Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podpinam się pod pytanie. Ja wczoraj pomalowałem 3 razy 2 balkony i wykusz Dysperbitem, całe balkony i czoło i jeden pustak na murze. Pytanie co dalej? Teraz płyta żelbet ma 12 cm, po dodaniu pap styropianu i wylewki i płytek bedzie miała około 28cm to chyba przesada. Jak to będzie wyglądało takie grube balkony. Zastanawiam się czy w ogóle dawać styropian na balkony czy tylko na wykusz. Generalnie i tak chyba sie nie obejdzie bez obniżenia sufitu pod wykuszem i ocieplenia od środka bo co daje 5cm styropianu nad wykuszem przy ociepleniu całego rodosa 15cm.

 

Ja będę ocieplał balkon dookoła żeby wyeliminować mostek. W wykuszu obnizylismy sufit i wsadziliśmy 15 cm wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

 

czy ktoś z forumowiczów buduje domek (bądż wybudował) w okolicach Krakowa? Zabierzów, Michałowice, Iwanowice, Zielonki ?

Jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu. Zanim zdecydujemy się na 100% chcielibyśmy zobaczyć dom w rzeczywistości.

Będę wdzięczna za kontakt.

[email protected]

Pozdrawiam,

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wylewki a balkony w czerwcu :no: po drodze pompa ciepła 41000 zł minus dotacja jakieś 16000zł w sumie 25000 :lol2: wiem wiem lokmen powie że nas łoją na kase ale mam gwarancje i czas też kosztuje.

Ale juz Masz koncepcje co z tymi balkonami?

Odoowiedz jak zdobyć dotacje na PCI? Założyłem PCI i jestem cholernie zainteresowany wiedzą nt. Dotacji.

Ozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie budowy.......Masz już "zrobione" balkony?

Zastanawiam się jak je zrobić tj. jakie warstwy izolacji, w jakiej proporcji, kolejności itp.?

Pozdrawiam

 

Podpinam się pod pytanie. Ja wczoraj pomalowałem 3 razy 2 balkony i wykusz Dysperbitem, całe balkony i czoło i jeden pustak na murze. Pytanie co dalej? Teraz płyta żelbet ma 12 cm, po dodaniu pap styropianu i wylewki i płytek bedzie miała około 28cm to chyba przesada. Jak to będzie wyglądało takie grube balkony. Zastanawiam się czy w ogóle dawać styropian na balkony czy tylko na wykusz. Generalnie i tak chyba sie nie obejdzie bez obniżenia sufitu pod wykuszem i ocieplenia od środka bo co daje 5cm styropianu nad wykuszem przy ociepleniu całego rodosa 15cm.

 

Ja będę ocieplał balkon dookoła żeby wyeliminować mostek. W wykuszu obnizylismy sufit i wsadziliśmy 15 cm wełny.

 

 

ludzie a po co kupiliscie projekt????? przeciez w nim jest wszystko ;)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie a po co kupiliscie projekt????? przeciez w nim jest wszystko ;)

Myślę, że wyjaśnienia w przedmiotowej kwestii są zbyteczne, ale......istotą forum (generalnie wszystkich) jest wymiana doświadczeń, spostrzeżeń. Projekt jest tylko albo aż projektem a praktyka jest duzo bogatszym źródłem wiedzy......zdecydowanie lepiej przyswajalnym (bynajmniej dla mnie).....

Gorące pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odosnie balkonow, to ja mam np. nad wykuszem ok 15-16 cm betonu,potem alowane 2 razy uszczelniaczem 2 skladnikowym (takie ustrojstwo ze sklpu budowlanego), potem dalem folie budowlana dosc gruba i styropian10 cm, na to wylewka ktora jako plyta balkonowa (sluzy jako dociazenie styropianu). Myslalem ze bede robil plytki na tym ale ... odmienilo mi sie. Oczywiscie betonik znowu pomalowany chemikaliami, jako wykonczenie mam plyte granitowa grubosci 25mm.

Calosc balkonu szyszlat dosc gruba, balem sie jak to bedzie wygladac, ale po dodaniu balustrad wyglada super.

przedni balkon jest troszke cienszy... :)

Osobiscie polecam dac jednak izolacje termiczna na balkonie.

DSC_0161.jpg

Edytowane przez Namtar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie balkonu, my na razie tylko wylewkę zrobiliśmy, elewacja i barierki później, ale mamy tak jak wspomniał slavex. Wyszło właśnie 28cm i jeszcze na to terakota potem czyli dodatkowe 2cm, gruby wyszedł, pomijam że 1cm wyżej od wylewki w domu ale już się nie czepiam bo w sumie tylko mi to przeszkadza.... nie mamy wykusza - nie zmieścił się na naszej wąskiej działce, aha - no i mamy rodo10b, więc kotłownia jest wysunięta... poszło chyba tak: jakiś dysperbit czy coś podobnego, papa, zamiast styropianu użyli chyba płyt PIR czy jakoś tak, paski płyt PIR koło progów.. wylewka gruba jakaś.. załączam zdjęcie - ten okapnik jakoś nisko mamy? czy jak? widzicie jak dach wlazł w balkon? i z jednej i z drugiej strony - i po co projekt (mieliśmy od konstruktora) skoro i tak budowlańcy i dacharze chyba nie patrzyli, kierownik też jakoś nie zauważył, dopiero teraz przy pomiarach barierek wyszło... ;(.. pierwszy dom dla wroga.. niestety u nas mam nadzieję ostatni... i tak jest super ;], trzeba budowlanki się nauczyć żeby umieć czytać projekt, kierownika mamy chyba też nie najlepszego skoro nie zauważył..

apropo plamy która wyschła, hydraulik nie dał rady podjechać, ale twierdzi, że technologicznie woda mogła się zebrać akurat nad tyloma rurami z wylewek akurat w łazience... Jakoś mi się to kupy nie trzyma, nie chcemy sami pompować wody - czekamy na tego hydraulika. Plama wyschła, generalnie jakbyśmy nie jeździli i sprawdzali co się dzieje to o plamie chyba byśmy nie wiedzieli...

04.2014 005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie odnośnie kominka. Czy ktoś montował kominek firmy kratki? Co o nich sądzicie? Wiem, że to najniższa półka cenowa. Kominek będzie używany sporadycznie. Napiszcie ile kosztowało zrobienie kominka. Zastanawiam się między kominkiem Mają a Zuzią, wersje narożne szyny łączone bez szprosa.

 

Pochwałę się posadzkami. Wersja rodo 6G2P, wyszło 291 m^2 ekipa zrobiła 1 dnia. Posadzki wyszły idealne, gładkie i równe, jako że prawie w całym domu będę robił posadzki żywiczne to jest to bardzo ważne, aby były równe.

 

Co do balkonów to polecam wykończenie posadzką z żywic. Doskonale uszczelnia, nie są straszne jej warunki atmosferyczne, wyglądają super. Najważniejsze aby wylewka była dobrze zrobiona bo aby żywica była trwała i mocna to musi mieć dobrą bazę. Wszystkie płytki nawet na najlepszym kleju z czasem odpadną, a żywicy nic nie ruszy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

20140428_171152.jpg20140429_143318.jpg20140429_143115.jpg20140428_145701(0).jpg20140428_171826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku gratuluję, zaraz dołączysz do grona mieszkających!!! :)

Piękne są Wasze postępy- gratulujemy!!!

U nas smutno... Przepraszam, wiem, że nie na temat... Odszedł od nas nasz adoptowany ze schroniska Staruszek. Każdy kąt o nim przypomina... Tak cicho zrobiło się w naszym świecie... Rodosek był wykończony w ekspresowym tempie- dniem i nocą dla Niego, a teraz nie cieszy jak na początku.

Pozdrawiamy :goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie odnośnie kominka. Czy ktoś montował kominek firmy kratki? Co o nich sądzicie? Wiem, że to najniższa półka cenowa. Kominek będzie używany sporadycznie. Napiszcie ile kosztowało zrobienie kominka. Zastanawiam się między kominkiem Mają a Zuzią, wersje narożne szyny łączone bez szprosa.

 

Pochwałę się posadzkami. Wersja rodo 6G2P, wyszło 291 m^2 ekipa zrobiła 1 dnia. Posadzki wyszły idealne, gładkie i równe, jako że prawie w całym domu będę robił posadzki żywiczne to jest to bardzo ważne, aby były równe.

 

Co do balkonów to polecam wykończenie posadzką z żywic. Doskonale uszczelnia, nie są straszne jej warunki atmosferyczne, wyglądają super. Najważniejsze aby wylewka była dobrze zrobiona bo aby żywica była trwała i mocna to musi mieć dobrą bazę. Wszystkie płytki nawet na najlepszym kleju z czasem odpadną, a żywicy nic nie ruszy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

[ATTACH=CONFIG]257578[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257579[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257580[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257581[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257582[/ATTACH]

 

Jestem w trakcie rekonesansu w zakresie wyboru kominka etc.

Po rozmowie z ok. 7 wykonawcami to tylko jeden zaproponował wklad z kratki.pl . Większość proponiwala wklady z hajduka, arysto, lechmy, byrski, dovre.

Rozpiętość cenowa za wykonanie baaardzo duża.....

Tutaj prośba do tych którzy już posiadają kominek co by podzieliki sie kosztami jakie ponieśli w zw. Z kominkiem.

I jeszcze jedno kto podpowie/doradzi czy decydować sie na izolacje z płyt pokrytych aluminium itp czy dopłacić i zaizolowac plytami krzemowo-wapniowymi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, my mamy kominek z firmy Kominki.pl- wkład arysto, DPG, kamień i cała robota na mega czyściutko poniżej 10 000. Tańszy wkład=tańsza opcja. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Oni są z Zielonej Góry- doradzą, zrobią projekt, przyjadą, zrobią i posprzątają.

Pozdrawiam

Gosiu, serdecznie dziękuję za informacje. Podpowiedz który konkretnie Masz model wkładu z Arysto oraz jaką Masz izolację? Będę wdzieczny za zdjęcia. Jutro jadę na budowę i pstrykne moje swiezutkie wylewki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas z dotacjami jest tak dowiedziałem sie od mojego instalatora że jest kasa rozdają przez BOŚ wiec od razu telefon i dzwonie godzina 8;30 gość twierdzi że jest jeszcze połowa środków. Godzina 14 samochód i do najbliższego BOŚ-u dojeżdżam i okazuje się że już środki w momęcie wejścia do banku się skończyły he he ale nie tracąc nadziei podzwoniłem i okazało się że w Małopolsce jeszcze jeden bank współpracuje z Funduszem i oni mają jeszcze środki. Babka z banku zarezerwowała środki dla mnie zanim dowiozłem dokumenty ;] :no: bo jak jechałem do banku to środki też się skończyły tak więc trzeba trzymać rękę na tzw pulsie :p

 

Jest tak środki dostępne przez bank w formie dotacji -kredytu czyli dostając np 20000zł tak naprawdę dostajesz 20000 - prowizja - opłaty CHORE ale cóż leprze coś niż nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, serdecznie dziękuję za informacje. Podpowiedz który konkretnie Masz model wkładu z Arysto oraz jaką Masz izolację? Będę wdzieczny za zdjęcia. Jutro jadę na budowę i pstrykne moje swiezutkie wylewki.

Pozdrawiam

Wkład Arysto 10 z DGP turbiną i rozprowadzeniem na całe poddasze. Łącznie z kamieniem wychodziłoby 9600 zł, obniżyli na 9400. W Szczytnie ceny zaczynały się od 12-13 koła w górę.

http://www.kominkiikominy.pl/arysto-arysto10-14kw-szyba-prosta,d1853.html

Pomyliłam się co do nazwy- to nie kominki.pl, a Centrum Komina.

DSC08056.jpg

Niestety nie mam innych zdjęć. Jest jeszcze takie ogólne na forum, gdzie zamieszczałam zdjęcia salonu.

A i jeszcze jedno, mają w ofercie kominki z tej firmy kratki.pl, ale nie polecają ich ze wzgl. na słabą jakość wykonania. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile chęci sprzedaży droższych marek, ale my z naszego jesteśmy zadowoleni.

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas z dotacjami jest tak dowiedziałem sie od mojego instalatora że jest kasa rozdają przez BOŚ wiec od razu telefon i dzwonie godzina 8;30 gość twierdzi że jest jeszcze połowa środków. Godzina 14 samochód i do najbliższego BOŚ-u dojeżdżam i okazuje się że już środki w momęcie wejścia do banku się skończyły he he ale nie tracąc nadziei podzwoniłem i okazało się że w Małopolsce jeszcze jeden bank współpracuje z Funduszem i oni mają jeszcze środki. Babka z banku zarezerwowała środki dla mnie zanim dowiozłem dokumenty ;] :no: bo jak jechałem do banku to środki też się skończyły tak więc trzeba trzymać rękę na tzw pulsie :p

 

Jest tak środki dostępne przez bank w formie dotacji -kredytu czyli dostając np 20000zł tak naprawdę dostajesz 20000 - prowizja - opłaty CHORE ale cóż

 

leprze coś niż nic

Kolego,

Napisz na priv swoj nr tel to zadzwonię i porozmawiamy.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...