Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pyt.do zaawansowanych w budwie-cz ktoś smarował fundamenty abizolem o nazwie "izolbet"? majster mówił, że było toto bardzo żadkie-dużo wody (podobno to na wodzie jest), a zazwyczaj tpędzlem nie mogli ruszyć; i w pół dnia zasmarowali fundamenty,dali grubą warstwe,beton nie prześwituje, ale czy jest to wystarczająca izolacja?czy smarować raz jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania kaszkur dzięki :lol: myślę,że majster jak wróci na budowę, to podejmie słuszna decyzje smarowac raz jeszcze czy tez nie (smarowali pomocnicy), ale myślę, że grubo tego jest, skoro poszły 3 wiadra i jeszcze 1 napewno wejdzie (tak jak obliczyłam wg. insrukcji z zadatkiem zresztą i nie napisali,że 2*, tylko na ile starcza), chociaż majster mówił o 6 wiadrach, bo myslał,że smarowidło gęstsze będzie; może inne takowe są :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich

mialem troszke na glowie ale teraz i My możemy pochwalić się czymś co już bardziej przypomina dom niż do tej pory

 

http://images23.fotosik.pl/203/84f62c72dcd099db.jpg

 

Przepraszam jeśli wielkość jest nie ta, ale testuje jakiego rozmiaru zdjecie najlepiej wczytac

 

http://images26.fotosik.pl/204/82fab2892fdf8687.jpg

 

POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka
Słuchajcie, a jak u Was z ogrzewaniem? My zastanawialiśmy się nad eko-groszkiem, ale ceny idą w górę. Myślimy jeszcze o pompie ciepła - DAIKIN albo Nibe -Biawar - czy macie jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namtar widzę,że działeczka prawie nie naruszona podczas budowy :lol:

nasza wygląda o wiele gorzej-wszędzie jakieś kupy ziemi, koleiny po koparkach, nawet piach na zasypanie fundamentów nie badzo jest gdzie wysypać, więc sypiemy na drogę utwardzoną gruzem-ma jakieś 30m długości 8) cały teren będzie do niwelacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namtar to wszystko tłumaczy, nasza działka wyglądała nieźle nawet powykorytowaniu drogi do utwardzenia, ale później :o :o jak zaczęli tę ziemię przewozić i kolejni koparkowi zakopywali się, to jeden z nich rozciągnął mi tę ziemię byle jak , żeby tylko geodeta miał jak tyczyć, a później po 2 tyg. piknej pogody 3 koparkowy kopał pod fundamenty-nie głęboko, bo od płdn. mam tylko ściągnięty humus, a od północy jakieś 60cm tylko tak szerzej, cobyśmy sobie mogli zrobić drenaż, a ekipa ocieplić od razu fundamenty, ale kopa ziemi się z tego zrobiła; a ławy u mnie też były ręcznie kopane :lol:

działkę mam 26m szeroką, a brakuje tak jeszcze z 5m 8) dobrze, że chociaż reszty z długości nie ruszą-zastawiona blaszakiem, deskami (pięknie ułożonymi przez ekipę), stemplami i 6 nowymi świerkami dopiero co przez małża posadzonymi :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atija jesli chodzi o robocizne to nie moge Ci nic powiedziec oprocz tego ze za zaszalowanie piwniczki (wymiary 5,30x3,20) postawienie kominow systemowych (ktore sa jeszcze w sklepie) i wymurowanie pierwszego pietra wzial 2,5 brutto - reszte prac jest wykonana do tej pory systemem gospodarczym, czyli kto moze to pomoze.

co do materialow jest roznie, nie prowadze szczegolowego spisu co gdzie i kiedy - tylko pogladowa co i za ile - zebym wiedzial ze na koniec ile wydalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...