Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80

@logout

Najbardziej podoba mi się ta lodówka upstrzona magnesami i rysunkami : )

Jak budowałem to właśnie sobie tak marzyłem że będzie lodówka z magnesami, na której będę wieszał dziecięce arcydzieła : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jak na razie działa :) co mnie cieszy. Co do kosztów to lada dzień dostane rachunek za listopad/grudzień

za wrzesień i październik dostałem rachunek na 420zł (całość) we wrześniu już trochę grzałem- oprócz tego CW.

Przy czym od ok tygodnia mam wreszcie podłączoną (pompę) do czujnika temp i widzę sporą różnicę w działaniu (włącza się rzadziej)- obecnie załącza się 2 razy na dobę po ok 3h.

Co jeszcze przerobiłem to pompka cyrkulacyjna od ciepłej wody. Obecnie załączana jest przyciskiem w kuchni (wciśniecie załączy ją na 5min) W zasadzie zbiornik podgrzewany jest raz dziennie do temp 41stC. Zaczyna się podgrzewać od 34st.c i trwa to ok 25min.

 

Co do lodówki i magnesów to fakt- w starym domu była możliwość przyklejania ale teraz mamy zabudowaną i brakuje. Rozwiązaniem jest farba z opiłkami metalu - mam zamiar pomalować nią kawałek ściany na wejściu bocznym do kuchni- oczywiście dorabiają w każdym kolorze.

 

Z nowości to wreszcie zrobiliśmy szafę w sypialni. Wyszła ogromna :) Gosiu robił ją Pan Leszek

14036_921046371239745_5624953215665388804_n.jpg

1779132_921046121239770_3933235499037028646_n.jpg

10846375_921046311239751_915110631485841349_n.jpg

10858614_921046257906423_1113387726053901972_n.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Wesołych Świat :)

Logout wczoraj dostałem rachunek z elektrowni.

Wyrok 950,91 zł.

Okres od 15 października do 11 grudnia

 

Analizując poprzednie rachunki wychodzi mi, ze koszt ogrzewania to ok 250 zł miesięcznie. Tyle ze zima jest jesienna. Mrozy były w listopadzie przez ok 2tyg. Reszta to temp ok 2stC

Porównujac koszty z gazem to kolega za sam listopad zapłacił ponad 500zl. Braciak od września do tego okresu pożarł dobra tonę Eko groszku. Wiec stwierdzam , że nie jest źle.

 

Napisz jak to u ciebie sie kształtuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znajomi ,bardzo długo mnie tu już nie było ,mieszkamy na swoim od pazdziernika 2014 roku,budowę zaczeliśmy w 2010roku,także powoli powoli doszliśmy do upragnionego celu,oczywiście jest jeszcze kilka rzeczy które jeszcze musimy dokupić jak np.kabinę prysznica na dół do łazienki ,żyrandole ,firany i plisy lub rolety ale na razie planujemy plisy zakupić no ale wszystkiego nie można mieć od razu.Najważniejsze że można juz wyciągnąć nogi pod własnym stołem Chciałem wam pokazać jak się urządziliśmy na dziś dzień.

 

DSC02489.jpg

 

DSC02460.jpg

 

DSC02468.jpg

 

DSC02466.jpg

DSC02466.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁAZIENKA U GÓRY

DSC02483.jpg

 

DSC02484.jpg

 

POKOJE U GÓRY MAMY WYKOŃCZONE TYLKO NIE UMEBLOWANE :( NIE MA TYLE PIENIĘDZY )

DSC02485.jpg

 

NASZ DOMEK JEST W CAŁOŚCI PODPIWNICZONY TAKŻE KOTŁOWNIĘ MAMY W PIWNICY ,POMIESZCZENIE POD KUCHNIĄ ŻONA URZĄDZIŁA TAM SOBIE PRALNIE ,POD SALONEM I POKOJEM SĄ DWA GOSPODARCZE POMIESZCZENIA ,A KOTŁOWNIA POD I SKŁAD NA OPAŁ POD ŁAZIENKĄ I GARAŻEM ;) PRAKTYCZNE I WYGODNE,POLECAM.

Dziś jednak gdybym budował ten dom to zmienił bym kilka balkonowych okien na mniejsze przez to pokoje u góry byłyby bardziej obstawne ,dlatego też ta garderoba nad garażem w całości bo nie bedziemy gracić pokoi u góry meblami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znajomi ,bardzo długo mnie tu już nie było ,mieszkamy na swoim od pazdziernika 2014 roku,budowę zaczeliśmy w 2010roku,także powoli powoli doszliśmy do upragnionego celu,oczywiście jest jeszcze kilka rzeczy które jeszcze musimy dokupić jak np.kabinę prysznica na dół do łazienki ,żyrandole ,firany i plisy lub rolety ale na razie planujemy plisy zakupić no ale wszystkiego nie można mieć od razu.Najważniejsze że można juz wyciągnąć nogi pod własnym stołem Chciałem wam pokazać jak się urządziliśmy na dziś dzień.

 

[ATTACH=CONFIG]296470[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]296471[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]296472[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]296474[/ATTACH]

 

 

lasci okap masz z funkcją jako pochłaniacz czy rurą do komina lub na elewację odprowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rurę spiro porowadzoną do komina ,do kanału wentylacyjnego .Okap według zaleceń producenta powinien być troszkę niżej ale chcieliśmy żeby też to jakoś spójnie wyglądało ,no i raczej spełnia swoje zalety.

 

jakieś nieprawidłowości zauważono, czy jush gotujecie?

Rozumie, że kanał wentylacyjny niezależny dedykowany pod ten okap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...