Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Za adaptację projektu płaciliśmy coś ok 1500 zł było kilka zmian względem projektu- lecz nie było tzw. istotnych konstrukcyjnych, a tym jest poszerzenie domu- jednak biorąc pod uwagę fakt, że za projekt zapłaciliście ok 2000 i za zmiany 4300 to podejrzewam, że taniej było robić indywidualny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vabien23 dostała. Dzięki.

Skontaktuję się na pewno.

 

Jeżeli chodzi o kwestię salonu, to ja jako użytkownik rodka od jakiegoś czasu mogę powiedzieć, że dla naszej rodziny jest ok, ale generalnie wyobrażenia o salonie są inne i wiele osób jest zawiedzionych. My nie chcieliśmy poszerzać ani kosztem gabinetu (bo gabinet jest nam potrzebny) ani kosztem poszerzania całości, bo uznaliśmy że nie będziemy zwiększać kubatury budynku. Teraz tak myślę, że można było zmodyfikować trochę i powiększyć wykusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOKMEN a ile wy daliscie? architekt tlumaczy to tym, ze przez to poszerzanie wszystko sie zmienia i to jest mega duzo roboty, w zasadzie naniesienie naszych zmian na projekt powoduje ze staje sie on nieczytelny ;p ... eh szkoda gadac

 

Odnosnie schodow to ja zwolenniczką jestem takich:

http://static.pokazywarka.pl/i/2535639/512526.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2535639/852810.jpg

 

Witam

Jakie wymiary mają te schody na drugim zdjęciu i czy one są z rododendrona?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki :)

zastanawiam się też nad powiększeniem salonu o gabinet ale nie wiem jak można zrezygnować z słupów nasz architekt powiedział, że się nie da i tak to zostawiliśmy ale trafiłam na to forum i widzę, że jednak się da może ktoś by mi podpowiedział jak to zrobić? Mamy fundamenty i wypuszczone już druty na słupy ale jeśli jest możliwość ominięcie tego to bardzo chętnie bym skorzystała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
aha dzięki :)

zastanawiam się też nad powiększeniem salonu o gabinet ale nie wiem jak można zrezygnować z słupów nasz architekt powiedział, że się nie da i tak to zostawiliśmy ale trafiłam na to forum i widzę, że jednak się da może ktoś by mi podpowiedział jak to zrobić? Mamy fundamenty i wypuszczone już druty na słupy ale jeśli jest możliwość ominięcie tego to bardzo chętnie bym skorzystała.

 

Hmm.. u mnie strop modułowy Ackermana - architekt jak i również wykonawca stwierdzili że nie ma problemu - jak to wyglądało fizycznie nie wiem, nie uczestniczyłem "czynnie" w procesie budowy, niemniej jednak przy tak małej rozpiętości salony ( szer. 3 metry ) - nie widzę przeszkód w jego usunięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. u mnie strop modułowy Ackermana - architekt jak i również wykonawca stwierdzili że nie ma problemu - jak to wyglądało fizycznie nie wiem, nie uczestniczyłem "czynnie" w procesie budowy, niemniej jednak przy tak małej rozpiętości salony ( szer. 3 metry ) - nie widzę przeszkód w jego usunięciu

 

My rowniez poczatkowo mielismy miec usuniete 2 slupy (nie bylo problemu,), natomiast przy poszerzaniu domu o ten 1 metr postanowilismy pozostac przy jednym slupie , bo jak to stwierdzil nasz arch "byloby to drogie i karkołomne" , natomiast slup chcemy miec na drugim stopniu zapraszajacym na schodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

My wywaliliśmy jeden słup - został ten przy schodach.

Ze swojej strony proponuje Wam rozwiązanie w kwestii komina w salonie- u nas komin zaczyna się od piętra - na parterze jest sama ściana działowa- zyskujecie ok 40cm salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Wygląda pięknie- dojdzie lakier i będzie bajeczka.

Niestety u nas poza zasięgiem (kasy i możliwości technicznych)

Ostatnio byłem oglądać panele: patrzyliśmy na Krono Oryginal w Komforcie cena 87.90zł/m2 - ten sam panel na necie po 57.00 zł :) Przepiękny panel jaki oglądaliśmy był firmy Balterio magnitude- jakość rewelka ale cena 130zł/m2 to katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie- dojdzie lakier i będzie bajeczka.

Niestety u nas poza zasięgiem (kasy i możliwości technicznych)

Ostatnio byłem oglądać panele: patrzyliśmy na Krono Oryginal w Komforcie cena 87.90zł/m2 - ten sam panel na necie po 57.00 zł :) Przepiękny panel jaki oglądaliśmy był firmy Balterio magnitude- jakość rewelka ale cena 130zł/m2 to katastrofa.

 

Dołączam się do pochwał podłogi Ulki :)

My zakupiliśmy panele z Krono w promocji w Brico Marche za 30 zł/m2. Kolorystycznie bardzo nam się podobają, a co do jakości to się okaże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie- dojdzie lakier i będzie bajeczka.

Niestety u nas poza zasięgiem (kasy i możliwości technicznych)

Ostatnio byłem oglądać panele: patrzyliśmy na Krono Oryginal w Komforcie cena 87.90zł/m2 - ten sam panel na necie po 57.00 zł :) Przepiękny panel jaki oglądaliśmy był firmy Balterio magnitude- jakość rewelka ale cena 130zł/m2 to katastrofa.

 

cala gore mam w balterio ( co prawda nie z tej polki cenowej, mamy takie za ok. 70-80 zł) i zgodze się, ze jakość jest rewelacyjna nawet tych tańszych balterio.

poszukajcie w sklepach ddd (tez sa na necie) tam ceny niezle i do negocjacji:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że i WAM też się podoba:D

Lokmen u nas też po za zasięgiem kasy jak piszesz,ale drzewo mieliśmy swoje przez co koszty inne.

Myślę że w cenie dobrych paneli (80-100zł m) wyjdzie-ale to okaże się na końcu.

Brakło nam drzewa do pokoju nad garażem i do gabinetu na dole i tam będą panele za nie więcej jak 30-35złm,

które na pewno będą dobrze służyć.

Aha i powiem jeszcze, że schody będą z orzecha włoskiego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

U nas kolejne postępy- położone kafle w kuchni, wiatrołapie i przed kominkiem. Nie pokaże pomieszczeń, bo podłoga jeszcze nie posprzątana ;)

Ukończony również kominek - kamień położony, podobny, ale ciemny będzie w kuchni:)

Pozdrawiam świątecznieKominek1.jpg

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie- dojdzie lakier i będzie bajeczka.

Niestety u nas poza zasięgiem (kasy i możliwości technicznych)

Ostatnio byłem oglądać panele: patrzyliśmy na Krono Oryginal w Komforcie cena 87.90zł/m2 - ten sam panel na necie po 57.00 zł :) Przepiękny panel jaki oglądaliśmy był firmy Balterio magnitude- jakość rewelka ale cena 130zł/m2 to katastrofa.

 

My mamy wyłożone pokój nad garażem w panele ,jak mam mówić szczerze to płaciliśmy 27zł/m2 klasa ścieralności 3 . z czego klasa4 jest dobra a klasa 5 bardzo dobra. Właściciele hurtownie (moi dobrzy znajomi )mają 8 lat takie podłogi klasy 3 w swoim domu i nic się z nimi nie dzieje. Pokój nad garażem jest przeznaczony na garderobę ,na resztę pokoi kupie panele klasy 4 czyli przedział cenowy 35-45zł ,także jak słyszę ceny w przedziale od 80 do 130zł to sory wole kłaść płytki za salonowe zapłaciłem około 90zł i nie zamieniłbym ich na żadne panele nawet za 200zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIK super kominek !!! bardzo podobają mi sie te płytki/panele . Bardzo jestem ciekawa jak finalnie bedzie Wasz domek urządzony!!

 

Bardzo dziękuję vabien23 :) To płytki, takie same tylko bardzo ciemne będą w kuchni. Na razie urządzamy tylko dół i się wprowadzamy. Góra musi poczekać na lepsze czasy :)

Pozdrawiam cieplutko

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...