Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość alienmc
Przewód 3 x 0,75 linka i na regulatory i na czujnik temp. zew.

Jak dasz 2 regulatory bedziesz musial zastosowac 2 magistrale ogrzewania i 2 pompki. Jeden dajesz na dole drugi na górze- raczej tu i tu w holu.

 

ale czy gra warta jest świeczki ?

nie wydaje mi się aby różnica temp między holem góra a dół była znacząca - obawiam się że takie rozwiązanie się po prostu nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość alienmc
ale czy gra warta jest świeczki ?

nie wydaje mi się aby różnica temp między holem góra a dół była znacząca - obawiam się że takie rozwiązanie się po prostu nie sprawdzi.

 

Swoją drogą po co tak duży przekrój do regulatorów i czujnika ? czy nie jest używany jedynie sygnałowy - chciałem położyć 4C (tzw. telefoniczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Swoją drogą po co tak duży przekrój do regulatorów i czujnika ? czy nie jest używany jedynie sygnałowy - chciałem położyć 4C (tzw. telefoniczny)

 

Bo taki przewód jest najbardziej uniwersalny. Są sterowniki które tylko zwierają i rozwierają (zasilane z baterii) do nich wystarczy przewód z dwiema żyłami. Są też sterowniki do których przychodzi L (faza) i N(zero) a odchodzi LE(faza załączona przez regulator) i tutaj kabel który podałeś nie dałby rady bo Twój przewód jest niskonapięciowy. Ja zawsze daję 3 x 0,75 linkę i jest ok.

 

Czy takie rozwiazanie ma sens?- moim zdaniem tak. Bo jak dół wychłodzisz załączy się tylko obieg samego dołu. - na jednym regulatorze śmiga obieg na dole i na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy robiliście badanie geologiczne gruntu? u nas jest to potrzebne do PnB więc nas to nie ominie. Ile Was ta przyjemność kosztowała? poza tym musieliśmy złożyć wniosek do sądu o ustanowienie służebności drogi koniecznej bo droga nie ma szerkosci 5 m, co najlepsze urzędniczki interesuje samo wpłynięcie wniosku do sądu a my będziemy go anulowali ;p no ale biurokracji musi stać się za dość ;/.

 

GOSIK fajnie się urządziliście, co prawda to nie do końca moja stylistyka ale miło oko zawiesić.

 

WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te piękne Święta, gdy Pan Zmartwychwstanie, życzę smacznych jajek na śniadanie, żółtego kurczaczka, białego zająca i oby te święta trwały bez końca! Tęczowych pisanek, na stole pyszności, mokrego Dyngusa i wspaniałych gości.

Niech to będzie czas uroczy-

Życzę miłej Wielkiej Nocy!!!

Małgosia i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do forumowiczów ile was kosztowała kompletna instalacja sanitarna a więc

- wod-kan i c.o. z grzejnikami i podłogówką

- gazowa wraz piecem

 

pozdrawiam i wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych

 

Cały dom tylko podłogówka , kocioł gazowy , kondensacyjny 19kW , instalacja kanalizacyjna niskoszumowa , montaż wszystkich podtynkowych elementów baterii , odpływów + geberity ok 51 kPLN

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór forumowicze,

izolacja i styro położone, CO rozłożone i nalana woda do instalacji, wylewka 2 tygodnie temu wylana.. wczoraj zajeżdzamy sprawdzić a tu plama (w załączeniu) w łazience.. jakby ktoś nasiusiał.. (alarm działa).. zegar CO podłogowego stoi..ale zegar wody minimalnie spada.. przed wylewkami minimalnie ciśnienie spadło..rzekomo spadek w granicach normy.. (wcześniej nabite powietrzem i było OK) chyba za wcześnie te wylewki poszły jednak.. ale fachmani mieli czas wtedy albo za miesiąc.. i poszło... wylewki piękne, równe , nie popękały ale chyba czeka nas podkucie w miejscu gdzie mokro, podejście delikatne pod rury ogrzewania podłogowego - w nadziei że wyciek jest tam gdzie plama na podłodze.. usunięcie styropianu, i lokalizacja wycieku (kropla po kropli chyba.. a .. i uważać na folie.. bułka z masłem.. ;/, po świętach hydraulik podjedzie rzucić okiem ale wszystko wskazuje na awarię ;(

komuś się przytrafiła taka akcja? cholera.. skuwaliśmy już chudziak bo architekt adaptujący nie doradził przesunięcia wyjścia instalacji wody z narożnika domu (mamy Rodo 10), teraz mpwik nakazało przesunąć to przyłącze.. (tez było bujania z przeciągnięciem tej niebieskiej sztywnej rury pod fundamentami) a teraz jeszcze to.. coś mamy jakiegoś pecha do tej instalacji wodnej....

ha, mokrego dyngusa .. ;]

2014-04-19 15.54.36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, może ktoś podpowie.. ja o tej plamie na wylewce... hydraulika nie było jeszcze na budowie.. plama powoli się zmniejsza, ale orzekł bez widzenia, że taki nieznaczny (o jedną kreskę - w załączeniu) spadek ciśnienia po wylewce może być prawidłowy. Plama powoli się zmniejsza i zegar chyba stanął. hydraulik ma być w sobotę - wtedy napełnimy instalację ponownie i zobaczymy, może plama wyschnie całkiem do soboty ..ale kurcze - skąd by w takim razie była ta plama jeżeli spadek ciśnienia w normie?? w sumie ciśnienie w CO bez zmian, żadnego spadku.

Wiem że się czepiam ale wolę się dopytać może ktoś miał podobnie? w sumie tu na forum wyczytałam że spieprzony mamy balkon (ktoś gdzieś pisął że babola wykrył o czasie - ja niestety nie, mamy za szeroki w stosunku do dachu który włazi na płytę, barierki dościany zahaczymy po bokach - inaczej trzebaby ciąć ale no cuż jakoś to będzie), wylewka balkonowa też jest wyżej niż w domu ale tylko 1cm, wylewkarze powiedzieli że się tak robi, czepiam się ale kurde nie powinno być odwrotnie? no i teraz ta plama - skąd niby mogłaby się wziąć jeżeli ściany suche, sufit suchy, zegar troche spada (chyba już stanął), a plama na podłodze i to wszystko jest OK? nie chce skuwać wylewki ale lepiej teraz chyba poprawiać niż się potem zdziwić??

ktoś coś podpowie? może mieliście podobnie?? chociażby z tym spadkiem ciśnienia??? taki spadek to norma? nie mogę tego znaleźć.... ;(, bo w sumie mój chłop problemu nie widzi, ot plama, ot..wylewka wyżej ale przecież nie dużo, ot.. balkon za szeroki ale kwiatami obsadzę... (w niczym nie widzi.. no może w tym że się dopytuje i czepiam, ale niech mi tę plamę racjonalnie wyjaśnią!!), w sumie zdrowszy pewnie jest.. hehe

pozdrawiam rododendronowiczów

2014-03-29 10.19.32.jpg

2014-04-19 15.55.11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Witam,

co jest w tym miejscu gdzie jest plama? Zdjęcia zrobiliście przed wylewkami?

Czy przebiega tam jakaś rura z wodą? Podłogówka? Może coś w otulinie?

Pozdrawiam

 

PS. My też mamy 2 balkony, na które zachodzi dach. Nie miałem okazji tego jeszcze sprawdzić za zgodność z projektem, choć to już bez znaczenia. Będziemy się cofać z balustradami wewnątrz balkonu, może nie będzie tak tragicznie wyglądać...

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mariusz, tak mamy zdjęcia. Pod plamą jest rozgałęzienie do kuchni i do prysznica - wszystko w otulinie, a także przejście tych rur do kotłowni. Dodatkowo tym samym przejściem nad instalacją wodną (i na styro) przechodzą rurki do ogrzewania podłogowego na połowę parteru... także mogło coś puścić... może pod ciężarem wylewki... Doczytałam, że spadek może być ale ta plama... no nic próba w łikend wszystko wyjaśni....

balkon - u nas akurat nad wejściem schrzaniony, no właśnie trzeba się cofnąć i do ściany, niezgodnie z projektem.. u nas dacharze zaszaleli.. a my nie wyłapaliśmy, no nie ma to teraz znaczenia, barierki się cofnie a tam może podłużna skrzynka na kwiatki.. ale do barierek jeszcze hoho.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

W takim razie ja bym kuł. Może wyciek w skali mikro, co nie przedkłada się na znaczny spadek ciśnienia, ale co z tego jak plama jest, na dodatek nad skupiskiem rur.

Lepiej teraz to skuć i zobaczyć co się dzieje niż zrywać potem jeszcze okładzinę.

Pod ciężarem wylewki nie powinno się to zdarzyć, po tych rurkach można chodzić. Prędzej na łączeniu, zgrzewie. Pamiętacie jakiej firmy rurki i jaki system łączenia mieliście (zgrzewanie czy zaprasowanie)?

U mnie też był mały przeciek, na szczęście w części piwnicznej - w kotłowni gdzie rury jeszcze szły po ścianie. Woda kapała w miejscu łączenia złączki z rurą. Wykonawca najprawdopodobniej przegrzał trochę łączenie i po czasie puściło. Udało się to naprawić, wyciąć ten kawałek i wstawić łącznik.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

izolacja i styro położone, podogwka rozłożona. W najblisyz poniedyiaek wylewki i castingi na wykonawcę glazury i kominka....i tutaj tradycyjnie pytanie do Was w zakresie kosztów wykonania kominka ( bez DGP). Przydadzą się również Wasze doświadczenia i porady w tym zakresie.

Gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Co Wam powiem to Wam powiem... ale zajebiście się sprząta w swoim nowym domu :) dwa dni szorowałem okna hehe i teraz jest pięknie. Po weekendzie zaczynamy przewozic mebelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]257404[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]257405[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257407[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257408[/ATTACH]

 

Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie budowy.......Masz już "zrobione" balkony?

Zastanawiam się jak je zrobić tj. jakie warstwy izolacji, w jakiej proporcji, kolejności itp.?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już "zrobione" balkony?

Zastanawiam się jak je zrobić tj. jakie warstwy izolacji, w jakiej proporcji, kolejności itp.?

Pozdrawiam

 

Podpinam się pod pytanie. Ja wczoraj pomalowałem 3 razy 2 balkony i wykusz Dysperbitem, całe balkony i czoło i jeden pustak na murze. Pytanie co dalej? Teraz płyta żelbet ma 12 cm, po dodaniu pap styropianu i wylewki i płytek bedzie miała około 28cm to chyba przesada. Jak to będzie wyglądało takie grube balkony. Zastanawiam się czy w ogóle dawać styropian na balkony czy tylko na wykusz. Generalnie i tak chyba sie nie obejdzie bez obniżenia sufitu pod wykuszem i ocieplenia od środka bo co daje 5cm styropianu nad wykuszem przy ociepleniu całego rodosa 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...