Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Zastanawiam się jak ocieplać poddasze, czy dać wełnę do kalenicy czy tylko tak jak będą sufity na poddaszu? Jak macie to zrobione i ile wełny zużyliście na ocieplenie rodosa oraz ile poszło wam płyt k-g i profili na stelaż? Ja na pewno będę zamawiał wełnę rockwool 15 cm w krokwie i 10 cm w poprzek, i chyba położę dwie warstwy płyt gipsowo-kartonowych bo podobno nie pęka na łączeniach. Jeszcze jedno może ktoś poradzi jak zrobić tą szczelinę między deską a wełną, czy lepiej użyć listewek 3 cm i sznur czy bezpośrednio sznur na zszywki w krokwie (czy te zszywki utrzymają naciągnięty sznurek)?

 

 

Pozdrawiam

Piotr

 

nam poszło 45 płyt zwykłych i 8 zielonych (daliśmy je też w pralni nad garażem powiększonym o 0,5m, rodo g2). my na razie mamy ocieplone nad garażem do kalenicy a w głównej części tylko po suficie, stryszek jest zimny - zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

co do szczeliny to tak mi to pokazał jeden fachowiec (choć wersja lookmena wydaje się pewniejsza i może szybsza?):

1. rysuję kreskę na krowki cm od deskowania

2. na kresce co ~15cm wbijam papiaki tak, żeby wystawały jeszcze z 1,5 -2 cm

3. na dolny papiak nawijam sznurek od snopowiązałki (te z marketu w małych rolkach są 10x droższe a to to samo...) i dobijam papiaka

4. zawijam na kolejny papiak na przeciwległej krowki sznurek i dobijam papiak: sznurek się naciąga i brzęczy jak struna

powtarzam punkt 4 aż się nie skończy krowiek ;)

 

wg mnie ręcznie nie da się naciągnąć sznurka tak, żeby wełna go nie dopchęła do desek.

 

powodzenia

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś w swoim rodosiku rolety zewnętrzne? Najgorsze jest to że dopiero teraz zdecydowaliśmy się na rolety gdy już są okna i mur dochodzi do samego okna i teraz mogą być tylko puszki od rolet nadtynkowe lub podtynkowe, ale to tylko kształt puszki. Wykonawca mówił że zakładając roletę prosto na goły mur (18x18 skrzynka) będą się robić mostki termiczne bo mur w tym miejscu nie bedzie ocieplony a wszedzie indziej 15cm styropianu. Po jakimś czasie w środku może wychodzić pleśń. Ma ktoś jakiś pomysł na to rozwiązanie? Chcemy ocieplić budynek a przed tym pasuje rolety zrobić, z tym że chodzi tylko o wyciszenie budynku w razie burzy lub gradu itp. Pozdrawiam serdecznie

Zdjęcie1304.jpgZdjęcie1298.jpgZdjęcie1303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dluuuugiej przerwie i prawie zakonczonym welnowaniu poddasza mam pytanie do bardziej doświadczonych i zaawansowanych w budowie:

Podpowiedzcie ile płyt gk i ile stelaży zuzyliscie na strych na poddaszu?

Podpowiedzcie, które rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne/optymalne, czy zabudowa strychu plytami gk czy plytami osb 8 mm.

Na week wstawie fotki.....bo jakoś na chwile obecna mam dosyć budowy....

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dluuuugiej przerwie i prawie zakonczonym welnowaniu poddasza mam pytanie do bardziej doświadczonych i zaawansowanych w budowie:

Podpowiedzcie ile płyt gk i ile stelaży zuzyliscie na strych na poddaszu?

Podpowiedzcie, które rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne/optymalne, czy zabudowa strychu plytami gk czy plytami osb 8 mm.

Na week wstawie fotki.....bo jakoś na chwile obecna mam dosyć budowy....

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

 

5 postów wyżej piszę ile mi poszło płyt ;)

co do stelarzy to kupowałem na raty, więc ciężko powiedzieć.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dluuuugiej przerwie i prawie zakonczonym welnowaniu poddasza mam pytanie do bardziej doświadczonych i zaawansowanych w budowie:

Podpowiedzcie ile płyt gk i ile stelaży zuzyliscie na strych na poddaszu?

Podpowiedzcie, które rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne/optymalne, czy zabudowa strychu plytami gk czy plytami osb 8 mm.

Na week wstawie fotki.....bo jakoś na chwile obecna mam dosyć budowy....

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

 

 

Ile wełny zużyłeś? I jak ją układałeś?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Przemas tylko 1 warstwa wełny? nie za mało?

 

Ja ma strych ocieplony i obity srebrną folią nie dawałem k/g ani osb bo stwierdziłem, że szkoda kasy. Tym bardziej, że z tego pomieszczenie nie korzystamy.

 

Wreszcie mamy drzwi :) i zrobiło się ciszej w całym domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas tylko 1 warstwa wełny? nie za mało?

 

Ja ma strych ocieplony i obity srebrną folią nie dawałem k/g ani osb bo stwierdziłem, że szkoda kasy. Tym bardziej, że z tego pomieszczenie nie korzystamy.

 

Wreszcie mamy drzwi :) i zrobiło się ciszej w całym domu.

 

Pozdrawiam

 

Kolego,

Polozylem dwie warstwy wlny 18 i 10, tyle ze 18 do kalenicy a 10 i 18 od sciany kolankowej przez jetki do przeciwleglej ściany kolankowej.

 

Doowiedz z czego i jak robiles podłogę nampoddaszu siebie?

Kupilem osb 22mm i zastanawiam się mczy robić legary czy bezposrednio do jetek przykrecic. Odleglosci miedzy jetkaami max. 90 cm min 55 cm. Zastanawiam sie rowniez jaki wymiar i jakie kupic schody na poddasze.

Jutro montuje reku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jak na razie nie mam nic na podłodze- jak sie bede nudzi to poloze deski. Co do OSB to u kumpla robili na łatach- nie dawali bezposrednio na jętki.

Schody najpierw kupiłem w lokalnym markecie (Patio) po czym je odwiozłem... Na allegro kupiłem schody FAKRO- zwykłe składane i te większe. Jestem zadowolony z jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...