Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

qosek- z Twojego opisu wynika, że u ciebie nie robią Dekarze a pachciaże :) bo ktoś kto myli okno łazienkowe z PCV od zwykłego nie moze być dekarzem. No chyba, że myślał że w tym pomieszczeniu będzie sypialnia :)

 

Kwestię bałaganu, o którym piszesz załatwiałem szybko i na miejscu :) w dniu wypłaty za robotę- mówiłem, że nie będzie kasy jak nie będzie posprzątane. Teraz wyobraź sobie jak miotły latały po budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dawanie nie było zdjęć - oto co pstryknąłem godzinę temu:

DSCN3669.jpg

DSCN3670.jpg

DSCN3675.jpg

DSCN3676.jpg

 

Jak widać ocieplenie już na ukończeniu (jak pogoda pozwoli to do środy koniec), okna dachowe wstawione, w środku tynki skończone (gipsowe - Dolina Nidy Zeta - na prawdę fajnie wyglądają).

Potrzebuję jeszcze z tydzień dobrej pogody (by dokończyli ocieplenie i brakujące elementy na dachu - choćby obróbka góry komina)

Tynki też potrzebują jeszcze z tygodnia dwóch by się wysuszyć (na razie w środku pracuje nagrzewnica gazowa + pożyczony na weekend osuszacz powietrza [65zł brutto za weekend - THERMOBILE: PRODRY 55; AMBISEC: 156])

 

I do wiosny praktycznie spokój. Może uda nam się przez zimę zrobić:

- ocieplenie dachu (jak będzie OK pogoda to mam człowieka, który może się tym zająć)

- ocieplenie garażu od środka (sufit + ściana od domu - doklejenie 5cm styropianu)

- rozłożenie styropianu na podłogach (we własnym zakresie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wstepnie mamy juz ( nareszcie ;) ) wybrane okna :) na 99% zdecydujemy sie na profil Veka z pakietem 3 szybowym, rezygnujemy jednak z tarasu przesuwnego bo zrobi sie nam waskie przejscie a zalezy nam na szerokim ;). Okna wycenione mamy na 18-19 tys (obustronny kolor, zlote klamki, pakiet 3 szybowy, cena z montazem).

Mamy tez oferte na brame garazowa z KRISPOL panel 40 na pilot - ktos ma? poleca? (cena 5500 zl z montazem)

 

QOSEK ale zasuwacie :) u nas przestoj... murarz uciekl do sasiada na miesiac ;/, zostawil nas na etapie scianek dzialowych wiec ani rusz dalej :( instalacje, tynki i okna czekaja na murarza... bliscy jestesmy mu podziekowac i poszukac innego, czekamy cierpliwie do poniedzialku i zobaczymy.

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QOSEK ale zasuwacie :)

 

U nas praktycznie koniec na ten rok

Wczoraj skonczyli ocieplenie, jutro dekarze maja dokonczyc swoja prace (kapturek na komin, zaklejenie paru dziur w membranie, etc), do końca tygodnia mają być wywiezione śmieci

Dzisiaj geodeta zrobił odbiór (zarówno domu jak i przyłączy: wod-kan i prądu) - więc następna rzecz z głowy

 

W weekend sprzątanie wewnątrz (za 65zł netto pożyczam odkurzacz przemysłowy), zrobienie podejść do odkurzacza centralnego (we własnym zakresie) i pewnie zaczynamy "smarować" podłogę na parterze IZOHANem EKO 2K (zamiast zwykłej folii pod styropian) (akurat tata ma tego sporo a nie potrzebuje więc się wykorzysta). Potem jak będzie czas i pogoda będziemy (znowu sami) układali styropian na podłogach (właśnie czekam na wycenę styropianu i wełny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek ile placiliscie za ocieplenie domu??

odkurzacz centralny... musze o tym poczytac, nie za pozno jak juz dom stoi w stanie surowym??

my we wlasnym zakresie , tzn, maż :) zadeskowal dach i polozyl pappe wiec tez co umie stara sie robic sam, teraz mysli aby sam instalacje elektryczna zrobic ;p

 

to geodeta musi robic takie odbiory?? to ja nawet nie wiedzialam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ocieplenie (styropian szary 15cm lambda 0,032) razem z jakimiś droższymi listwami płacimy 95zł/m2 (styropian, klej, listwy, siatka). Nam wyszło 240m2 elewacji czyli prawie 23 000

 

stan surowy nie ma nic do odkurzacza centralnego. Odkurzacz centralny sklada sie z:

- jednostki ssacej (bedzie wisiala u nas w kotlowni) (kotlownie mamy w pomieszczeniu wykrojonym z garazu)

- rozprowadzonych rurek (5cm srednicy o ile dobrze pamietam) i odpowiednich gniazdek (rura ma 9-11m, wiec my dajemy gniazdka na filarze przy kominku, w korytarzyku nad garazem, w korytarzyku na pierwszym pietrze) i ewentualnie podejsc pod "wyciagi" (my to bedziemy montowali w kuchni [w szafce ze smietnikiem] i wiatrolapie [polaczylismy wiatrolap z kotlownia i teraz tam mamy duzy wiatrolap z miejscem na szafe wnekowa] [w szafie wnekowej])

 

"wyciagi" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) to po prostu poziome szczeliny podlaczone do odkurzacza centralnego, gdzie ssanie mozesz wlaczyc noga. Wygodne go nie musisz wyciagac rury (po prostu zmiotka wszystkie smieci lecisz do szafki zlewozmywakowej, wlaczasz ssanie i sprzatniete ;) )

 

niestety, ale geodeta jest potrzebny by odebrac:

- przylacza (wode, kanalize, prad, gaz, etc)

- sprawdzic czy dom jest wybudowany tam gdzie mial byc (i ma odpowiednie wymiary)

potem tworzy jakas dokumentacje, generuje tone papierow, ktore sklada do urzedu i wystawia kwita (potrzebnego do finalnego odbioru domu przez nadzor). Przy okazji zmieina tez kwalifikacje ziemi.

 

Poniewaz ja mialem robione przylacza po znajomosci to ja musialem zalatwic i zaplacic za geodete. A z geodeta sie dogadalem, ze jak przyjedzie i za jednym zamachem zrobi obydwie rzeczy (przylacza i dom) to policzy mnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek, wstawialiscie okna przed tynkami wew czy po? jak przed to zabiezpieczaliscie je jakos? byly jakies szkody? chcielibysmy juz okna montowac ale boje sie ze przy tynkach sie zniszcza, czas nam ucieka, nie wiemy czy zdarzymy z tynkami przed mrozami a okna dobrze byloby juz miec aby bylo ciut cieplej w domu by moc chociazby jakies prace dalsze wykonywac, Mam dylemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna wstawialismy przed tynkami

strat zadnych nie zaobserwowalismy

okna byly:

- ramy od zewnatrz i od srodka oklejone "fabrycznie"

- skrzydla byly "ostreczowane" (tez babrycznie)

- na to tynkarze dali jeszcze swoje folie

 

bym powiedzial, ze bardziej pobrudzili (trroche uszczelki - trzeba wymyc) podczas ocieplenia od zewnatrz (nie wiem jak, ale klej im sie na uszczelki gdzieniegdzie kapnal)

 

jedyna zauwazone uszkodzenie zrobione przez tynkarzy to urwany kabel od kontraktronu w drzwiach wejsciowych, ale ...

- to i tak drzwi wejsciowe

- po prostu wyrwal im sie kabel ze zlaczki - trzeba bylo ponownie przykrecic

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiamy się nad instalacją wentylacji mechanicznej. Po przeczytaniu kilkudziesięciu artykułów i opinii nadal nie jesteśmy do końca przekonani czy warto zainwestować ok 20 000 zł na ten rodzaj wentylacji.

 

Bardzo proszę osoby, które posiadają rekuperator z resztą instalacji o opinie dotyczące kosztów użytkowania, kosztów inwestycji, tego czy kolejny raz również zdecydowałyby się na instalację.

 

Prosiłbym jeszcze o opinie dotyczące posiadanego stropu na piętrze. Aktualnie wahamy się między stropem monolitycznym i stropem wykonywanym z płyt GK.

Edytowane przez Daniel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Witam.

Zastanawiamy się nad instalacją wentylacji mechanicznej. Po przeczytaniu kilkudziesięciu artykułów i opinii nadal nie jesteśmy do końca przekonani czy warto zainwestować ok 20 000 zł na ten rodzaj wentylacji.

 

Bardzo proszę osoby, które posiadają rekuperator z resztą instalacji o opinie dotyczące kosztów użytkowania, kosztów inwestycji, tego czy kolejny raz również zdecydowałyby się na instalację.

 

Prosiłbym jeszcze o opinie dotyczące posiadanego stropu na piętrze. Aktualnie wahamy się między stropem monolitycznym i stropem wykonywanym z płyt GK.

 

Mamy jesteśmy zadowoleni. Jeżeli pozbedziesz sie wszystkich kominów które sa w projekcie to wentylacja mechaniczne bedzie cie koztowac kilka tysi.

 

qosek

ogrzewanie scian nagrzewnica gazowa jest bez sensu. W wyniku spalania gazu powstaje para wodna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jesteśmy zadowoleni. Jeżeli pozbedziesz sie wszystkich kominów które sa w projekcie to wentylacja mechaniczne bedzie cie koztowac kilka tysi.

 

A czy można zlikwidować wszystkie kominy? Z tego co czytałem można likwidować, ale tylko wentylacyjne więc i dwa muszą zostać (od kominka i od piecyka gazowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jesteśmy zadowoleni. Jeżeli pozbedziesz sie wszystkich kominów które sa w projekcie to wentylacja mechaniczne bedzie cie koztowac kilka tysi.

 

qosek

ogrzewanie scian nagrzewnica gazowa jest bez sensu. W wyniku spalania gazu powstaje para wodna!!!

 

Chyba jednak do kotłowni i garażu powinien być pion wentylacyjny, jeżeli oczywiście nie korzysta się z pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat bede mial i rekuperacje i pompe ciepla, wiec zostaje mi tylko jeden komin (do kominka)

natomiast przeniesienie "standardowej" kotlowni (czy to piec na paliwo stale, czy tez gazowy) do pomieszczenia przy garazu tez nie jest takie proste - wtedy trzeba wyprowadzic nowy komin z "garazu" i niestety, ale komin ten musi byc baaaaardzo wysoki (musi wychodzic nad szczyt dachu budynku glownego - czyli bedzie mial z 1,5m wysokosci)

przy reku i pompie ciepla tak na prawde mam 4-ry "kominki" na dachu:

- komin glowny pod kominek

- 2 kominki wentylacyjne do pionow kanalizacyjnych (dołożyliśmy drugą łazienkę w pomieszczeniu nad garażem)

- kominek pod który będzie podłączony wyciąg kuchenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma gotowy kosztorys, którym mógłby się podzielić ?

Muszę zacząć powoli przygotowywać kosztorys dla banku (tak by mieć dalsze finansowawnie na prace od wiosny) i na razie mam problemy z wycenieniem prac takich jak:

 

- cekolowanie (tynk gipsowy jest w miarę równy, są na prawdę drobne nierówności, gdzieniegdzie jakieś większe uszkodzenie [powierzchnia 1cm2 wgnieciona na 2-3mm)

- gruntowanie ścian

- malowanie ścian (najchętniej cena za warstwę, tylko robocizna, bo na razie nie wiem jaką farbę wybierzemy)

- ocieplenie poddasza (wełna [pewnie Rockwool] 15cm + 5cm + folia) (pewnie w tej cenie musi być uwzględnione ułożenie profili pod K-G) (cena za m2 robocizny)

- karton-gips skosy na poddaszu + sufit na poddaszu [sufit musi być podwieszony] (cena za m2 z i bez materiału)

- karton-gips podwieszane sufity (tak by móc ukryć rury do rekuperacji, dać oświetlenie, etc) (cena za m2 z i bez materiału)

- karton-gips bardziej skomplikowane np. w łazienkach/etc (czyli jakieś trochę bardziej skomplikowane kształty, obudowy kominka, etc)

- podbitka dachowa (albo drewniana, albo w technologii: płyta OSB, 2cm styropianu, siatka, klej, tynk) (tutaj nie wiem, czy cena będzie za m2, czy za mb, w sumie chyba bym chciał cenę docelową z materiałem)

- ułożenie płytek (podłogowych w łazienkach, kuchni, wiatrołapie, etc; oraz na ścianach w łazienkach) (za m2 bez materiału)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...