Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wkład Arysto 10 z DGP turbiną i rozprowadzeniem na całe poddasze. Łącznie z kamieniem wychodziłoby 9600 zł, obniżyli na 9400. W Szczytnie ceny zaczynały się od 12-13 koła w górę.

http://www.kominkiikominy.pl/arysto-arysto10-14kw-szyba-prosta,d1853.html

Pomyliłam się co do nazwy- to nie kominki.pl, a Centrum Komina.

[ATTACH=CONFIG]257742[/ATTACH]

Niestety nie mam innych zdjęć. Jest jeszcze takie ogólne na forum, gdzie zamieszczałam zdjęcia salonu.

A i jeszcze jedno, mają w ofercie kominki z tej firmy kratki.pl, ale nie polecają ich ze wzgl. na słabą jakość wykonania. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile chęci sprzedaży droższych marek, ale my z naszego jesteśmy zadowoleni.

Pozdrowionka :)

Serdecznie dziekuje za adres.....juz wyslalem do firmy zapytanie ofertowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Gosiu tak przykro z powodu Pieska....

 

Co do kominka to my tez mamy arysto- nasz wykonawca na temat kratek miał bardzo krytyczne zdanie. W późniejszym terminie miałem okazje porównać wkład "kratkowy" do arysto- to nawet nie ma co porównywać bo różnica w jakości jest ogromna- w cenie już nie...

 

dotacja jakieś 16000zł w sumie 25000 wiem wiem lokmen powie że nas łoją na kase ale mam gwarancje i czas też kosztuje.

 

Logout- już nie powiem bo to już wiesz, a mimo to dajesz się łoić :p

 

Dotacja 16000- pamiętaj tylko że od tych 16000 musisz jeszcze w kolejnym roku zapłacić podatek to po 1

Po 2 na całość inwestycji musisz wziąć kredyt w owym banku, któryu już na starcie połknie ci prowizje i inne bajery pewnie gdzieś w okolice 10% - to pochwal się ile Ci zostanie z tych dotacji :) Do tego dojdzie umowa o serwisie i na końcu stwierdzisz podobnie jak ja kiedy myślałem o solarach i dotacjach na nie- a stwierdziłem, że czniać na to.. Bo to nie dla nas tylko dla banków i sprzedawców...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my stoimy z dalszymi pracami,drobne poprawki ,może pomożecie w wyborze drzwi pol-skone ARCO ALU W3 lub pol-skone SEMPRE W03 ???? mamy cholerny dylemat. Chodzi mi o dobór samego skrzydła bo kolor i futryny juz wiemy jakie. kolor zbliżony do złotego dębu by były podobne do okien. boję się ze model ARCO ALU może być przesadzony z dodatkami, SEMPRE sa skromniejsze ale też mają to coś. Koledzy i Koleżanki doradzcie. Z góry dziękuje.

 

sempre w03

POL-SKONE-Sempre-W03-Merbau-Royal-0002.jpg

 

arco alu w3

Arco_Alu_orzech.jpg

 

zdjęcia ściągnięte z neta.

Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i tak chyba sie nie obejdzie bez obniżenia sufitu pod wykuszem i ocieplenia od środka bo co daje 5cm styropianu nad wykuszem przy ociepleniu całego rodosa 15cm.

 

w projekcie tego styro na wykuszu jest 20cm! inna sprawa, że balkon jest wtedy gruby... pytanie co kto woli.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie odnośnie kominka. Czy ktoś montował kominek firmy kratki? Co o nich sądzicie? Wiem, że to najniższa półka cenowa. Kominek będzie używany sporadycznie. Napiszcie ile kosztowało zrobienie kominka. Zastanawiam się między kominkiem Mają a Zuzią, wersje narożne szyny łączone bez szprosa.

 

Pochwałę się posadzkami. Wersja rodo 6G2P, wyszło 291 m^2 ekipa zrobiła 1 dnia. Posadzki wyszły idealne, gładkie i równe, jako że prawie w całym domu będę robił posadzki żywiczne to jest to bardzo ważne, aby były równe.

 

Co do balkonów to polecam wykończenie posadzką z żywic. Doskonale uszczelnia, nie są straszne jej warunki atmosferyczne, wyglądają super. Najważniejsze aby wylewka była dobrze zrobiona bo aby żywica była trwała i mocna to musi mieć dobrą bazę. Wszystkie płytki nawet na najlepszym kleju z czasem odpadną, a żywicy nic nie ruszy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

[ATTACH=CONFIG]257578[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257579[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257580[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257581[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257582[/ATTACH]

 

my mamy wiktora z kratek. kominek jest ok jak na swoją cenę. fakt że jest w nich popielnik wyciągany na dole powoduje że sam wkład nie jest 100% zamkniętą komorą spalania (może zaciągać tamtędy powietrze z salonu - zamiast z dworu). dodatkowo u nas, szczególnie jak jest otwarty szyber jest taki ciąg, że świszcze - "trochę" to denerwujące. przy żadnym innym kominku tego nie słyszałem...

 

zaleta to w miarę solidne wykonanie i pewny serwis/gwarancja przy tej niewielkiej cenie. solidne to nie znaczy super piękne, wasze wkłady arysto prezentują się bardziej estetycznie, bez dwóch zdań.

 

a te żywice na balkon to kto kładzie? gdzie to się kupuje?

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a te żywice na balkon to kto kładzie? gdzie to się kupuje?

 

mC

 

Żywice kładą ekipy które się tym zajmują. Samemu nie da się kupić dobrej żywicy. Na priv wyślę Ci namiary na naprawdę dobrą firmę z Gdańska, która tylko i wyłącznie zajmuje się żywicami. Jak masz jakieś pytania to pytaj co nieco wiem o tych żywicach.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my stoimy z dalszymi pracami,drobne poprawki ,może pomożecie w wyborze drzwi pol-skone ARCO ALU W3 lub pol-skone SEMPRE W03 ???? mamy cholerny dylemat. Chodzi mi o dobór samego skrzydła bo kolor i futryny juz wiemy jakie. kolor zbliżony do złotego dębu by były podobne do okien. boję się ze model ARCO ALU może być przesadzony z dodatkami, SEMPRE sa skromniejsze ale też mają to coś. Koledzy i Koleżanki doradzcie. Z góry dziękuje.

 

sempre w03

[ATTACH=CONFIG]258959[/ATTACH]

 

arco alu w3

[ATTACH=CONFIG]258960[/ATTACH]

 

zdjęcia ściągnięte z neta.

 

 

Ja bym zdecydowanie była za SEMPRE :) Przy takich stałych elementach postawiłabym na klasykę bo za parę lat takie bajery okażą się niemodne i będą mocno Was razić w oko, poszaleć można z dodatkami które zdecydowanie jest łatwiej wymienić niż drzwi w całym domu :) Ale to takie moje skromne zdanie, wiadomo że każdemu podoba się co innego.

 

Asia_Piotr ogromnie podoba mi się Wasze okno na wykuszu, próbuję Męża do takiego przekonać ale twierdzi że na co nam takie duże :p Pamiętacie może ile kosztował sam wykusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Asia_Piotr ogromnie podoba mi się Wasze okno na wykuszu, próbuję Męża do takiego przekonać ale twierdzi że na co nam takie duże :p Pamiętacie może ile kosztował sam wykusz?

 

Ceny wahają się od 2000 do nawet 9000 wszystko zależy na jakim profilu, jaka szyba itp. Ja po znajomości kupiłem wszystkie okna za około 16000 na profilu Brugmann bluEvolution 82 - wersja MD 6 komór, 3 szyby (ciepła ramka), ciepły montaż (taśma od środka i gąbka rozprężna od zewnątrz). Okna montowałem sam.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc

jest i woda

[ATTACH=CONFIG]259255[/ATTACH]

prąd cd..

DSC_0029.jpg

ogólny widok

DSC_0020.jpgDSC_0012.jpg

 

jesteśmy bardzo zadowoleni z okien.

Bardzo ładne, solidne, szyby praktycznie odbijają obraz z zewnątrz :)

 

Elektryka i tele-technika (alarm, czujniki, domofon) za nami, woda podłączona od przyszłego miesiąca zaczynamy rozprowadzać wod-kan i c.o.

Do tego czasu mam nadzieję skończyć centralne odkurzanie - poczytam trochę i mam nadzieję uda mi się położyć samemu :)

 

W kolejce czeka jeszcze dachówka z obróbką i wykonanie tarasu i schodów.

 

Być może uda się zrobić wylewki i tynki na jesień tak żeby od wiosny 2015 zacząć gipsowanie i podłogi, czas pokaże ;)

 

Cieszymy się tym co jest, jeszcze 7 miesięcy temu wycinaliśmy pierwsze drzewa z lasku a dziś już możemy napić się kawy w "salonie" - to jest to :)

Edytowane przez alienmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i woda

[ATTACH=CONFIG]259255[/ATTACH]

prąd cd..

[ATTACH=CONFIG]259258[/ATTACH]

ogólny widok

[ATTACH=CONFIG]259259[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]259260[/ATTACH]

 

jesteśmy bardzo zadowoleni z okien.

Bardzo ładne, solidne, szyby praktycznie odbijają obraz z zewnątrz :)

 

Elektryka i tele-technika (alarm, czujniki, domofon) za nami, woda podłączona od przyszłego miesiąca zaczynamy rozprowadzać wod-kan i c.o.

Do tego czasu mam nadzieję skończyć centralne odkurzanie - poczytam trochę i mam nadzieję uda mi się położyć samemu :)

 

W kolejce czeka jeszcze dachówka z obróbką i wykonanie tarasu i schodów.

 

Być może uda się zrobić wylewki i tynki na jesień tak żeby od wiosny 2015 zacząć gipsowanie i podłogi, czas pokaże ;)

 

Cieszymy się tym co jest, jeszcze 7 miesięcy temu wycinaliśmy pierwsze drzewa z lasku a dziś już możemy napić się kawy w "salonie" - to jest to :)

 

Gratulacje. Okienka ładne, gdzieś już widziałem podobne :p. Co do odkurzacza to wielkiej filozofii z tym nie ma, ja kładłem sam tylko nie zapomnij położyć kabla do niego i zwróć uwagę gdzie jakie kolanko możesz użyć gdzie jaki trójnik i tyle, życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Gratulacje. Okienka ładne, gdzieś już widziałem podobne :p. Co do odkurzacza to wielkiej filozofii z tym nie ma, ja kładłem sam tylko nie zapomnij położyć kabla do niego i zwróć uwagę gdzie jakie kolanko możesz użyć gdzie jaki trójnik i tyle, życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

czy możesz powiedzieć jak zostały rozprowadzone rury i gdzie zamontowaliście gniazda?

Odkurzacz chyba zamontuję w garażu w rogu ścianki oddzielającej kotłownie (po zewnętrznej ścianie tak aby od razu poprowadzić wylot).

 

Optymalnym rozwiązaniem chyba będzie:

1. gniazdo na parterze na ściance działowej łazienki (pod naszym "centrum dowodzenia światłem" widocznym na jednym z powyższych zdjęć)

2. gniazdo w pokoju nad garażem

3. gniazdo na poddaszu w korytarzu

4. "szufelka" w kuchni - w okolicy okna narożnego.

 

Pytanie czy takie rozstawienie będzie odpowiednie jeśli chodzi o użytkowanie, jak odpowiednio położyć rurki, którędy zejść najprościej z góry na dół ?)

 

Jeśli chodzi o wspomniane "centrum sterowania światłem" zdecydowaliśmy się na zakup mniej więcej takiego panelu:

http://inteligentnydom.emiter.net.pl/panel-dotykowy-aurus-oled.html

 

w którym sterowanie (wł/wył):

1. sufit 1 (w części środkowej)

2. sufit 2 (w części salonowej)

3. sufit 3 (podświetlenie sufitu led)

4. kinkiety (w tych samych miejscach co w wizualizacjach wnętrz)

5. kinkiety zewnętrzne 1 (na taras)

6. kinkiety zewnętrzne 2 (po 2 strona wykusza)

7. kinkiety zewnętrzne 3 (od wejścia za słupami)

8. oświetlenie ogrodowe (6 "latarni" umieszczonych w okół domu)

 

Dodatkowo sterowanie temp. + całość sterowana z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...