Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

IMG_9063.jpgIMG_9064.jpgIMG_9065.jpg

Witam,

No i mamy bramę garażową.

Napiszcie proszę ile płaciliście za tynk wewnętrzny.

Dostałem propozycję za m2 ( z materiałem )- gipsowy - 27 zł; cem-wap. 30 zł.

 

Proszę również o informacje jaki typ tynku wybraliście i dlaczego?

 

Proszę również o informacje w zakresie oświetlenia fasady rodka ( jak rozmiesciliście, jaki typ światła itp.)

Pozdrawiam

IMG_9063.jpg

IMG_9064.jpg

IMG_9065.jpg

Edytowane przez przemas791
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]244320[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244321[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244322[/ATTACH]

Witam,

No i mamy bramę garażową.

Napiszcie proszę ile płaciliście za tynk wewnętrzny.

Dostałem propozycję za m2 ( z materiałem )- gipsowy - 27 zł; cem-wap. 30 zł.

 

Proszę również o informacje jaki typ tynku wybraliście i dlaczego?

 

Proszę również o informacje w zakresie oświetlenia fasady rodka ( jak rozmiesciliście, jaki typ światła itp.)

Pozdrawiam

 

 

Witam,

Jestem na tym samym etapie. Elektryka zrobiona, wyszło 184 pkt. bez alarmu koszt 6400 materiał, 3600 robocizna (20 zł za pkt.) w tym rozłożone instalacja elektryka, TV, internet, kamery, alarm, głośniki w salonie. Rozłożona jest też woda i kanalizacja oraz piony od centralnego koszt materiału około 2000.

 

Zrobiłem również instalację centralnego odkurzacza.

 

Jak dobrze pójdzie i pogoda dopisze to za dwa tygodnie będę robił tynki. Zdecydowałem się na cementowo - wapienne mieszane na budowie nie gotowe z worków. Mam około 800 m^2 tynków, jeszcze tylko muszę wybrać wykonawce, jedna wycena to 14 000 za całość czyli około 18,50 za m^2 z materiałem a druga to 19 zł za m^2 z materiałem. Tynkuje cały parter łącznie z sufitami, poddasze ze szczytami, i w piwnicy tylko ściany i garaż tylko dwie ściany. Wersja 6G2P.

 

Dostałem też wycenę na posadzki 23-24 zł za m^2 z materiałem (bez styropianu). Całość 7400. Piwnica, parter, garaż, poddasze.

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez Asia_Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tynki cementowo - wapienne (liczę na większą trwałość) na to gładzie - ceny niestety nie pamiętam:(. Oświetlenie elewacji mam w podbitce ( punkty świetlne) oraz cztery lampy z czujnikiem ruchu - nad drzwiami wejściowymi, nad garażem, wejściem gospodarczym oraz balkonem ( u Was jest tam zapewne wykusz). Wprawdzie podbitka jeszcze nie zamontowana, ale lampy bardzo sobie chwalę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]244320[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244321[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244322[/ATTACH]

Witam,

No i mamy bramę garażową.

Napiszcie proszę ile płaciliście za tynk wewnętrzny.

Dostałem propozycję za m2 ( z materiałem )- gipsowy - 27 zł; cem-wap. 30 zł.

 

Proszę również o informacje jaki typ tynku wybraliście i dlaczego?

 

Proszę również o informacje w zakresie oświetlenia fasady rodka ( jak rozmiesciliście, jaki typ światła itp.)

Pozdrawiam

 

u nas tynki cem-wap wyszły 11tyś za całość, nie tynkowaliśmy tylko sufitu w garażu i jednej ściany, na którą ma iść jeszcze styro. cem-wap, coś koło 20zł za metr z materiałem, więc 30zł to kosmos wg mnie..

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6075.jpgIMG_6076.jpgIMG_6079.jpgIMG_6084.jpg

Mój debiut zdjęciowy na forum, więc w razie czego, proszę o wyrozumiałość :)

Uff, udało się...

Na zdjęciach: widok kuchni od strony salonu i kawałek spiżarni. Jeszcze nie wszystko skończone: w oknach docelowo mają być drewniane okiennice wewnętrzne (tymczasowo zasłaniamy się roletami noc-dzień), brak drzwi - między spiżarnią a kuchnią będą drzwi przesuwne "jak od stodoły", pozostałych drzwi też w domu brak...., ale wszystkow swoim czasie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez JDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]244908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244911[/ATTACH]

Mój debiut zdjęciowy na forum, więc w razie czego, proszę o wyrozumiałość :)

Uff, udało się...

Na zdjęciach: widok kuchni od strony salonu i kawałek spiżarni. Jeszcze nie wszystko skończone: w oknach docelowo mają być drewniane okiennice wewnętrzne (tymczasowo zasłaniamy się roletami noc-dzień), brak drzwi - między spiżarnią a kuchnią będą drzwi przesuwne "jak od stodoły", pozostałych drzwi też w domu brak...., ale wszystkow swoim czasie :)

Pozdrawiam

 

krótko: dla mnie rewelacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]244908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244911[/ATTACH]

Mój debiut zdjęciowy na forum, więc w razie czego, proszę o wyrozumiałość :)

Uff, udało się...

Na zdjęciach: widok kuchni od strony salonu i kawałek spiżarni. Jeszcze nie wszystko skończone: w oknach docelowo mają być drewniane okiennice wewnętrzne (tymczasowo zasłaniamy się roletami noc-dzień), brak drzwi - między spiżarnią a kuchnią będą drzwi przesuwne "jak od stodoły", pozostałych drzwi też w domu brak...., ale wszystkow swoim czasie :)

Pozdrawiam

JDIT to jest kuchnia i spiżarka identycznie jak w projekcie? jeżeli tak to super!!!!!!!!!!!!!! wcale kuchnia nie jest mała i teraz się ciesze, ze zostawiłam spiżarkę :)

Bardzo fajnie urządzona kuchnia a spiżarka trochę przypomina mi styl góralski HEJ ! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :). Fakt, klimaty u nas takie "swojskie" (częściowo za sprawą Pana stolarza, który popuścił wodze fantazji w spiżarce, ale po pierwszym szoku, bardzo ją polubiłam :). Spiżarka jest taka, jak w projekcie, natomiast kuchnia o ok. 1m jest szersza (likwidowaliśmy wykusz, wydłużając dom o jego rozmiar ). Ja jestem zadowolona, na dzień dzisiejszy dorzuciłabym ewentualnie jeszcze 1m, ale i bez niego da się żyć. W razie potrzeby mogłabym dodać górną zabudowę w kuchni, ale nie odczuwam takiej potrzeby - spiżarnia jest bardzo pojemna ( część bałaganu przesłonią jeszcze drzwiczki do szafek, których teraz brak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]244908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244911[/ATTACH]

Mój debiut zdjęciowy na forum, więc w razie czego, proszę o wyrozumiałość :)

Uff, udało się...

Na zdjęciach: widok kuchni od strony salonu i kawałek spiżarni. Jeszcze nie wszystko skończone: w oknach docelowo mają być drewniane okiennice wewnętrzne (tymczasowo zasłaniamy się roletami noc-dzień), brak drzwi - między spiżarnią a kuchnią będą drzwi przesuwne "jak od stodoły", pozostałych drzwi też w domu brak...., ale wszystkow swoim czasie :)

Pozdrawiam

OMG ŻEŚCIE POJECHALI NA CAŁEGO. Kuchnia oryginalna -inna niż wszystkie na forum rodka. Dla mnie bomba

Jestem ciekawa tych drzwi "jak od stodoły " i jestem ciekawa jak to będzie wyglądało. Czy to będzie wyglądało tak jak sobie to wyobrażam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]244908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244911[/ATTACH]

Mój debiut zdjęciowy na forum, więc w razie czego, proszę o wyrozumiałość :)

Uff, udało się...

Na zdjęciach: widok kuchni od strony salonu i kawałek spiżarni. Jeszcze nie wszystko skończone: w oknach docelowo mają być drewniane okiennice wewnętrzne (tymczasowo zasłaniamy się roletami noc-dzień), brak drzwi - między spiżarnią a kuchnią będą drzwi przesuwne "jak od stodoły", pozostałych drzwi też w domu brak...., ale wszystkow swoim czasie :)

Pozdrawiam

Bardzo mi się podoba :) Jestem ciekawa drewnianych okiennic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć rododendrowicze, obserwuję wątek bo budujemy rodka 10b, a rodek to rodek. Gorąca prośba - proszę o Wasze uwagi na temat załączników przedstawiających położoną folię 0,5 na chudziaku. Została nacięta w miejscach instalacji, co prawda nacięcia wypadają na pasach papy pod murami - ale czy tak można to zostawić i położyć styropian i wylać na to wylewkę? z Waszego doświadczenia?

Folia wywinięta na ścianę, ułożona pod instalacje na odkurzony - ile się dało - chudziak. Z góry dziękuję za opinie. Zdaniem kierownika jest wszystko w porządku, ale naczytałam się i chyba bym chciała miejsca nacięć czymś zabezpieczyć, łata z folii.. czy jakaś masa ..czy coś.. sama nie wiem, mąż uważa że przesadzam, może faktycznie? ale już tego nie poprawimy później.. w sumie kierownik by chyba podpowiedział.... co sądzicie?

02-14 084.jpg

02-14 087.jpg

02-14 089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

na moje to wyglada to przeporządnie. To jest izolacja przeciwwilgociowa, a nie uszczelnienie "basenu".

U nas dziś zrobili schody wyszło super. Namiar na Pana Krzysztofa dostałem od Gosik za co publicznie baaaardzo dziękuję.

 

Kilka foto

20140228_174221.jpg

 

20140228_174202.jpg

 

20140228_174832.jpg

 

20140228_174303.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to wyglada to przeporządnie. To jest izolacja przeciwwilgociowa, a nie uszczelnienie "basenu".

U nas dziś zrobili schody wyszło super. Namiar na Pana Krzysztofa dostałem od Gosik za co publicznie baaaardzo dziękuję.

 

Kilka foto

20140228_174221.jpg

 

20140228_174202.jpg

 

20140228_174832.jpg

 

20140228_174303.jpg

 

Jarku bardzo się cieszymy, że jesteście zadowoleni :) Wyszło pięknie :) Widzę, że wzór taki jak u nas, kolorek tylko inny :) Pozdrawiamy cieplutko Małgosia i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Elektryka prawie skończona, wod kan rozpoczynamy od poniedziałku (etap przed tynkami wew. Czyli wszystko to co będzie w ścianie). Ponizej przedstawię propozycje cenowe, które uzyskalem i proszę o Wasze ceny i opinie:

Podwieszenie sufitów z plyt gk ; poddasze 35zl/m2, inne 20/m2 (kompletna usluga bezposrednio pod malowanie)

Styropoan na fasade (z siatka i klejem) 35zl/m2.

Zaoferowal się jeden z sąsiadów i tak sie zastanawiam nad tymi cenami.

Oza tym mam pytanie czy w swoich domach sciane kolankowa (od wewnatrz) tylko tynkowaliscie czy robiliscie stelaż i plyty gk, i ocieplaliscie wełną te sciane pomiedzy murem a plytami gk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...