Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lasci gratuluję urządzenia wnętrz :) U nas też jeszcze nie wszystko zrobione, pokoje na górze też (poza sypialnią i najmniejszym) nie urządzone, nie ma listew przypodłogowych i oświetlenia - musimy to na chwilę odłożyć. Również poświęciliśmy cały pokój nad garażem na garderobę i pralnię - nie będziemy "gracić" pokoi. Uważam (oczywiście to może być subiektywne odczucie), że była to świetna decyzja, podobnie jak zlikwidowanie okna w kuchni i przejścia z wiatrołapu.

Z perspektywy czasu żałujemy jedynie, że nie zrobiliśmy jednego dużego okna w wykuszu. Marzyłby nam się też większy salon i chociaż potrzebujemy gabinetu, to chyba jednak postawiłabym na jego likwidację.

Może komuś pomogą te uwagi :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych najlepszości z okazji Nowego Roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
.

Dziś jednak gdybym budował ten dom to zmienił bym kilka balkonowych okien na mniejsze przez to pokoje u góry byłyby bardziej obstawne ,dlatego też ta garderoba nad garażem w całości bo nie bedziemy gracić pokoi u góry meblami.

 

Popieram. Właśnie mnie najbardziej denerwuje te szerokie "oknodrzwi" w pokoju nad głównym wejściem do domu. Mamy tam urządzony pokój dla dziecka, bez sensu takie wrota na balkon. Teraz bym zlikwidował 2 z 3 balkonów, zostawiłbym sobie tylko ten nad wykuszem. Natomiast pozostałe dwa zamieniłbym na lukarny z ew. wydłużonym dachem jako zadaszenie nad drzwi wejściowe/tarasowe. Dodatkowo czuć ile ciepła ucieka przez te balkony - strop wyziębiony wokół drzwi balkonowych. Jak kupowałem projekt to podobały się te balkony, takie urocze, takie ukwiecone - a teraz jak mieszkam to myślę sobie po ch.o.l.e.r.ę mi 3 balkony; już nie wspominając że balkony to jeszcze ich wypłytkowanie i zakładanie balustrad.

 

Też mam w całości podpiwniczony dom i z tego najbardziej się cieszę. Piwnica to ok. 1/3 SSZ ale warto było. Pod kuchnią mamy drugą kuchnię (żona dużo gotuje/przetwarza/produkuje :) ), pod salonem mój warsztat i miejsce odosobnienia ;), pod gabinetem urządziliśmy spiżarnię, pod łazienką jest pomieszczenie na graty natomiast pod garażem zrobiliśmy kotłownię i skład opału + wyjście na zewnątrz. Również polecam piwnice - warto dołożyć i budować dłużej.

 

Gratulacje dla finiszu, ja też zacząłem papierkowo w 2009, fizycznie w 2010 a dokładnie 01.marca.2014 wprowadziliśmy się do domu : )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś nieprawidłowości zauważono, czy jush gotujecie?

Rozumie, że kanał wentylacyjny niezależny dedykowany pod ten okap?

 

Tak oczywiście gotujemy to tylko na zdjeciu w miarę ładnie ta kuchnia wygląda na codzień blat jest zawsze pełen ;)kanał wentylacyjny oczywiście tylko pod kuchenkę nic więcej nie podczepiłem ,u góry w pokojach tam gdzie nie ma okna dachowego tez mamy wentylację tak nam zalecił majster od wykonczeniówki,a co do pochłaniacza kupiliśmy też troszkę lepszy żeby miał tą lepszą moc i był stosunkowo w miarę cichy ,co do tego chałasy na 3 biegu to go troszkę przechwalili ale spełnia swoje wymogi,pochłaniacz można jeszcze otworzyć fajnie też to wygląda (zapomniałem wstawić zdjęcia)ale przy gowowaniu nie mieliśmy potrzeby go otwierać te które są przy zamkniętym pochłaniaczu radzą sobie równie dobrze,my zapomieliśmy o podłaczeniu rury i z tond ta zabudowa a żeby to jakoś wygladało to daliśmy ja przez cała kuchnie a w środku spiro i ledy ;) można pomyslec wczesniej o tym i rurę już umiescic w stropie i śie nie bawidz juz w zabudowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasci gratuluję urządzenia wnętrz :) U nas też jeszcze nie wszystko zrobione, pokoje na górze też (poza sypialnią i najmniejszym) nie urządzone, nie ma listew przypodłogowych i oświetlenia - musimy to na chwilę odłożyć. Również poświęciliśmy cały pokój nad garażem na garderobę i pralnię - nie będziemy "gracić" pokoi. Uważam (oczywiście to może być subiektywne odczucie), że była to świetna decyzja, podobnie jak zlikwidowanie okna w kuchni i przejścia z wiatrołapu.

Z perspektywy czasu żałujemy jedynie, że nie zrobiliśmy jednego dużego okna w wykuszu. Marzyłby nam się też większy salon i chociaż potrzebujemy gabinetu, to chyba jednak postawiłabym na jego likwidację.

Może komuś pomogą te uwagi :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych najlepszości z okazji Nowego Roku!!!

 

Witam,przyłaczam sie do twojej sugesti ze w kuchni wystarczyłoby jedno okno ,jest ona wtedy bardziej obstawna i można pokombinowac a tak to nie ma za duzego pola do popisu.Co do salonu kiedyś mieszkałem z żoną na jednym pokoju u teściów ;( także jest to duża róznica w przestrzeni więc nam wystarcza ,mamy małe dziecko 3 letnie i ono się bawi w tym małyp pokoju i żona ma go na oku a u góry ma swój drugi pokuj do zabawy.Spiżarkę usuneliśmy przez to kuchnia większa a co do przejścia to my mamy i jest ok.Ale to też w moim odczuciu wiadomo że każdy ma swój pomysł na wymarzony dom ;) Teraz nowy projekt naszego domu ma już inne usytuowanie okien i napewno duzo ładniejsze i praktyczniejsze dla tych co nie widzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Właśnie mnie najbardziej denerwuje te szerokie "oknodrzwi" w pokoju nad głównym wejściem do domu. Mamy tam urządzony pokój dla dziecka, bez sensu takie wrota na balkon. Teraz bym zlikwidował 2 z 3 balkonów, zostawiłbym sobie tylko ten nad wykuszem. Natomiast pozostałe dwa zamieniłbym na lukarny z ew. wydłużonym dachem jako zadaszenie nad drzwi wejściowe/tarasowe. Dodatkowo czuć ile ciepła ucieka przez te balkony - strop wyziębiony wokół drzwi balkonowych. Jak kupowałem projekt to podobały się te balkony, takie urocze, takie ukwiecone - a teraz jak mieszkam to myślę sobie po ch.o.l.e.r.ę mi 3 balkony; już nie wspominając że balkony to jeszcze ich wypłytkowanie i zakładanie balustrad.

 

Też mam w całości podpiwniczony dom i z tego najbardziej się cieszę. Piwnica to ok. 1/3 SSZ ale warto było. Pod kuchnią mamy drugą kuchnię (żona dużo gotuje/przetwarza/produkuje :) ), pod salonem mój warsztat i miejsce odosobnienia ;), pod gabinetem urządziliśmy spiżarnię, pod łazienką jest pomieszczenie na graty natomiast pod garażem zrobiliśmy kotłownię i skład opału + wyjście na zewnątrz. Również polecam piwnice - warto dołożyć i budować dłużej.

 

Gratulacje dla finiszu, ja też zacząłem papierkowo w 2009, fizycznie w 2010 a dokładnie 01.marca.2014 wprowadziliśmy się do domu : )

 

Pozdrawiam.

Słuszna uwaga Mariusz o tych balkonach po jakiego one są teraz tylko muszę zbierać na balustrady które maja mnie kosztowac 6tyś.masakra a balkony w ogóle nie używane tylko pył z komina się na nich zbiera .Ja też bym te 2 usuną .Dobrze zdobiłeś z tym dodatkowym wejsciem do kotłowni ja też chciałem bo mam to wypraktykowane u teściów ale u siebie nie zrobiłem nie miałem jakoś koncepcji na to pr drugie nie chciałem psuc wygladu domu z zewnątrz wydawało mi sie ze to może zle wygladać ,wiadomo coś za coś albo ma byc prktyczne albo ma ładnie wygladac .W pokoju nad garazem i tak musiałem usunąc jedno okno zostały tylko dachowe gdyż przysunołem sie do płotu na 3metry a sąsiadów jakich mam takich mam więc sie nie pytałem o zgodę na to czy mogę postawic okno. My mamy mała a zarazem duża działke bo tylko albo i aż 850m2 brat mój ma 1500m2 i wydaje mi się ze moja mi w zupełności wystarcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasci dzieki za odpowiedz, bo się zastanawiam czy ta rura i wyciąg nie zrobi szkód w kominie (grzyby i pleśnie) i czy nie zrobic tylko z funkcją wykorzystująca pochłaniacz

 

Popieram. Właśnie mnie najbardziej denerwuje te szerokie "oknodrzwi" w pokoju nad głównym wejściem do domu. Mamy tam urządzony pokój dla dziecka, bez sensu takie wrota na balkon. Teraz bym zlikwidował 2 z 3 balkonów, zostawiłbym sobie tylko ten nad wykuszem. Natomiast pozostałe dwa zamieniłbym na lukarny z ew. wydłużonym dachem jako zadaszenie nad drzwi wejściowe/tarasowe. Dodatkowo czuć ile ciepła ucieka przez te balkony - strop wyziębiony wokół drzwi balkonowych. Jak kupowałem projekt to podobały się te balkony, takie urocze, takie ukwiecone - a teraz jak mieszkam to myślę sobie po ch.o.l.e.r.ę mi 3 balkony; już nie wspominając że balkony to jeszcze ich wypłytkowanie i zakładanie balustrad.

 

Też mam w całości podpiwniczony dom i z tego najbardziej się cieszę. Piwnica to ok. 1/3 SSZ ale warto było. Pod kuchnią mamy drugą kuchnię (żona dużo gotuje/przetwarza/produkuje :) ), pod salonem mój warsztat i miejsce odosobnienia ;), pod gabinetem urządziliśmy spiżarnię, pod łazienką jest pomieszczenie na graty natomiast pod garażem zrobiliśmy kotłownię i skład opału + wyjście na zewnątrz. Również polecam piwnice - warto dołożyć i budować dłużej.

 

Gratulacje dla finiszu, ja też zacząłem papierkowo w 2009, fizycznie w 2010 a dokładnie 01.marca.2014 wprowadziliśmy się do domu : )

 

Pozdrawiam.

 

 

Widzę że podobnie ruszaliśmy 2009 i 2010 fundamenty itd...

Tesh mam cały dom podpiwniczony, z punktu widzenia funkcjonalności, była to wydaję się bardzo dobra decyzja, wejście do piwnicy również jest od ogrodu wchodzi sie do pomieszczenia nad gabinetem (który nota bene zlikwidowaliśmy)

A i póki co mamy ogrzewani na gaz ale przygotowałem się na ewentualna zmianę i pod grazem mam przygotowane pomieszczenie na ewentualny wegiel, który dostał by sie tam poprzez przygotowany kanał w podłodze garażu.:)

Co do balkonów to z 3 mam 2. Od ogrodu zlikwidowany, nad wykuszem siłą rzeczy został (kwestia konstrukcyjna) bo dach zamiast stropu na ścianie nie bardzo mi sie podobał a frontowy hmmm... chyba funkcjonalny bo jest zadaszenie nad wejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zapomniałam :) Przyłączam się do zwolenników wyrzucenia balkonów :) Ale cóż, już za późno ;)

Co do Łazienki- nie wyszła tak drogo- kombinowałam jak mogłam, ograniczyłam ilość dekorów do minimum, płytki kupione w necie, cała reszta również. Myślę, że łącznie z robocizną max. 11 tyś. Jeszcze brakuje kilku drobiazgów, więc całość nie wyjdzie więcej jak 12k.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

widzę, że większość na etapie wykańczania :)

 

my zbieramy dokumenty do odbioru i pojawia się pytanie skąd wziąć świadectwo energetyczne:

1. od kierownika budowy: 300zł

2. z allegro od 35zł

 

macie jakieś doświadczenia? ktoś brał takie świadectwo z allegro i czy były z tym problemy? ponoć są jakieś nowe przepisy dot. tych świadectw - może ktoś coś słyszał?

 

z góry dzięki za info ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że forum ożyło:) Co do dwóch okien w kuchni my zrobiliśmy okno narożne i jesteśmy z tej zmiany bardzo zadowoleni. Parapet jest przedłużeniem blatu z dodatkowym miejscem do wykorzystania a pod oknem zlewozmywak, szafek aż nadto. Jedyny błąd to zmywarka obok zlewu, teraz bym zmieniła. A balkony i tak bym zostawiła bo "robią wygląd", u nas też niewykończone, czekają na płytki i balustrady, ten nad wykuszem może robić za mini taras. Piwnica na pewno dobre rozwiązanie ale wiadomo że każdy chce ograniczyć koszty, my musimy mieć postawiony budynek gospodarczy więc będzie ok. A i na pewno powiększylibyśmy garaż. Gabinet zostawiony co przy małych dzieciach jest super rozwiązaniem, przy czym my powiększaliśmy wykusz i salon jak na razie jesy wystarczający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Świadectwo zakupiłem na allegro- 40 zł plus przesyłka

Odbiór bez zakłóceń.

 

My zlikwidowaliśmy okno w kuchni- w mojej ocenie dobra decyzja. Dziś mogę stwierdzić, że zlikwidowałbym ściankę odgradzającą kuchnię z wykuszem- byłoby miejsce na dużą lodówkę.

 

Przejście z hallu do kuchni to dobre rozwiązanie. Zaś likwidacja wiatrołapu to była zła decyzja- myślimy nad zrobieniem dużych drzwi zaraz za kominkiem- i będzie wiatrołap.

 

Balkony owszem mało praktyczne- ale bez nich z zewnątrz kiepsko domek wygląda.

 

W pokoju ze słupem okno balkonowe jest wielkie- jednak na plus jest widok przez nie :). Ogólnie jeśli bym coś z tym zmienił to ten pokój przedłużył bym o długość balkonu- nie robiąc już go od dołu trzeba by podeprzeć słupami. (ktoś tu na forum tak zrobił efekt super)

 

Piwnica na pewno jest super tyle, że u nas by służyła za basen :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań z innej beczki aczkolwiek...

1. Jaką wylewkę macie (cementowa czy anhydryt) pod ogrzewaniem podłogowym ?

2. Jeśli anhydryt to jakiej zaprawy klejącej używaliście do płytek na podłodze ?

3. jaką macie wysokość pomieszczeń w salonie a jakie na poddaszu ?

4. schody w salonie (nakladkowe na beton u mnie) na jakie się zdecydowaliście i jak to cenowo wyszło?

 

póki co tyle pytań:)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Kilka pytań z innej beczki aczkolwiek...

1. Jaką wylewkę macie (cementowa czy anhydryt) pod ogrzewaniem podłogowym ?

2. Jeśli anhydryt to jakiej zaprawy klejącej używaliście do płytek na podłodze ?

3. jaką macie wysokość pomieszczeń w salonie a jakie na poddaszu ?

4. schody w salonie (nakladkowe na beton u mnie) na jakie się zdecydowaliście i jak to cenowo wyszło?

 

póki co tyle pytań:)

 

Pozdrawiam,

 

1. Cementowa

2. nie dotyczy

3. w salonie 2,95cm, pok. nad garażem ze 3,5m, pietro ok 2,5

4. drzewo dębowe stopnie/podstopnie na beton. Cena za całość z barierkami 8500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świat :)

Logout wczoraj dostałem rachunek z elektrowni.

Wyrok 950,91 zł.

Okres od 15 października do 11 grudnia

 

Analizując poprzednie rachunki wychodzi mi, ze koszt ogrzewania to ok 250 zł miesięcznie..

 

Czyli za pozostałe zużycie masz 450zł na 2 miesiące. Dużo dość. Lecisz jeszcze na taryfie budowlanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Kilka pytań z innej beczki aczkolwiek...

1. Jaką wylewkę macie (cementowa czy anhydryt) pod ogrzewaniem podłogowym ?

2. Jeśli anhydryt to jakiej zaprawy klejącej używaliście do płytek na podłodze ?

3. jaką macie wysokość pomieszczeń w salonie a jakie na poddaszu ?

4. schody w salonie (nakladkowe na beton u mnie) na jakie się zdecydowaliście i jak to cenowo wyszło?

 

póki co tyle pytań:)

 

Pozdrawiam,

 

ad. 1) cementowa. Przy czym wylewkę mam nad ogrzewaniem podłogowym :) pod ogrzewaniem mam folia-styropian-chudziak.

ad. 4) granit 10.500 + barierki/tralki/poręcz ok. 1500-1700 PLN

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Czyli za pozostałe zużycie masz 450zł na 2 miesiące. Dużo dość. Lecisz jeszcze na taryfie budowlanej?

 

Taryfa zwykła G11

Na przyszłą zimę biorę zdecydowanie nocną.

 

no tak średnio 420 zł

ale: rekuperator 24h

nie mamy gazu - wszystko na prad- kuchenka, piekarnik, czajnik, zmywarka 1x/dzien żadziej co 2 dzień, pralka która przy 2 małych dzieciach chodzi co 2 dzień :)

w tym grzanie wody CWU

Do tego sporo elektroniki- alarm, kamery, sterowniki, komputer, zasilacze, etc.

 

To tak by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa zwykła G11

Na przyszłą zimę biorę zdecydowanie nocną.

 

no tak średnio 420 zł

ale: rekuperator 24h

nie mamy gazu - wszystko na prad- kuchenka, piekarnik, czajnik, zmywarka 1x/dzien żadziej co 2 dzień, pralka która przy 2 małych dzieciach chodzi co 2 dzień :)

w tym grzanie wody CWU

Do tego sporo elektroniki- alarm, kamery, sterowniki, komputer, zasilacze, etc.

 

To tak by było.

 

No to faktycznie ogrzewanie przy takim zużyciu to pikuś ;-) My mamy tą samą sytuację: 2+2małe brzdące i brak gazu ale minus rekuperator i kamery. Teraz zimą wychodzi max 300zł za prąd (od Taurona) na 2 miesiące. Latem miałem rekord w jednym okresie 240zł.

A tak przy okazji: ekogroszku idzie u nas 4-4.5tony rocznie (grzejemy CWU cały czas), co daje max 2500zł na rok (grzana delikatnie piwnica, a w domu średnio 23st.C). Czyli ciągle jakoś specjalnie taniej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...