Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

......

Zastanawiam się natomiast po co w domu 1 rodzinnym rolety zewnętrzne? - ani one antywłamaniowe, po zasłonięciu ciemno jak nie napisze gdzie :p. Poprostu nie widze tu zastosowania w przypadku domu jednorodzinnego. Tylko mi nie pisze że codziennie wychodząc z domu będziesz latać i zasłaniać wszystkie. Co innego domek letni, weekendowy. Pozdrawiam.

 

Rolety są niezastąpione do częściowego ZEWNĘTRZNEGO zacienienia domu - chałupka nie nagrzewa się. Zabezpieczają przed ucieczką ciepła w nocy, dzień zaczyna się gdy podniose rolety.

Co do sterowania - nie trzeba latać, mam sterowanie przyciskowe dla każdej rolety, pomieszczenia, piętra i całości. Dla wygody jeszcze timer i SMS.

:wiggle::wiggle::wiggle:

Edytowane przez ArKaMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

 

my przyogotowujemy się do zimy i odbioru domu ;)

dziś udało się zasypać zbiornik oczyszczalni - niestety mieliśmy wymianę, bo poprzedni źle osadzony pękł. a hydraulik też chyba pękł i wymiana była we własnym zakresie...

 

przed zimą chciałbym jeszcze zrobić wylewki na balkonach - może ktoś z was miałby do polecenia jakąś ekipę z okolic 3miasta? mało kto chce wejść na taką niewielką robotę...

 

pozdrawiam

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przed zimą chciałbym jeszcze zrobić wylewki na balkonach - może ktoś z was miałby do polecenia jakąś ekipę z okolic 3miasta? mało kto chce wejść na taką niewielką robotę...

 

pozdrawiam

michalC

 

Witaj, Ja właśnie w tym tygodniu robiłem samemu wylewki na balkonach. Na wylanych balkonach i wykuszu razem ze stropem pomalowałem 3 razy dysperbitem, na to papa termozgrzewalna z wyjechaniem około 20cm na ściane na to folia styropian 5cm, znowu folia, siatka 10x10cm oczko no i wylewka z małym spadem na zewnątrz. Co do szałowania to deski przykręcane na kołki do lica balkonów. A teraz styropian bedzie naklejony na zadartą część papy i foli do góre te 20cm. Nie ma szans żeby przeciekało. Prosta sprawa, dasz radę jeśli masz czas samemu. Pozdrowionka

 

Na upały 10 x tańsze są plisy lub rolety wew. :)

Co tam u Was po za roletami- bo coś cisza.

 

22,5 m3 betonu B20 a drutów z tego co pamietam to 24 druty po 12m fi14 i chyba 250kg fi6 na szczemiona, zależy czy robisz sama stope czy odrazu lejesz cały fundament.

Edytowane przez slavex17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, wszystkich

 

buduję rodka 6 (g2n) i czytam ten wątek już od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem się Was poradzić. jestem na etapie wyboru dachówki na dach, zrobiłem wycenę w Ambicie i oferta jaką dostałem, trochę mnie przeraziła

 

KORAMIC ALEGRA 9 - Vat 8% = 39 610,16 PLN

CREATON TITANIA - Vat 8% = 39 136,01 zł

ROBEN MONZA - Vat 8% = 38 865,33 zł

plus robocizna =10 970,00 zł

 

może ktoś napisać ile płacił za dach wraz z robocizną?, dodam że dach mam odeskowany i pokryty papą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam, wszystkich

 

buduję rodka 6 (g2n) i czytam ten wątek już od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem się Was poradzić. jestem na etapie wyboru dachówki na dach, zrobiłem wycenę w Ambicie i oferta jaką dostałem, trochę mnie przeraziła

 

KORAMIC ALEGRA 9 - Vat 8% = 39 610,16 PLN

CREATON TITANIA - Vat 8% = 39 136,01 zł

ROBEN MONZA - Vat 8% = 38 865,33 zł

plus robocizna =10 970,00 zł

 

może ktoś napisać ile płacił za dach wraz z robocizną?, dodam że dach mam odeskowany i pokryty papą.

 

Ceny 2010:

Robocizna dach: 18.000 PLN. W tym -oprocz oczywiscie ulozenia wiezby, pokrycia- ozdobne naciecia na krokwiach, ulozenie nadbitki (bez impregnacji/malowania), oraz polozenie rynien oraz rur spustowych, obrobka kominow.

Dachowka to czarna Marsylka 12 firmy Tondach.

Materialy (kominy nie wliczone): 21.030 PLN brutto (dachowka ceramiczna glazurowana, rynny, kosze, tasmy, spinki,deski okapowe, dachowki kominkowe,folia paroprzepuszczalna wyzszej klasy, boazeria,etc.).

Koszt wiezby: 7800 PLN netto (impregnowana zanurzeniowo, jednak impregnacja w tartakach to pic na wode, wiec dokupilismy Bondex Wood Preserver i sam pomalowalem jeszcze 1-2x).

Mój kolega z Kaszub z Ambitem miał - czy też jeszcze ma - sprawę w sądzie; właśnie z powodu dachu. Miał przykryty papą, partacze przyszli i podziurawili mu ten dach, tak że woda przeciekała mu do wnętrza. Wspominał coś że ten cały Ambit to dość poważna firma na Pomorzu a tu takie problemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ale zapomniałem dodać że w skład ceny dachu wchodzą jeszcze:

AKCESORIA DACHOWE + ORYNNOWANIE FLAMINGO STALOWE 125/87+ELEMENTY DODATKOWE (drewno)+OKNA DACHOWE: Fakro

 

Wyceny dla Tondach nie robiłem, gdyż sprzedawca twierdził że na te trzy dachówki ma najkorzystniejsze ceny i upusty. Ambit na pomorzu to jedna chyba z największych hurtowni dlatego w pierwszej kolejności tam uderzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Rok 2012

Dachówka Creaton Premion, 4 okna Velux (w tym 1 łazienkowe) + 1 właz też Velux , rynny stalowe Galeco, oraz wszelkie pierdoły związane z dachem + robocizna 39 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich

 

buduję rodka 6 (g2n) i czytam ten wątek już od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem się Was poradzić. jestem na etapie wyboru dachówki na dach, zrobiłem wycenę w Ambicie i oferta jaką dostałem, trochę mnie przeraziła

 

KORAMIC ALEGRA 9 - Vat 8% = 39 610,16 PLN

CREATON TITANIA - Vat 8% = 39 136,01 zł

ROBEN MONZA - Vat 8% = 38 865,33 zł

plus robocizna =10 970,00 zł

 

może ktoś napisać ile płacił za dach wraz z robocizną?, dodam że dach mam odeskowany i pokryty papą.

 

 

za robociznę całego dachu na gotowo ale bez deskowania - 13 tys a za dachówkę euronit płaską 26 tys z sześcioma oknami dachowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Skończyłem budowę dwa miesiące temu kupowałem w trapez cargo po dachówka Tytania creaton wycena do rodo 6 2g całego dachu opruch wiezby plus 6 okien dachowych fakro

24 tyś

pozdrawiam

 

 

Witam, wszystkich

 

buduję rodka 6 (g2n) i czytam ten wątek już od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem się Was poradzić. jestem na etapie wyboru dachówki na dach, zrobiłem wycenę w Ambicie i oferta jaką dostałem, trochę mnie przeraziła

 

KORAMIC ALEGRA 9 - Vat 8% = 39 610,16 PLN

CREATON TITANIA - Vat 8% = 39 136,01 zł

ROBEN MONZA - Vat 8% = 38 865,33 zł

plus robocizna =10 970,00 zł

 

może ktoś napisać ile płacił za dach wraz z robocizną?, dodam że dach mam odeskowany i pokryty papą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...