Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie

Do bani- takie moje pierwsze wrażenie. (mam na myśli te te kulki)

Schody bardzo ładne.

Ile całkowity koszt wyniósł schody + barierki + furtki- podaj w rozbiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja też, podobnie jak lasci pochwalę się już zamontowanymi schodami :) Czekam na opinie. Schody są proste, dębowe, lakierowane specyfikiem do parkietów :) bez udziwnień, kolor bardzo jaśniutki- zdjęcia w pełni tego nie oddają. Żadnych zakończeń typu kulki na słupkach nie będzie. Ja jestem zadowolona :) Cena całkowita to 7500 zł. Zdjęcia z lampą i bez, dla porównania. Ściany będą jasno szare, więc mam nadzieję, że będą pasowały.

Pozdrawiam cieplutko

DSC08135.jpgDSC08136.jpgDSC08137.jpgDSC08138.jpgDSC08139.jpg

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Gosia - zapytaj się Twojej ekipy czy nie przyjechali by do mnie zrobić schodów- zapewnie im nocleg i rozrywkę byle w tej cenie zrobili :) - ale na powaga zapytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też, podobnie jak lasci pochwalę się już zamontowanymi schodami :) Czekam na opinie. Schody są proste, dębowe, lakierowane specyfikiem do parkietów :) bez udziwnień, kolor bardzo jaśniutki- zdjęcia w pełni tego nie oddają. Żadnych zakończeń typu kulki na słupkach nie będzie. Ja jestem zadowolona :) Cena całkowita to 7500 zł. Zdjęcia z lampą i bez, dla porównania. Ściany będą jasno szare, więc mam nadzieję, że będą pasowały.

Pozdrawiam cieplutko

[ATTACH=CONFIG]230125[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230126[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230127[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230128[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230129[/ATTACH]

 

 

REWELACJA Twoje Schody!! Wspólnie z żoną je podziwiamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bani- takie moje pierwsze wrażenie. (mam na myśli te te kulki)

Schody bardzo ładne.

Ile całkowity koszt wyniósł schody + barierki + furtki- podaj w rozbiciu.

 

Witam nie odpowiem Ci dokładnie na twoje pytanie mam tylko szkic przedwstepnej wyceny i sa tu napisane tylko ceny ale nie pisze za co

6150 zł domyślam sie (stopnie i podstopnie)

1520 zł ( balustrada)

450 zł (poręcze)

300 zł (furtki)

 

cena całkowita 8420zł z tego utargowałem na 8300zł cena z montażem oczywiście.

Najciekawsze jest to ze były u mnie 3 firmy i każda miała inna cene gdzie drzewo i balustrady i porecze miały być takie same ,pierwsza chciała zrobić za 6tyś wszystko,druga którą miałem 8.300zł a trzecia 13tyś. Masakra z kąt taka rozbieżność w cenie. Mam znajomego stolarza w Debrznie który też sie zajmuje produkcją i montażem schodów odwiedzając go zapytałem o rady i wskazówki ,powiedział ze tego gościa co chce za to wszystko 6tyś.wcale nie mam brać gdyż jeśli dadzą dobry materiał to sam materiał będzie kosztował w granicach 6tyś. i zatem gdzie jego zarobek? na czymś by musiał mnie oszukać.Sam osobiście nie brałem mojego znajomego gdyż mieszka zbyt daleko i nie kalkulowałoby się mu.

Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosia bardzo ładne schody ciekawy pomysł na barierki chromowe ,my z żoną też sie zastanawialiśmy nad takim rozwiązaniem na ale jednak pozostaliśmy przy tradycyjnych trelkach ;) Jak na schody z DĘBU to super cena . U nas schody dębowe miał kosztować 9,5tyś dla tego wybraliśmy jesion.a schody BUKOWE miały kosztować 6.600zł Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem nowy na tym forum, dlatego na wstępie witam serdecznie wszystkich rododendrowiczów ;)

Razem z żoną zaczynamy budowę wedle projektu Dom w Rododendronach 6n w marcu/kwietniu zależnie od pogody. Dom ma kilka drobnych zmian ale nad jedną rzeczą zaczęliśmy się zastanawiać dopiero teraz. Mianowicie jest to wielkość salonu... Jesteśmy na tyle „zdesperowani”, że jesteśmy w stanie kupić lub zamówić inny projekt i przejść przez procedurę pozwolenia jeszcze raz... Wiadomo to około 10 tyś w plecy, ale jak mam się później denerwować to wole wydać tak szczerze...

 

I tu pytanie dla osób, które mieszkają już w takim domu, czy ten salon nie jest dla was za mały? Jak wam się mieszka? Mamy razem z żoną ogromną prośbę. Czy moglibyśmy prosić kilka realnych zdjęć na mail z salonu? I o wiele bardziej śmiałą prośbę do osób z okolic Oświęcimia, Krakowa lub +- 100 km od tych miast. Czy była by szansa odwiedzić was na 30 sekund ;) aby zobaczyć jak taki salon wygląda realnie? Mamy już taki mętlik w głowie, że już naprawdę jesteśmy bliscy zmiany projektu. Dlatego widząc na własne oczy na co się decydujemy łatwiej byłoby nam podjąć decyzje. Z góry dziękuję za wszelkie informacje!

 

Mail do mnie: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dom ma kilka drobnych zmian ale nad jedną rzeczą zaczęliśmy się zastanawiać dopiero teraz. Mianowicie jest to wielkość salonu... Jesteśmy na tyle „zdesperowani”, że jesteśmy w stanie kupić lub zamówić inny projekt i przejść przez procedurę pozwolenia jeszcze raz... Wiadomo to około 10 tyś w plecy, ale jak mam się później denerwować to wole wydać tak szczerze...

 

I tu pytanie dla osób, które mieszkają już w takim domu, czy ten salon nie jest dla was za mały? Jak wam się mieszka? Mamy razem z żoną ogromną prośbę. Czy moglibyśmy prosić kilka realnych zdjęć na mail z salonu?

Mail do mnie: [email protected]

 

A może warto zastanowić się nad rezygnacją z gabinetu i tym samym powiększeniem salonu? Takie rozwiązanie często pojawia się na forum. Dla nas salon jest wystarczający- ciut go powiększaliśmy kosztem gabinetu, ale wiadomo- jest to rzecz subiektywna - my- całe życie żyjąc w kawalerce - nieco inaczej odbieramy przestrzeń :) Poza tym z rozkładu pomieszczeń jesteśmy zadowoleni.

Gdybyście byli przejazdem na Mazurach to serdecznie zapraszam do obejrzenia na żywo :)

Pozdrawiam cieplutko.

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie czy znacie firmę / osobę, która wykonuje ogrodzenia z nierdzewki (tzn. same przęsła), murki są - NIE DROGO.

Mieszkam w okolicach Częstochowy, ale nie ma to większego znaczenia. Z doświadczenia wiem, że firma z drugiego końca kraju może przyjechać i zrobić to taniej niż lokalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Poradźcie czy znacie firmę / osobę, która wykonuje ogrodzenia z nierdzewki (tzn. same przęsła), murki są - NIE DROGO.

Mieszkam w okolicach Częstochowy, ale nie ma to większego znaczenia. Z doświadczenia wiem, że firma z drugiego końca kraju może przyjechać i zrobić to taniej niż lokalna.

 

Jak już kogoś znajdziesz to daj info - też szukam kogoś takiego z okolic częstochowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kogoś znajdziesz to daj info - też szukam kogoś takiego z okolic częstochowy ;)

 

Nie ma sprawy, problem w tym że firmy z naszych okolic do najtańszych nie należą.

Balustrady z nierdzewki robiła mi firma z Poznania, cena była bardzo atrakcyjna, z wykonania jestem zadowolona, poleciłam już ją innym znajomym, zresztą namiar też dostałam z forum.

Na ogrodzenie chcę inne profile i oni takich nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mąż robi balustrady/balkony i ploty z nierdzewki, jestesmy z Tarnowskich Gor, niedaleko Czestochowy, do konca roku jest zajety ale od nowego roku jest dyspozycyjny. Jak ktos chetny prosze o info na PW, mamy stronke na allegro ze zdjeciami :) poza tym chetnie by zobaczyl Rodka na zywo ;p

 

My aktualnie sprawy mamy u architekta, cena za adaptacje i zmiany przewyzsza projekt indywidualny ;/ no ale co zrobic, mam nadzieje ze zmian zalowac nie bedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem nowy na tym forum, dlatego na wstępie witam serdecznie wszystkich rododendrowiczów ;)

Razem z żoną zaczynamy budowę wedle projektu Dom w Rododendronach 6n w marcu/kwietniu zależnie od pogody. Dom ma kilka drobnych zmian ale nad jedną rzeczą zaczęliśmy się zastanawiać dopiero teraz. Mianowicie jest to wielkość salonu... Jesteśmy na tyle „zdesperowani”, że jesteśmy w stanie kupić lub zamówić inny projekt i przejść przez procedurę pozwolenia jeszcze raz... Wiadomo to około 10 tyś w plecy, ale jak mam się później denerwować to wole wydać tak szczerze...

 

I tu pytanie dla osób, które mieszkają już w takim domu, czy ten salon nie jest dla was za mały? Jak wam się mieszka? Mamy razem z żoną ogromną prośbę. Czy moglibyśmy prosić kilka realnych zdjęć na mail z salonu? I o wiele bardziej śmiałą prośbę do osób z okolic Oświęcimia, Krakowa lub +- 100 km od tych miast. Czy była by szansa odwiedzić was na 30 sekund ;) aby zobaczyć jak taki salon wygląda realnie? Mamy już taki mętlik w głowie, że już naprawdę jesteśmy bliscy zmiany projektu. Dlatego widząc na własne oczy na co się decydujemy łatwiej byłoby nam podjąć decyzje. Z góry dziękuję za wszelkie informacje!

 

Mail do mnie: [email protected]

 

Mielismy ten sam problem, dokladnie jakbym siebie czytala ;p

My powiekszylismy salon kosztem gabinetu plus poszerzylismy dom z obu stron o 1m, w ten sposob powiekszyl sie salon i kuchnia, dodatkowo poszerzylismy o 10 cm klatke schodowa bo wydawala nam sie bardzo ciasna, poza tym jeszcze mamy sporo zmian ale juz bardziej kosmetycznych. Niestety za te zmiany plus adaptacja architekt policzyl 4300 zl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOKMEN a ile wy daliscie? architekt tlumaczy to tym, ze przez to poszerzanie wszystko sie zmienia i to jest mega duzo roboty, w zasadzie naniesienie naszych zmian na projekt powoduje ze staje sie on nieczytelny ;p ... eh szkoda gadac

 

Odnosnie schodow to ja zwolenniczką jestem takich:

http://static.pokazywarka.pl/i/2535639/512526.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2535639/852810.jpg

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie czy znacie firmę / osobę, która wykonuje ogrodzenia z nierdzewki (tzn. same przęsła), murki są - NIE DROGO.

Mieszkam w okolicach Częstochowy, ale nie ma to większego znaczenia. Z doświadczenia wiem, że firma z drugiego końca kraju może przyjechać i zrobić to taniej niż lokalna.

 

Kiedyś dostałem namiar na taka stronkę od Lokmena jest w istocie bardzo przydatna.

http://oferia.pl

 

POLECAM KAŻDEMU KTO SZUKA TANICH FACHOWCÓW (lecz nie wiem czy dobrych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Mielismy ten sam problem, dokladnie jakbym siebie czytala ;p

My powiekszylismy salon kosztem gabinetu plus poszerzylismy dom z obu stron o 1m, w ten sposob powiekszyl sie salon i kuchnia, dodatkowo poszerzylismy o 10 cm klatke schodowa bo wydawala nam sie bardzo ciasna, poza tym jeszcze mamy sporo zmian ale juz bardziej kosmetycznych. Niestety za te zmiany plus adaptacja architekt policzyl 4300 zl !

 

Poszerzenie o 1m domu było trafnym pomysłem - teraz po wybudowaniu mogę stwierdzić że dodatkowy metr szerokości - szczególnie w salonie były wskazany.

 

Wszystko zależy od postrzegania funkcji salonu - jeśli ktoś przez salon rozumie pomieszczenie gdzie dzieci mogą się ganiać wokoło kanap to w przypadku naszego salonu mocno się zdziwi.

Przy większej imprezie (10-12 osób) jest po prostu ciasno - trzeba się troszkę natrudzić żeby wygodnie się rozsiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...