Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Vabien nam w tej kuchni bez szału udało się jeszcze stolik wygospodarować gdzie 2 dorosłych i 2 dzieci wcina posiłki :)

Lokmen brawo TY ;)... zdjęcia, zdjęcia :) ja myślę nad wyspą w kuchni ale to chyba zły pomysł.

 

MACDAWID dla mnie dziwnie, ze lazienka z balkonem, ale być może efekt będzie fajny no i dosyć oryginalnie ;) ten pokoik u gory to faktycznie maly wyjdzie ale to też zalezy jaką funkcję będzie pełnił, u nas to będzie pokój córki i już wiem, ze będzie fajny, duży i bardzo jasny :) także jak dla mnie to naładniejsze pomieszczenie na piętrze.

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za komentarz. Aranżacja poddasza to niezbyt udana wizja mojego architekta. Planujemy z żoną w pokoju nad garażem zrobić własną sypialnię oraz garderobę lub pralnię. Natomiast na poddaszu 2 pokoje oraz rownież pralnię bądź garderobę ( w zależności od tego co powstanie w pokoju nad garażem). Łazienka z balkonem to dla mnie fatalny pomysł, więc zostanie jak w oryginale. Martwi mnie natomiast szerokość bramy garażowej 450 cm oraz brak komina wentylacyjnego w łazienkach co zmusza mnie do podłączenia się z łazienkami oraz kuchnią do głównego komina. Czy ktoś z Was budował rododendrona z 1 kominem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Dzięki chłopaki za komentarz. Aranżacja poddasza to niezbyt udana wizja mojego architekta. Planujemy z żoną w pokoju nad garażem zrobić własną sypialnię oraz garderobę lub pralnię. Natomiast na poddaszu 2 pokoje oraz rownież pralnię bądź garderobę ( w zależności od tego co powstanie w pokoju nad garażem). Łazienka z balkonem to dla mnie fatalny pomysł, więc zostanie jak w oryginale. Martwi mnie natomiast szerokość bramy garażowej 450 cm oraz brak komina wentylacyjnego w łazienkach co zmusza mnie do podłączenia się z łazienkami oraz kuchnią do głównego komina. Czy ktoś z Was budował rododendrona z 1 kominem ??

 

Tak, ja buduję Rodoska z 1 kominem w kotłowni która została przeniesiona na tyły garażu oraz jednym tylko do kominka.

Do łazienek zarówno górnej jak i dolnej podłączyłem spiro i kominek wentylacyjny na dachu.

Nie wiem po co Ci komin do łazienki ?

Przecież spiro wkuwasz w ścianę ( u mnie tą między garażem a domem ) obok spiro mam rurę kanalizacji z góry więc jedynym wykutym kanałem puściłem

wentylację góra dół + kanalizację góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja buduję Rodoska z 1 kominem w kotłowni która została przeniesiona na tyły garażu oraz jednym tylko do kominka.

Do łazienek zarówno górnej jak i dolnej podłączyłem spiro i kominek wentylacyjny na dachu.

Nie wiem po co Ci komin do łazienki ?

Przecież spiro wkuwasz w ścianę ( u mnie tą między garażem a domem ) obok spiro mam rurę kanalizacji z góry więc jedynym wykutym kanałem puściłem

wentylację góra dół + kanalizację góra.

 

alienmc- pamiętaj by podwyższyć komin (jeżeli go przeniosłeś do kotłowni) - komin powinien wystawać powyżej dachu (i to części głownej budynku). Jak tego nei zrobisz to będziesz miał słaby ciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Alien - dla czego na własną prośbę montujesz sobie gwizdek w domu. Spiro jest do dupy. Albo komin albo reku. Dziś mając na względzie grawitację (u szfagra) i rekuperator ( u nas) nie zamieniłbym się NIGDY. Szkoda kasy na grawitacyjne kominy które nie ciągną... Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Alien - dla czego na własną prośbę montujesz sobie gwizdek w domu. Spiro jest do dupy. Albo komin albo reku. Dziś mając na względzie grawitację (u szfagra) i rekuperator ( u nas) nie zamieniłbym się NIGDY. Szkoda kasy na grawitacyjne kominy które nie ciągną...

 

a jak masz reku to jakie rury jak nie spiro stosujesz ?

 

Zresztą czy to spiro czy nie spiro nie ma znaczenia. Komin sam w sobie to tylko tunel kominowy - jaka jest różnica (dla powietrza) między

murowanym przewodem wentylacyjnym a przewodem wentylacyjnym z alu czy ocynk ?

 

Ja zrobiłem tak - ściana między domem a garażem jest na tyle szeroka że po wykuciu spokojnie mieści rurę fi 15

Taką rurę przeprowadziłem przez całą górną łazienkę aż na pomieszczenie na poddaszu - stryszek.

Stamtąd rurą spiro (po ociepleniu) wylot zostanie podłączony do kominka wentylacyjnego na dachu.

 

Nie jestem pewien tego rodzaju rozwiązania - jednak z samego punktu widzenia przepływu powietrza - nie sądzę aby była widoczna

różnica z kominem.

 

Ciąg powinien być gwarantowany dzięki długości przewodu - ok 4,2 m od kratki w dolnej łazience do kominka na dachu.

 

Nie jestem specem - mam nadzieję że zadziała, szczególnie że dolna łazienka ma być użytkowana "from time to time" i to głównie

ubikacja + umywalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
alienmc- pamiętaj by podwyższyć komin (jeżeli go przeniosłeś do kotłowni) - komin powinien wystawać powyżej dachu (i to części głownej budynku). Jak tego nei zrobisz to będziesz miał słaby ciąg

 

 

Nie wyciągnąłem komina ponad szczyt - ponieważ używam ogrzewania gazowego (piec kondensacyjny, zam. komora spalania) - komin jest na dobrą sprawę w ogóle nie potrzebny - jednak z estetycznego punktu widzenia wolę niewielki komin niż rurę wystającą ze ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Nie jestem pewien tego rodzaju rozwiązania - jednak z samego punktu widzenia przepływu powietrza - nie sądzę aby była widoczna

różnica z kominem.

 

 

Tu masz odpowiedź, a efekt swojesj "super" oszczędności poznasz jak zamieszkasz. Świst i jeden wielki gwizd poznasz szczególnie podczas większych wiatrów.

 

Wiesz kiedy komin dobrze ciągnie- kiedy się nagrzeje- szczególnie kiedy w domu ciepło, a na dworze sporo na minusie. Odpowiedz sobie co sie szybciej nagrzewa cegła czy "twoje spiro" - będziesz miał odpowiedż.

 

W rekuperatorze jest spiro- ale to system rur który ma wiele metrów i ma wymiennik, a nie rurę do góry. Uwierz mi zrobiłeś głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
To jest do zrobienia- musiałby wylać belkę podciągową wzdłuż ściany nośnej no i wydłużyć fundamenty. Wizualnie kwestia gustu :) Ale jakby wyciągnąć ten wykusz i od strony tarasu dać drzwi balkonowe i tam zrobić przeszklenie w formie ogrodu zimowego to mogłoby całkiem fajnie wyglądać ale i też by kosztowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalismy wycenę instalacji i tak:

- instalacja wod-kan z materiałem i robocizną : 4770 zł

- instalacja c.o. z materiałem i robocizną : 20 100 zł

podłogówka w całym domu (prócz pomieszczeń nad garażem, tam grzejniki oraz grzejniki dodatkowo w łazienkach)

Podpowiedzcie czy ceny są ok??? mam jedynie odniesienie do robocizny wod-kan przez naszego murarza i chce 200 zł więcej niż firma powyżej ale nnie wiemy ile by nas materiały przyszły.

GOSIEK jak u Was to wyszło?? cos pisałeś, że Twój ojciec zajmuje sie podłogówką??? co sądzisz o wycenie?

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6215224/278052/12399024-1120874934592152-2051932768-n.jpg

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Tu masz odpowiedź, a efekt swojesj "super" oszczędności poznasz jak zamieszkasz. Świst i jeden wielki gwizd poznasz szczególnie podczas większych wiatrów.

 

Wiesz kiedy komin dobrze ciągnie- kiedy się nagrzeje- szczególnie kiedy w domu ciepło, a na dworze sporo na minusie. Odpowiedz sobie co sie szybciej nagrzewa cegła czy "twoje spiro" - będziesz miał odpowiedż.

 

W rekuperatorze jest spiro- ale to system rur który ma wiele metrów i ma wymiennik, a nie rurę do góry. Uwierz mi zrobiłeś głupotę.

 

Dziękuję za cenne uwagi.

Jeden z instalatorów stwierdził że zastosowanie takiego (lub podobnego):

http://wentylatory.istore.pl/pl/vkm-100-q-wentylator-kanalowy-do-kanalu-fi-100mm-cichy-tryb-pracy.html

 

wentylatora powinno rozwiązać problem wilgoci w łazience.

Radzi również aby jego zał/wył nie było zależne od widzi mi się użytkownika a podłączone pod czujnik wilgoci.

 

Przy montażu takiego odciągu bez znaczenia pozostaje rodzaj zastosowanego kanału wentylacyjnego, ważne aby był docieplony wełną na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATIS ;) (i przez to nie znam kosztów)

Tata ma firmę montującą pompy ciepła (zwykle zajmują się większymi obiektami) to montuje ;) Modelu zarówno pompy jak i rekuperacji nie znam, bo dostanę to co akurat będzie miał taniej (ale z tego co wiem głownie montują Alpha-Innotec)

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Mam pytanie jaki koszt całkowity pompy ciepla i z jakiej firmy

 

Ja mam własnej roboty i wydałem ok 12 tysi za całość.

 

Jeśli chcesz "kupną i piękną" szykuj ok 40 tysi ale i tak warto jesli nie masz gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...