Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

patrzac jeszcze po uzytkowaniu - spizarnia sie przydaje, my wlasnie zamurowalismy drugie wejscie i dokladamy slupek, tam bedzie podreczna spizarenka i przeniesiony piekarnik - mamy 2 okna i kuchnia jest nadal spora (po 3 latach uzytkowania wiem czego mi brakuje :D )

 

zastanowcie sie tez nad zmiana drzwi tarasowych na przesuwne - zaluje ze takich nie zrobilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR dzieki, ja akurat znalazłam od nich osobny watek , chyba dziennik budowy, tam jest troche zdjec ale albo mi sie nie wszystkie ładują albo są po prostu usunięte... a szkoda ;/

 

ASIA&PIOTR dzieki wielkie, hmm powiem szczerze, ze kwota mnie zaskoczyla pozytywnie, myslalam ze bedzie ponad 200 tys! ja osobiscie chcę iść w cieply brąz oraz biel, coś takiego mi sie podoba

http://static.pokazywarka.pl/i/2589705/567777/b11-front.jpg

no i dach bedziemy mieli jak w projekcie blaszany...

Nasz mail [email protected] :)

 

Wlasnie, temat kuchni... ja od dwoch dni chodze i rozmyślam nad sensem spiżarni, boje sie, że nie uda mi sie zmieścic wszystkiego (tez mamy okno narozne) a tak chciałabym piekarnik w wysokiej zabudowie, jak myslicie? da sie to wszystko zmieścic? ponizej nasz rzut parteru (mamy poszerzany dom o 1 metr z obu stron)

http://static.pokazywarka.pl/i/2589705/727587/parter-1.jpg

Inaczej to wygląda na rzucie a inaczej jak dom już stoi. My zrezygnowaliśmy ze spiżarni w kuchni, mamy wygospodarowane miejsce pod schodami, myśle że zmieści się tam nawet dodatkowa lodówka. Ja z kuchnią mam ogromny problem, o piekarniku w zabudowie mogę raczej zapomnieć, kombinuje jeszcze z ladą równolegle do salonu, mam też okno narożne. U Ciebie może być inna sytuacja bo macie poszerzany domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logout zalezy ile gotujesz, ja lubie sloiczki, duperelki, puszeczki miec pod reka a nie po kazda pierdole latac do garazu. pod schodami mam lazienke wiec tam spizarnia mija sie z celem, do tego ten schowek niewygodny, nie raz w czolko sie rabnelam, tam mamy druga pralke i skladzik chemii gospodarczej, mopy i inne sruty tuty.

na dzien dzisiejszy uwazam, ze dwa wejscia do kuchni sa bez sensu, wystarczy to z salonu a wtedy jest dodatkowe miejsce na cianie albo na szafke spizarkowa albo na wysoka zabudowe

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodzia vis'a vis wejscia od wiatrolapu (dopiero co zamurowanego), przesuniete okno o 50 cm by lodzia wlazla, pierwsza pralka w kotlowni + zlew + szafka na plyny i proszki

piekarnik bedzie wlasnie przeniesiony w miejsce zamurowanego wejscia, plyta zostaje w tym samym miejscu ale tam w miejsce piekarnika dojda szuflady na przyprawy i utensylia kuchenne tak by byly pod reka w czasie gotowania. teraz sa w innym miejscu i jak gotujemy wspolnie z mezem to ciagle musze go przesuwac ;) by sie dostac do przypraw:D i zmieniamy szafke podzlewowa smieciowa na szuflade z pedalem otwierajacym - duzo wygodniejsza w obsludze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
planuję położyć podobne płytki w salonie - lecz ciągle żona płacze że latem będzie zimno, jakimi wrażeniami możesz się podzielić?

Na całym parterze ( prócz garażu ) kładę podłogówkę i zastanawiam się nad najkorzystniejszym wyborem materiału na podłogi

 

Ogólnie chodzę zawsze w kapciach więc to zimno latem mi nie przeszkadza. Napewno przy dzieciach lepiej głowa dzwoni jak się dzieciak wyłoży :)

Co do podłogówki to mam ją w 100% domu i to była bardzo dobra decyzja- przedewszystkim do całego centralnego mam 1 pompkę, i brak grzejników, na które już psioczy już Gosia. Na podłogówkę kłade panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Ogólnie chodzę zawsze w kapciach więc to zimno latem mi nie przeszkadza. Napewno przy dzieciach lepiej głowa dzwoni jak się dzieciak wyłoży :)

Co do podłogówki to mam ją w 100% domu i to była bardzo dobra decyzja- przedewszystkim do całego centralnego mam 1 pompkę, i brak grzejników, na które już psioczy już Gosia. Na podłogówkę kłade panele.

 

Jakiego rodzaju panele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to musimy pogadać tesh bede miał podłogówke w całym domu :) tylko te panele jakoś mnie nie przekonują...

 

 

Ogólnie chodzę zawsze w kapciach więc to zimno latem mi nie przeszkadza. Napewno przy dzieciach lepiej głowa dzwoni jak się dzieciak wyłoży :)

Co do podłogówki to mam ją w 100% domu i to była bardzo dobra decyzja- przedewszystkim do całego centralnego mam 1 pompkę, i brak grzejników, na które już psioczy już Gosia. Na podłogówkę kłade panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Panele jakie kupiłem to Kronooryginal z kolekcji BrilanceFloor kolor dąb brazylijski już nawet przyjechały i wyglądają super. Pod panel specjalny podkład do paneli na ogrzewanie podłogowe- wybrałem firmy Pianomat o gr. 3mm

 

Na podłogówkę bez problemu można też kłaść wykładzinę. Oczywiście nie każdą ale można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy podlogowke na całym dole (nawet w wiatrołapie) oraz w gornej łazience, reszta jest zalatwiona grzejnikami. W salonie, kuchni, wiatrołapie i łazienkach mamy plytki na podłodze -- coz mogę powiedzieć, SUPER.

Żonka nie była zbytnio przekonana do tego rozwiązania ale teraz po 2,5 latach mieszkania mowi ze nie zamieniala by ich na nic innego

Podlogowka fajnie działa, wg mnie super to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

U mnie PC zasila podłogówkę w zasadzie instalacja uproszczona do minimum- 2 szafy z rozdzielaczami i na cały dom 1 pompka obiegowa usytuowana w kotłowni.

 

Z pionowym wymiennikiem to na taką instalację szykuj ze 40 000 zł o ile wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam poszerzony dom (wykusz wyprowadzony do prostokąta, czyli prosta ściana). Dzięki temu zyskałam trochę miejsca w kuchni i salonie. Ściankę odgradzającą kuchnię od spiżarni przesunęłam nieco w stronę kuchni (ścianka zrobiona z cegły) - w nią wbudowany piekarnik i mikrofalówka, których "zadek" wystaje do spiżarni i będzie wkrótce obudowany tam szafką.Poza tym spiżarnia cała w drewnianych pólkach, a na krótszej ścianie zmieścił mi się nawet "roboczy" drugi zlew i blat ( do "brudnych prac kuchennych"). Wejście do spiżarni jest z kuchni i z korytarza ( u mnie nie ma tej krótkiej ścianki w spiżarni, tylko wejścia do niej są tak jakby z tyłu kominka). Miejsce na "szybką " kawę wygospodarowałam robiąc barek w przejściu między salonem i kuchnią ( poszerzony blat może pełnić funkcję stolika śniadaniowego). W planie mam jeszcze okiennice na tym barku, dzięki którym, w razie potrzeby będę mogła zamknąć kuchnię.. Ja niestety mam dwa okna ( za późno zobaczyłam rozwiązanie z oknem narożnym), więc zrezygnowałam z górnej zabudowy, ale dzięki powiększeniu spiżarni mam chyba więcej miejsca do przechowywania wszystkich kuchennych klamotów i zapasów na czarną godzinę :D. Trzymam kciuki, aby udalo się znaleźć dobre rozwiązania:yes:

 

Wlasnie, temat kuchni... ja od dwoch dni chodze i rozmyślam nad sensem spiżarni, boje sie, że nie uda mi sie zmieścic wszystkiego (tez mamy okno narozne) a tak chciałabym piekarnik w wysokiej zabudowie, jak myslicie? da sie to wszystko zmieścic? ponizej nasz rzut parteru (mamy poszerzany dom o 1 metr z obu stron)

http://static.pokazywarka.pl/i/2589705/727587/parter-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...