Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam:) dawno już nie pisałam, ale nadal oczekujemy na pozwolenie na budowę... najprawdopodobniej będzie w poniedziałek:) mąż właśnie pojechał podpisywać umowę z budowlańcem... pomału zakupujemy materiały bo ceny lecą w górę że można się załamać:( myślę, że na początku maja będziemy mieli wykop i heja zaczynamy... aaa jeszcze kredy do załatwienia...a właśnie czy ktoś z was też buduje na kredyt:) remle jeżeli chodzi o kuchnie to sobie myśle, że kuchnia z okapem będzie jak w projekcie na rogu, bo róg w kuchni zazwyczaj nie jest wykorzystywany (tylko przerażają mnie ceny okapów od 2500 do 3500) na pewno nie zabuduję kuchni od strony kominka, jak już to od strony holu i wejście do niej będzie przez salon, ale decyzję podejmiemy jak już będzie dół zbudowany... tą ścianę gdzie była w projekcie spiżarka zabudujemy meblami od dołu do góry i będzie tam piekarnik z mikrofalą na wysokości wzroku:) to okno w kuchni od strony wykuszu nie pasuje mi, ale szkoda z niego rezygnować bo zewnętrzny wygląd domu na tym straci:) i tak sobie myślę, że jakbyśmy zrezygnowali z tego wejścia do kuchni to możnaby tam było wstawić dużą podwójną lodówkę... hmmm ale kiedy to będzie... też zrezygnowaliśmy z tego pokoju na dole, ale do tej pory zastanawiam się, gdzie ustawić duży telewizor... mało ścian w tym domu same okna hihi... aaa i wejście do domu chcemy zrobić jak w domu w kolendrze z archonu, chcemy zrezygnować z tego trzeciego balkonu... hmmm co jeszcze?? pralnio suszarnia będzie w tej większej garderobie nad garażem i zastanawiam się czy wejścia do tej łazienki na dole nie zrobić od strony wiatrołapu, który będzie powiększony o byłą kotłownię, dlaczego?? mam wrażenie, że wejście do łazienki będzie za bardzo rzucało się w oczy z salonu:) jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napiszę i myślę, że już niedługo pochwalę się pozwoleniem na budowę pozdrawiam wszystkich papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrk5 nie cieliśmy żadną piłą :D bob budowniczy ma zgrabny młotek brukarski i bardzo sprytnie umie go używać :wink:

Michell na pewno wg Twojego pomysłu łatwiej kuchnię ustawić, ale zamykając od strony salonu to będziesz codziennie tyrać na około z jedzeniem?? Albo przy jakieś imprezie?? No i jeszcze sprawa okna: fakt po cholerę ono tam potrzebne, ale od zewnątrz dom wiele straci :wink: To moje skromne zdanie, może jeszcze coś przemyślisz??? :roll:

rdl78 my w kuchni zostawiamy i 2 okna (by elewacja nie straciła swego uroku) i 2 wejścia, dlatego by z zakupami nie lecieć przez salon i odwrotnie, by z jedzeniem nie biegać przez wiatrołap (tym bardziej przy jakiś spędach) :D Co do wejścia łazienki to my przesuwamy je do wiatrołapu (który powiększamy do lini kominka), bo chodzi nam też o komfort jej użytkowania :wink: Duży TV chcemy ustawić na tej ścianie krótkiej przy schodach. Dlatego, że zamieniliśmy w salonie okno z drzwiami tarasowymi to zrobi się nam w tym miejscu taki zakątek telewizyjny :lol:

Okna w wykuszu powiększyliśmy na 2x80 i raz 120 :D i wyszło nam to przez pomyłkę boba, który powiększył wykusz z każdej strony po 10cm :D No i powodzenia :D czekamy na pozwolenie i dziurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle mamy podobne podejście do kuchni tylko przez te dwa okna i 2 przejścia jest ona bardzo nieustwana... ale pomyślimy... umowa z budowlańcem podpisana:) już nam nie ucieknie hihi bo poprzedni zrezygnował bo mu ludzie na zachód uciekli:( wykop w środę lub czwartek bo pozwolenie to już tylko formalność:) no a dalej zobaczymy pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam remle!

 

Dołączam sie do miłośników domu w rododendronach6!

Zaczynamy budowę ! Nareszcie ! Też w Rudzie Sląskiej!Wczoraj mieliśmy na działce geodetów i wytyczyli nam domek. Bedziemy budowali z podwójnym

garażem,likwidujemy pokój na dole(powiększamy salon),stropy zmienilismy na gestozebrowe.Widze że u ciebie budowa wre i gratuluję postępów.

Chcemy budować metodą gospodarczą ale do dachu jeszcze szukamy firmy .

Mamy na oku firme z opolskiego ale jakoś nie mozemy doczekać się na wstępny kosztorys. Widzieliśmy dachy przez nich wykonane i ich robota zachwyciła nas .Jeśli możesz polecić dobrą firme dekarską to czekam na odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak remle dobrze myślisz:) tylko i wyłącznie nowoczesny wystrój:) tak żeby kuchnia pasowała do salonu, który też będzie raczej w nowoczesnym stylu... a o okapie to tak sobie myśle bo zaintrygował mnie okap narożny nigdy u nikogo takiego nie widziałam i zaczęlam szperać w necie a tu patrz jakie cacka:) widze że temat rodo6 zaczyna się poważnie rozszeżać ciekawa jestem ile już tych projektów sprzedali... może za kilka lat zrobimy zjazd właścicieli rodo6:) pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąc tzn dać drzwi wiec żadnego latania na około nie bedzie :) ja poprostu nie licze że niczego nie przypale zawsze sie może zdażyc nie :> okno i tak chyba musi byc zlikwidowane bo plan zagospodarowania nie przewiduje niesymetrycznego rozłożenia okien. Wiec i tak by nie przeszło. W sobote mamy spodkanie z wykonawcami :) A w poniedziałek składamy projekt :)

A kuchnia cudowna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remle - powiem szczerze, że mam narazie bardzo wstępne pomysły na kuchnię. Raczej na pewno będzie ona w stylu nowoczesnym. W trakcie murowania chcieliśmy zrezygnować z kawałka ściany między salonem i kuchnią i wstawić tam barek, ale nawet po wydłużeniu ta ściana miała 60 cm długości. Więc barek ten nie byłby zbyt praktyczny (na pewno nie jako miejsce posiłków), a poza tym dodatkowo otworzyłby nam kuchnię na salon. Dlatego z tego pomysłu zrezygnowaliśmy. Drzwi i okna zostawiliśmy tak jak w projekcie. Drzwi wstawiać nie mamy zamiaru - po co sobie tak ograniczać przestrzeń. A jak się okaże to mało praktyczne, to kiedyś sobie drzwi dokupimy.

Jeśli chodzi o szafki to:

- kuchenka na pewno będzie po stronie dawnej spiżarki, też myślałam o rogu, ale ponieważ piekarnik chcę mieć pod płytą, więc zabudowa w rogu odpada; a poza tym przerażają mnie ceny okapów narożnych

- w rogu albo trochę na lewo od większego okna umieszczę zlew (na pewno nie przy oknie...)

- w rogu pomiędzy ścianami z oknami myślałam, żeby zrobić kawałek blatu, przy którym będzie można zjeść na szybko śniadanie

- jeśli rozwiązanie z blatem by się przyjęło, to w rogu na prawo od drugiego okna dałabym lodówkę

Powiem szczerze, że nie wiem, czy takie rozwiązania są praktyczne. Mam zamiar się spotkać w najbliższym czasie z kilkoma projektantami i porozmawiać na ten temat.

Natomiast bardzo intensywnie chodzi mi po głowie pomysł na natrysk w łazience. Chciałabym prysznic zrobić albo na bardzo niskim brodziku, albo w ogóle bez (same płytki z odpowiednim spadkiem do kratki) i do tego zrobić taką kwadratową fajną obudowę. Ewentualnie jedną ze ścianek prysznica można byłoby zabudować cegłą pełną lub gips kartonem i zrobić bardzo ładne drzwi tylko z przodu. I na to planuję róg na przeciwko drzwi w łazience. Myślałam jeszcze o tym, żeby prysznic zrobić pod schodami, ale wydaje mi się, że wysokość 2 m może u niektórych wywołać klaustrofobię. A poza tym straciłabym schowek pod schodami.

Ale mam jeszcze trochę czasu na uporządkowanie moich pomysłów. Szkoda, że człowiek, mając wiele fajnych pomysłów, musi się ograniczać, z powodu wysokich kosztów... Ale takie jest życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia Twoje rozwiązania co do kuchni są bardzo ciekawe :D muszę je sobie przeanalizować i nanieść na papier :wink: Co do prysznica my napewno robimy pod schodami, reszta miejsca będzie na schowek :D nie wiem czy uda Ci się coś zobaczyć, ale taki jest wstępny plan (kuchnia się napewno zmieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Remle!Budujemy się w Kochłowicach .Ciekawa jestem w jakiej Rudzie Wy się budujecie?Właściwie to zaczynamy w przyszłym tygodniu.Właśnie dzisiaj odezwała się firma dekarska z tego Opola i jutro tam jedziemy dogadać się co do szczegółów (bardzo jestem ciekawa jak się wycenią).Myśleliśmy nad kolorem dachówki i chyba jednak będzie brązowa.Termin stawiania dachu to lipiec/sierpień.Mam nadzieje że się wyrobimy.Śledząc waszą budowę widzę że Wam te 3-4 miesiące od wylania fundamentów do postawienia dachu wystarczyły .Zobaczymy - ale niech się juz w końcu zacznie coś dziać bo ta papierkologia stanowczo za długo trwała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...