Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

Na naszego rodka powróciły rusztowania:

 

IMG_4234.JPG

 

Wielkimi krokami zbliżamy się do finalnego wyglądu elewacji. Jeśli pogoda pozwoli, to myślę, że w weekend będziemy już cieszyć się kolorkami ;-)

 

Witam wszystkich:yes:

Przybywam z forum RODO 8.

Mam pytanie do Michura. Czy możesz zamieścić więcej zdjęć schodów wejściowych? Czym zamierzasz wykończyć murek i schody? Ile wyszło Ci stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:yes:

Przybywam z forum RODO 8.

Mam pytanie do Michura. Czy możesz zamieścić więcej zdjęć schodów wejściowych? Czym zamierzasz wykończyć murek i schody? Ile wyszło Ci stopni?

 

Stopni mamy średnio 4 ;-) Nie wiemy czym będą wykończone. Być może jakiś kamień zbliżony do piaskowca.

Murek, który tak naprawdę jest kwietnikiem jest już wykończony tynkiem mozaikowym - tak jak cokół domu.

 

Tynkarze skończyli dziś. Jestem nawet zadowolony z efektu ich pracy i naszego wyboru kolorów :-)

 

1CHTU49Y0eH4zg95Zq2OBsByZhMzeCdbUp-_xWq2qhA=w961-h641

 

IMG_4242.JPG

 

IMG_4245.JPG

 

 

Na żywo wygląda o niebo lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas coś ruszyło ;p a mianowicie mamy już murarza :) Wyceny ekip budowlanych wahały się od 10 tys do 14 tys (robocizna za fundamenty), nasz murarz (budował 6 lat temu dom teściom) wycenił nam na 7,5 tys!!!!!!!!! Jedyny minus, że musimy czekać aż skończy jeden domek budować, powinno to nastąpić na początku września. Więc my czekamy cierpliwie.

 

MICHUR też się efekt bardzo podoba :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dlugo mnie tu nie było, mieszkamy już sobie trochę, ale dopiero teraz zebraliśmy się by dokonczyc gorna lazienke. Taki odstep dobrze zrobil pod względem koncepcyjnym, ale ile kurzu i rozgardiaszu przy tym było - raczej nie polecamy pod tym względem. Kilka zdjęć poniżej:

DSC01813.jpg

DSC01814.jpg

DSC01815.jpg

DSC01816.jpg

DSC01818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Witajcie,

 

Dlugo mnie tu nie było, mieszkamy już sobie trochę, ale dopiero teraz zebraliśmy się by dokonczyc gorna lazienke. Taki odstep dobrze zrobil pod względem koncepcyjnym, ale ile kurzu i rozgardiaszu przy tym było - raczej nie polecamy pod tym względem. Kilka zdjęć poniżej:

 

Cześć, wspaniała łazienka - właśnie w podobnym stylu zamierzamy urządzić naszą. Mam pytanko, jeśli był być w stanie czy możesz w jakiś prosty sposób

nakreślić instalacje elektryczną oraz wod-kan (schemacik nawet z painta) przy Waszym rozkładzie mebli ?

Byłbym ogromnie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

artek wygląda świetnie. Mamy te same płytki :) Ashen o ile pamiętam?

 

U nas za 1,5 tyg dojadą drzwi wewnętrzne- mieszkamy już ponad miesiąc i bez drzwi przynajmniej w łazienkach jest kiepawo.

 

Przy okazji ku przestrodze- końcówka budowy tak mnie załatwiła. że we wtorek mam operacje kręgosłupa :( - tak więc uważajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie-0072.jpgZdjęcie-0070.jpgnas cały dom z dwoma stropami i przykryciem dachówką kosztował 102 tyś w tym 25tyś to robocizna

budowaliśmy z max bo udało nam sie kupić bardzo tanio od faceta który zrezygnował z budowy

dachówka roben monza plus kolor antracyt grafit zrezygnowaliśny tylko ze skrajnych dachówek bosą drogie a zrobiliśmy boki z blachy dachówka kosztowała 15tyś drzewo 5800zł kominy mamy 3 jeden wentylacyjny i 2 dymne z klinkieru okna dachowe mamy 2 aktualne fotki dodam jak zrobie:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
[ATTACH=CONFIG]268924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]268925[/ATTACH]

kominy z dziurawki - niedopuszczalne, nawet w Polskiej Normie o tym stoi. Obojętnie czy spalinowy czy wentylacyjny.

U mnie ten sam błąd, z konieczności i z premedytacją musiałem dokupić dziurawkę :( i mam mniej więcej stosunek pełnej do elewacyjnej 40/60.

Proponuję aby profilaktycznie zaopatrzyć się w hydrofobiczny impregant do klinkieru, nazwy producenta nie wymienię. W przyszłości może się przydać... choć nie życzę źle.

U mnie komin już przeciekał, wykonawca przyjechał i naprawił ale dał do zrozumienia że następnym razem już nie przyjedzie bo jest tam cegła elewacyjna :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się jak ocieplać poddasze, czy dać wełnę do kalenicy czy tylko tak jak będą sufity na poddaszu? Jak macie to zrobione i ile wełny zużyliście na ocieplenie rodosa oraz ile poszło wam płyt k-g i profili na stelaż? Ja na pewno będę zamawiał wełnę rockwool 15 cm w krokwie i 10 cm w poprzek, i chyba położę dwie warstwy płyt gipsowo-kartonowych bo podobno nie pęka na łączeniach. Jeszcze jedno może ktoś poradzi jak zrobić tą szczelinę między deską a wełną, czy lepiej użyć listewek 3 cm i sznur czy bezpośrednio sznur na zszywki w krokwie (czy te zszywki utrzymają naciągnięty sznurek)?

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...