Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

witam,

gratuluję postepów na budowie.

W zw z tym, że zbliżam się do etapu ocieplania poddasza mam kilka pytań.

Ile m2 zużyłeś wełny 15 cm i tej 10 cm?

Jaką wełną ocieplałeś?

Zamierzam tak jak Ty sam ocieplić podddasze. Zauważyłem, że Ty rozpoczęłeś wełnę od wysokości murłaty a murłatę od strony pokoju ( wew.) domurowałeś wartwę - chyba suporexu - czy to Twoja decyzja czy konsultowałeś ja z kimś. Pytam bo mi znajomy poradził abym ścianke kolankową także ocieplił wełną i na to stelaż a następnie płytę g-k.

Nadmieniam, że byłbym cholernie wdzięczny za odppowiedź i ewentualne zdjęcia.

Pozdrawiam z Wrocławia

Przemek

 

 

ścianka kolankowa z zewnątrz ocieplona jest styropianem 15cm i do tego styropianu dochodzi wełna skosu. jest ciągłość izolacji i nie widzę tu słabego punktu ;) co do podmurówki to się wahałem czy ją robić czy może dać tam stlarze i watę, ale ostatecznie uznałem, że przy dobrym zabezpieczeniu murbleki od zewnątrz sporo czasu i zachodu oszczędzę podmurowując ją od środka. zaczynając ociplać wełną 15cm od murbelki najpierw docinaliśmy klina, żeby wszysko się ładnie stykało - jak byśmy położyli niedociętą płytę to mogłyby być tam dziury.

 

zamówiłem wełnę URSA DF32 Platinum,

15cm 131,625m^2 (27 rolek) została 1 rolka

10cm 144,375m^2 (21 rolek) zostały 3 rolki

 

ocieplaliśmy część nad garażem aż do kalenicy, a część większą po skosie i suficie pokoi, stych nieocieplony, rodo6G2, garaż powiększony o 0,5m.

 

20131107_145324.jpg20131107_145330.jpg20131111_132926.jpg20131111_132946.jpg20131111_133006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy okazji, nasz wykońzeniowiec się ugiął, opuścił 2tyś, dorzucił trochę materiału (na ok następne 2 tyś) i się zdecydowaliśmy na niego. niestety na takie promocyjne ceny jak u Marcina i Agaty to chyba w naszej okolicy nie ma szans, ale to co utargowaliśmy jest już do zniesienia. tak czy inaczej zaczynają w przyszłym tygodniu, więc musimy się sprężyć i kupić drzwi wew. panele. no i kafelki na ścianę w kuchni (te między szafki) - może ktoś by polecił coś w stylu rustykalnym, prowansalskim lub tradycyjnym ?? ;)

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Musicie pamiętać też że folia poroizolacyjna, która idzie na stelaż powinna być przyklejona do ścianki kolankowej.

 

Przemek o ile pamiętam masz deskowany dach.

U mnie chłopaki jak ocieplali od strony desek nie dawali najpierw sznurka tylko polecieli folią paroprzepuszczalną z 3 cm odstępem od desek. Potem sznurek/ 15 cm wełny/ sznurek/ stelarz/ 10cm wełny/ folia paroizolacyjna ta srebrna. i ta srebrna przyklejona jest do ścianki kolankowej. Murłata zamurowana jest cegłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas mam do Ciebie prosbe, czy możesz podeslac mia na priva albo zamiescic na forum więcej zdjęć gdzie widać dom wraz z wiata?

Dawno nie było mnie na forum i gdy zobaczyłem na jednym ze zdjęć ze masz budujesz dom z przyklejana wiata ucieszyłem się bo sam zastanawiam się czy tejiej nie dobudować teraz. Szkoda ze niektóre sprawy człowiek sobie uświadamia np. po wykonanej elewacji :(

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc

Kochani forumowicze, ile płaciliście za komplet okien do rodka 6 (n)? Na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy dwie wyceny, pierwsza na okna drewniano-aluminiowe z firmy Glumatex - okna 33 800 zł (brutto 8%) + 10 505 zł ciepły montaż = razem 44 306 zł !, druga oferta z firmy Vetrex - model v90+:

okna: 27 472.47 zł Netto (29 670.27 Brutto)

montaż: 3 538.68 zł Netto (3 821.77 Brutto)

łączniki: 1 030.13 zł Netto (1 112.54 Brutto)

Total do zapłaty:34 604.58 Brut

 

Trochę drogo... liczyłem iż za okna drewniano-aluminiowe zaśpiewają ok.30-35k z montażem a za pvc ok.17-21k z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
My za okna 6 komorowe, 3 szybowe, ciepła ramka, 1 stronny kolor, okucia winkhaus zapłaciliśmy 14600 z montazem. Przy czym nie mamy żadnych przesuwnych. w Rodosie 6N są te przeszklenia w wykuszu i to sporo podraża etap okien. Jak wspomina Asia okna to okna liczy się producent. Bo nawet najlepszy profil można skopać i żle zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za info i fotki będą niezwykle przydatne. Widzę ze wybór padl na welne firmy URSA r-mozna widzieć Dlaczego. A profile to jakie (typ, rozmiar)? Jesli Mialbys fotki z etapu kiedy ocieplales murlate/murbelke to chetnie rzucilbym okiem na spsob jej ocieplenia.

 

fotki to zobaczę czy coś koło okien jeszcze widać, reszta już zakryta.

URSA bo współczynnik ma 0.032 i miała najlepszą cenę z trójki: isover, rockwool i ursa. ponoć rockwool lepiej wytrzymuje próbę czasu, ale bardziej gryzie przy montażu, ma grosze współczynniki i jest droższa. o różnicach isover vs ursa ciężko mi coś powiedzieć bo obie to wełny szklane a w praktyce isovera nie widziałem.

 

profile standarodowe CD 60 i UD 27 firmy BUD-MAT - profile jak profile ;) wieszaki grzybkowe, bo te ES to wg mnie za dużo roboty ;)

 

pozdrawiam

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki to zobaczę czy coś koło okien jeszcze widać, reszta już zakryta.

URSA bo współczynnik ma 0.032 i miała najlepszą cenę z trójki: isover, rockwool i ursa. ponoć rockwool lepiej wytrzymuje próbę czasu, ale bardziej gryzie przy montażu, ma grosze współczynniki i jest droższa. o różnicach isover vs ursa ciężko mi coś powiedzieć bo obie to wełny szklane a w praktyce isovera nie widziałem.

 

profile standarodowe CD 60 i UD 27 firmy BUD-MAT - profile jak profile ;) wieszaki grzybkowe, bo te ES to wg mnie za dużo roboty ;)

Dzieki za odp.

Ile placiles za m2 ursy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wykańczaniu poddasza k-g brali u Was dodatkową kasę za obróbkę okien dachowych?

Mi powiedzieli za metr 37zł (wełnę między krokwie wkładałem sam), a teraz, że okna to oddzielnie po 200 plus schody na strych też 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...