2 a reszte domu szpachlowali po 10zl ale biore ich do malowania cena 6zl/m a normalnie biora za szpachlowanie od 12-16zl a za malowanie 9-10zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wewnetrzne beda mi obsadzac po 90zl za szt.na gotowo. Chcialem brac z montarzem gdzie poczatkowo chcialem kupic bo dostalbym dodatkowy rabat no i na 8% vat ale znam ich robote i oszczednosc w ich materiale np.pianke. no i nie zrobia mi poprawek szpachlem kolo drzwi. A gosc ktorego bralem pod zabudowe gory i szpachlowanie zrobi mi wszystko na gotowo. Szpachlowalem ALPOLEM gladzia tylko nie pamietam juz symbolu. Chyba S22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glazurnik bierze 40zl za metr za caly dom 6tys. (2 lazienki .kuchnia. korytarz gora i dol.wiatrolap i salon) za tysdzien wstawie jakies zdjecia. A ze buduje z piwnica to w piwnicy klad mi znajomy i w garazu za smieszna kase bo 25zl/m2 tylko ze TANIO NIE ZNACZY DOBRZE. Balkony mam juz gotowe czekam (plytki) teraz czekam na balustrady maja byc w polowie grudnia na 3 balkony okolo 5,5tys z ocynkowaniem i pomalowaniem na grafitowy kolor. A za 2tyg.beda montowac wizytowke domu ;-) schody drewniane z jesionu, podstopnie tez z drzewa i 2furtki bezpieczenstwa dla malego cena 8,5tys. Beda gotowe to wstawie zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas kolejne postępy prac :)

[ATTACH=CONFIG]222131[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]222132[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]222134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222135[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222136[/ATTACH]

Co do pytań odnośnie kostki 27 zł/m2 robocizna, sama kostka 34 zł/m2, do tego dochodzą obrzeża, piasek, pospółka, praca koparki, tłuczeń. U nas za 200 m2 wyszło około 14 tyś.

Pozdrawiam :)

 

Pięknie!! Nam jeszcze daaaaaaaaaaleko do takiego etapu. Pewno przeprowadzka tuż tuż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!! Nam jeszcze daaaaaaaaaaleko do takiego etapu. Pewno przeprowadzka tuż tuż?

 

Jeszcze nie tak blisko... :) U nas ciut na odwrót - najpierw na zewnątrz, a dopiero później będziemy dłubać środek :) Poddasze jest na wykończeniu, szpachlowanie lada dzień... Miało być na święta, ale raczej się nie uda.

Pozdrawiam cieplutko

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20131106_153318.jpg20131106_153339.jpg20131106_153433.jpg20131106_153634.jpg20131106_153601.jpg

 

Mój dach - Dachówka ceramiczna płaska - Monier/Braas/Ruup model TURMALIN kolor Antracyt - okna FAKRO . PŁOTKI ŚNIEGOWE IVT . Blacha w kolorze równiez antracyt.

Efekt cholernie podoba mi się.

Teraz jestem na etapie castingu na wykonawcę szeroko pojętej elektryki ( inst.el/TV/Lan/tel/alarmowej).

 

W zw. z tym (tradycyjnie) mam kilka pytań do bardziej zoorientowanych i doświadczonych Kolegów i Koleżanek:

- jaka instalację alarmową polecacie?

- rady w zakresie eletryki ( co by o czymś nie zapomnieć/NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ)?

- może ktoś ma opinie nt. bram segmentowych garazowych firmy NICE?

Dodatkowo proszę o informację jakim materiałem ocieplaliście poddasze ( krokwie i strop) oraz ile zużyliście materiału?

 

Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]222896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222897[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222898[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222899[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222900[/ATTACH]

 

Mój dach - Dachówka ceramiczna płaska - Monier/Braas/Ruup model TURMALIN kolor Antracyt - okna FAKRO . PŁOTKI ŚNIEGOWE IVT . Blacha w kolorze równiez antracyt.

Efekt cholernie podoba mi się.

Teraz jestem na etapie castingu na wykonawcę szeroko pojętej elektryki ( inst.el/TV/Lan/tel/alarmowej).

 

W zw. z tym (tradycyjnie) mam kilka pytań do bardziej zoorientowanych i doświadczonych Kolegów i Koleżanek:

- jaka instalację alarmową polecacie?

- rady w zakresie eletryki ( co by o czymś nie zapomnieć/NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ)?

- może ktoś ma opinie nt. bram segmentowych garazowych firmy NICE?

Dodatkowo proszę o informację jakim materiałem ocieplaliście poddasze ( krokwie i strop) oraz ile zużyliście materiału?

 

Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia

 

No faktycznie dach wygląda rewelacyjnie. Nam też podobała się płaska dachówka ale ceny skutecznie odstraszyły. Ostatecznie postawiliśmy na Creatona, Titania, łupek angoba. I też nam się cholernie podoba:D

My na podobnym etapie, czekamy na wybrane juz okna i będziemy rozglądać się za elektrykiem. Jeśli dobrze pamiętam, kilka stron wcześniej ktoś dawał b.fajne rady jeśli chodzi o rozmieszczenie punktów. Trzeba powertować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]222896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222897[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222898[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222899[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222900[/ATTACH]

 

Mój dach - Dachówka ceramiczna płaska - Monier/Braas/Ruup model TURMALIN kolor Antracyt - okna FAKRO . PŁOTKI ŚNIEGOWE IVT . Blacha w kolorze równiez antracyt.

Efekt cholernie podoba mi się.

 

Dach wygląda rewelacyjnie :) Świetna ta dachówka :) I ten kolorek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach wygląda rewelacyjnie :) Świetna ta dachówka :) I ten kolorek ;)

 

serdecznie dziękuję

i

PODBIJAM TEMAT

W zw. z tym (tradycyjnie) mam kilka pytań do bardziej zoorientowanych i doświadczonych Kolegów i Koleżanek:

- jaka instalację alarmową polecacie?

- rady w zakresie eletryki ( co by o czymś nie zapomnieć/NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ)?

- może ktoś ma opinie nt. bram segmentowych garazowych firmy NICE?

Dodatkowo proszę o informację jakim materiałem ocieplaliście poddasze ( krokwie i strop) oraz ile zużyliście materiału?

 

Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt szafek w kuchni. Bardzo Was proszę o opinie- co jeszcze można by zmienić, może macie jakieś sugestie, a może zostawić jak jest? Wykonawca w końcu wybrany, cena 12 000, wszystko na Blumie, duże cargo. Fronty mdf lakier mat, kolor- biały. Może zasugerują coś osoby, które już mieszkają? Wiedzą jak użytkuje się naszą kuchnię.

POP ZMIANA GÓRY.jpgPOP3.jpg

Dziękuję

getattach,mid,3366,mpid,8,min,1,uid,25bd8fb2c4fcdcb3.jpg

front1.jpg

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektryk wycenił robociznę na 3500 - 4 000 zl.

Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza to firma wymierzyła że jest 135 m a koszt robocizny z materiałem to 19 000 - mam garaż poszerzony o 90 cm. Ocieplenie wełną 25 cm a płyty ogniowe podwójnie

serdecznie dziękuję

i

PODBIJAM TEMAT

W zw. z tym (tradycyjnie) mam kilka pytań do bardziej zoorientowanych i doświadczonych Kolegów i Koleżanek:

- jaka instalację alarmową polecacie?

- rady w zakresie eletryki ( co by o czymś nie zapomnieć/NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ)?

- może ktoś ma opinie nt. bram segmentowych garazowych firmy NICE?

Dodatkowo proszę o informację jakim materiałem ocieplaliście poddasze ( krokwie i strop) oraz ile zużyliście materiału?

 

Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...