Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O widze, ze nie będziemy sami z budową domku na wiosne :), my jeszcze nie zlozylismy wniosku o pozwolenie bo ciagle czekamy na adapteacje od architekta, ale mam nadzieje ze to się zbytnio nie przeciągnie ...

 

Ja tez proponuje okno narożne w kuchni, natomiast zamknięta kuchnia od strony salony wcale mi się "nie widzi" ale każdy buduje wg swoich potrzeb.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

w kwestii kuchni i okna to ja powiem, że przy zlikwidowanej spiżarce można to okno zostawić lecz gdy spiżarka zostanie lub jak w naszym przypadku jest i wejście do kuchni oraz szafa od strony wiatrołapu to zlikwidowanie tego okna było rozssądnym wyjściem.

 

Co do słupa to są dwa i przy likwidacji gabinetu można zrezygnować z tego jednego ale drugiego raczej bym nie proponował. Za duża powierzchnia- musi być podparta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

po kilkumiesięcznej lekturze tego forum, postanowiłem się zarejestrować :)

 

Na wiosnę ruszamy z fundamentami. Rodo6, jedyne zmiany jakie zastosujemy względem oryginału to :

 

- poszerzony garaż o 0,5m.,

- likwidacja okna z tyłu w garażu,

- likwidacja spiżarki w kuchni.

 

My mamy garaz poszerzony o 0,5m i szczerze... to bardzo malo. My mamy maly samochod(golf IV), co prawda jeszcze nie mieszkamy ale juz przymiarki byly. No i niestety, jak samochod stoi w garazu to ciezko przejsc zobok (chyba ze ktos oprocz samochodu nie bedzie tam trzymal nic wiecej).

Dodatkowo mamy kotlownie przeniesiona na tyl garazu i jak samochod stoi w garazu to drzwi od kotlowni nie da sie calkowicie otworzyc, wiec pewnie by nie uszkodzic samochodu beda musialy byc wtedy ciagle otwarte:(

Edytowane przez ada1984
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada serio? mam podobne wielkosciowo auto do golfa a miesci sie swobodnie, do tego na jednej scianie jest grzejnik i w pionie stoja stoly ogrodowe a cala druga strone zajmuja regaly na przetwory, zapasy, reczniki pap, karma dla psow itp. plus szafa narzedziowa, na scianie pomiedzy garazem a pom. gosp. (u ciebie kotlownia) stoja 2 szafki na buty. za garazem mamy pom gosp. i tam na razie jest bordello dodatkowo stoi tam stojak z workami na ekosmieci (szklo, papier i plastik), duperele choinkowe, opony troche suchego drewna, kontenerek dla psa i jeszcze pare innych rzeczy. z auta wysiadam swobodnie, fakt 2 osoby nie wysiada, bo parkuje 2-3 cm od grzejnika ;) a zaznacze garazu nie mam poszerzonego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy garaz poszerzony o 0,5m i szczerze... to bardzo malo. My mamy maly samochod(golf IV), co prawda jeszcze nie mieszkamy ale juz przymiarki byly. No i niestety, jak samochod stoi w garazu to ciezko przejsc zobok (chyba ze ktos oprocz samochodu nie bedzie tam trzymal nic wiecej).

Dodatkowo mamy kotlownie przeniesiona na tyl garazu i jak samochod stoi w garazu to drzwi od kotlowni nie da sie calkowicie otworzyc, wiec pewnie by nie uszkodzic samochodu beda musialy byc wtedy ciagle otwarte:(

 

my widzieliśmy garaż w wersji nie zmienionej - mega wąsko.

wydaje mi się że te 50cm więcej pozwoli w miare bez problemu przejść koło auta. z tyłu za garażem myślimy trzymać rowery itp... być może w miejsce zlikwidowanego okna wstawimy drzwi żeby było łatwiej dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada serio? mam podobne wielkosciowo auto do golfa a miesci sie swobodnie, do tego na jednej scianie jest grzejnik i w pionie stoja stoly ogrodowe a cala druga strone zajmuja regaly na przetwory, zapasy, reczniki pap, karma dla psow itp. plus szafa narzedziowa, na scianie pomiedzy garazem a pom. gosp. (u ciebie kotlownia) stoja 2 szafki na buty. za garazem mamy pom gosp. i tam na razie jest bordello dodatkowo stoi tam stojak z workami na ekosmieci (szklo, papier i plastik), duperele choinkowe, opony troche suchego drewna, kontenerek dla psa i jeszcze pare innych rzeczy. z auta wysiadam swobodnie, fakt 2 osoby nie wysiada, bo parkuje 2-3 cm od grzejnika ;) a zaznacze garazu nie mam poszerzonego :D

 

wow. Na pewno masz garaz jednostanowiskowy?:):):) No u nas na razie jest balagan w garazu, Przy jednej scianie stoi szafka narzedziowa, no i wszedzie jakies kleje, worki, itp. Ale jesli chodzi o rowery to nie ma szans ich tam zmiescic:( Jesli chodzi o wyjscie kierowcy z samochodu to moze nie ma problemu, ale jak dla mnie na tak duzy dom to garaz jest malusienki i projektanci sami powinni pomyslec o poszerzeniu tego garazu. Ja uwazam ze te 50 cm to i tak jest minimum. Wlasnie moze gdyby nie ta kotlownia to by to tez inaczej wygladalo. Ja jeszcze nie wjezdzalam do garazu ale dla dobra samochodu i oczywiscie wszystkich scian pozostawie ta"przyjemnosc " mezowi:) Niech on sie meczy:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
ja mam garaż jednostanowiskowy poszerzony o 90 cm (brama garażowa ma równe 300 cm) do tego przesunięto wjazd (bramę garażową) w stronę zewnętrznej ściany celem umożliwienia łatwiejszego wyjścia z samochodu kierowcy (działa w przypadku wjazdu "przodem") - miejsca hmm, ciasnawo ( peugeot 407) ale da się wysiąść. Dla mnie szerokość garażu nie była kluczowym wyznacznikiem gdyż z racji posadowienia domu na działce przy wjeździe ( brama oddalona od domu o jakieś 60 m) stawiam osobny garaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
60m odśnieżania żeby wyjechać do pracy :) o matko...

 

no właśnie dlatego garaż -używany w zimę stanie przy wjeździe na posesję.

Sytuacyjnie przedstawia się to następująco:

plan.jpg

 

Niestety umiejscowienie takie wymuszone zostało przez linie biegnące nad działką. Mając do wyboru dom przy samej granicy (3 metry od drogi) lub 67 metrów w lasek (przyszły) i dobudowanie dodatkowego garażu - wybrałem ten drugi wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem mocno zainteresowany budowanie domu jednorodzinnego "w rododendronach 6 (N)". Projektu jeszcze nie posiadam ale potrzebował bym informacje od osób które realizują ten projekt na temat wymiaru dachu (długość krokwi itp.)

Czy jest może ktoś z małopolskiego kto buduje ten projekt?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem mocno zainteresowany budowanie domu jednorodzinnego "w rododendronach 6 (N)". Projektu jeszcze nie posiadam ale potrzebował bym informacje od osób które realizują ten projekt na temat wymiaru dachu (długość krokwi itp.)

Czy jest może ktoś z małopolskiego kto buduje ten projekt?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

nie podam ci długości krokwi ale budujemy w Małopolsce koło Bobowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post w tym dziale wiec, witam wszystkich,

Na jesień planujemy wraz z żoną rozpocząć budowę domu w rododendronach 6 w okolicach Poznania. Jeszcze jesteśmy przed kupnem projektu, ale chętnie gdzieś w WLKP obejrzelibyśmy domek na żywo i zamienili kilka zdań z właścicielami odnośnie budowy, zmian do projektu etc.

Jeżeli jest ktoś z naszych okolic proszę o info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...