Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Od jakiegoś czasu obserwuje forum .

Fajnie spoglądać na tych co już mieszkają :)

U mnie etap dach - ale jeszcze go brak :).

Kominów tez brak -i tu moje pytanie co do kominów: interesuje mnie system kominów ceramicznych.jakie rozwiazanie wybraliscie co do kominka i do pieca na paliwo stałe.?? rodek 6p .czy od kominka dawaliscie od samej piwnicy?

czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu obserwuje forum .

Fajnie spoglądać na tych co już mieszkają :)

U mnie etap dach - ale jeszcze go brak :).

Kominów tez brak -i tu moje pytanie co do kominów: interesuje mnie system kominów ceramicznych.jakie rozwiazanie wybraliscie co do kominka i do pieca na paliwo stałe.?? rodek 6p .czy od kominka dawaliscie od samej piwnicy?

czekam na odp

 

- do kominka komin systemowy izolowany Leiera fi200 (piwnicy nie mam)

- do pieca na paliwo stałe-nie odpowiem bo planuje gaz a pod gaz kształtka ceramiczna 150 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu obserwuje forum .

Fajnie spoglądać na tych co już mieszkają :)

U mnie etap dach - ale jeszcze go brak :).

Kominów tez brak -i tu moje pytanie co do kominów: interesuje mnie system kominów ceramicznych.jakie rozwiazanie wybraliscie co do kominka i do pieca na paliwo stałe.?? rodek 6p .czy od kominka dawaliscie od samej piwnicy?

czekam na odp

 

 

Witam,

Ja zastosowałem systemy firmy Schiedel. Mam rodo 6G2P. Do pieca na paliwo stałe Schiedel Rondo Plus fi 200 zaczyna się ceramika w piwnicy, do kominka Schiedel Rondo fi 200 ceramika od parteru, a w piwnicy z komina wentylacyjnego jednokanałowego zrobiłem wyczystkę, tak aby nie robić syfu w salonie. Plus jest taki, że wentylacyjny jednokanałowy zajmuje mniej miejsca niż systemowy komin z ceramiką w środku. A mi bardzo zależało aby w piwnicy ten komin od kominka zajmował jak najmniej miejsca, ponieważ mam w tym pomieszczeniu zrobiony dodatkowy garaż. Ja polecam kominy Schiedel mają jakość nie do pobicia. Na pewno z dala omijaj kominy firmy Brata jakość tragiczna.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

U nas w kotłowni komin murowany z cegły, a w środku wkład ceramiczny (pod paliwo stałe).

 

Komin do kominka zaczyna się od 1 piętra, murowany z cegły. Dzięki temu kominek nie wchodzi tak bardzo w salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozpoczynam poszukiwania wykonawcy, dzisiaj dostałem pierwszą wstępną wycenę budowy domu bez dachu.

Co prawda jest to w Rododendronach 5P, ale może coś podpowiecie.

 

-ława fundamentowa 3700zł

-piwnice bloczek betonowy 4900zł

-chudy beton piwnice 700zł

-strop plus chudy garaż 5400zł

-schody żelbet 1600zł

-parter mury 6800zł

-strop2 6200zł

-schody żelbet 1600zł

-ścianka kolankowa 1400zł

-wieniec plus trzpienie 2300zł

-ścianki poddasze 2500zł

-szczyty plus facjata 3400zł

-komin prefabrykat 2300zł

 

Co o tym sądzicie miejsce to woj. śląskie, okolice Dąbrowy Górniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam wycenę okien do Rodo 6(N) na 23 000 zł bez usługi montażu. Pakiet 3 szyby (ciepła ramka w środku), okleina dwustronna złoty dąb.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wprawiał okna w tym roku i może się wypowiedzieć czy ta wycena jest OK?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedynie wycenę robocizny murarza stanu 0, okolice Tarnowskich Gór

- ławy fundamentowe 680 zl

-mury fundamentowe z bloczków -3375 zł

- izolacja styropianem, rapowanie, malowanie abizolem i dysperbitem - 1475 zł

- przygotowanie i montaż zbrojenia - 1000 zl

- poprowadzenie kanalizacji, plyta stropowa żelbetonowa - 1200 zł

Aktualnie jesteśmy na etapie prowadzenia kanalizacji, za chwilkę będziemy zasypywać i zalewać fundamenty :):) wstawię foty aby się pochwalić.

Jak tam pozostali co budują?

Witam,

 

Rozpoczynam poszukiwania wykonawcy, dzisiaj dostałem pierwszą wstępną wycenę budowy domu bez dachu.

Co prawda jest to w Rododendronach 5P, ale może coś podpowiecie.

 

-ława fundamentowa 3700zł

-piwnice bloczek betonowy 4900zł

-chudy beton piwnice 700zł

-strop plus chudy garaż 5400zł

-schody żelbet 1600zł

-parter mury 6800zł

-strop2 6200zł

-schody żelbet 1600zł

-ścianka kolankowa 1400zł

-wieniec plus trzpienie 2300zł

-ścianki poddasze 2500zł

-szczyty plus facjata 3400zł

-komin prefabrykat 2300zł

 

Co o tym sądzicie miejsce to woj. śląskie, okolice Dąbrowy Górniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

No no, odważny kolor dachówki : )

Sam bym nie dał, ale gratuluję odwagi - mnie się podoba. W miejscowości Suszec na G.Śląskim jest dom z fioletową blachodachówką, dość wielki.

To blachodachówka, beton czy ceramika?

 

PS. a w ogóle to jest niebieskawo-fioletowy dach czy tylko tak na zdjęciach wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, odważny kolor dachówki : )

Sam bym nie dał, ale gratuluję odwagi - mnie się podoba. W miejscowości Suszec na G.Śląskim jest dom z fioletową blachodachówką, dość wielki.

To blachodachówka, beton czy ceramika?

 

PS. a w ogóle to jest niebieskawo-fioletowy dach czy tylko tak na zdjęciach wyszło?

ee to chyba na zdjeciach tak wyszlo, bo kolor to czarny mat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam wycenę okien do Rodo 6(N) na 23 000 zł bez usługi montażu. Pakiet 3 szyby (ciepła ramka w środku), okleina dwustronna złoty dąb.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wprawiał okna w tym roku i może się wypowiedzieć czy ta wycena jest OK?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

cena trochę do zbicia, miałem kilka wycen u rożnych producentów, na dzień dobry najtańszy był MS oferta zaczynała się poniżej 20 000, w końcu u innego dealera wynegocjowałem za 18 000 bez montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...