Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
Witam u nas schody prawie gotowe :D

i jak dzisiaj zobaczyłam to nie mogłam się oprzeć i pstryknęłam kilka zdjęć, a oto efekt

[ATTACH=CONFIG]239586[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239583[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239587[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239585[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239584[/ATTACH]

podobają mi się - w naszym guście, tradycyjny kształt, ładny przekrój drewna, takie nietuzinkowe. To jesion?

Zauważyłem że nie macie schodów zabiegowych. Coś kombinowaliście na projekcie że macie 2 spoczniki? Czy to już standard w rodku?

Na takie bym teraz zamienił te schody, oj żałuję tych zabiegowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Cieszę się że podobają się Wam schody i podłogi.

Jak już wcześniej pisałam to podłogi na górze są z czereśni,salon dąb a schody z orzecha

Mój tato pół dnia myślał i wymyślił takie schody. Jak widać przejście do pokoju nad garażem przesunięte . Jest dwa spoczniki. Jest dolany na pierwszym biegu jeden schodek, przez co drzwi do pokoju ( te skośne)są troszkę przesunięte, ale nam to nie przeszkadza i na dzień dzisiejszy nie zmienilibyśmy na te z projektu.

Co do przeprowadzki to na pewno bliżej jak dalej ,może na Święta

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh widzę, że tej wiosny parę nowych Rodków zacznie rosnąć :) Fajnie, gratuluję!

 

My właśnie wróciliśmy od majstrów nr 1 i mamy wycenę robocizny, przepisuję prosto z kartki:

1. Fundamenty 5000 (koparka w to wliczona, izolacja pionowa nie)

2. Kanalizacja, chudy beton 1500

3. Izolacja pozioma fundamentów 600

4. I kondygnacja 4000

5. I płyta 5500 (ze schodami betonowymi), II płyta 2000

6. II kondygnacja 3500

7. Wieniec 1500

8. Więźba dachowa, dach 4500

9. Kominy, facjaty 2000

10. Foliowanie, łatowanie 2500

11. Krycie blachodachówką 3800 (19 zł za metr)

12. Montaż okien dachowych 600 (200 zł szt)

Czyli całość: 37 000 zł za robociznę

Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za wszelkie opinie. Budujemy na podkarpaciu, okolice Krosna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosik102 z tą kuchnią to już przesadziłaś. Mówiłam Ci już kiedyś, że mamy taki sam gust, ale to już podchodzi bardziej o czytanie w myślach! Tak właśnie sobie rozrysowywałam kuchnię, takie kolory, 100% taki styl! Brakuje mi tylko białej rolety rzymskiej nad oknem ;) Pozwolisz, że ściągnę sobie te zdjęcia jako inspiracje?? :D Jak byś miała więcej to chętnie przyjmę na maila [email protected], fajnie by było jak byś wrzuciła jeszcze jak wygląda kuchnia widziana od salonu ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
podobają mi się - w naszym guście, tradycyjny kształt, ładny przekrój drewna, takie nietuzinkowe. To jesion?

Zauważyłem że nie macie schodów zabiegowych. Coś kombinowaliście na projekcie że macie 2 spoczniki? Czy to już standard w rodku?

Na takie bym teraz zamienił te schody, oj żałuję tych zabiegowych...

 

Mariusz myśmy to jeszcze inaczej rozwiązali- patrz:

 

20140204_161315.jpg

 

20140204_161252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh widzę, że tej wiosny parę nowych Rodków zacznie rosnąć :) Fajnie, gratuluję!

 

My właśnie wróciliśmy od majstrów nr 1 i mamy wycenę robocizny, przepisuję prosto z kartki:

1. Fundamenty 5000 (koparka w to wliczona, izolacja pionowa nie)

2. Kanalizacja, chudy beton 1500

3. Izolacja pozioma fundamentów 600

4. I kondygnacja 4000

5. I płyta 5500 (ze schodami betonowymi), II płyta 2000

6. II kondygnacja 3500

7. Wieniec 1500

8. Więźba dachowa, dach 4500

9. Kominy, facjaty 2000

10. Foliowanie, łatowanie 2500

11. Krycie blachodachówką 3800 (19 zł za metr)

12. Montaż okien dachowych 600 (200 zł szt)

Czyli całość: 37 000 zł za robociznę

Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za wszelkie opinie. Budujemy na podkarpaciu, okolice Krosna :)

 

WERONIKA my będziemy lada moment wysyłać zapytania o wyceny, także później będę mogła się odnieść do Waszych cen, jednak koszt robocizny 37 tys wydaje się ok. My też zamierzamy kryć blachodachówką :) macie już jakąś konkretną wybraną? Aha jak będziecie mieli kolejne wyceny proszę umieście je na forum, widze, że będziemy mniej więcej w tym samym czasie budować i takie informacje będą dla mnie bezcenne ;)

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosik102 z tą kuchnią to już przesadziłaś. Mówiłam Ci już kiedyś, że mamy taki sam gust, ale to już podchodzi bardziej o czytanie w myślach! Tak właśnie sobie rozrysowywałam kuchnię, takie kolory, 100% taki styl! Brakuje mi tylko białej rolety rzymskiej nad oknem ;) Pozwolisz, że ściągnę sobie te zdjęcia jako inspiracje?? :D Jak byś miała więcej to chętnie przyjmę na maila [email protected], fajnie by było jak byś wrzuciła jeszcze jak wygląda kuchnia widziana od salonu ;)

Pozdrawiam!

 

Weroniczko bardzo się cieszę, ze Ci się podoba, zaraz postaram się pyknąć parę fotek i wrzucę na email!!! Na oknie będą zazdrostki :) Nie musimy się od nikogo "grodzić" i odsłaniać, więc zdecydowaliśmy, że z rolety w kuchni rezygnujemy :) A zdjęcia możesz ściągnąć. Kuchnia kosztowała 12500 bez sprzętów.

Pozdrawiam cieplutko

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weroniczko bardzo się cieszę, ze Ci się podoba, zaraz postaram się pyknąć parę fotek i wrzucę na email!!! Na oknie będą zazdrostki :) Nie musimy się od nikogo "grodzić" i odsłaniać, więc zdecydowaliśmy, że z rolety w kuchni rezygnujemy :) A zdjęcia możesz ściągnąć. Kuchnia kosztowała 12500 bez sprzętów.

Pozdrawiam cieplutko

Małgosia

 

Ogromnie dziękuję! Cudnie jest :) Na razie ten etap to dla nas tylko marzenia :p Ale takie zdjęcia na pewno motywują do działania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vabien23 jak tylko będziesz już coś mieć to dawaj na forum :) Co do dachu to właśnie myślę niedługo porozglądać się wstępnie, wiem tylko kolor czarny albo grafit :) Podoba mi się Ruukki Decorrey, Budmat Venecja czy Aria, ale jak wiadomo nie to która mi się wizualnie będzie podobać będzie najlepsza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będę pisała co i jak, obawiam się jedynie, ze Wy jesteście te kilka miesięcy do przodu, my dopiero w marcu zamierzamy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i jakoś kwiecień/ maj zacząc - jak wszystko sprawnie pójdzie a wiadomo jak to jest :/.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy, że sąsiad nie dostał pozwolenia na budowę bo droga za wąska..., ze niby jakaś nowa ustawia weszła w życie... jutro będę dzwoniła do urzędy bo się boimy, że nam wniosek też odrzucą, chociaż wg mnie to byłoby śmieszne bo nasza działka jest między dwiema, gdzie już stoją domy... no ale w Polsce to wszystko możliwe.

WERONIKA, Wy budujecie Rodo14? to też trochę jednak inny domek, mniejszy przede wszystkim, czyli tańszy. Jakie zmiany wprowadziliście? budujecie ten z nowoczesnym wykuszem?

Pozdr

vabien23 jak tylko będziesz już coś mieć to dawaj na forum :) Co do dachu to właśnie myślę niedługo porozglądać się wstępnie, wiem tylko kolor czarny albo grafit :) Podoba mi się Ruukki Decorrey, Budmat Venecja czy Aria, ale jak wiadomo nie to która mi się wizualnie będzie podobać będzie najlepsza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my mamy Rodo 14 z tego względu, że koniecznie chciałam mieć pomieszczenie gospodarcze na prlanię itp. a właśnie w tym projekcie było to fajnie rozwiązane, chociaż my i tak wprowadziliśmy tam małe modyfikacje. O zmianach gdzieś już tam pisałam wcześniej, ale wklejam jeszcze raz:

- poszerzenie garażu o 1 metr, niby nie wiele a dużo robi

- przesunięcie schodów w głąb salonu, również nie dużo a dzięki temu zlikwidujemy schody zabiegowe na rzecz schodów ze spocznikiem, dzięki czemu możliwe będzie zrobienie wejścia do pralni bezpośrednio z klatki schodowej, a dzięki czemu zlikwidowanie w łazience na piętrze drzwi do pralni (wystarczy zsyp)

- w pokoju nad garażem znajdować się będzie główna sypialnia, ponieważ pokój i pralnia będą powiększone o ten metr z garażu uda nam się tam wygospodarować jeszcze miejsce na garderobę (ponieważ pomieszczenie powiększone o 3 m2 podzielimy je ścianką działową na dwa i będzie w sam raz)

- dodatkowo likwidacja w pokoju nad garażem balkonu - w sypialni się śpi, a do wypoczynku służył nam będzie taras, myślę że balkon tutaj to tylko zbędny wydatek

- zmiany otworów okiennych - duży przeszklony wykusz w formie prostokąta, na ścianie na której się znajduje likwidacja małych okien, zamiast 2x pojedyncze drzwi tarasowe jedne duże

 

Wrzucam poglądowo rozrysowany rzut pomieszczeń nad garażem (mam nadzieję, że uda nam się wprowadzić takie rozwiązanie). Co o tym myślicie?

 

Co do powierzchni, hmm nie byłabym pewna że jest mniejszy :p Na stronie te projekty dosyć często się zmieniają, ten który kupowaliśmy miał 136 metrów powierzchni użytkowej, my poszerzyliśmy garaż więc automatycznie doszło 9 metrów i podnieśliśmy ściankę kolankową co też troszkę dało więcej tej powierzchni (" Powierzchnię pomieszczeń lub ich części oraz części kondygnacji o wysokości w świetle od 1,40 m do 2,20 m zalicza się do powierzchni użytkowej budynku w 50%, a jeżeli wysokość jest mniejsza niż 1,40 m, powierzchnię tę pomija się." ) i takim oto sposobem powierzchni użytkowej mamy 150 metrów.

Wykusz, tak mamy nowoczesny :) Ogromnie mi się podobają całe przeszklone od góry do dołu i zastanawiam się czy nie zrobić tam też drugich drzwi na taras bo ten salon nie za wielki...

A co do pozwolenia nam poszło szybko. Dużo więcej czasu zajęły nam wcześniej podział działki i uzyskanie WZiZT. Polecam z adaptacją iść do kogoś kto pracuje w urzędzie i robi takie dodatkowe fuchy, oni wszystko załatwią jak trzeba :)

Pokój nad garażem.pdf-page-001.jpg

Edytowane przez Weronika Urb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas schody prawie gotowe :D

i jak dzisiaj zobaczyłam to nie mogłam się oprzeć i pstryknęłam kilka zdjęć, a oto efekt

[ATTACH=CONFIG]239586[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239583[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239587[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239585[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239584[/ATTACH]

 

Witam ulka76 schody piękne :) ten naturalny kolor i te ich słoje przecudne - gratuluję gustu i wyboru :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaliśmy wycenę na przylącze wodociągowe....

 

3600zł (wykonanie przyłącza wody z drogi wewnętrznej znajdującej się bezpośrednio przy naszej działce aż do budynku w tym wykonanie studni wodomierzowej )

600 zł geodeta (tyczenie +wykonanie dokumentacji powykonawczej )

ok 1350 wcinka Zakładu Wodociągów

 

razem 5550zł

 

ile wy placiliście za przyłącze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

W jaki sposób macie mocowane balustrady balkonowe do płyty balkonowej? Od czoła, od spodu, od góry? Przyznam że wstępnie rozmawiałem z wykonawcą i płytę balkonową chce przewiercić na wylot, wstawić tam rurkę z gwintowanym końcem (od spodu płyty ściągnie ją nakrętką). Trochę mnie to przeraża, rozwalać całą tą izolację. Jak to u Was jest rozwiązane?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@mario741

Całość ok. 1800 PLN. Odległość od wodociągu do wodomierza - ok. 15m. Cena była 2000 PLN, ale sam sobie pokupowałem wodomierz i całe akcesoria (reduktor, zawory kulowe) więc zjechali na te 1800 PLN. W cenie materiał i robocizna, na gotowo z montażem wodomierza.

Wcinka wodociągów coś ok. 50 PLN.

Geodety nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...