Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie Rodo - Amigos! :lol:

 

Teraz mam troche luzu i chcemy sie przypomnieć i ogłosić - My już też wystartowaliśmy :D . A wygląda to mnij więcej tak :

 

1) 2 kwiecień - geodeta wyznaczył obrys domu

2) 15 kwiecień - kopaka wykopała fundamenty

3) 17 kwiecień - ławy fundamentowe przygotowane

4) 19 kwiecień - ławy zalane 12 m3 betonu B20

5) 28/29 kwiecień - sciany fund. zaszałowane i zalewane będą po dłuuugim weekendzie....

 

Zdjęcia postaram się dodać w najbliższym czasie..

 

Parę słów do ludu budującego:

 

Remle-- domek jest super... jakieś 2 tygodnie temu przez przypadek będąc przejazdem natknąłem się na Wasz domek i faktycznie robi wrażenie .... a u AliW też spore zmiany i zaiste ładnie im to wyszło...

Namtar - co do wykonania kominów to jak się nie mylę w hurtowni budowlanej Tamir w Pszczynie mogą Ci policzyć system Plewa , 2 opcja którą ja brałem pod uwagę to tez system kominowy z firmy FRANK-BUD z Bielska-Białej Wapienicy.. mają system keramzytowy... fajnie że już zarys domu u Ciebie widać..

 

Na razie tyle...

 

Powodzenia i oby domy rosły jak na ndrożdżach

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam-Ktożto niesamowity zbieg okoliczności :lol:

u mnie geodeta tyczył 1 kwietnia(pima aprilis :lol: )-dzień przed Tobą, a koparka na kopanie fundamentów zaczęła też 15 kwietnia :lol: :o

16.04-laliśmy ławy (te już ręcznie kopane)-też 12 kubików betonu :lol: :o

później 3 dni szlowania i... 21.04 zalewalismy fundamenty-i tutaj juz nas skubnęło po kieszeni-23 kubiki :o , 3 dni później smarowali izolbetem i narazie przerwa-poszli sobie na jakiś dach :cry: :cry: :cry: -nie no wiedzieismy o tym,że będzie 3 tyg przerwy, dla tez dobrze-mamy czas piach na działke do zasypania znalźć taniej i przywieć, załatwili styrodur, cały drenaż itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

remle mam prośbę, prześlij mi również na maila ([email protected]) zdjęcia zabiegu, te co poszły do namtar. Ja już schody mam niestety skopane, czeka mnie przeróbka i chciałabym pokazać namacalnie jak to powinno być zrobione.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

anna kaszkur, wybacz,że tak późno odpisuję, ale tak czekałam na zdjęcia schodów,że nie zauważyłam,że napisałaś :oops: Mi te nieszczęsne schody nie dają spać po nocach :( Zabieg tak zrobiony,że nie da się chodzić + stopień o,którym wspominasz a do górnego poziomu panu wyszło 5 stopni!!!!! ( w projekcie 3) Drugi Fachowiec za poprawki chce 3 tyś. Jestem skłonna zapłacić, żeby było ok. Ale mąż stwierdził,ze zrobi to sam, żeby nikt już nie s.......

Czas pokaże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka
remle przeglądam z zainteresowaniem i zazdrością 8) wnętrza twojego domu. Gratuluję! Nad wykuszem, w pokoju, który jest nad salonem, czy to jest właśnie wasza sypialnia z tą dużą szafą? Czy po zlikwidowaniu okna nie jest ciemno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuuugiej przerwie wszystkich rododendrowiczów starych i nowych :)

nie było nas na forum z uwagi na to, że przez zimę był u nas mały zastój...

tj. mamy już wylewki i tynki, instalacje co, wod-kan, elektryczną itd... ocieplenie zwenętrzne... ale jak na razie nie ma nic specjalnego do pokazania...

dopiero teraz zaczęliśmy się ostro do pracy... WYKOŃCZENIÓWKA!!!!!!!

glazura, podłogi, kuchnia, schody, drzwi itd itp:)

jak to wszystko oglądam to pomału zaczynam dostawać fisia:)

drzwi wewnętrzne mamy zamówione z POL-SKONE typ KONGO...

brama garazowa Wiśnowskiego też jest zamówiona, drzwi zewnętrzne też z POL-SKONE typ SILESJA wszystko w zlotym dębie...

kafelkarz wchodzi w czerwcu, a glazure wybrałam z opoczna i tubądzina, do kuchni paradyż na podłogę jeszcze się zastanawiam:)

no i podłoga w salonie i schody!!! tu się załamałam... za schody dębowe z balustradą 12800 zł plus VAT!!!!! do tego jeszcze koszt linek ze stali nierdzewnej, bo nie znają aktualnych cen i nie byli w stanie ich podać...

i tu mam pytanie do remle jaka była cena Waszych schodów? z czego są wykonane? jak możesz to podaj również cene podłogi i materiał z czego była wykonana...

dzięki... jak coś się u nas nowego pojawi to wstawię fotki

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdl78 cena naszych schodów to 12000 brutto z montażem, materiał to merbau. Jeśli chodzi o salon to deska lita merbau z ipwood, cena ok. 130zł za m2 - ale zdecydowanie nie polecamy. Lakier jest tak miękki, że podłoga wygląda jakby miała z 20 lat :roll: szkoda kasy :roll: teraz gdybyśmy mieli wybór padłoby na parkiet + lakier poliuretanowy. Taki lakier jest na schodach i jest super! Pozdrawiam i życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Tez z żoną zastanawiam się nad tym projektem, ale ....

Myśleliśmy o szybkiej budowie z wykorzystaniem technologii YTONG.

Czy spotkaliście się żeby projekt ten zrobiony był taki sposób ?

Ewentualnie jaki odstępstwa materiałowe wprowadziliście ?

I jeszcze pytanko jakie ocieplenie jest w projekcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki remle zawsze można na Ciebie liczyć;)

napisz p[rosze jeszcze czy koszt schodów był z balustradą??

no i ile płaciliście za położenie podłogi??

od nas chcą 50 zł + VAT za położenie parkietu dębowego i 48 zł + VAT za jakąś super chemie... no i 130 zł za parkiet... wszystkie ceny są oczywiści za 1m2...

jak myślicie cena jest ok??

atija nie ma za co:) czekam na odzew, zresztą jak coś ciekawego zacznie się u nas dziać to na pewno wstawię fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej mojej nieobecności na forum.

My juz od trzech tygodni mieszkamy w naszym rodo i ....mieszka sie cudownie ten dom ma dobry klimat.Zrobiliśmy już elewacje zewnętrzną , w środku jeszcze troche roboty ale jak sie juz mieszka robota lepiej idzie.Teraz jeszcze ogród i znowu jest nad czym myśleć :D .Pozdrawiam Adam-K i ciesze sie że wszystko ruszyło do przodu.Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

remle - dzięki wielkie. Męczy mnie jednak jeszcze ta wielka szafa, w którym pokoju (wg projektu) jest ona umieszczona. Wiesz jak tak chodzę po budowie, to nie mam wyobrażenia :)

AlaW - zamieść fotki, chętnie obejrzę. I bardzo Ci zazdroszczę, że juz mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,czy ktos z panstwa powiekszał drzwi wejsciowe?

jak zobaczylam dom po ociepleniu...cos mi nie grało,postanowilismy powiekszyc drzwi,udalo sie o 25 cm.wyglada o wiele lepiej.

czy ktos planuje jakąs nietypową elewacje?my sie przymierzamy do ewelacji takiej jak przedstawia archon w nowym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...