Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, czy ktoś z was próbował bawić się jakimś programem do projektowania wnętrz? Chciałabym choć trochę zwizualizować swój pomysł na łazienkę, może polecicie coś fajnego dla amatorów.

 

ja próbowałem ze SketchUp ale to trochę skomplikowane i trzeba przy tym posiedzieć

 

łatwiejsze to:

 

http://www.leroymerlin.pl/planer3d.html

http://kuchnie.brw.com.pl/3d-creator-family-line/

 

ale ostatecznie i tak się nie udało nic zaprojektować, nie jestem cierpliwy do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u nas wreszcie się ruszyło.

mamy już instalację wod-kan, ogrzewanie podłogowe, instalację pod odkurzacz centralny i część instalacji pod rekuperację.

a jutro wchodzi ekipa od wylewek ! (zwykłe, cementowe, 24zł/m2). Piach już dzisiaj przywieźli - z tego co mówią do świąt się wyrobią.

Czyli wylewki będą miały z 2 tygodnie na schnięcie zanim wejdzie ekipa od wykończenia wnętrz.

 

Tematy do przemyślenia na dziś:

- czy pożyczyć kozę i grzać nią przez najbliższe 2 tygodnie (tak co drugi dzień by przyspieszyć schnięcie wylewek)

- czy w kotłowni (pomieszczenie 330x120cm) zrobić sufit podwieszany kasetonowy (u góry będzie sporo rur do reku, pompy ciepła, etc), czy też robić zwykły sufit podwieszany KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie ledy do podświetlenia schodów polecacie aby schody były ładnie podświetlone? Jakiej firmy o jakich mocach, kształcie, wielkości? Co wybrać bo okazało się to nie takie proste. Chcę aby stopnie było ładnie oświetlone a nie tylko punkciki w ścianie. Dodam że chcemy ledy na ścianie z boku nad co drugim stopniem. Coś jak na tych zdjęciach :Screenshot_2016-03-22-22-29-18.jpg

Screenshot_2016-03-21-08-31-01.jpgScreenshot_2016-03-20-22-43-18.jpg

na internecie jest mnóstwo różnych lampek, ale nie wiem jaki efekt będą dawać. Może ktoś coś poleci.

Edytowane przez Alicja20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Alicja przeważnie jak montuje to firmy Skoff mam je też u nas w Rodosku i nic dodać nic ująć.

Jak chcesz mieć mega wypas to polecam paski ledowe pod każdym stopniem. Ale to wymaga wczesniejszego przygotowania istalacji i stopnie musza miec wyfrezowane rowki na wklejenie paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam, jakie ledy do podświetlenia schodów polecacie aby schody były ładnie podświetlone?

U mnie też Skoff Salsa. Na razie 2 lata i nie ma żadnego kłopotu. Transformatory puszkowe, okrągłe nie wiem czy ktoś jeszcze takie robi. Montaż miło wspominam - rachu ciachu i świeci : )

Przy okazji rodzimy kapitał, kasa zostaje w kraju.

Pozdrawiam

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę zmodyfikowany projekt (poszerzony garaż, 2 bramy, w "kotłowni" poziom taki jak w mieszkaniu bo u mnie to jest duży wiatrołap) i wygląda to tak (trochę stare zdjęcie, nie mam niczego nowego skierowanego na garaż)

DSCN3330.jpg

(córa stoi na tymczasowych schodkach z garażu do "kotłowni")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór forumowicze..

ja tak trochę z innej beczki ale kurde..nie wiem jak to się stało.. zaskoczyli mnie..może ktos miał podobnie.. i cos wspomoże..

chcemy przekazać mpwik przyłącze kan. w ulicy, (bez sensu juz za 2016 musiałam zapłacić podatek za nie jakoże siedzi pod drogą..) i okazało się że .. nie zawnioskowaliśmy zgłoszenia budowy przyłącza.. na tyle wniosków złożonych w związku z tym przyłączem, uzgadniania w zudzie, problemów z wykonawcą, pogodą podczas kopania, setki wniosków o zajęcie pasa w związku z przyłączem, organizację ruchu i jeszcze jakieś inne.. wszyscy przez to przebrnęliśmy którzy mają kanalizę...

może ktoś miał podobnie? projektant ma oddzwonić i narazie cisza... zapewne pójdziemy w art 29a, bez zgłoszenia ale czy mogę jakoś przekazać skutecznie mpwik przyłącze jeśli nie mam prawomocnego zgłoszenia a oni tego wymagają?? szkoda że nie weryfikują dokumentacji w momencie chociażby umowy o nadzór na budową przyłącza ale nie.. wtedy nie weryfikują tego..a jakże, wtedy bym jeszcze zdążyła..a teraz to niby jak? gmina wiedziała że buduję bo złożone zostały inne wnioski w związku z przyłączem, miałam jeszcze skorygować głębokość przyłącza - dla porządku... bo niezgodnie z planami.. 1,5metra głębiej niz na planach..ale teraz to już nie chcę więcej prostować i chyba daruję sobie ten szczegół, byle nie pamiętać i nie płacić juz tego dodatkowego podatku od "swojej" studzienki pod ulicą.. ... ktoś miał podobnie? :(

szukam w necie ale nie znalazłam podobnej sprawy... chodzi o skuteczne przekazanie przyłącza dla mpwik, ciekawe jak będzie z odbiorem domu bez tego..ale skoro art 29a daje taką możliwość.. nie powinno być problemu.. narazie daleko mi jeszcze do odbioru domu.... ;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@lokmen

Jak stawiałeś ogrodzenie z betonu łupanego, dawałeś izolację przeciwwilgociową?

Moi wykonawcy za bardzo nie chcą tego dawać, chyba że podpiszę im cyt. "że w przypadku obalenia muru nie będę rościł pretensji". Normalnie bym nie ustąpił, ale majster

stawia te ogrodzenia od 20 lat, w galerii pełno ogrodzeń i sam już nie wiem ... Fundament zbrojony B20 na 80-100 cm, na to jeszcze wylewka właściwa (poziomowanie) no i układanka. Jak podciągnie wilgoć od dołu to co tam może odpaść?

Pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
@lokmen

Jak stawiałeś ogrodzenie z betonu łupanego, dawałeś izolację przeciwwilgociową?

Moi wykonawcy za bardzo nie chcą tego dawać, chyba że podpiszę im cyt. "że w przypadku obalenia muru nie będę rościł pretensji". Normalnie bym nie ustąpił, ale majster

stawia te ogrodzenia od 20 lat, w galerii pełno ogrodzeń i sam już nie wiem ... Fundament zbrojony B20 na 80-100 cm, na to jeszcze wylewka właściwa (poziomowanie) no i układanka. Jak podciągnie wilgoć od dołu to co tam może odpaść?

Pozdrawiam

 

Mariusz

 

Ja dawałem.

 

Przewrócić to się może ten majster jak za dużo wypije przy robocie :)

 

Tak serio- co tam ma się przewrócić jak trzymają słupki i druty które u mnie wyłaziły co ok 1m z betonowej podmurówki.

Na moje to izolacja powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

lokmen widziałem na zdjęciach, że masz u siebie dłuższe schody niż w projekcie. Jaka wyszła Ci najmniejsza wysokość między stropem, a stopniem.? Chodzi mi o to czy nie masz problemu z zahaczaniem głową o strop schodząc po schodach.

 

Pytam, bo obniżyliśmy poziom domu o jeden bloczek i teraz musimy dołożyć jeden stopień. Jako, że mam 190 cm wzrostu to pojawiła mi się wątpliwość czy nie będę zahaczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny progress report:

- schody zewnętrzne i te do garażu wylane

- wylewki już praktycznie wyschnięte (tydzień temu mierzyli wilgotność - 2,5%, ponieważ mam na całości podłogówkę to jeszcze 0,7% do zbicia, ale jeszcze nie zacząłem wygrzewać posadzki)

- stelaże do K-G na poddaszu porobione

- 75% stropu ocieplone pianą PUR (Icynene, 20cm grubości) (do wieczora dokończą budynek)

- kotłownia (wydzielona z garażu) już ma płytki na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek pogratulować postępów na budowie. U nas mają w tym tygodniu przyjść robić stropy nad garażem, a później nad domem. Trochę zmieniła nam się koncepcja co do okien w kuchni, bo zrobiliśmy tak jak w projekcie, a teraz chyba bardzoej woleliśmy okno narożne. Tylko pojawił się problem bo w tych, które już są zostały wylane nadproża. Więc byłaby to duża akcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...