Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mieszka się bajecznie :) nie mamy co prawda jeszcze drzwi wew. co trochę psuje ład, cały majdan w kartonach, bałagan w garażu etc. ale ogólnie jest ekstra. Warto było przez to wszystko przechodzić dla takich chwil gdy np. wieczorkiem siadasz na tarasie i popijasz piwko we własnym domku :)

 

Moje gratulacje również Lokmen,tylko zazdrościć. My to chcemy jeszcze przez sezon letni uciułać troszke kasy brakuje nam kuchna ;( no i pomalować sciany kolorami,farby już leżą tylko nie ma komu malować ;) POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość alienmc
Witam,

Pochwalę się elewacją mojego rodosa.

Do ocieplenia użyłem systemu Termoorganiki, styropian grafitowy, tynk silikonowy biały. Oto efekt, jestem bardzo zadowolony.

 

[ATTACH=CONFIG]264893[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264894[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264895[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264897[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Widzę identyczny domek jak mój, za pare miesięcy może spodziewać się swojego brata bliźniaka na Śląsku ;)

Takie same okna, dach, wykusz, drzwi, elewacja, nawet widzę masz dolot powietrza do kominka w tym samym miejscu :) ... tylko że u mnie bez piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super efekt, bardzo mi się podoba :)

 

Witam,

Pochwalę się elewacją mojego rodosa.

Do ocieplenia użyłem systemu Termoorganiki, styropian grafitowy, tynk silikonowy biały. Oto efekt, jestem bardzo zadowolony.

 

[ATTACH=CONFIG]264893[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264894[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264895[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264897[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do gosik102. O ile się nie mylę swego czasu pisałaś że w pomiesczeniu nad garażem masz pralnie. JAki układ wybrałaś: pralnia pod oknem dachowym? Czy inaczej ? Jak zagospodarowałaś resztę pomieszczenia? Będę wdzięczna za info:wiggle:

 

Witaj :)

U nas wyszło to tak, że cały pokój nad garażem przeznaczyliśmy na wielką garderobę i pralnię. Pralnia jest tam, gdzie okno dachowe, oddzielona ścianką działową od garderoby. Podejrzewam, że pojawią się pytania, czy nie było szkoda nam największego pokoju- otóż u nas jest to pokój najchłodniejszy, z kiepskim widokiem i ogólnie mało atrakcyjny, stąd taka decyzja. Garderoba będzie należała do całej rodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p dzięki michalc, ale u nas brakuje tego 0,5 metra, ale u Ciebie faktycznie bardzo fajnie to wyszło. Gosia u nas sytuacja bardzo podobna, pokój od północy, ciemny i chłodny. Tez oddzieliliśmy tą część z oknem dachowym na pralnie, ale zostaje dość duża część i nie wiem co z tym fantem zrobić. Całość na garderobe to chyba troche za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pochwalę się elewacją mojego rodosa.

Do ocieplenia użyłem systemu Termoorganiki, styropian grafitowy, tynk silikonowy biały. Oto efekt, jestem bardzo zadowolony.

 

[ATTACH=CONFIG]264893[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264894[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264895[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264897[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Elewacja wygląda ekstra. Powiedz jak planujesz wykonać schody wejściowe i taras? Masz to wszystko dość wysoko nad gruntem. Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p dzięki michalc, ale u nas brakuje tego 0,5 metra, ale u Ciebie faktycznie bardzo fajnie to wyszło. Gosia u nas sytuacja bardzo podobna, pokój od północy, ciemny i chłodny. Tez oddzieliliśmy tą część z oknem dachowym na pralnie, ale zostaje dość duża część i nie wiem co z tym fantem zrobić. Całość na garderobe to chyba troche za dużo.

 

To jak wpadniesz na jakiś fajny pomysł daj znać :) ja mam sporo ciuchów, butów i chciałabym jeszcze umieścić w garderobie sofę, wielkie lustro... Też szkoda mi troszkę wielkiego pokoju. Myślałam pierwotnie, żeby na garderobę przeznaczyć najmniejszy pokój naprzeciwko łazienki, ale z kolei z niego roztacza się piękny widok i wybór padł na ten pokój nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja wygląda ekstra. Powiedz jak planujesz wykonać schody wejściowe i taras? Masz to wszystko dość wysoko nad gruntem. Pozdawiam

 

Schody beda z kostki brukowej. Co do tarasu jeszcze nie wiem, albo bedzie deska albo deska kompozytowa w kolorze jak nadbitka albo wyloze caly taras kostka brukową.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]265110[/ATTACH]

 

co prawda my nie gosik ale też mamy pralnię u góry. schody mają dwa biegi proste. przy poszerzonym garażu o 0.5m całkiem to fajnie wyszło.

 

6, 7 garderoby

8 pralnia

9 sypialnia

 

mC

 

a tak wyglada system algot z ikea w garderobie nr 7, brak jeszcze podłogi i kilku innych "szczegółów" ;)

 

mC20140615_011610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Zaczynam swoją życiową przygodę z "Wielką budową". Nie mamy o tym zielonego pojęcia dlatego też z uwagą czytam Wasze Posty. Oczywiście im więcej czytam tym bardziej zastanawiam czy aby na pewno to jest dobry pomysł. Aczkolwiek argument z piwkiem na tarasie jest nie do podważenia :) Wybraliśmy Rodka 6 G2A ale chcemy wprowadzić kilka zmian tj. na parterze łazienkę przesunąć do okna powiększając ją tym samym o kotłownie (kotłownia w garażu) i kombinujemy jak wstawić w garażu niezależna klatkę schodową do pomieszczeń u góry. Jak widać jesteśmy na samym początku naszej drogi ale od czegoś trzeba zacząć. Plan na dziś - geodeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, możesz pochwalić się, ile kosztowała Was ta zabudowa garderoby z Ikei?

Pozdrawiam

Gosik

 

elementy kosztowały niecałe 1500zł. u nas w ikei nie było też półek z płyty wiórowej - a metalowe są o 5zł droższe na sztuce ;) zmontowaliśmy to z bratem - jeśli chce się montować te druciane kosze na prowadnicach to precyzja w montażu listew pionowych jest wymagana.

 

dodam, że ładniejszy i chyba lekko solidniejszy system elfa (z castoramy) jest sporo droższy, np kosz z ikei 30zł a z elfy 100-120zł...

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...