Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem po spotkaniu z elektrykiem i wyszło mi około 170 pkt, (wesja 6G2P), a także dziś był u mnie na budowie hydraulik i mam pytanie z jakich materiałów robiliście instalacje wodną i centralnego ogrzewania? (miedź, tzw. plastik, rura ocynkowana...?). Jeszcze jedno pytanie ile KW piec na ekogroszek zamontowaliście i jakiej firmy? Czy jesteście zadowoleni?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Wersja 6P. Kocioł Ogniwo eko plus, 25kw (przynajmniej 2x za duży do tego domku). Zadowolenie w skali 1-10: 3 - nigdy więcej węgla (może na wiosnę znów (trzeci raz :rolleyes:) rozryję swoje 50m drogi i dociągnę gaz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was zmieniał kąt nachylenia dachu? Dostaliśmy taką propozycję od wykonawców jednak nie wiem jak to będzie wyglądać oni twierdzą że dużo lepiej proszę o rady?:) i jeszcze pytanie do użytkowników jak sprawdzają się schody czy są wygodne czy coś byście zmienili ?

Pozdrawiam :)

 

Masz zaufanie do wykonawcy? Zmiana kąta nachylenia dachu to zmiana istotna - teoretycznie powinna być naniesiona na projekt, a więźba od nowa przeliczona przez konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po przerwie świąteczno-noworocznej ;)

 

widzę, że pomimo zimy każdy coś tam dłubie.

 

u nas dół jak tako wykończony, trochę trzeba poprawić malowania i dodać listwy przypodłogowe ale ogólnie jesteśmy zadowoleni.

 

20131211_081505.jpg20131220_081943.jpg20131220_082005.jpg20131220_082630.jpg

 

zwiedziony tylko jestem jakością płytek: tubądzin vinaros krzywe jak łódki, opoczno forest touch narożniki uciekają. jakoś gresy są prostrze niż ta ceramika, a niby wszystko gat 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fotek póki co brak (mamy tylko zdjęcia ze stanu surowego - potem jakoś emocje opadły i zdjęć nie robiliśmy), bo mam najazd fachowców, po wizycie których będą widoczne spektakularne efekty :). Dziś panowie zaolejowali mi podłogę w salonie, więc mam zakaz wstępu do domu. Jeśli możesz trochę poczekać, to może za jakieś 2 tygodnie będę mogła coś wstawić ( jeśli bedę potrafiła to zrobić :confused: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematów kotła i ogrzewania, czy ktoś z was ma w całym domu podłogówkę i kocioł gazowy kondensacyjny ?. Najlepiej jesli jush pracuje, zastanawiaja mnie roczne opłaty za gaz w Rodosie, mam w planie 15cm styro na elewacji, 25 wełny na skosach. Stoje przed wyborem kotła i zastanawiaj mnie różne kompilacje z 1 kotłem, 2 gdzie jeden gazowy a drugi na paliwo stałe... Martwi mnie, że powiedzmy w teorii wyjdzie koszt roczny gazu 4,5tys a w rzeczywistości zweryfikuje mnie zycie i wyjdzie 7 tys .

Rodos 6(P) z grazem 1-stanowiskowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem po spotkaniu z elektrykiem i wyszło mi około 170 pkt, (wesja 6G2P), a także dziś był u mnie na budowie hydraulik i mam pytanie z jakich materiałów robiliście instalacje wodną i centralnego ogrzewania? (miedź, tzw. plastik, rura ocynkowana...?). Jeszcze jedno pytanie ile KW piec na ekogroszek zamontowaliście i jakiej firmy? Czy jesteście zadowoleni?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Witajcie,

U nas poza podłogówką cała instalacja w miedzi.

Co do pieca- Defro Eco Duo 15kw. Kosztował coś koło 8500 zł. Pewnie Mąż mógłby więcej powiedzieć na jego temat. Ode mnie- jest solidny, cichy, w domu ciepło, nie wiem czego więcej można oczekiwać. :) Działa, odpukać, bezawaryjnie. Tak naprawdę nie miał szansy jeszcze rozwinąć skrzydeł. Przy elektronice trzeba troche podumać, żeby obrać dobre dla siebie ustawienia. W kotłowni brudno- wiadomo, że przy wybieraniu popiołu się kurzy, ale to już nie wina pieca :)

P. S. Skończyli naszą kuchnię- jestem bardzo zadowolona- wykonanie jak dla mnie rewelacyjne :) łazienka dolna też skończona- została tylko szafka łazienkowa na która czekamy- jeszcze jakieś 2 tygodnie :)

Pozdrawiam cieplutko

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info, wlasnie nasz architekt mowil cos o wysokosci 1,6-1,7 metra!! strasznie nam sie to wysko wydawalo, tym bardziej ze w domu gdzie teraz mieszkamy jest 1,1 metra i domek jest fajnie, nisko osadzony a nie chcialabym wysokiej wieży bo nie podobaja mi sie tak wysokie domy. Myslelismy aby zrobic 1,3 metra, ale u Was jest strasznie nisko... A JAK POZOSTALI MAJĄ?? PROSZE JESZCZE RAZ O INFO.

Np. kuchnia 810mm, ziemia a dolna krawędź parapetu, więc należy dodać wysokość parapetu (u mnie akurat blato-parapet) ktory ma wysokość chyba 38mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematów kotła i ogrzewania, czy ktoś z was ma w całym domu podłogówkę i kocioł gazowy kondensacyjny ?. Najlepiej jesli jush pracuje, zastanawiaja mnie roczne opłaty za gaz w Rodosie, mam w planie 15cm styro na elewacji, 25 wełny na skosach. Stoje przed wyborem kotła i zastanawiaj mnie różne kompilacje z 1 kotłem, 2 gdzie jeden gazowy a drugi na paliwo stałe... Martwi mnie, że powiedzmy w teorii wyjdzie koszt roczny gazu 4,5tys a w rzeczywistości zweryfikuje mnie zycie i wyjdzie 7 tys .

Rodos 6(P) z grazem 1-stanowiskowym.

 

Mamy w całym domu podłogówkę i kocioł gazowy kondensacyjny, na początku skrzętnie zapisywałam zużycie gazu. Gaz podłączyli nam na początku maja 2012r. i przez rok zużyliśmy prawie 1200 m3 gazu, ogrzewanie włączyliśmy w październiku 2012 (tak gdzieś w połowie miesiąca) i wyłączyliśmy dopiero 17 kwietnia (dłuuuga zima). Koszt tego gazu wyszedł ok.3000zł. Jest w tym ogrzewanie c.u.w. W tym roku ogrzewanie włączyliśmy pod koniec września - zużycie gazu od maja 2013 do początku stycznia 2014 ok.480m3. Temperatura na dole to 23st. na górze 20-22 (zależy jak wieje). Na górze mało przebywamy i jest tam lekko przykręcona podłogówka. Tyle w temacie, mam nadzieję, że nic nie pokręciłam w obliczeniach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIK, bardzo, bardzo podoba mi sie kolorystka w kuchni, szczegolnie fajnie wygląda sciana jak jest oświetlona, ja na chwilę obecną tez wyobrażam sobie moją kuchnię w bieli, dodatki chciałabym drewno wenge, no ale to sie mi może do tego czasu 100 razy zmienić. W każdym razie gratuluję pięknej kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne info Blacky

 

Pozwolisz o kilka dodatkowych pytań:

 

1. czy dom z piwnicą?

2. jakie ocieplenie i ile cm na elewacji styropianu?

3. ile na skosach i stropie poddasz wełny?

4. jak rodzaj (model) kotła i czy zasobnikiem

5. i czy alternatywnie masz jakieś źródła jak kominek i /lub z płaszczem wodnym , rekuperacja itp.

 

 

Mamy w całym domu podłogówkę i kocioł gazowy kondensacyjny, na początku skrzętnie zapisywałam zużycie gazu. Gaz podłączyli nam na początku maja 2012r. i przez rok zużyliśmy prawie 1200 m3 gazu, ogrzewanie włączyliśmy w październiku 2012 (tak gdzieś w połowie miesiąca) i wyłączyliśmy dopiero 17 kwietnia (dłuuuga zima). Koszt tego gazu wyszedł ok.3000zł. Jest w tym ogrzewanie c.u.w. W tym roku ogrzewanie włączyliśmy pod koniec września - zużycie gazu od maja 2013 do początku stycznia 2014 ok.480m3. Temperatura na dole to 23st. na górze 20-22 (zależy jak wieje). Na górze mało przebywamy i jest tam lekko przykręcona podłogówka. Tyle w temacie, mam nadzieję, że nic nie pokręciłam w obliczeniach;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...