Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rozpiski nie mamy bo "poszliśmy na żywioł".

Umówiliśmy się z szefem ekipy (tak wstępnie by poznać jego opinie co i gdzie oraz za ile). Pierwszą godzinę chodziliśmy i wymyślaliśmy co byśmy chcieli (on dużo podpowiadał) i zaznaczaliśmy to tylko na ścianach. Potem podał cenę (była OK) i zapytał kiedy byśmy chcieli robić (a to był czwartek koło 13-tej). My na to, że nie spieszy się i że w poniedziałek dopiero montują okna + Solid wchodzi z alarmem. Na to była odpowiedz: "Nie lubię robić po Solidzie - wchodzimy jutro o 7-mej rano). W poniedziałek po południu był koniec ;)

Ponieważ dawał cenę "za robotę" (a nie za punkt) to nie liczyliśmy punktów. Ale któregoś razu liczyłem ilość włączników i kontaktów które będziemy mieli zamontować i wyszło mi ponad 100 sztuk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Vabien zajmuje sie elektryką zawodowo i jak widze kable porozciagane po podłodze to mnie krew zalewa. Chyba że w rurkach winidurowych to jeszcze oki ale rurkach nie peszlu. 50 zł za punkt to biorą z materiałem. Ja biorę w zależności od punków jak ok 100 to 35zł jak powyżej 150 pkt to i 30zł za robotę.

 

Daniel u nas nie ma rozdzielacza ida 2 magistrale nawiew i wyciąg. Całość wychodzi z kotłowni za garażem i przez pokój nad garażem po ścianie gdzie jest komin w tej wnęce idzie na poddasze. Na dole cała instalacja idzie pod sufitem. Podnieslismy dól o 1 pustak i wszystkie sufity mamy z k/g

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu również kable po ścianach i suficie, jedyny przypadek kabla na posadce jaki znalazłem jest w sypialni, ale ma to jakieś uzasadnienie.

DSC_4075.jpg

 

U mnie wyszło ponad 200 punktów ale ja się nie umawiałem na punkty a na całość instalacji więc nie oszczedzałem, spośród moich znajomych którzy również budowali rozpiętość cenowa była dosyć duża od 8 - 16 tys., więc 10 tys. na jakie się umówiłem z elektrykiem uważam za dobrą cenę. W cenie dodatkowo zrobiona jest inst. alarmowa (bez czujek i centrali), telewizyjna(dvb-t i kablowa), oświetlenie zewnętrzne działki i doprowadzenie do bramy. Montaż lamp, oprawek, i listw led również w cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
W moim domu również kable po ścianach i suficie, jedyny przypadek kabla na posadce jaki znalazłem jest w sypialni, ale ma to jakieś uzasadnienie.

[ATTACH=CONFIG]343352[/ATTACH]

 

U mnie wyszło ponad 200 punktów ale ja się nie umawiałem na punkty a na całość instalacji więc nie oszczedzałem, spośród moich znajomych którzy również budowali rozpiętość cenowa była dosyć duża od 8 - 16 tys., więc 10 tys. na jakie się umówiłem z elektrykiem uważam za dobrą cenę. W cenie dodatkowo zrobiona jest inst. alarmowa (bez czujek i centrali), telewizyjna(dvb-t i kablowa), oświetlenie zewnętrzne działki i doprowadzenie do bramy. Montaż lamp, oprawek, i listw led również w cenie :)

 

Jeśli to z materiałem te 10tysi za 200pkt to spoko cena. Na mazowszu nie do osiagnięcia chyba że przez pseudo elektryka robiącego na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Vabien u nas równiez kable po ścianach i suficie :) Pozdrawiam

 

VABIEN, żeby Ci uzmysłowić o czym mowa to po podłodze może to wyglądać tak jak tu:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=317302&d=1431773850

 

Sorry za szczerość ale ten co to kładł u mnie z budowy wyleciałby z gumaczem zatopionym w tyłku po sam filc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pytanie do posiadaczy bruku na podjeździe i płytek w garażu. Projekt Rodo 6(P) wiec piwnica a co za tym idzie cokół elewacyjny. Góra cokołu to wjazd do garażu (podłoga), wiadomo cokół ocieplony 10cm styro. Teraz pytanie: dokąd położyć płytki w garażu? Czy do końca styropianu, czy skończyc na części murowanej a styro wyciąć i dojechać brukiem do płytek.

PODJAZD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Hej,

 

Pytanie do posiadaczy bruku na podjeździe i płytek w garażu. Projekt Rodo 6(P) wiec piwnica a co za tym idzie cokół elewacyjny. Góra cokołu to wjazd do garażu (podłoga), wiadomo cokół ocieplony 10cm styro. Teraz pytanie: dokąd położyć płytki w garażu? Czy do końca styropianu, czy skończyc na części murowanej a styro wyciąć i dojechać brukiem do płytek.

 

U nas jest to tak zrobione, że w garażu na podłodze mam 10cm styroduru i styropian kończy się ok 3 cm za linią bramy potem jest ok 5cm wylewki. W sumie posadzka wychodzi ok 10cm poza garaż i za bramę i do tego dołączona jest kostka. Styrodur z fundamentu styka się ze styropianem z posadzki. Zobacz na filmiku. Nie wiem czy tak jest dobrze czy źle. Jesli chodzi przenikanie zimna to i tak pizga w narożnikach bramy :)

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/XOTcgXOPQH01-qvk1iAWfzmY5b0-_ICV_NGd0Fc_qp0?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kochani na facebooku Archon utworzy grupę "rododendrony ktore kochacie" także dołączcie, jest trochę zdjęć do pooglądania :)

 

P.S u nas z nowosci to mamy elektrykę :) wszystko "po ścianach" , koszt 7 tys.

 

A to nawet tanio

My za "po scianach i sufitach" dalismy 9000 (razem z rozdzielnia, materialem, instalacja RTV, instalacja ethernetowa, oswietleniem zewnetrznym, cala duza rozdzielnia jest pelna bezpiecznikow i roznicowek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nawet tanio

My za "po scianach i sufitach" dalismy 9000 (razem z rozdzielnia, materialem, instalacja RTV, instalacja ethernetowa, oswietleniem zewnetrznym, cala duza rozdzielnia jest pelna bezpiecznikow i roznicowek)

No u nas tak samo to wygląda, natomiast "po tynkach" przyjedzie raz jeszcze elektryk i popodłącza wszystko "na gotowo" i weźmie 10 zł/punkt, także wskoczy nam jeszcze ok 1000 zł dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
No u nas tak samo to wygląda, natomiast "po tynkach" przyjedzie raz jeszcze elektryk i popodłącza wszystko "na gotowo" i weźmie 10 zł/punkt, także wskoczy nam jeszcze ok 1000 zł dodatkowo.

 

Jeśli mowa tu tylko o wyłącznikach i gniazdkach to drogo jak cholera. Jeśli mowa o kinkietach, żyrandolach etc. to spoko luzik nawet bardzo tanio. Jak chcesz te 1000 zł zaoszczędzić to chętnie pomogę Ci zdalnie to podłączyć. Kiedyś tu na forum zdalnie koledze alarm poskładałem w domu wysłałem mu sam założył i działa :p więc można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen, jesli się na tym znasz , pytanko - czy straszy problem byłby jeślibym chciała przesunąć czułkę alarmową o 30cm? sęk w tym że jestesmy po tynkach a alarm kładziony był 2 lata temu i jakoś wtedy wizji na wiatrołap nie miałam a teraz koliduje mi z szafą ta czujka... czy faktycznie przelutowanie - wydłużenie kabelka - spowoduje że sygnał straci i lepiej nie kombinować z przesuwaniem?? dzięki z góry za odp...... ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen, jesli się na tym znasz , pytanko - czy straszy problem byłby jeślibym chciała przesunąć czułkę alarmową o 30cm? sęk w tym że jestesmy po tynkach a alarm kładziony był 2 lata temu i jakoś wtedy wizji na wiatrołap nie miałam a teraz koliduje mi z szafą ta czujka... czy faktycznie przelutowanie - wydłużenie kabelka - spowoduje że sygnał straci i lepiej nie kombinować z przesuwaniem?? dzięki z góry za odp...... ;]

O ile kabel nie jest już bardzo długi możesz dolutować kawałek kabla.

Tylko zanim to zrobisz musisz wyłączyć w centrali sabotaż (jeżeli alarm jest zrobiony poprawnnie odcięcie czujki powinno włączyć alarm nawet gdy nie jest on uzbrojony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Śmiało możesz przedłużyć. Nie musisz lutowac można użyć takich "pchełek" do łączenia żył. W trakcie operacji zalecam wyłączenie centrali od napięcia 230v oraz aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...