Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie
Ja pierwszą noc na budowie spędziłem jak dachówkę na plac przywieźli :) spałem ze 3 noce i było extra- ognisko, browary, tv w altanie i ta czarna noc- w mieście tego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1.jpg2.jpg3.jpg

 

Kolejny etap prac....okienka dumnie się prezentują Profil REHAU Euro 86 Okucia WinkHaus 3 szyby 44 mm z ciepła ramką.....a drzwi płyta OSB 22MM

 

Apeluję o informację i zdjęcia w zakresie instalacji elektrycznej/alarmowej/Tv/Antenowej- jestem upelnym laikiem w tym zakresie a chciałbym dobrze wszystko rozplanować a mój mistrz-elektryk nie jest zbyt twórczy i tylko od niego słyszę...:" No można byłoby to tak zrobić ..."

 

Będę również wdzięczny za info/zdjęcia dot. ocieplania poddasza, jak ocieplaliście czy drugą warstwę wełny kładliście od murłaty aż do kalenicy czy może od murłaty do sufitu poddasza?

Czy ocieplaliście ścianę kolankową od wewnątrz ? a jeśli tak to czym i w jaki sposób?

Ile zużyliście m2 wełny i jakiego rodzaju?

A do użytkowników Rodka czy uważają, że przy paleniu w kominku konieczny jest DGP aby było ciepło w pomieszczeniach na pietrze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]228484[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228485[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228487[/ATTACH]

 

Kolejny etap prac....okienka dumnie się prezentują Profil REHAU Euro 86 Okucia WinkHaus 3 szyby 44 mm z ciepła ramką.....a drzwi płyta OSB 22MM

 

Apeluję o informację i zdjęcia w zakresie instalacji elektrycznej/alarmowej/Tv/Antenowej- jestem upelnym laikiem w tym zakresie a chciałbym dobrze wszystko rozplanować a mój mistrz-elektryk nie jest zbyt twórczy i tylko od niego słyszę...:" No można byłoby to tak zrobić ..."

 

Będę również wdzięczny za info/zdjęcia dot. ocieplania poddasza, jak ocieplaliście czy drugą warstwę wełny kładliście od murłaty aż do kalenicy czy może od murłaty do sufitu poddasza?

Czy ocieplaliście ścianę kolankową od wewnątrz ? a jeśli tak to czym i w jaki sposób?

Ile zużyliście m2 wełny i jakiego rodzaju?

A do użytkowników Rodka czy uważają, że przy paleniu w kominku konieczny jest DGP aby było ciepło w pomieszczeniach na pietrze?

Pozdrawiam

 

PRZEMAS napisz ile cie kosztowal komplet okien ?pytam bo bede miala praktycznie identyczne w moim. Ciekawa jestem.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do tych co już maja ogrzewanie i wodę zrobione ile wam wyszło towaru w przybliżeniu bo chciałbym zakupić jeszcze go w tym roku by odliczyć VAT

Będę robił ogrzewanie podłogowe tylko w łazienkach i kuchni oraz korytarz rura PEX natomiast w pozostałych pomieszczeniach grzejniki i rury miedziane rozprowadzenie trójnikowi. Jeśli chodzi o wodę to rura Pex na skrętki. Był bym wdzięczny za odpowiedz .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc

Witam, ja właśnie zamawiam okna z montażem na wiosnę - polecam takie rozwiązanie producenci oferują wysokie rabaty w takiej formie zakupu. Minus - trzeba wpłacić min. 60% zaliczki.

W moim przypadku wychodzi około 19k pln -

okna na profilach Inoutic http://www.inoutic.pl/ model Forte , produkcji firmy Avante http://www.avante.pl

Okna wyposażone w pakiety szybowe z ciepłą ramka Swisspacer http://www.saint-gobain.pl/swisspacer/ pod kolor okien o szerokości 18 mm i szybach grubości 4 mm uzyskujących Ug=0,5

Okna wyposażone w okucia firmy Roto http://www.roto.pl model NT designo - z ukrytymi zawiasami - bardzo wygodna i praktyczna rzecz - nie widać zasklepek oraz elementów zawiasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEMAS , Super sie domek prezentuje :), okna macie brazowe tez w srodku? napisz prosze wymiary okna naroznego!!!

PRZEMAS dobrze widze,ze macie na wykuszu i nad oknem w kuchni rolety zalozone?????

GOSIK czekam, czekam :) fajny etap teraz macie, juz z gorki!

okna obustronnie w kolorze orzech . Narożne okno 140 x 140 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEMAS791- dzieki za odpowiedz, bardzo drogo wyszly ci okna !!

 

A my dzisiaj dostalimsy maila od architekta, ze albo zostawiamy jednak jeden slup , ten przy schodac jezeli chcemy poszerzyc dom o 1 metr, albo nie poszerzeamy i likwidujemy slup... ;/

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APEL!!!

potrzebuję zakupić wełne do ocieplenia podddasza i styropian na fasadę.

W zw. z tym napiszcie proszę ile zużyliście wełne i styropianu na fasadę

Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o ocieplenie domu to około 210 m2 tyle że ja mam dom o metr wydłużony a poddasza jeszcze nie robiłem ale już zakupiłem wełnę 180 m2 gdzieś doczytałem na forum że tyle potrzeba . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójny garaż- ocieplenie elewacji- 250m2

ocieplenie poddasza 160m2 wełny 10cm i 200m2 wełny 15cm

 

Dzięki przyjacielu!Muszę tylko podjąć decyzję jaką wełnę i o jakich parametrach wybrać. a Ty jaką wełnę położyłeś u siebie? Lokalna hurtownia ma wełnę Schwenk o lambdzie 34 za 22 PLN/m2 i knaufa 35 w podobnej cenie.

Styropian chcę grafitowy o grubośći 20 cm i mam propozycję firmy NEOTHERM 32 - ok. 180 PLN/m2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

wełna Isover supermata 10cm

profitmata 15cm

 

płyt KG kup na 140m2, 2 paczki profili UD, paczkę UD tych mniejszych oraz uchwyty i wieszaki no i Ci wystarczy- najwyżej dokupisz kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Dziękuję za podanie ilości wełny na poddasze i styropianu na fasadę.

Bardzo proszę o podanie ilości płyt G-K, profili itp.- do zabudowy poddasza.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Możesz skorzystać z przelicznika Knauf to adres http://www.knauf.pl/bds3/

Jeśli chodzi o profile to od października bodajże są na stawce zerowej tak że nie odliczysz ich ale dokładnie musisz się zapytać w hurtowni w której będziesz kupował bo jak maja stare zapasy to mogą mieć z vat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...