Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie
To rozsądna kwota. Płaciliśmy podobnie. Pamiętam, że za pokrycie dachówką wyszło ok 9 000, 2 000 deskowanie dachu i ok 5 000 stolarka dachowa. - wychodzi podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żałuje że nie zrobiłem gruntowego.

 

Zastanawiam się jak zreailozowana bedzie ta "funkcja chłodzenia" - bedziesz mroził podłogę?

 

Mrożenie jest zarówno przez podłogę (zimna woda w podłogówkę) jak i z nawiewników górnych

A jak to dokładnie działa - nie wiem. Tata ma firmę zajmującą się ogrzewaniem/chłodzeniem (głowny nacisk na pompy ciepła) - on za to będzie odpowiadał ;)

Zarówno w domu rodziców jak i siostry jest taki mechanizm i na prawdę fajnie to działa (aż miło było do nich wchodzić do domu w te upały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzka dwa dni po wylaniu i kominek, który zrobiłem sam, wkład Maja z kratki.pl sprawuje się super i wygląda. Podłogi na całym parterze i części góry wykonane żywicą w jednakowym kolorze RAL 7040 łącznie z łazienkami, na żywo wygląda jak biała i taki miał być efekt, bo biała żywica z czasem żółknie.

[ATTACH=CONFIG]300939[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300940[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300941[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300942[/ATTACH]

 

Świetne wnętrza. Mam pytanie dotyczące prostego wykusza. Jakie są w nim wymiary okien? Jak mniej więcej wyglądało kosztowo zrobienie takiego wykusza? I jak oceniacie go z perspektywy czasu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

[ATTACH=CONFIG]298228[/ATTACH]

Kominek i ogólny bałagan

[ATTACH=CONFIG]298235[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]298236[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]298237[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]298238[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]298239[/ATTACH]

 

przemas791 jeśli mógłbyś też napisać jaki masz u siebie wymiary okien w wykuszu i jak mniej więcej wyglądało to kosztowo.

 

Jeden z architektów, których bierzemy pod uwagę do adaptacji mówił, że taki wykusz oznacza duży koszt i stąd moje pytania.

Edytowane przez Daniel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Świetne wnętrza. Mam pytanie dotyczące prostego wykusza. Jakie są w nim wymiary okien? Jak mniej więcej wyglądało kosztowo zrobienie takiego wykusza? I jak oceniacie go z perspektywy czasu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja zmniejszyłem wysokość okien wobec tego co było w projekcie. Pod oknami zmieściły się grzejniki.

Wykusz to u nas jedno z bardziej użytkowanych miejsc. Stoi tam zdobny stolik kawowy, sześciokątny i do 6 osób może

przy nim swobodnie siedzieć. Grzejniki również się przydały, w zimie jest tam ciut chłodniej.

Ile kosztował nie napiszę - to zintegrowany z domem moduł, nie jakaś dobudówka, więc wszystkie koszta były łączone z elementami w pozostałej części domu (mury, okna, parapety, grzejniki). To tak jakby zapytać ile kosztowała południowa ściana w domu... ;)

Wymiarów nie posiadam aktualnie przy sobie, jeśli Ci odpowiada wykusz jak na poniższym zdjęciu to mogę je zmierzyć.

http://images66.fotosik.pl/715/223e5d65be1cd7b2m.jpg

pozdrawiam.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my dostaliśmy w przeciągu ostatnich 2-ch dni 2 wyceny:

- elektryka (rozdzielnia, pełen prąd, instalacja TV, instalacja sieci komputerowej, kable pod kamery zewnętrzne, domofon, sterowanie bramami, sterowanie żaluzjami, gniazdka/lampy zewnętrzne, BEZ ALARMU [to robi Solid za 200zł - materiały byłyby droższe]) 9000zł

- ocieplenie (15tka grafitowego o lambdzie 0,031, siatka, klej, obrobienie narożników/okien/etc) za 95zł/m2 (przy czym wszystkie otwory okienne/drzwiowe/etc liczą się za 1/2 powierzchni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszyłem wysokość okien wobec tego co było w projekcie. Pod oknami zmieściły się grzejniki.

Wykusz to u nas jedno z bardziej użytkowanych miejsc. Stoi tam zdobny stolik kawowy, sześciokątny i do 6 osób może

przy nim swobodnie siedzieć. Grzejniki również się przydały, w zimie jest tam ciut chłodniej.

Ile kosztował nie napiszę - to zintegrowany z domem moduł, nie jakaś dobudówka, więc wszystkie koszta były łączone z elementami w pozostałej części domu (mury, okna, parapety, grzejniki). To tak jakby zapytać ile kosztowała południowa ściana w domu... ;)

Wymiarów nie posiadam aktualnie przy sobie, jeśli Ci odpowiada wykusz jak na poniższym zdjęciu to mogę je zmierzyć.

http://images66.fotosik.pl/715/223e5d65be1cd7b2m.jpg

pozdrawiam.

 

My planujemy zrobić wykusz prosty i przeszklony, jedynie z narożnikami murowanymi. Okna chcemy, żeby były od podłogi po sufit z możliwością wyjścia na taras (czyli jakieś przesuwane od strony frontu wykusza). Wykusz będzie od strony wschodnio-południowo-zachodniej więc liczymy również na doświetlenie dzięki niemu wnętrza i wykorzystanie słońca do dogrzania.

 

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nawet przybliżona wycena wybudowania kawałka domu może być niemożliwa. Bardziej chodziło mi o sam koszt przeszklenia takiego wykusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy wersje 6 G2N - czyli prostokątny wykusz

nic nie murowaliśmy - słupki będą z PCV.

Za okna na profilu Rehau (Euro 86), dwustronnie kolorowe, z pakietem 3 szybowym placimy z cieplym montazem:

- 2 okna 90x230 (czyli bok) - 1600 (w sumie)

- 350x230 (dzielone na 4-ry, boczne części fix, srodek otwierany ze slupkiem przestawnym, w tym ssa juz narozniki) - 4700

 

Czyli w sumie 6 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale Cie nie poratuje

my w tym roku budujemy z "zaskórniaków". Dopiero w zimie bierzemy kredyt na dokonczenie i wyposażenie (i wtedy będziemy liczyli)

miałem kiedyś kosztorys stanu surowego otwartego (zrobiony przez jedna firmę w ramach wyceny prac), ale niestety już się go pozbyłem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

Bo co rozmawiałem z ekipami o SSO, to podają mi cenę 150000-180000 zł, ciekawe ile za cały dom.

No to czekam, może ktoś inny będzie miał kalkulacje :)

 

 

e: qosek

widzę że jesteś z Gdańska, możesz polecić ekipę budowlaną? bo jestem na etapie poszukiwania :)

Edytowane przez Brzeszczot_33
dodany wpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy:) a u nas aktualnie domek wyglada tak:

http://static.pokazywarka.pl/i/6055621/735797/12023162-1074344252578554-516636715-n.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/6055621/874571/12021978-1074344255911887-793069803-n.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/6055621/608458/11922079-1074344249245221-520252646-n.jpg

Fajnie byłoby mieć już taki stan na działce. Orientowałeś może się jak wygląda koszt okna narożnego w kuchni? Mamy tutaj właśnie dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel85 lada dzien bede wysylala zapytania w/s okien, jak juz bede sama wiedziala to dam znac.

My usunelismy spizarke i mamy poszerzony dom o 1m z obu stron dzieki czemu kuchnia jest wiesza ... mysle ze z ustawieniem mebli itd problemu byc nie powinno :) Dom naprawde jest wielki,kazdy kto wchodzi mowi ze ogromny;)

 

Forumowicze ze Gornego Slaska, jakie okna polecacie? ile placiliscie za okna ? chcialabym miec jakies rozeznanie. Mam dylemat z oknami, nie znamy sie zupelnie a oferta na rynku jest spora. Napewno obustronny kolor i okna przesuwne przy tarasie nas interesuja.

 

U nas aktualnie deskowanie dachu, pozniej papa i tak sobie dach poczekA

 

BRZESZCZOT_33 taki stan jak widac u mnie na zdjeciach wyszedl 116 000 (robocizna i material) licze juz z odeskowaniem i polozeniem papy.

 

qosek jak u was prace na budowie? pochwalcie sie oknami :D

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...