Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej,

 

czy ktoś z was dysponuje informacją ile mniej więcej potrzeba płyt kartonowo gipsowych do zabudowy poddasza? najchętniej do rodo 6 G2. mi wyszło około 50 płyt (nad garażem płyty mają iść aż do szczytu) w tym ~4 do łazienki, i chciałbym to chociaż z grubsza potwierdzić ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 12 tyś za fundamenty to dobra cena? (sama robocizna) - aktualnie zbieramy oferty i już trzecia podała tę samą kwotę, nie wiem czy to dużo czy mało, nie mam jak się odnieść, szukam na forum i poki co znalazłam cenę 8 tys i szukam dalej ale między czasie może podpowiecie :)

Pozdr

 

Droga vabien23 gratuluję postępów :) jeżeli chodzi o ekipy to z doświadczenia powiem że nie powinno się sugerować tylko ceną, my wzięliśmy ekipę z polecenia od znajomych którzy już w swoim domku mieszkają są bardzo zadowoleni wszystko było w porządku w trakcie budowy więc zdecydowaliśmy się i nie żałujemy, ekipa naprawdę super i przede wszystkim jesteśmy spokojni o swój dom :p Dajesz taką kasę na budowę domu więc nie ma się co kłócić o parę złotych bo to jest jak wiadomo dosyć poważna inwestycja :) a to co zaoszczędzisz na pierwszej ekipie dołożysz przy dwóch kolejnych które będą po niej poprawiać. A co do cen to w różnych rejonach bardzo różnie to wygląda bo my np płaciliśmy za fundamenty 5 tys, ale skoro już kilka Ci taką cenę powiedziało to widocznie tak średnio to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Ja się pochwalę, że wczoraj otrzymaliśmy pozwolenie na budowę . Teraz szukamy ekipy, chcielibyśmy ruszyć lipiec/sierpień.

 

LOKMEN jak się mieszka? jakieś foty

 

Mieszka się bajecznie :) nie mamy co prawda jeszcze drzwi wew. co trochę psuje ład, cały majdan w kartonach, bałagan w garażu etc. ale ogólnie jest ekstra. Warto było przez to wszystko przechodzić dla takich chwil gdy np. wieczorkiem siadasz na tarasie i popijasz piwko we własnym domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vabien23 Weronika ma rację. Nie warto kłócić się o kilka zł, jeśli okazuje się, że ekipa jest naprawdę dobra i z polecenia. My zaoszczędziliśmy przy SSO, a później dopłacaliśmy słono, żeby ktoś po partaczu poprawił.

Lokmen ja czekam na zdjęcia!!! Przeżyję jakoś brak drzwi wewnętrznych ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 12 tyś za fundamenty to dobra cena? (sama robocizna) - aktualnie zbieramy oferty i już trzecia podała tę samą kwotę, nie wiem czy to dużo czy mało, nie mam jak się odnieść, szukam na forum i poki co znalazłam cenę 8 tys i szukam dalej ale między czasie może podpowiecie :)

Pozdr

 

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Śledzę forum od dawna, jednak wcześniej nie miałem czasu, aby się zarejestrować i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach. Mam nadzieję, że to się zmieni. Budujemy dom w rodo 6(n) w okolicach Kielc. Obecnie zalany strop.

 

@vabien23: ja za robociznę fundamentów zapłaciłem ekipie 5 tys. + 600 zł koparka + 450 hydraulik. Cena dla ekipy zawierała: zbrojenie i wylanie ławy, murowanie z bloczków fundamentowych, kompletną izolację oraz wylanie płyty. Wszystko wykonane bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

1. Potrzebuję informacji od kogoś kto krył blachodachówką ile potrzeba zamówić blachodachówki ? ile naddatku się daje ? w projekcie jest niby podane 204m2. wiadomo że wychodzą odpady.

 

2. Ile Porothermu 25PW poszło na całość ? Ile cegły na ścianki działowe ? a ile pełnej ? (w zestawieniu materiałów jest podane - ale jak się ma życie do tego :) )

 

Jeśli ktoś z was (wybudowanych) pamięta - bardzo proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Budujemy rodka 6g2, zaczęliśmy w maju 2013. Teraz kończymy elewację a później ciąg dalszy w środku, mamy tynki+wylewki.

Nie zliczę ile razy tu zaglądałam i w końcu piszę. Lokmen - wzruszyliśmy się tym piwkiem na tarasie we własnym domu ;) gratulacje, Gosik102 - mistrzowskie aranżacje!

U nas raz mega happy, raz problemy. Ostatnio przecieka balkon. Zauważyliśmy wilgotną plamę od wewnątrz pod frontowym balkonem w wiatrołapie po prawo na górze, kierownik mówi że to moga być okna... jasne. Mam nadzieję że zapaćkanie wszystkiego foliami, taśmami i innymi uszczelniaczami uratuje sprawę.

Robił ktoś w górnej łazience prostokątna wannę z baterią otworową? którędy dostać się żeby np wymienić wąż?

mpjot - Porothermu 25 i 12 braliśmy tyle co w projekcie i później dobraliśmy jeszcze 2 palety 25, ale dom podniesiony o 1 pustak i bez gabinetu.

pozdr

20140514_111710m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelyyna, my robiliśmy taką wannę. Wykonaliśmy duży otwór rewizyjny na krótszym boku wanny ( płytka 30x60 ustawiona pionowo). Panowie twierdzą, że w razie potrzeby bez problemu się dostaną do baterii - moja bateria znajduj się w połowie dłuższego boku - wanna 170cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...