Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wow ale szybko Wam to idzie ;). U nas wylane nad garazem i akutalnie murarz skreca zbrojenie nad czescia mieszkalna..

Czekam na dalsze zdjecia z realizacji. pozdr

 

 

To kolejny "progress report"

Więźba praktycznie jest, w tym tygodniu powinni zakończyć murowanie ścian zewnętrznych (zostały ściany szczytowe i jaskółki + podmurowanie pod oknami balkonowymi)

[ATTACH=CONFIG]324177[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w polowie sierpnia bede mial stan surowy otwarty.

Aktualnie trwa murowanie scianek wewnetrznych (Silka 8 i 12cm). Przy okazji robie rozeznanie w oknach (profil Rahau vs. okna z Vetrexu) i rozmawiam o ociepleniu scian zewnetrznych (najlepiej by ocieplili sciane szczytowa miedzy garazem i mieszkaniem, oraz fragmenty jaskolek zanim zaczna klasc dachowke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, postanowiliśmy z żoną dołączyć do grona szczęśliwych budujących własny domek.

Wybraliśmy projekt 6 (N) 127 m2, pytanie prośba do "świeżych" inwestorów o informację odnośnie Waszych wycen przez ekipy budujące, chcielibyśmy porównać z ofertą którą otrzymaliśmy - np. etap zero + surowy z więźbą ale bez krycia. Nasza inwestycja to okolice Piaseczna k. Warszawy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci tylko mogę powiedzieć jaką cenę mi dali za 6 G2N ze wszystkim

- material YTONG 24

- scianki dzialowe SILKA

- dachowka KORAMIC ALLEGRA 9 ANGOBA ANTRACYT

- bez deskowania (tylko folia - zgodnie z projektem)

- dom trochę podwyższony (20cm parter i 20cm góra)

- garaż powiększony o 70cm

- 5 okien dachowych (jedno usunęliśmy) FAKRO 3 szybowe

- cena NIE UWZGLEDNIA ewentualnego piachu do obsypywania fundamentow (my mamy akurat piach na dzialce)

- fundamenty robione: wykopany dol pod calym budynkiem, szalunki, chudzial, zbrojenie, lawa z betownu, potem murowane z bloczkow [w projekcie jest calosc lana]), potem zasypywane [oczywiscie wczesniej poczernione i ocieplone + folia]

 

Za to wszystko 180 000 za robociznę + materiały (mój tylko prąd i woda)

 

Rejon - 10km od Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ;(

I na Twoim miejscu bym sie zastanowil, czy na 100% chcesz sciane jednowarstwowa (na to wyglada jezeli chcesz ytong 40)

Ja w moim domu mam pare "mostkow cieplnych" bo akurat dlugosc klocka nie pasowala (np. 3cm za dluga sciana, wiec albo dodanie spoiny albo dodanie fragmentu klocka, ktory juz nie ma pioro-wpustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam budynki wg takiego systemu, są już po piątym roku użytkowania i właściciele są zadowoleni - warunek - dobry wykonawca.

Mamy jeszcze troszkę czasu na decyzję, przeanalizujemy i trzeba będzie podjąć decyzję.

Zapewne rozwiązanie np. Ytong 24 lub inny gazobeton + styro 10-15 cm posiada większą liczbę zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 ? 15-20 chciałeś powiedzieć ;)

Ja też na początku myślałem o jednowarstwówce. Teraz się cieszę, że nie zdecydowałem się. Taka jednowarstwówka musi być na prawdę idealnie wykonana. Przy 2-wartsówce wszystkie niedociągnięcia maskuje styropian (bo to tak na prawdę on ociepla, a YTong robi tylko za "trzymacza styropianu i stropów")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) faktycznie coś tu cicho

 

Pytanie do mieszkających/wykańczających szczególnie do osób które mają łazienkę z oknem, jesteśmy na etapie planowania łazienek powiedzcie z jakimi kosztami trzeba się w tej kwestii będzie liczyć? Ile Wam wyszło za łazienki i jaka to była półka cenowa przy zakupach?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) faktycznie coś tu cicho

 

Pytanie do mieszkających/wykańczających szczególnie do osób które mają łazienkę z oknem, jesteśmy na etapie planowania łazienek powiedzcie z jakimi kosztami trzeba się w tej kwestii będzie liczyć? Ile Wam wyszło za łazienki i jaka to była półka cenowa przy zakupach?

 

Pozdrawiam!

U nas dolna łazienka wyniosła około 13- 14 tyś (mówię około, bo nie pamiętam dokładnie). Płytki są pod prysznicem i w całej łazience do połowy wysokości. Górna łazienka to podobny koszt, może jakieś 15 tyś :) Wszystko średnia półka - koszt płytek w granicach 80- 130zł/m2 (poza mozaiką, która jest sporo droższa) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich budowniczych,

planujemy budowę domu w rododendronach 6 ver. 3 w pobliżu Lublina. Póki co jesteśmy po zakupie miejsca na jego posadowienie.

 

Chcielibyśmy jednak zobaczyć ten dom na żywo więc jeżeli ktoś w okolicach Lublina miał okazję go budować i nie miałby nic przeciwko temu żeby go pokazać to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

nawalisz 30 cm welny a i tak latem w te upały bedziesz sie rozpływał :)

Tym bardziej jesli masz reku bez wymiennika gruntowego- bedzie wdmuchiwal cieple powietrze do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
będę miał reku z wymiennikiem gruntowym + pompa ciepła z trybem chłodzenia ....

 

Żałuje że nie zrobiłem gruntowego.

 

Zastanawiam się jak zreailozowana bedzie ta "funkcja chłodzenia" - bedziesz mroził podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, u nas aktualnie konczymy murowanie i przygotowujemy sie do dachu i tutaj moje PYTANIE:

interesuje mnie koszt robocizny: pokrycia wierzby, deskownia, foliowania, pokrycia papa i dachowka.

Dostalismy wycene za wierzbe, deskowanie, foliowanie i pape 16500 zl- wydaje sie to nam dosyc drogo ale moze jestesmy w bledzie. Prosze o info

 

Pozdr Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...