Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a twoj salon to salon powiekszony o gabinet ? petle u mnie (salon powiększony o gabinet) chyba jak dobrze pamietam 5 sekcji. Co do jednej to raczej nie bardzo, załozenie jest takie ze 1 petla nie przekracza okreslonej długości i dążymy w miare mozliwości o podobną długośc kazdej sekcji, (z różnych względów) - przede wszytskim chodzi o sterowanie i równomierny rozklad temperatury.

 

 

Nie, salon nie jest połączony z gabinetem. Mam jedną pętlę w gabinecie, jedną w salonie, jedną w kuchni, jedną w łazience dolnej i jedną w górnej. Dopiero teraz dowiaduję się o błędach popełnionych przy instalacji, jak przychodzą kolejne ekipy do podłączenia kotła i wszyscy wytykają te same błędy popełnione przy instalacji. Pierwszy się nie wziął w ogóle, drugi zrobił wycenę i powiedział, że wolałby, żebym go nie brała, trzeci zaczął i rzucił robotę po 2 dniach,a teraz ma przyjść czwarty, który widzi, jakąś możliwość ratowania tego.

 

Kafelki mam już położone wszędzie, umeblowane, bo ten, kto mi robił instalacje zapewniał, że te prace mogę już wykonać. Nie wiem, jaką wizję miał pan instalator, ale skoro 4 ekipy wytknęły te same błędy, to chyba mają rację.

 

No i mam odpowietrzanie podłogówki pod podłogówką i parę innych jeszcze rzeczy. Po nocach spać nie mogę już przez to ogrzewanie.

 

Niestety prawda jest taka, że jak się człowiek na czymś nie zna i nie jest w stanie sprawdzić kogoś to tak robią, aby było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Jeszcze jedno napiszcie. Kocioł ma pracować w układzie otwartym. Czy zamontowanie naczynia przeponowego spowoduje, że układ będzie otwarty?

 

Czy upierać się przy zbiorniku wyrównawczym?

 

Zastosowanie naczynia przeponowego nie spowoduje zmiany układu na otwarty. Nie robiłbym przy piecu na paliwo stałe układu zamkniętego. Zagotowanie wody w takim układzie może spowodować eksplozję pieca.

Możesz zrobić 2 obiegi: podłogówka/grzejniki --------układ zamknięty ze zbiornikiem przeponowym--------| wymiennik |--------- otwarty zbiornik wyrównawczy--------- kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie naczynia przeponowego nie spowoduje zmiany układu na otwarty. Nie robiłbym przy piecu na paliwo stałe układu zamkniętego. Zagotowanie wody w takim układzie może spowodować eksplozję pieca.

Możesz zrobić 2 obiegi: podłogówka/grzejniki --------układ zamknięty ze zbiornikiem przeponowym--------| wymiennik |--------- otwarty zbiornik wyrównawczy--------- kocioł.

 

 

No już mi to samo natłukły do głowy te ekipy, które u mnie były. Szkoda, że nie miałam tej wiedzy 3 lata temu i możliwości skontrolowania tego układu. Teraz pewnie będzie kłucie ścian i przerabianie. A nie chcę myśleć, co będzie, jeśli gdzieś wyjdą nieszczelności instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
No już mi to samo natłukły do głowy te ekipy, które u mnie były. Szkoda, że nie miałam tej wiedzy 3 lata temu i możliwości skontrolowania tego układu. Teraz pewnie będzie kłucie ścian i przerabianie. A nie chcę myśleć, co będzie, jeśli gdzieś wyjdą nieszczelności instalacji.

 

Gdybyś wiedziała jak to zrobić to zrobiłabyś to sobie sama- po to bierzesz fachowca bo liczysz na jego wiedzę i doświadczenie. Jak można się domyśleć trafiłaś na pospolitego PARTACZA.

 

Nie widze jak masz umiejscowiony piec ale wydaje mi się żeby zrobić ten układ zamknięto- otwarty nie potrzeba nic kuć tylko odpowiednio podłączyć i spiąć system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze jak masz umiejscowiony piec ale wydaje mi się żeby zrobić ten układ zamknięto- otwarty nie potrzeba nic kuć tylko odpowiednio podłączyć i spiąć system.

 

Ten, który był przedwczoraj oglądać młody chłopak, w zasadzie z ciekawości przyjechał, obiecał, że się podejmie ewentualnych przeróbek. Ma wciągnąć jakąś rurę do komina i zamontować to naczynie u góry. Ale nie wiem, czy rozwiąże resztę problemów. Jakieś pomysły prezentował i wydaje się być sensowny. Oby sobie tylko poradził.

 

Wszyscy mówią że mam podłogówkę spiętą z grzejnikami i będzie taka temperatura na grzejnikach jak na podłogówce. No i jeszcze to nieszczęsne odpowietrzanie podłogówki dojdzie. A czy w ogóle ona będzie grzała, to zobaczymy.

Już nie wspomnę, że grzejniki niemalże stoją na ziemi, są zawieszone nad podłogą jakieś 3-4cm. W jednych pokojach wyżej, gdzie indziej niżej.

 

Tak się cieszyłam, że dzieci będą się bawić wreszcie na ciepłej podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jeszcze jedno pytanie. Może będą użytkownicy pieców Defro i coś podpowiedzą.

Waham się pomiędzy Defro Komfort Eko Standard a modelem Duo. Co wybrać i dlaczego?

 

My posiadamy piec Defro Duo 15kW i jesteśmy zadowoleni z użytkowania. Spisuje się bez zarzutu rok i trzy miesiące. Cichy, nietrudny w obsłudze (chociaż Mąż trochę namęczył się z ustawieniami parametrów). Zimą zasypany na full przy -15 st.C i można o nim zapomnieć na kilka dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My posiadamy piec Defro Duo 15kW i jesteśmy zadowoleni z użytkowania. Spisuje się bez zarzutu rok i trzy miesiące. Cichy, nietrudny w obsłudze (chociaż Mąż trochę namęczył się z ustawieniami parametrów). Zimą zasypany na full przy -15 st.C i można o nim zapomnieć na kilka dni ;)

 

Dzięki Gosik,

Ktoś wcześniej chwalił ten piec właśnie tu na forum, może to właśnie Ty byłaś i sobie zapisałam, żeby mi znowu byle czego nie wcisnęli.

Może ktoś jeszcze się wypowie, za około 2 tygodnie jak dobrze pójdzie, muszę się zdecydować albo standard albo duo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
cd.

w kwestii formalnej... malowanie ścian po czy przed montażem drzwi wew, i dochodzi jeszcze montaż schodów w salonie..?

Wydaje mi się że wedle uznania. Ja malowałem po założeniu drzwi i schodów. Na schody kupiłem rolkę tektury pod malowanie, ok. 20 PLN, była karbowana i łatwo się dopasowywała do schodów. Drzwi obklejałem czym popadło.

Gdybym malował przed montażem drzwi to miałbym syf bo akurat stolarz był trochę syfiarz, poza tym za jednym zamachem dałem oszlifować słup podtrzymujący płatew a z tego było dużo pyłu.

Ja miałem bardziej dylemat czy malować przed wykończeniem posadzek czy po. W efekcie malowałem po i to była dobra decyzja - kurzyło się jeszcze z paneli, syfu było jeszcze przy płytkach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Wszyscy mówią że mam podłogówkę spiętą z grzejnikami i będzie taka temperatura na grzejnikach jak na podłogówce. No i jeszcze to nieszczęsne odpowietrzanie podłogówki dojdzie.

Nie rozumię za bardzo tego rozwiązania - masz kolektory (rozdzielacze) dla podłogówki? Taka skrzynka metalowa wstawiona w ścianę gdzie jest zasilanie i powrót, odchodzą z niej rury podłogówki. Tam jest króciec do odpowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
My posiadamy piec Defro Duo 15kW i jesteśmy zadowoleni z użytkowania. Spisuje się bez zarzutu rok i trzy miesiące. Cichy, nietrudny w obsłudze (chociaż Mąż trochę namęczył się z ustawieniami parametrów). Zimą zasypany na full przy -15 st.C i można o nim zapomnieć na kilka dni ;)

Jakie macie spalanie na dobę? Ile Wam poszło eko w tym sezonie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie spalanie na dobę? Ile Wam poszło eko w tym sezonie?

Pozdrawiam.

 

Co do spalania na dobę się nie wypowiem - Mąż mógłby powiedzieć więcej, ale chwilowo go nie ma. Sezon grzewczy podliczyliśmy - wyszło około 1700 zł za ekogroszek, CWU + temp. około 21 stopni w domu. Nie pamiętam kiedy dokładnie zaczęliśmy grzać. Koniec - około połowa kwietnia.

A jak u Was?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię za bardzo tego rozwiązania - masz kolektory (rozdzielacze) dla podłogówki? Taka skrzynka metalowa wstawiona w ścianę gdzie jest zasilanie i powrót, odchodzą z niej rury podłogówki. Tam jest króciec do odpowietrzania.

 

Nic takiego nie mam. W piwnicy mam sterczące z sufitu po 2 końce podłogówki w każdym pomieszczeniu i takich par jest 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Co do spalania na dobę się nie wypowiem - Mąż mógłby powiedzieć więcej, ale chwilowo go nie ma. Sezon grzewczy podliczyliśmy - wyszło około 1700 zł za ekogroszek, CWU + temp. około 21 stopni w domu. Nie pamiętam kiedy dokładnie zaczęliśmy grzać. Koniec - około połowa kwietnia.

A jak u Was?

Pozdrawiam :)

No to całkiem przyzwoity wynik.

U mnie podobnie. Zacząłem grzać koniec listopada, do teraz. Poszło 2,3 t (~1750 PLN). Ostatnio pełny zasobnik wytrzymał mi od 01.04 do 27.04 ze średnią 5,7 kg na dzień. Mam nadzieję w przyszłym sezonie zbić jeszcze ten wynik bo na początku długo kombinowałem z nastawami i było dużo niedopałów. Teraz piec pracuje optymalnie, szara mąka w popielnisku, aż się o nim zapomina czasami :)

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Nic takiego nie mam. W piwnicy mam sterczące z sufitu po 2 końce podłogówki w każdym pomieszczeniu i takich par jest 5.

Huh, to nie wiem co mam odpisać... Dziwne. Teraz chyba rozumiem, dlaczego napisałaś odpowietrzenie pod podłogówką.

Jeśli jesteś ze śląskiego to mogę Ci dać namiar na dobrego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, to nie wiem co mam odpisać... Dziwne. Teraz chyba rozumiem, dlaczego napisałaś odpowietrzenie pod podłogówką.

Jeśli jesteś ze śląskiego to mogę Ci dać namiar na dobrego instalatora.

 

 

Dzięki Mariusz, jeśli ten, który ma wejść od połowy maja się podda, będę szukać dalej w Polsce. Na razie jest pełen zapału i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Dzięki Mariusz, jeśli ten, który ma wejść od połowy maja się podda, będę szukać dalej w Polsce. Na razie jest pełen zapału i chęci.

 

U ciebie nie ma żadnej szafy z rozdzielaczem do podłogówki?- Faktycznie robił to jakiś AS

 

Jeśli wszystkie pętle (tak jak mówisz) schodzą się do piwnicy/ kotłowni to kwestie temp. podłogówki jeszcze da się załatwić jakimś mieszaczem ale odpowietrzenie togo będzie męczące.

 

Ostatnio też się spotkałem na jednej z budów, że spec od rurek szafy od podłogówki zasilił z tego samego obiegu co grzejniki i nie potrafił wytłumaczyć jak będzie sterował temp. w podłodze (szafy były już zamontowane i nie było w nich mieszaczy) Za naszą namową inwestor go pogonił- na szczęście jeszcze szło to przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wedle uznania. Ja malowałem po założeniu drzwi i schodów. Na schody kupiłem rolkę tektury pod malowanie, ok. 20 PLN, była karbowana i łatwo się dopasowywała do schodów. Drzwi obklejałem czym popadło.

Gdybym malował przed montażem drzwi to miałbym syf bo akurat stolarz był trochę syfiarz, poza tym za jednym zamachem dałem oszlifować słup podtrzymujący płatew a z tego było dużo pyłu.

Ja miałem bardziej dylemat czy malować przed wykończeniem posadzek czy po. W efekcie malowałem po i to była dobra decyzja - kurzyło się jeszcze z paneli, syfu było jeszcze przy płytkach.

Pozdrawiam.

 

Dzieki za odpowiedź Mariusz

 

a z tą "podłogówką" fiona 123 to życzę pomyślnego zakończenia. Jesli był na to papier, umowa (gwarancja-wykonanie zgodnie ze sztuka itp) to należy tego AS'a za łeb i do sądu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych szaf, mieszaczy i żadnego sprzętu, nawet rury nie zostały zaślepione... Robota rozbabrana w połowie. :mad:

 

Ale to może bym się coś na przyszłość poorientowała i od Was jakiejś informacji zasięgnęła.

Czyli te mieszacze daje się po to żeby schłodzić wodę w podłogówce - tą samą, która idzie na grzejniki już nie przez mieszacze?

 

Coś Panowie radzili o jakichś układach RTL, a nie mieszaczach. Nie wiem, czy ma być jedno i drugie, czy to się wyklucza?

 

A do odpowietrzenia była mowa o jakiejś pompie, która mogłaby wypchać powietrze z dołu do góry, albo druga wersja coś przekłuć na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...