Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

banki niestety oczekują konkretnych kwoty na każdym etapie budowy.

Kasia i Darek:

banki niewiele się znają tak naprawdę. jaki plan kosztów sobie nakreślicie taki wezmą. Później jest jedynie problem bo trzeba się w tym planie mieścić. przykładowo bierzecie transzę 50 000 i w kosztorysie macie, że zrobicie za to dach, ścianki działowe i powiedzmy elektrykę. przy kolejnej transzy Macie wizytę na budowie kogoś z banku bądź innego kontrolera i ten jegomość sprawdza czy zostało to zrobione. jeśli tak to ok. jeśli nie to Macie kłopoty z kolejną transzą.

ja przykładowo jak oddawałem taki plan to miałem, że jeden metr kwadratowy zbuduję za 1200 zł - patrząc przy zeszłorocznych cenach rzecz niemożliwa do osiągnięcia. i gdyby ktoś to analizował to nie puścił by takiego kredytu. prawda?

p.s wyślij mi swój email.

dzięki la bujita za kosztorys, aczkolwiek wiele rzeczy masakrycznie podrożało i do cen obecnych jest nieadekwatny

możesz mi napisać co dokładnie podrożało? bo nadal przecież buduję, jestem na bieżąco i ceny raczej spadły w porównaniu do zeszłorocznej wiosny.

Ceny natomiast w moim kosztorysie zawierają tylko ceny materiału i to materiału często kombinowanego (nie znaczy gorszego). bo przykładowo drut kupiłem za 2000 tona - tylko że był to drut z rozbitych słupów, trochę pogięty. drut który sami załadowaliśmy i przytargaliśmy. cegłe odkupiłem od gościa który po zeszłoroczych masakrach cenowych zrezygnował z budowy. cegłę dziurawkę którą włożyłem w strop kupiłem w cegielni za 40 gr - cegła pozaklasowa (w strop idealna). pustaki w miarę udało mi się kupić jeszcze po 6 zł jeden pod koniec lutego. stemple budowlane to przyciągniete z lasu były i oskurowane własnymi siłami, deski znalazłem w jakimś tartaku co bardziej przypominał starą szopę - trudno nawet dojechać do tej wsi było. część desek także sami wyrznęliśmy z drzewa na stepmle. Na dach materiał cały natomiast to przez znajomego kupiłem więc spory rabat był.

mimo tego wszystkiego nie można mi zarzucić złej jakości bo pustaki wienerberger'a, dachówka brass sprowadzana z niemiec w powłoce cisar, czy drzewo na więźbę z żywca ( tylko świerk), okna Drutex'u, drzwi garażowe Wiśniowskiego to nie jest materiał kiepski. trzeba się starać bardziej, a cenowo można na tym sporo skorzystać. Może też mój region jest trochę tańszy? nie wiem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

La bruijta, bardzo dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Twoje uwagi są bardzo cenne i niestety w pełni się z Tobą zgadzam. Przed nami jeszcze dłuuuuuuuga droga. Powiem szczerze jeszcze się nie orientowaliśmy w cenach materiałów budowlanych, ktore i tak bardzo często się zmieniają. Mam do Ciebie pytanie czy budowałeś trzeci komin - przy garażach. Mój architekt twierdzi, iż nie ma takiej potrzeby, choć czytając od kilku miesięcy na forum Rodo 6 widzę, żę większość z Was budowała trzeci komin. Mój priv: [email protected].

 

Oto nasze zmiany w projekcie:

- podniesieni dołu i góry o 1 bloczek;

- przeniesienie kotłowni za garaże, zaś w miejscu kotłowni powstanie pralnia i spiżarnia (powiększona o część dolnej łazienki);

-likwidacja gabinetu i jednego filaru;

- zamurowanie wejścia z wiatrołapu do kuchni;

- zamiana okien w salonie;

- zastanawiamy się nad kominem przy garażu;

 

To chyba wszystkie zmiany o jakich pomysleliśmy, choć jeszcze się zastanawiamy, bo będziemy chcieli, aby nad garażem w pomieszczeniu przeznaczonym na garderobe postał gabinet - potrzebujemy z żoną troszkę miejsca do pracy w domu.

 

Mam też pytanie czy posiadacie domumentację n/t likwidacji filaru. Jeżeli możecie nas poratować dokumentacją projektową to będziemy wdzięczni i z góry dziękujemy.

 

Podrawiamz Wszzstkich rododendrowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

la bruijta nie zarzucam Ci, ze kupiłeś gorsze materiały, tylko chwalę za spryt,że udało Ci się je taniej załatwić :lol: my też oszczędzamy ile się da: np. stemple kupione z budowy obok-po5z/szt., 3m3 desek na szalunek odkupione z innej budowy po 300/1m3,ale dokupiliśmy jeszcze 3m3 nowych po 5 m długie za 560zł/1m3 bez Vatu, bo budowlańcy potrzeboali już-w 2 dni zaszalowali fundamenty :o wszyttkie deski poszły+240 szpilek, 580 nakrętek i podkładek :o (na szczęscie załatwione) :o :o kantówki też załatwione na lewo ;materiał porotherm kupiony już w grudniu, więc troszkę taniej-coś ok,5,5zł pustak, a na część garażową kupilismy szary beton w czerwcu 2007, jak ceny windowały i wydawało się,że nie zatrzymaja się-coś po 11zł/pustak.

 

ale np. drut zbrojeniowy poszedł ostatio 300zł/t w górę i jest po 3000/t, beton jest po 300zł/kubik + dopłata za pompe, no i nam na same ławy weszło 12m3 (Tobie chyba 9m3) i to na styk, na fundamenty mamy zamówione na jutro 22m3 :o :o (fundamenty na 28cm) u Ciebie było chyba 13,5, więc róznica w ilości kolosalna, a działka prawie równa, nie mamy piwnic; teraz na zasypanie trzeba przywieźć 10 samochodów piachu :roll: :roll: :roll:

 

jeszcze raz wielkie dzięki z Twój kosztorys-mam przynajmniej porównanie cenowe i okazuje się,że ilościowe też :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

My od sierpnia zamierzamy ruszyć z budową. Będziemy budować oczywiście systemem gospodarczym, tak więc będziemy liczyć każdą złotówkę. Pozytywne jest to, iż obok nas - po sąsiedzku nasz dobry znajomy także rusza w sierpniu. Znaleźliśmy górali, którzy do końca br, roku zadeklarowali, iż wybudują 2 domy wraz z dachem. Niestety na chwilę obecną nie chcą podpisać umowy, choć wstępnie dogadaliśmy się co do ceny - 40.000 zł za stan surowy zamknięty. Wierzę, że zejdziemy z kosztów choć trochę, gdyż koszty materiałów pomocniczych podzielimy na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nam na same ławy weszło 12m3 (Tobie chyba 9m3) i to na styk, na fundamenty mamy zamówione na jutro 22m3 (fundamenty na 28cm) u Ciebie było chyba 13,5,

ława 50cm X 30cm X 61m (obwód) = 9,15 m3 (wersja z pojedynczym garażem, na rogach liczone jest tak jakby podwójnie beton ale także na stopę pod filary trzeba wlać trochę więc się zrównoważy)

fundament natomiast mam szeroki na 25cm - tyle co szerokość poro 25 - nie ma potrzeby lać więcej. wysokość natomiast 90cm.

nawiasem mówiąc brat mojego szwagra wpakował w fundament chyba 48 m3 betonu! - też można :)

ja za kubik betonu płaciłem 185 zł netto + pompa oczywiście. I taka jest teraz u nas cena betonu. Kraków widocznie jest droższy lub mniejsza konkurencja.

ten piach natomiast na zasypanie fundamentów to może być taki brudny (czyli z domieszką ziemi) - wyjdzie taniej.

Kasia i Darek

to zależy czy decydujecie się na przeniesienie kotłowni. bo jeśli nie to trzeci komin to tylko dodatkowy wydatek - i to spory wydatek!! bo trzeba liczyć cegły, klinkier, droga robocizna bo murarze za kominy sobie inaczej liczą (byle kto się tego nie podejmie) no i kleje do klinkieru, a co najważniejsze - uszczelnienie tego żeby nam się nie lało przez dach! na szczęście mam to już za sobą :)

My też zamurowaliśmy wejście do kuchni od wiatrołapu - rozwiązanie niezbyt to dobre ale jedyne jeśli chce się mieć bardziej ustawną kuchnię nie rezygnując ze spiżarki.

Dołu bym nie podnosił o pustaka bo dom straci na wyglądzie. gorę tak.

Filar trzeba jeden zlikwidować - myśmy tego nie zrobili bo wahaliśmy się nad tym pokojem. teraz żałujemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien Atija dziękuję bardzo! Zdjęcia wkleję z początkeim tygodnia :D Coś wybitnie Was interesuje? Jakieś życzenia? :wink:

Co do zmian? Hmmmm raczej nic bym nie zmieniała (no prócz wyłącznika światła z pralnio-spiżarni). A tak ogólnie..... jestem bardzo zadowolona z naszej spiżarni i z wejścia do kuchni także od strony wiatrołapu. No i z dnia na dzień bardziej podobają mi się wszystkie pokoje - doceniam to dzięki dłuższym i słonecznym dniom, wszystkie wnętrza są super doświetlone, jasne 8) przestronne. Rewelacja dla mnie to okno dachowe w górnej łazience (to z niej najczęściej korzystamy).

Ze zmian naszych nie pamiętam czy Wam pisałam - powiększyliśmy odrobinę taras (z półkola zrobiliśmy z jednej strony prostokąt) i teraz jest bardziej funkcjonalny. Grill tez jest juz na ukończeniu... mąż aktualnie skończył piaskownicę :D teraz robi obudowę studni :D

 

PS Jadąc w sobotę do znajomych przejeżdżałam obok Rodo6 od AliW (pamiętacie?) ukończyła właśnie elewację i jest śliczna.... taka kawa z mlekiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundamenty zalane :lol: przyjechała pompa i 3 betoniarki, w sumie weszło 23m3

la bruijta my mamy 28cm szerokość, bo budujemy z P+W 30 i majster chciał robic na 25, ale kierownik kazał szersze, żeby nie było dużego zwisu, bo później podobno ściany pękają :roll: a wysokie mamy też na 90cm, jedna ściana chyba jest wyższa-południowa, ławy były 50 szerokie, 30cm głebokie, kopane ręcznie, a fundamenty całe szalowane. beton u nas jest po 246,6zł netto/kubik i to już z jakimś 0,2%rabatu (tak napisano na fakturze), czyli 300 brutto-w trzech betoniarniach do których dzwoniliśmy to samo cenowo; a drut 2220zł netto/t, czyli 2708zł brutto. to podaje tak dla orientacji cenowej w krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle a co jest z tym wyłącznikiem,bo ja chyba nie doczytałam :oops:

Zdjecia tak ogólnie,nie mam specjalnych życzeń.Po prostu lubię sobie popatrzeć na rodonka, a ty masz super pomysły.Mogę zaczerpnąć trochę od ciebie .Mam nadzieję,że ci to nie przeszkadza. Mieszkamy tak daleko od siebie,że mogę trochę papugować :wink:

Pozdrawiam wszystkich

Was również proszę o fotorelację z różnych etapów budowy,nakarmcie moją stęskniona duszę,niech sobie popatrzę na wasze domki,kiedy do mojego jeszcze tak daleko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atija juz wklejam :D ja Was czesto podczytuję, ale zazwyczaj mam brak czasu na wpis :wink: Co do wyłącznika światła to mamy duzo łączonych (tzw. schodowych) - np. włączam w wiatrołapie a gaszę w salonie (polecam), a w tej nieszczęsnej pralni mam wyłączenie tylko przy włączeniu i zazwyczam wychodząc z niej zamiast gasić światło zapalam dodatkowo w dolnej łazience (bo wyłącznik na ścianie pomiędzy pralnią a łazienką).

Co do zmian to we wnętzru niewiele nowości - drzwi pod prysznic i do schowka pod schodami nadal nie zamówiliśmy :roll: , jedynie doszedł szablon w sypialni :D. Ogród jest skończony - teraz tylko wykańczamy tą studnię i grill. Oceńcie sami

http://images28.fotosik.pl/200/0ab5d948ba18ac59.jpg

http://images26.fotosik.pl/200/625518c16d9ee76f.jpg

http://images25.fotosik.pl/199/ac61b435ca9b5b4c.jpg

jeszcze rzut oka na taras

http://images28.fotosik.pl/200/410ef5f69974f196.jpg

no i szablon w sypialni :D

http://images33.fotosik.pl/226/ab2a62469d55d545.jpg

pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REMLE

Pięknie poprostu cudo. Bardzo mi się podoba i strasznie zazdroszcze pięknego domku. U nas schną posadzki i trwają prace pożądkowe na zewnątrz. W maju ruszamy z dociepleniem dachu, a na czerwca zaklepany jest płytkarz.

Już nie mogę się doczekać lepszej pogody bo wtedy mam większy zapał do pracy. Jak dobrze pójdzie to wrzesień powitamy na swoim :p

Pozdrawiam wszystkich i do pracy rodo-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To i ja się pochwalę - wczoraj zaczęliśmy kopanie fundamnetów. Na szczęście była piękna pogoda a i noc obyła się bez deszczu. Niestety natrafiliśmy na dren i trzeba było wykopać dodatkowy dół (coś w rodzaju studni) do której sączy się woda. Dziś robotnicy zaczynają szalowanie. Oby tylko nie padało.

 

Remle piękne wnętrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i prośba do tych co są w trakcie budowy, czy możecie podawać na bieżąco ilości materiałów jakie wam poszły. Podawajcie proszę czy garaż jedno czy dwustanowiskowy - proponuje kod 1G i 2G :). Informacje te są bardzo przydatne dla tych którzy dopiero zaczynają.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystich budujących i tych co dopiero planują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim :oops: tak jakoś samo wyszło :oops:

 

AgaiMarcin Anna Kaszur RobiiDosia życze powodzenia w zmaganiach budowlanych i dobrej pogody :D

 

Alien koszt klimy to 16000 (marka Fuijitsu - można kupić tańsze, ale głośniejsze), moc jest odpowiednia do metrażu pokoi - firma sama nam to określała, daliśmy ją do górnych 3 pokoi i pokoju nad garażem. Narazie nic więcej nie powiem, bo jeszcze nie używaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...