Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie

Jeśli masz wybór między groszkiem, a gazem ty wybór powinien być oczywisty- GAZ

Co do rozprowadzania ciepła od kominka na górne pomieszczenia to w naszym domku jest to bez sensu robota. Kominek jest w takim miejscu, że ciepło rozchodzi się bardzo równomiernie,

Lepiej jest zaoszczędzone pieniązki przeznaczyć na rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich planujacych , budujacych i mieszkajacych w rodku :) u nas domek juz stoi jest to rodek 6W . budowa trwała ponad 2 latka ale od sierpnia 2013 wprowadzilismy sie w koncu , co do zmian to troche powiekszylismy caly domek po 1 m z 2 stron i wyszlo kolo 160m2 w sumie.kolejna zmiana to wylanie stropodachu zamiast projektowych plyt GK w projekcie nie bylo garazu i tak tez zostalo, domek bez piwnic , tarasu jeszcze nie ma :p a reszta ?? postaram sie wrzucic pare fotek jak bedzie chwile czasu i oczywiscie chetnie odpisze na pytanka ewentualne .

 

a wszystkim zaczynajacym budowe zycze wytrwałosci w realizacji projektu . nie ma to jak swoj domeczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich planujacych , budujacych i mieszkajacych w rodku :) u nas domek juz stoi jest to rodek 6W . budowa trwała ponad 2 latka ale od sierpnia 2013 wprowadzilismy sie w koncu , co do zmian to troche powiekszylismy caly domek po 1 m z 2 stron i wyszlo kolo 160m2 w sumie.kolejna zmiana to wylanie stropodachu zamiast projektowych plyt GK w projekcie nie bylo garazu i tak tez zostalo, domek bez piwnic , tarasu jeszcze nie ma :p a reszta ?? postaram sie wrzucic pare fotek jak bedzie chwile czasu i oczywiscie chetnie odpisze na pytanka ewentualne .

 

a wszystkim zaczynajacym budowe zycze wytrwałosci w realizacji projektu . nie ma to jak swoj domeczek :)

 

ANGEL83 - powiekszaliscie dom o 1m z obu strony tak jak my :) fajnie bo chyba jestesmy jedyni co tak zrobili :), Napisz proszę, czy likwidowaliście tym samym gabinet na dole i czy z poszerzenia jestescie zadowoleni? mam pytanie też ile wam architekt policzył za tak znaczącą zmianę? my płacić będziemy 4300 zł ale mamy tez troche innych zmian jak, okno narożne, likwidacja jednego słupa, poszerzenie klatki schodowej, przeniesieni kotłowni za garaż, powiekszenie domu o 1m od stronu salonu i kuchni... chyba tyle z tych znaczących...

 

Ja również uważam, że wygodniejsze jest ogrzewanie gazem, mieszkamy teraz w domu gdzie mamy kocioł na ekogroszek i miał z podajnikiem Protech, kotłownie mamy przy łazience i łazienke mogłąbym myć i myć a zawsze będzie podłoga z kurzu, jednak ten pył z węgla sie roznosi bardzo, mąz też ciągle brudny, ale u nas nie ma w miejscowosci gazu więc ROdka też będziemy mieli na paliwo stałe, jedyny plus, ze kotłownia będzie za garażem więc sporo oddalona od wejścia do domu...

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANGEL83 - powiekszaliscie dom o 1m z obu strony tak jak my :) fajnie bo chyba jestesmy jedyni co tak zrobili :), Napisz proszę, czy likwidowaliście tym samym gabinet na dole i czy z poszerzenia jestescie zadowoleni? mam pytanie też ile wam architekt policzył za tak znaczącą zmianę? my płacić będziemy 4300 zł ale mamy tez troche innych zmian jak, okno narożne, likwidacja jednego słupa, poszerzenie klatki schodowej, przeniesieni kotłowni za garaż, powiekszenie domu o 1m od stronu salonu i kuchni... chyba tyle z tych znaczących...

 

Ja również uważam, że wygodniejsze jest ogrzewanie gazem, mieszkamy teraz w domu gdzie mamy kocioł na ekogroszek i miał z podajnikiem Protech, kotłownie mamy przy łazience i łazienke mogłąbym myć i myć a zawsze będzie podłoga z kurzu, jednak ten pył z węgla sie roznosi bardzo, mąz też ciągle brudny, ale u nas nie ma w miejscowosci gazu więc ROdka też będziemy mieli na paliwo stałe, jedyny plus, ze kotłownia będzie za garażem więc sporo oddalona od wejścia do domu...

Nie jedyni :) ja powiększyłem dom o 1,8m od strony wykuszu i o 0,5m od garazu. Rodo z podwójnym garażem. Dzięki powiększeniu salon jest większy, a gabinet pozostał gabinetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKaMa ale jak dobrze rozumiem ;p to Wy wydłużyliscie dom a my poszerzylismy (tzn u nas stary gabinet zamiast 3 m szerokosci ma 4) kuchnia automatycznie też sie poszerzyła.bo zachowalismy symetrię i z obu stron dodalismy 1 m.

EDIT: w waszej wersji kuchnia ładnie zyskała na powierzchni w kształcie kwadratu, u nas to będzie raczej wydłużony prostokąt, natomiast zależało nam głownie na poszerzeniu salonu a konkretniej aby powiekszona przestrzen salonu o gabinet nie była takim tunelem... mam nadzieję, że nam sie to uda i to co napisałam ma ręce i nogi i jest czytelne :)

Pozdr

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKaMa ale jak dobrze rozumiem ;p to Wy wydłużyliscie dom a my poszerzylismy (tzn u nas stary gabinet zamiast 3 m szerokosci ma 4) kuchnia automatycznie też sie poszerzyła.bo zachowalismy symetrię i z obu stron dodalismy 1 m.

EDIT: w waszej wersji kuchnia ładnie zyskała na powierzchni w kształcie kwadratu, u nas to będzie raczej wydłużony prostokąt, natomiast zależało nam głownie na poszerzeniu salonu a konkretniej aby powiekszona przestrzen salonu o gabinet nie była takim tunelem... mam nadzieję, że nam sie to uda i to co napisałam ma ręce i nogi i jest czytelne :)

Pozdr

Teraz wszystko jasne - napisałaś wcześniej, że powiększyliście z dwóch stron. To sobie strony dopowiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

z tym wlotem spalin to Ci murarze lipe odwalili- no chyba, że wkład będzie w piwnicy stał :)

 

20130515_094835.jpg

 

Na zdjeciu masz wklad gdzie czopuch wychodzi na wys. ok. 1,5m do tego radiator, który warto dać. U ciebie tak na oko to chyba na 1m jest wejście do komina. Wyczystka też tak jakoś kijowo na moje- powinna być do boku.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANGEL83 - powiekszaliscie dom o 1m z obu strony tak jak my :) fajnie bo chyba jestesmy jedyni co tak zrobili :), Napisz proszę, czy likwidowaliście tym samym gabinet na dole i czy z poszerzenia jestescie zadowoleni? mam pytanie też ile wam architekt policzył za tak znaczącą zmianę? my płacić będziemy 4300 zł ale mamy tez troche innych zmian jak, okno narożne, likwidacja jednego słupa, poszerzenie klatki schodowej, przeniesieni kotłowni za garaż, powiekszenie domu o 1m od stronu salonu i kuchni... chyba tyle z tych znaczących...

 

Ja również uważam, że wygodniejsze jest ogrzewanie gazem, mieszkamy teraz w domu gdzie mamy kocioł na ekogroszek i miał z podajnikiem Protech, kotłownie mamy przy łazience i łazienke mogłąbym myć i myć a zawsze będzie podłoga z kurzu, jednak ten pył z węgla sie roznosi bardzo, mąz też ciągle brudny, ale u nas nie ma w miejscowosci gazu więc ROdka też będziemy mieli na paliwo stałe, jedyny plus, ze kotłownia będzie za garażem więc sporo oddalona od wejścia do domu...

 

My poszerzyliśmy dom po 50cm z każdej strony i jesteśmy bardzo zadowoleni - bardzo dużo zyskała łazienka na górze oraz kuchnia. Proponuję też powiększyć okna na frontowej elewacji - te oryginalne wydają się bardzo małe - my zrobiliśmy 1,5x1,5m i to wygląda już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od ponad tygodnia zamieszkujemy Rodka :p i już dziś wiem, że za nic nie wróciłabym do mieszkania. Wprawdzie nie mamy jeszcze drzwi wewnętrznych, wielu mebli, ale mamy dla siebie przestrzeń ( obiecałam zdjęcia, jednak nie mogę póki co zlokalizować naszego aparatu, gdyż żyjemy "w kartonach"). Póki co życie toczy się głównie w salonie i kuchni, gdzie jest bardzo wygodnie i przytulnie, a do wczoraj ogrzewał nas kominek, jednak mąż tak niefortunnie go "załadował", że wybuchła nam jego zawartość, a szyba wyleciała na salon, także chrzest bojowy mamy za sobą. Jednak jesteśmy dobrej myśli, że uda się wszystkie szkody usunąć, a mąż ma nauczkę, by ostrożniej obsługiwać kominek... Baaaardzo jestem zadowolona z mojej spiżarni za nic w świecie bym z niej nie zrezygnowała -- mieści się tam wszystko, co potrzeba, a w kuchni jest wszystko na błysk :0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od ponad tygodnia zamieszkujemy Rodka :p ......

a do wczoraj ogrzewał nas kominek, jednak mąż tak niefortunnie go "załadował", że wybuchła nam jego zawartość, a szyba wyleciała na salon, także chrzest bojowy mamy za sobą. ....

Gratulacje, a kominek dowiedział się pewnie o planowanym zakazie palenia drewnem i ....... wybuchł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od ponad tygodnia zamieszkujemy Rodka :p i już dziś wiem, że za nic nie wróciłabym do mieszkania. Wprawdzie nie mamy jeszcze drzwi wewnętrznych, wielu mebli, ale mamy dla siebie przestrzeń ( obiecałam zdjęcia, jednak nie mogę póki co zlokalizować naszego aparatu, gdyż żyjemy "w kartonach"). Póki co życie toczy się głównie w salonie i kuchni, gdzie jest bardzo wygodnie i przytulnie, a do wczoraj ogrzewał nas kominek, jednak mąż tak niefortunnie go "załadował", że wybuchła nam jego zawartość, a szyba wyleciała na salon, także chrzest bojowy mamy za sobą. Jednak jesteśmy dobrej myśli, że uda się wszystkie szkody usunąć, a mąż ma nauczkę, by ostrożniej obsługiwać kominek... Baaaardzo jestem zadowolona z mojej spiżarni za nic w świecie bym z niej nie zrezygnowała -- mieści się tam wszystko, co potrzeba, a w kuchni jest wszystko na błysk :0

JDIT napisz więcej o eksplozji kominka- jak to się stało? Co Mąż zrobił nie tak?

I czekam na zdjęcia!!!

Pozdrawiam

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jesli kominek wywalił to pewnie dlatego, ze byl za szybko domkniety dopływ powietrz- nagromadzily sie produkty spalania i jak temp. osiagnela wartosc krytyczna to nastapil gwaltowny zaplon w efekcie szyba poszla- przy okazji przeczyscilo pewnie komin :)

Moze sie tez tak dziac jak jest za maly doplyw powietrza do kominka.

Generalnie chodzi o to zeby nie dopuszczac do zdlawienia ognia- ma sie palic i juz.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było prawie tak, jak napisał lokmen - po nocy tliło się jeszcze w kominku, mąż chciał szybko rozpalić ogień, polał to rozpałką i zapomniał o otwarciu komina. Poranek był dla nas dość emocjonujący, na szczęście na dole nie było dzieci, a mąż uskoczył przed wystrzałem - szczęśliwie nie wybiło okna naprzeciw kominka - zniszczeniu uległa drewniana podłoga, sofa i zasłona, w które powbijało się szkło. Co z wnętrzem komina, będziemy sprawdzać, jak sprowadzimy nową szybę. Jeśli chodzi o zdjęcia, to sama jestem ciekawa, które z pudeł skrywa aparat :confused: (utrudnieniem jest fakt, że wszystkie pudła są takie same...), ale myślę, że wkrótce poszukiwania zakończą się sukcesem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDIT to dobrze w sumie, że tylko na szkodach materialnych się skonczylo, chociaż pewnie i tego mega szkoda jak to wszystko nowe...

mój maż kiedyś dokręcał szybę w kominku i oczywiście pękła ;p natomiast raz tak dołożył do pieca, że buchło mu prosto w twarz i popaliło włosy, brwi, rzęsy a twarz wyglądała strasznie... tydzień po tym zdarzeniu urodziłam ;p chyba ze stresu bo termin miałam 3 tygodnie później.

Oczywiście trzymam za słowo i czekam na foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...