Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość 80mariusz80
Tam się daje i akryl i taśmy, fizelinę. Jak chcesz to zostawić bez akrylu? Chyba że źle przeczytałeś mój post... Pisałem styk sufit-ściana, nie styk dwóch płyt gipsowych - bo wtedy ma sens Twoja odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, jestem szczęśliwym użytkownikiem rodka od prawie roku. Generalnie wszystko jest super, domek jest praktyczny, ciepły itp, ale męczy mnie jedna rzecz. Mianowicie ściany kolankowe na górze są sporo zimniejsze w dotyku od pozostałych ścian. Czy zaobserwowaliście też taką przypadłość u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Ja też tak mam, zwalam to na inny styropian. Najpierw ociepliłem sobie ścianę kolankową styropianem 0,039; potem reszta domu grafitowym 0,031. Kiedy przyłożę obie ręce to czuję niewielką różnicę (ściana kolankowa jest trochę chłodniejsza).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem szczęśliwym użytkownikiem rodka od prawie roku. Generalnie wszystko jest super, domek jest praktyczny, ciepły itp, ale męczy mnie jedna rzecz. Mianowicie ściany kolankowe na górze są sporo zimniejsze w dotyku od pozostałych ścian. Czy zaobserwowaliście też taką przypadłość u siebie?

 

ściana kolankowa jest co kawałek przedzielona słupem żelbetowym i zwieńczona wieńcem żelbetowym. żelbet ma zdecydowanie gorszą charakterystykę cieplną niż ściana z porothermu/gazobetonu itp. Do tego jest to newralgiczne miejsce styku dachu i ściany i łatwo tam o mostki.

 

pozdrawiam

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy wpis na tym forum i na pewno nie ostatni. Z wielkim zainteresowaniem czytam kolejne wpisy gdyż za kilka dni, może troszkę dłużej zaczynam budowę "Rodka" a w zasadzie zaczną mi budować ponieważ zdecydowałem się na budowę przez dewelopera. Wiem, że to zupełnie coś innego niż budowa systemem gospodarczym ale w przypadku swojej budowy mam bardzo duży wpływa na przebieg budowy, czyli np. różnego rodzaju przeróbki, dowolne zmiany dot. ocieplenia, instalacji, elewacji czy choćby okien, tynków itd. Dlatego wszelkie doświadczenia forumowiczów są dla mnie cenne. Trochę przeraziła mnie ilość wpisów dot. tego projektu, zanim przeczytam wszystkie te wpisy to dom już dawno będzie stał, ale to nic. Pozdrawiam wszystkich miłośników Rodka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybudowaniu tego domu w wersji z podpiwniczeniem stwierdzam, że wybrałam bardzo ładny dom lecz nie praktyczny pod wieloma względami. Po pierwsze podnoście poddasze bo ścianka kolankowa poniżej metra to największy mankament tego domu. Po drugie za dużo balkonów i drzwi balkonowych zamiast zwykłych okien, a w ogóle się ich nie używa. Ten dom powinien być większy po metrze w każdą stronę to byłaby praktyczna kuchnia i salon. Ale to już byłby inny projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybudowaniu tego domu w wersji z podpiwniczeniem stwierdzam, że wybrałam bardzo ładny dom lecz nie praktyczny pod wieloma względami. Po pierwsze podnoście poddasze bo ścianka kolankowa poniżej metra to największy mankament tego domu. Po drugie za dużo balkonów i drzwi balkonowych zamiast zwykłych okien, a w ogóle się ich nie używa. Ten dom powinien być większy po metrze w każdą stronę to byłaby praktyczna kuchnia i salon. Ale to już byłby inny projekt.

 

Zgodzę się w kwestii drzwi balkonowych i balkonów oraz salonu. Kuchnia jak dla mnie jest wystarczająca i po zamurowaniu okna i wejścia z wiatrołapu mega funkcjonalna :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybudowaniu tego domu w wersji z podpiwniczeniem stwierdzam, że wybrałam bardzo ładny dom lecz nie praktyczny pod wieloma względami. Po pierwsze podnoście poddasze bo ścianka kolankowa poniżej metra to największy mankament tego domu. Po drugie za dużo balkonów i drzwi balkonowych zamiast zwykłych okien, a w ogóle się ich nie używa. Ten dom powinien być większy po metrze w każdą stronę to byłaby praktyczna kuchnia i salon. Ale to już byłby inny projekt.

 

My mieszkamy od niecałych 2 miesięcy w naszym rodku 6p z częściowym podpiwniczeniem. Mieszka się super.

Nasze spostrzeżenia :

- ścianę kolankową podnieśliśmy o jeden pustak i to była dobra decyzja,przez to pokoje są funkcjonalne.

- teraz stwierdziliśmy że jeden balkon jest niepotrzebny od tylu. Balkon od strony wykusza mamy zmniejszony.

- jak dla nas salon i kuchnia jest wystarczająco duża.

- w kuchni zostawiliśmy dwa wejścia i nam to odpowiada

- kuchnia otwarta na salon na +

- pokoik na dole zostawiliśmy i nie żałujemy

- zmieniliśmy schody z zabiegowych na ze spocznikiem i to była najlepsza decyzja.

- w łazience mamy oprócz małego grzejnika pod oknem ogrzewanie podłogowe i jest dosłownie istna sauna. Mieliśmy zamontować jeszcze drabinkowy ale dobrze że nie zrobiliśmy tego.

Na minus :

- zrobiliśmy 100 punktów elektrycznych i z ręką na sercu mogę napisać że o 20 za dużo.

- w wiatrołapie drzwi zewnętrzne otwierają się do środka i drzwi z salonu do wiatroapu otwierają się w tym kierunku. To jest porażka

 

Domek nie jest wcale mały i można się zmachać podczas sprzątania ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Po wybudowaniu tego domu w wersji z podpiwniczeniem stwierdzam, że wybrałam bardzo ładny dom lecz nie praktyczny pod wieloma względami. Po pierwsze podnoście poddasze bo ścianka kolankowa poniżej metra to największy mankament tego domu. Po drugie za dużo balkonów i drzwi balkonowych zamiast zwykłych okien, a w ogóle się ich nie używa. Ten dom powinien być większy po metrze w każdą stronę to byłaby praktyczna kuchnia i salon. Ale to już byłby inny projekt.

 

Rodek 6p - potwierdzam :)

Pisałem o tym niedawno. Dzisiaj dwa balkony bym zlikwidował i wstawił lukarny. Kolanko dżwigłem o 0,5m - z premedytacją, choć z zewnątrz wygląda teraz niezbyt atrakcyjnie (wysoki i chudy, taka patykowata bryła). Lecz mieszkam w środku i nie będę się na niego gapił cały czas na zewnątrz. A w środku pod tą ścianą możemy dać łóżka, komody, biurko... Jedyny minus że okno dachowe też poszło do góry, kupiłem z górnym otwieraniem i teraz mam drąg do otwierania okna :p

Salon (kosztem gabinetu) jest dla nas OK, 20 kilka osób na imprezie można zmieścić. Kuchnia dla mnie ciasna, dla żony wystarczająca - w końcu ona tam lubi przebywać :) Kuchnię mamy zamkniętą, do tego jest tam spiżarka, ława, stół, taborety i krzesełko dla dziecka - można jeszcze przejść. Plus jest taki że siedzę przy stole i nie muszę wstawać bo na wyciągnięcie ręki mam lodówkę czy ścierkę.

Na początku oczy nam się świeciły - ładny dom, ukwiecone balkony, tradycyjny wygląd. Teraz bym budował parterowy bo na starość jak już będę miał problemy z łażeniem to nie wiem jak wyjdę na górę po tych zabiegowych o kotłowni w piwnicy nie wspominając... Ale trzeba się cieszyć tym co mamy :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamknęłam kuchnię i może ogranicza to przestrzeń salonową ale z drugiej strony jeśli ktoś gotuje i ma dzieci to w kuchni nigdy nie jest tak czysto żeby goście patrzyli na ten "porządek". Zostawiłam w kuchni 2 okna a trzeba było zrobić jedno większe. Dobudowaliśmy z przodu ganek a nad nim zostawiliśmy balkon. Była to dobra decyzja ze względu na wiatrołap z prawdziwego zdarzenia bo u nas wiałoby prosto w drzwi. Z drugiej strony to z tych wszystkich balkonów tylko papra deszczem po oknach na parterze. W rodzinnym domu nie było balkonów i nie było takich spapranych okien. Ściankę kolankową mam 86 cm, miał być 1m a zdecydowaliśmy się na lany trzeci strop na poddaszu i jest podwieszony na ściance kolankowej a przy stropie z karton gipsu doszłaby jeszcze wysokość murłaty 14cm. Człowiek uczy się na błędach.W tym domu zadowolona jestem z dolnej łazienki, z pokoju na dole,z pokoju nad garażem i pokoju od tyłu domu z dwoma wejściami bo można tam duże meble wstawić :D , z kotłowni i ogromu pomieszczeń gospodarczych w piwnicy razem z pralnia. Garaż powinien być koniecznie większy o 0,5m ale na małe auto wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim klasycznym projekcie w Rododendronach 6 Ver.3 lustrzane odbicie zmieniliśmy dosyć sporo. Budowa dopiero się zacznie lada dzień ale główne zmiany to brak pokoju na parterze (powiększony salon), likwidacja spiżarni w kuchni, zabudowana ściana od strony salonu, planuję podnieść ściankę kolankową o jeden pustak, brak okien połaciowych w pokoju nad garażem, zmniejszona łazienka na parterze (będzie tylko toaleta i małą umywalka i zrobiona spiżarnia m. in. pod schodami po prawej stronie i planuję zmniejszyć toaletę i wcisnąć kawałek przestrzeni w spiżarce po prawej stronie ) w kuchni zostają 2 okna. Prosiłbym o ewentualne uwagi co do tych rozwiązań pod kątem praktycznym. Mam jeszcze małe pytanie. Może ktoś robił podobnie ale czy podnosząc ściankę kolankową o jeden pustak jednocześnie opuszcza się strop żeby zachowana była taka sama wysokość na górnej kondygnacji? Bo rozumiem, że podnosząc ściankę kolankową o jeden pustak (czyli chyba około 25 cm)przy zachowanej wysokości na poddaszu użytkowym czyli wg projektu 280 cm zyskuję te 25 cm na strychu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia 1314,dzięki za szybką odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze jeden szczegół. Mianowicie w projekcie wysokość do sufitu na dolnej kondygnacji to 267 cm natomiast na górnej i w pokoju nad garażem już 280 cm. Wydaje mi się, że mogłaby być mniejsza wysokość na obydwu kondygnacjach np po 260 tylko czy to miałoby jakieś logiczne uzasadnienie pomijając że kubatura by się zmniejszyła budynku a co za tym idzie byłą by to oszczędność na ogrzewaniu i mniej materiału bu poszło. I czy w ogóle jest to technicznie możliwe, żeby zmniejszyć tą wysokość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...