Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ala W i Remle.

 

Będziemy budować już wkrótce w Tarnowskich Górach, czy byłaby taka możliwość, aby skorzystać z Waszej uprzejmości i zobaczyć Rodo 6 na żywo. Oczywiście dostosujemy się do każdego wskazanego przez Was terminu. Ruda Śląska jest tuż obok nas. Niestety jesteśmy wzrokowcami i byłoby super skorzystać na żywo z Waszych doświadczeń. Będziemy Wam bardzo wdzięczni, bardzo bardzo prosimy Was o wsparcie i pomoc. Dzięki z góry.

 

Kasia i Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po dłuższej przerwie no to mogę dumnie powiedzieć MAMY STAN SUROWY OTWARTY :)

panowie właśnie pojechali a ja siadam i się chwalę. Zdjęcia oczywiście będą jak tylko wyślę męża na budowę.

Zrobiliśmy mała zmianę pozbyliśmy się dzięki naszej kochanej remle jednego okna balkonowego i jak mam już ścianki to widzę że pomysł trafiony

 

Jak są chętni na klimatyzację wentylację jonizację i nawilżanie (warianty dowolne) w domach to wiem gdzie tanio i solidnie i na systemair robione. Taka mała reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namtarnie planuję się rozwodzić wiec namiar mam że tak powiem na wyciągniecie ręki. No chyba że mąż zmieni branże. Mówię o drzwiach balkonowych nad wykuszem tam są trzy okna w sensie drzwi zlikwidowaliśmy środkowe gdzieś powyżej są fotki remle właśnie tylko z dwoma i fajnie się to prezentuje więc skorzystaliśmy z pomysłu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Rodo6 z piwnica na Archon'ie jest niezly, szkoda ze nie skorzystalem i nie zrobilem piwnicy pod calym bydynkiem, ale jedno mnie cieszy ze zrobilem choc jedno pomieszczenie piwniczne : :lol:

michell czy mi sie wydaje ze spocznik przed wejsciem do pokoju nad garazem masz kwadratowy a nie skosny jak w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Darek Dziękuję ślicznie :))))

to nie jest jakaś tajemnicza kwota ale i tak powiem na oko 160-170 tyś za całość materiały plus robocizna.

Teraz jeszcze zamówiliśmy okna koszt wyniósł nas jakieś 12 tyś z montażem . Kolor będzie z jednej strony i to jest złoty dąb

Namtar tak jest kwadratowy

a tej piwnicy nigdy nie przeboleję tzn zejścia i można mieć pożadną łazienkę na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Śledzimy z Żoną to forum od jakiegoś czasu i w związku z tym, iż rozpoczeliśmy budowę naszego Rodo6 - stwierdziłem, iż czas wnieść swoj wkład do dyskusji. Jeśli chodzi o zmiany w projekcie, które poczyniliśmy to jest ich kilka:

- likwidacja balkonu nad wykuszem - widziałem, że również Anna Kaszkur zdecydowała się na taką zmianę i musze przyznać, że wykusz z daszkiem na jeszcze nawet nieotynkowanym Rodo6 wygląda nieźle

- przeniesienie kotłowni do piwnicy pod garażem - ze wzgledu na brak doprowadzonego do naszej działki gazu bedziemy musieli ustawić piec na paliwo stałe, pewnie ekogroszek - takie rozwiazanie pozwala na wykorzystanie tego samego komina, a jednocześnie na umieszczenie w piwnicy składu opału

- likwidacja okna w garażu od strony szczytu

- likwidacja jednego okna (od strony szczytu) i spiżarki w kuchni, aby była bardziej ustawna - długo nad tym myśleliśmy, a pomysł przyszedl nam do glowy na podstawie obserwacji kuchni m.in. remle :lol: i pomysłów podsuwanych przez innych uczesników forum

- no i oczywiście podniesienie sciany kolankowej o jeden bloczek - to już chyba standard :)

- pomniejszenie pomieszczenia po dawnej kotłowni, na rzecz łazienki na dole

- no i jeszcze kilka pomniejszych zmian

Aha zauważyłem ze będziemy pionierami w budowie rodo6 z Ytongu :o, chyba, że coś przeoczyłem, jeżeli ktoś jeszcze używa tego materiału, byłbym wdzieczny za opinie na ten temat.

Załączam zdjęcia z placu budowy, przyznam się, że nie są najnowsze- maja jekies dwa tygodnie i w tej chwili juz sciany pną sie w górę, nie mam jednak nowszych, ale jak tylko bedę coś miał, natychmiast zamieszczam

 

http://images23.fotosik.pl/208/ec20f4ef77f456f0.jpg

i kolejne

 

http://images23.fotosik.pl/208/ec20f4ef77f456f0.jpg

 

nasza kotłownia pod garażem

 

http://images28.fotosik.pl/209/5e44955d1e8ace13.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/208/99b91cadb3ba3dbf.jpg

 

no i widok na plac budowy od strony ukochanego wykuszu mojej Żony

 

http://images32.fotosik.pl/243/e9232654ddef841f.jpg

 

- czytając forum uspokoiłem się, gdyż widze, że Moja Żona nie jest odosobniona w swojej fiksacji na punkcie tego elementu architektonicznego

:lol:

Pozdrowienia dla wszystkich Wielbicieli i Wielbicielek RODO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

KiMW ja tez buduje rodo6 koło Białegostoku kol. Porosły wyprzedzacie mnie w budowie o jakieś 2 tygodnie. Ja w sobote zalewam chudziak. Chciałbym obejrzeć wasz dom, moze wymienilibyśmy sie spostrzezeniami na temat rodo i budowy. Proszę o ewentualny kontakt tel pod numer 605471330 ewentualnie prosze o numer zadzwonie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...