Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odwieczny dylemat - czym kryć ?

Obecnie dach przykryty papą (na zimę) - teraz chcemy przykryć na gotowo i stoimy przed wyborem krycia.

Dachówka ceramiczna - trwałość, ale cena (podoba nam się płaska :) )

Dachówka betonowa - niby dachówka ale jakoś mnie nie przekonuje..

Blacha - niby 30 lat gwarancji, cena odpowiednia ale jak trwałość ? jak efekty akustyczne w sypialni podczas deszczu ?

 

Obecnie wyceny mówią nam

- ok. 14k pln za dachówkę ceramiczną Roben Piemont antracyt wraz z wszystkimi akcesoriami (rynny, mostki)

- ok 21k pln za dachówkę ceramiczną Nelskamp Nibra (mmm... ) wraz z j.w.

- ok 10k pln za blachodachówkę

- ok 11k pln za dachówkę betonową Euronit

 

A więc rozbieżności między dachówkami ceramiczną, blachą a betonową nie są wysokie, jednak ten Roben nam się w ogóle nie podoba:P

Bardziej nam odpowiada betonowa (im kształt bardziej zbliżony do płaskiego tym lepiej ;))

 

A więc, czym kryć ?;)

 

 

Witam.

Też miałem dylemat co wybrać mi bardzo podobała się dachówka firmy Brass Turmalin antracytowa ale niestety była za droga i zdecydowałem się na Roben Piemont antracytową. Ogólnie dach prezentuje się bardzo ładnie ale na drugi raz położyłbym chyba blachę na tzw. rąbek stojący bo to wygląda super. Ale mam robena i jestem zadowolony.

 

Po za tym od 21.03 mam już skończone tynki i jestem bardzo zadowolony wyszły mega gładkie. Robiłem tynki tradycyjne cementowo-wapienne mieszane na budowie i wyszło super cena 14 800 780m^2. Za około 2 tygodnie będę robił posadzki tylko muszę położyć podłogówkę i styropian. Posadzki mam wycenione na 10 300 (wersja 6G2P) 291m^2 w tym styropian, folia, siatki zbrojące. Wrzucam kilka fotek tynków.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

1.jpg7.jpg6.jpg5.jpg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
ktoś pytał o okna IGLO 5 drutexu- teraz robię na budowie gdzie te okna są. Wyglądają ładnie, mają okucia Maco, pracują całkiem fajnie. w zasadzie bez zarzutu. Nie wiem jak bedzie z nimi po kilku latach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
pytanie do forumowiczów

 

co sądzicie o oknach firmy Drutex??

czy ktoś z was posiada takowe okna i może powiedzieć czy jest z nich zadowlony

 

zastanawiamy się nad kupnem okien Drutex Iglo 5 classic

 

10 okien + 5 okien balkonowych 12 350 brutto wraz z montażem (pakiet 3 szybowy)

 

Parę lat temu, gdy rozglądałem się za oknami to Drutex był u mnie na samym dole listy razem z Dobroplastem ;) Profile mieli chyba importowane z Chin, jak Decco. Nie wiem na czym teraz jadą.

Proponuję się zarejestrować na forum oknonet.pl, ja tam uzyskałem fachową pomoc.

Tutaj pierwsza z brzegu dyskusja nt. Drutexu:

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=15&t=18582

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to potrzeba jesza raz tyle $ co "dopiero poszło" a nawet ciut wiecej - mówię z własnego doświadczenia :)

 

My też już jesteśmy finansowo wykończeni :( Ale dół mamy zrobiony, brak tylko opraw oświetleniowych. W weekend wstawię zdjęcia. Mieszkanie "na swoim" jest cudownym uczuciem, zwłaszcza jak nadchodzi wiosna :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

My już jesteśmy zrujnowani :)

 

Mieszkanie "na swoim" jest cudownym uczuciem,

 

I to mnie trzyma. A zostało już ok miesiąca :p

W przyszłym tygodniu zalewamy taras- obecnie malowany jest parter- a ja się obijam (na czyichś budowach :p ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

slawek jak robie instalacje to prawie zawsze kontakty są na wys 30 cm od gotowej posadzki- wynika to ze skłonności do schylania- niżej jest mniej wygodnie coś podłączyć. Włączniki zaś robimy coraz częściej na wys. 110 do 115 cm na gotowo. Robiłem już też na 80cm ale według mnie jest to mało komfortowe rozwiązanie.

Janek

38zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już jesteśmy finansowo wykończeni :( Ale dół mamy zrobiony, brak tylko opraw oświetleniowych. W weekend wstawię zdjęcia. Mieszkanie "na swoim" jest cudownym uczuciem, zwłaszcza jak nadchodzi wiosna :)

Pozdrawiam

 

Jest weekend! Czekamy na zdjęcia.

 

My jesteśmy na etapie tynków, izolacji fundamentów i równania terenu wokół domu. Przed nami podłogówka, wylewki i pompa ciepła. O finansach nie będę wspominać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...