Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Witam, mam do Was pytanie, jaką macie wysokość sufitów na poddaszu, u nas wychodzi około 2.40 i zastanawiam się czy to nie za mało, wyżej się nie dało ze względu na konstrukcję dachu, inaczej belki musiałyby być widoczne.

 

Alicja, jeśli masz ścianki kolankowe jak w zrąbanej wersji ów projektu to belki będą na wierzchu. 2,4 to trochę nisko. u nas 2,6 i belkki odkryte. Wyjątek to pokój nad garażem bo tam wysokość to 3,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnej roboty i wydałem ok 12 tysi za całość.

 

Jeśli chcesz "kupną i piękną" szykuj ok 40 tysi ale i tak warto jesli nie masz gazu

 

Dzieki za odpowiedz z gazownia mam podpisana umowę tak ze czekam gdyby koszt pompy był do 20 tys to warto to rozważyć nawet gdybym robił to w własnym zakresie. Ale na tą chwile moja wiedza na temat pomp ciepła jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was pytanie, jaką macie wysokość sufitów na poddaszu, u nas wychodzi około 2.40 i zastanawiam się czy to nie za mało, wyżej się nie dało ze względu na konstrukcję dachu, inaczej belki musiałyby być widoczne.

 

Sufit u mnie na wysokości 2,6 m, ścianka kolankowa podniesiona o dwa pustaki.

 

Mam jeszcze jedno pytanko, powiedzcie mi czy ocieplacie tylko samo poddasze czy dodatkowo strych?

 

Strych i poddasze ocieplone 25 cm wełny mineralnej (dwie warstwy 15 i 10 cm ) całe połacie, również pomiędzy belkami wełna 15 cm i folia paroprzepuszczalna. Ja używam stryszków dlatego dałem docieplenie na całości. Przed wybudowaniem oglądałem kilka domów i nie widziałem żeby izolacja była robiona tylko częściowo, ale nie jestem budowlańcem więc nie wiem czy to normalna praktyka czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wykusza to my mamy szerszy wykusz - to duże okno jest dwa razy dłuższe. wg mnie dom nie stracił na wyglądzie z zewnątrz a w środku super przestrzeń :)

 

mamy również nieocieplony strych, też można z niego korzystać - deszcz nie pada tam, ale jest chłodno jak na dworze. w suficie piętra po prostu jest 25cm waty. zalety to jakaś tam oszczędność materiału i krutka połać do wentylacji. za to na pewno trzeba dać konkretnie ocieplone schody strychowe.

 

pozdrawiam

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Mam jeszcze jedno pytanko, powiedzcie mi czy ocieplacie tylko samo poddasze czy dodatkowo strych?

mam ocieplony strych chociaż w projekcie nie był i z ekonomicznego punktu nie ma to żadnego uzasadnienia. To jest część nieużytkowa. Ociepliłem go jednak bo jakoś mi łyso było patrzeć na ten szkielet dachu, poza tym na strychu mam zbiornik wyrównawczy z c.o. no i składuję tam graty, w tym duża część papierowych rzeczy.

Dałem wełnę między krokwie i obiłem to folią paroizolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
mam ocieplony strych chociaż w projekcie nie był i z ekonomicznego punktu nie ma to żadnego uzasadnienia. To jest część nieużytkowa. Ociepliłem go jednak bo jakoś mi łyso było patrzeć na ten szkielet dachu, poza tym na strychu mam zbiornik wyrównawczy z c.o. no i składuję tam graty, w tym duża część papierowych rzeczy.

Dałem wełnę między krokwie i obiłem to folią paroizolacyjną.

 

Dokładnie tak samo - do poddasza dach po 2 warstwy wełny, strych - jedna + folia.

Sufit między strych a poddasze również jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam właśnie bramę montują ;D w końcu coś się dzieje bo od 2 miesięcy 0 postępów, następnie koniec stycznia montaż okien ( o ile pogoda pozwoli) i dalej walka z instalacjami. Pozdrawiam

Ania

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6236114/538507/12483749-1129916877021291-2061637358-n.jpg

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6236114/486255/12498611-1129916953687950-599379084-n.jpg

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6236114/880145/12498971-1129916790354633-1235690169-n.jpg

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do osób posiadających wentylację mechaniczną:

1. Gdzie macie umiejscowioną centralę. Mamy dwie propozycje z różnych firm - strych i kotłownia.

2. Jakie przewody wentylacyjne? Z propozycji firm, które rozważamy to TQDinvent Light (cena instalacji 8900 zł), Pe-flex oraz rury typu spiro z izolacją (cena instalacji bez rekuperatora to 8500 zł).

3. Jaki rekuperator? Z propozycji, które dostaliśmy to:

• Comair HRUC 380 Full (Holandia)-8200zł razem z montażem

• ThesslaGreen AirPack 400 (Polska) – 7500zł razem z montażem

• Zehnder StorkAir 350(Holandia)- 8500zł razem z montażem

• FRAPOL OnyX Dream 400 – 7550zł razem z montażem

 

vabien23 gratulacje postępów. Widać żadna pogoda nie jest straszna na postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Mamy w kotłowni za garażem. Strych to nie zbyt dobre rozwiązanie. Jakby nie było on trochę hałasuje oraz eksploatacja - wymiana filtrów- lepszy dostęp. Strych mamy ocieplony do samej kalenicy ale wiosna rury które idą po strychu będę dodatkowo ocieplał.

Dziś czerpnię do reku dałbym gdzieś w rogu działki i rurociąg doprowadziłbym ziemią. Zawsze to powietrze w ziemi trochę by się podgrzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
my też będziemy mieli w kotłowni (wydzielonej z garażu)

do tego rura czerpni idzie pod podłogą garażu i parę metrów pod ziemią na zewnątrz

 

Najlepiej jakby miało ze 20mb bo jak bedzie za mało bedzie szybko sie wyziębiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest ten zhender tyle że pod inną nazwą :) szczerze polecam tą jednostkę.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144895-Zaczynamy-przygod%C4%99-z-budow%C4%85&p=6221525&viewfull=1#post6221525

 

lokmen jeśli znalazłbyś chwilę to mógłbyś napisać jak poprowadzili Ci przewody wentylacyjne na górę. Masz rozdzielacze umiejscowione w podłodze/stropie czy w ścianie i zabudowane? Pytam bo jedna z firm proponuje rozwiązanie z instalcją rozdzielaczy w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne fragmenty instalacji, ktore mi ida po podlodze to te idace do oswietlenia zewnetrznego nad garazem.

Wszystko pozostale idzie mi po sufitach/scianach

 

Pod Gdanskiem za instalacje elektryczna z:

- materialem

- nie liczylem punktow swietlnych, ale jest ich duzo

- duza rozdzielnia z 4-rema roznicowkami (o ile dobrze pamietam)

- do tego instalacja internetowa

- do tego intalacja TV+SAT (same kable oczywiscie)

- do tego kable pod kamery zewnetrzne

kosztowala 9 000

 

wpadła ekipa i zrobila w 2 dni (5 chlopa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek my mamy wyceny od 3 tys (sama robocizna) po 15 tys robocizna + materiał, skłaniamy się ku wycenie +/- 5 tys za samą robocizne (facet bierze 50 zł za punkt) liczymy, że wyjdzie ich 100 do 120, materiał sami kupimy. Szybko wam zrobili elektrykę, masz gdzieś rozpisane co gdzie macie??? :) boję się, że jak się za to dokładnie zabiorę to wyjdzie mi 300 punktów haha.

 

Musimy złożyć wniosek do Taurona o przyłączenie do sieci, ktoś coś podpowie, pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...