Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

piana kanadyjska 12,500 netto, piana polska 9500 netto (wybralismy kanadyjska - ma 25 lat gwarancji producenta) (obydwie 20cm natrysku)

piana ma dla nas jeden dodatkowy plus - nasz dom jest z 200-300m od lasu. Po dzialce na pewno krecil sie lis. Wiec wolelismy cos super szczelnego (niejadalnego dlaa zwierzat) by nie miec gosci pod dachowka ;). A do tego troche wieksza szczelnosc niz przy welnie (co przy rekuperacji znowu daje jakies tam plusy)

 

Co do ceny - podejrzewam, ze daloby sie troche z ceny zejsc jezeli byscie brali w jakiejs mniejszej firemce. Ja bralem u jednego z najwiekszych wykonawcow w Polsce (wyszedlem z zalozenia, ze to musi byc zrobione dobrze, bo za bardzo nie ma jak poprawic) i powiem tak - to byla najczystsza ekipa na mojej budowie. Zabezpieczyli wszystkie sciany i podlogi, posprzatali po sobie, byli w 100% samowystarczalni (wlasny generator pradu, etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas budowa stoi... już rozważaliśmy wzięcie kredytu , ale postanowilismy jeszcze trochę poczekać.

Aktualnie mamy stan : dach odeskowany + papa i pociagnięta elektryka -

Plan na ten rok - położyc dachówkę, przyłącze prądu, maż wykonczy sobie garaż no i chciałabym jeszcze taras ;)

Chcemy dachówke płaską, ktoś ma? możęcie jakąs konkretną polecić? zastanawiamy sie nad BRASS TEVIVA lub EURONIT KAPSTADT

chętnie pogoladałabym daną dachówkę na zdjęciach jak macie :)

 

No i znowu prośba :) ma ktoś kosztorys i mogłby przesłac na priv??? chcielbyśmy się zorientować jak daleko jesteśmy w polu ;/ z naszych wyliczeń wynika, ze trzeba jeszcze ok 250 tys ;/

 

aaa i jeszcze się pochwalę :D, wyrównaliśmy częściowo teren przy ogrodzenie i posadziliśmy tuje - coś się dzieje ;)

 

Pozdrawiamy z Tarnowskich Gór

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl nad tą dachówką płaską. Bo widziałem dużą ilość domów i tylko na 20% ta dachówka ładnie leżała (musisz mieć ekipę, która idealnie prosto ją położy - na zwwykłej falowanej nie widać tak nierówności, na tej płaskiej - każda nierówność jest widoczna)

kosztorys - sam bym chciał mieć ;)

praktycznie doszliście do końca etapu gdzie da się skorzystać z kosztorysu kogoś innego. Od stanu surowego praktycznie każdy będzie miał inne koszty:

- podłogówka vs kaloryfery

- różne systemy grzewcze (ew. rekuperacja)

- kominek (z zabudową) od 4-5 000 do 25 000

- na podłogach - panele od 25zł/m2 do 150zł/m2 (lub deska 200-350zł/m2)

 

jeddyne rozwiazanie to Wy szukacie w necie co wam się podoba -> na tej podstawie robicie kosztorys

(żona ostatnio wpadła do hurtowni ze sprzętem, za 2 x prysznic, 1 x wanna, 3 x kibelek [miska + Gerberit], 2 x zestaw prysznicowy, parę baterii, 2 x kaloryfery i parę innych drobiazgów - i wyszło 18 000 .... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qosek tak nam się podoba dachówka płaska , ze raczej z niej nie zrezygnujemy... oczywiście boję się tych nierówności , natomiast będziemy starali się wybrać dobrą ekipę, mam nadzieję, że wyjdzie super.

Kosztorys... chcemy podłogówkę w całym domu i tutaj mam wycenę 21 tys wszystko, nie wiem ile ocieplanie poddasza, karton-gipsy, scianki działowe na piętrze, wylewki, tynki, sufity podwieszane? pozniejsze etapy jak wlasnie panele, płytki to wiadomo, ze ceny mogą być bardzo różne ale tak plus/minus jak to wyszło u innych aby miec punkt odniesienia.

Aktualny nas stan pochłonął 150 tys i to chyba dużo czytając forum (z dachówką wyjdzie ponad 190 tys) ... wiec fajnie byloby przynajmniej móc porównać z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podłogówka, wod-kan, ogrzewanie, rekuperacja - nie wiem, miałem zrobione "gratis" (tata ma firmę zajmującą się tym)

- ścianki działowe - miałem w ramach stanu surowego otwartego (nie miałem osobnej wyceny)

- ocieplenie zewnętrzne syropianem (bez podbitki i bez tynku) - 26 000 (styropian 15, grafitowy)

- schody (okładzina dębowa) - 8 000

- wylewki (mixokret) - 6 000

- ocieplenie poddasza (piana PUR, kanadyjska, 20cm) - 13 000

- tynki wewnętrzne (gipsowe - Dolina Nidy ZETA - twardy gips) - 14 000

 

Karton-gips - właśnie mi robią (zarówno zabudowa skosów jak i sufity podwieszane). Trudno oszacować koszt (materiał kupowałem razem z innymi rzeczami, na razie nie wiem ile go pójdzie, robocizna - sufit podwieszany to ok 70-80zł/m2, na skosach to 50-60zł/m2 [już razem ze szpachlowaniem całości i gruntowaniem, można trochę taniej jeżeli będziesz szpachlować tylko łączenia])

Cekolowanie - robocizna ok 15zł/m2 (2x cekolowanie + gruntowanie)

 

My za stan surowy otwarty (z dachówką ceramiczną, trochę poszerzonym garażem, wszystkimi ściankami działowymi murowanymi, obróbką dachową łącznie z rynnami, oknami dachowymi - daliśmy 175 000 [trochę po znajomości])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek dzięki o takie info mniej wiecej mi chodziło, wiem, ze na forum to wszystko było juz wałkowane :) ale szukać jakoś nie mam czasu

Wylewki dosyć tanio wyszły.

175 tys was wyszło, no my gdzieś wyraźnie "popłyneliśmy" zła jstem bo miało być taniej (budował 1 murarz) a wyszło na to, ze ekipa zrobiłaby to duzo szybciej i mniej wicej za te same pieniądze - te 15 tys roznicy to pewnie przez poszerzenie naszego domu o 1m z obu stron co daje na całości sporo więcej powierzchni i materiału...

 

edit: wrzuć pozniej foty sufitów !!!!

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek ale to 175 tys bez okien i bramy garazowej natomiast z gotowym dachem? dobrze rozumiem ?:)

tak - stan surowy otwarty, czyli bez bram garażowych, okien (ale z oknami dachowymi - mamy ich 5 3-szybowych)), drzwi wejsciowych (my wydluzylismy garaz o 70-80cm, podnieslismy zarowno parter jak i pietro o 1 "pustak").

Za okna i bramy garazowe (mamy 2 bramy po 2,5m kazda) dalismy 32 000 (tutaj za bardzo nie oszczedzalismy).

 

Karton gipsy na sufitach to pewnie jeszcze z tydzien (na razie mam wieszaki, zaraz maja zajac sie kladzeniem OSB nad "czescia glowna" by zrobic pseudo-stryszek), sufity podwieszane - tez pewnie jeszcze troche zajmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada na to, ze jednak nie wyszliśmy cenowo najgorzej bo u nas te 192 tys to bedzie stan surowy zamknięty (za okna dalismy 21,5 tys (oknoplast 3 szyby)a brama 6200 zł (Krispol) -okna bez rolet ale nad nimi jeszcze się zastanowie na etapie ocieplania domu) no i teraz wałkujemy cały czas temat dachówek ;).

Eh chciałabym mieć Wasz etap budowy, cierpliwie czekam na fotki sufitów!

 

NIKT NIE KŁADŁ DACHÓWKI PŁASKIEJ W RODO??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze nie położyliśmy, ale mamy już zamówioną Braas Turmalin antracyt. Myślę, że za jakiś miesiąc - półtora będę mógł już pokazać ją na dachu.

Koszty szacowane za SSZ to 162 000.

 

OOO!! To czekam na foty ale do tego czasu też już musimy coś zamówić. Napisz jaką macie wycenę na tą Turmalin??? My mamy ofertę na wykonanie dachu ok 40-42 tys ( w tym 12-13 tys robocizna) to jest oferta dachówki Teviva Braas + 4 okna dachowe + rynny.

 

162 tys za SSZ to ładna kwota :)

 

duszka25- nie slyszałam o tej dachówce, ale poczytam i popytam -dzięki

 

DANIEL85 - a jaki system rynnowy macie zamówiony?? widziałam dzisiaj taki system prostokątny (sorki nie wiem jak sie nazywa) po prostu zamiast rynien okrągłych to prostokątne i przy dachówce płaskiej robiło to bardzo fajny efekt ... będę drążyła temat ale może ktoś ma i się pochwali?

 

Pozdro

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel to z robocizna wyjdzie tez was +/- 40 tys? ja jeszcze powysyłałam zapytanie na TURMALIN ale u nas ceramiczne duzo drozej wychodziły, chociaz na Turmalin akurat wyceny nie mam.

Dlaczego macie tylko 2 okna dachowe? z których zrezygnowaliście? my z 6 szt. pozostaliśmy przy 4 (usunęliśmy z pomieszczenia nad garażem te z tyłu domu)

No i co z oknami w kuchni??? zmieniliście je na narożne?? my mamy narożne i jak dla mnie bomba, także ja polecam

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunęliśmy z pomieszczenia nad garażem te z tyłu domu

a jakie pomieszczenie tam robicie ?

bo my nad garam (poszerzonym o 70-80cm) zrobilismy "cześć naszą". Czyli ze schodów wchodzisz do małego korytarzyka (1.3 x 2.7m), z niego masz 3 pary drzwi: lewo do lazienki (3.2mx2.7m), prawo do garderoby (2.4x2.7m), na wprost jest framuga (bez drzwi) do sypialni (4.1x7.1m)

W sypialni mamy okno 140x140 ale jest ono usutyowane od polnocy i powiem, ze tylko to jedno okno by nie wystarczalo. Dlatego od wschodu mamy wwstawione 2 okna dachowe (koło siebie) (bym powiedział, że tymi oknami dachowymi wpada tyle samo jak nie więcej światła co tym 140x140)

Gerderoba nie ma okna, łazienka ma jedno.

(ps. w "sypialni" mamy już część karton gipsów - skosy są obrobione, poziomu jeszcze nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QOSEK haha ja powiem tak, poki co to te pomieszczenie nad garażem to jedna wielka "sala" ale koncepcja jest taka:

- na prawo od drzwi z klatki schodowej będzie duża sypialnia z dwoma oknami dachowymi (tymi blisko siebie), 1/3 tej sypialni będzie podzielona na pół i w jednej części bedzie garderoba (bez okna dachowego i do niej wchodzimy bezposrednio z sypialni) a w drugiej części bedzie pralnia i do niej chce wejscie z klatki schodowej i tam zamiast okna dachowego damy właz na dach. Dokladnych wymiarów pomieszczeń nie znam, będziemy myśleć jeszcze nad tym w swoim czasie.

W sypialni tez bedzie się znajdowało to okno co u was 140x140 no i te dwa dachowe obok siebie i są one ustawione na północny-wschód więc najzimniejszy i najciemniejszy pokoj to będzie.

Dodam jeszcze, ze my mamy garaż dorównany do pozostałej części domu wiec pomieszczenia te są wieksze niz w pierwotnym projekcie - ja generalnie teraz stwierdzam,ze ten dom jest ogromny po wprowadzeniu przez nas zmian, naotmiast bez nich dom był za mały ;p

Wstaw zdjęcie tgo korytarzyka - ciekawy pomysł wydaje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek bedziecie mieli 3 łazienki????

jeszcze mam pytanko do Ciebie :):)

ile macie stopni schodów z pomieszczenia gospodarczego/kotłowni do garażu?? ( u nas będzie to 1 stopien i ile macie stopni z podwórka do domu?? u nas 1 duży stopień i 1 mały.

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęć ładnych korytarzyka na razie nie mam - zrobię jak wrócę do Gdańska (od jutra rana jestem na delegacji, będę dopiero pod koniec tygodnia)

łazienek będziemy mieli 2 (te na górze), na parterze będzie tylko ubikacja (połączyliśmy salon z tym pokojem u dołu, więc na dole jest tylko salon, kuchnia i duży wiatrołap [połączenie oryginalnego wiatrołapu i kotłowni]) - dlatego u dołu nie potrzeba łazienki

 

o ile dobrze pamiętam to mamy 4 stopnie wejsciowe (3 stopnie + podest)

co do garażu to mamy trochę pozmieniane poziomy. Kotłownia została u nas połączona z wiatrołapem i mamy tam duży wiatrołap z miejscem na szafę "ala komandor" (o ile dobrze pamiętam kotłownia była niżej niż parter, ale wyżej niż garaż - u nas jest na poziomie parteru). Do garażu (znowu o ile dobrze pamiętam) mamy 3 stopnie (i kolejne ale - my na podłodze mamy az 27cm styropianu, więc mamy trochę większą różnicę poziomu niż standardowo).

 

Parter u nas wygląda w rzucie tak:

parter.jpg

Poddasze tak (pomieszczenie nr 6 to łazienka, układ ukradliśmy z Rododendronów 6 G2 [bez N] tylkko tam nie było łazienki, więc nie zaznaczona na rzucie; okno dachowe też jest przeniesione na drugą stronę [tak, że 2 są koło siebie], to z garderoby [8] jest usunięte; oczywiscie balon jest prostokątny, ale znowu - rzut kradziony z G2 bez N, w łazience na górze nie ma tego komina [jest prostokątna]; mamy też usunięty jeden balkon [ten z pokoi 4 i 5] ale mamy drzwi balkkonowe [by było dobre oświetlenie]):

pietro.jpg

 

W łazience "nad garażem" będziemy mieli tylko prysznic, w łazience na piętrze będzie prysznic i wanna

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robociznę szacujemy na jakieś 12 000 więc jakby nie patrzeć to blisko 40 000 zł wyjdzie. Co do okien dachowych to jedno będzie w garderobie, a drugie w łazience. My mamy garaż jednostanowiskowy i nie mamy tyle przestrzeni co np. qosek. Co do samego ustawienia pomieszczeń (sypialnia i garderoba) nad garażem to jeszcze nie mamy ostatecznej wersji. Instalujemy w kotłowni rekuperator i kanały powietrzne będą szły na przeciwko komina więc chyba tam zrobimy garderobę.

Co do okna narożnego to wybraliśmy jednak oryginalne rozwiązanie. Już po zrobieniu nadproży znowu wrócił pomysł narożnego, ale po rozmowie i głębszym przemyśleniu pozostaliśmy przy pierwotnej decyzji. Ja nie mogę doczekać się przeszklonego wykusza. A do końca przyszłego tygodnia będziemy mieli wylane obydwa stropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze każy Rodek jest nieco inny :)

 

QOSEK my tez zrezygnowaliśmy z tylnich balkonów ale okna pozostały - będzie tzw okno francuskie i w sumie nie wiem czy to był dobry wybor, no ale juz "po ptokach?

DANIEL no to wycena robocizny jak u nas ale chciałąbym dostać wycenę dachówki taką jak Ty a gdzie zamawiałeś? widzę Lublin wiec w sumie nie tak daleko mamy do siebie ;)

Ja osobiście uwielbiam wykusz, teraz powiększyłabym go o 0,5 metra ale wtedy zniknęła by symetria między górnymi oknami a wykuszem i dom straciłby na estetyce (tak mi się wydaje przynajmniej)

jeszcze odnośnie estetyki to nie bardzo podoba mi sie dach w Rodku, z boku jest ok , natomiast z frontu wydaje się on bardzo wysoki , duży i nie wiem czy to tak w orginalnym projekcie też jest, czy u nas ten dach taki powstał w wyniku zmian jakie nanieślismy czyli tego poszerzenia o 1m z tyłu i 1m z frontu.

 

QOSEK wyjście z wykusza macie tak jak na rzucie? z tego boku na tył domu??? jak tak to my mamy tak samo i teraz średnio mi to pasuje, przy otwartym oknie klamka uderza mi o okno z wykusza, my nie mamy jeszcze wylewek, ale pozniej trzeba będzie tam ogranicznik dać aby przy przeciągu szyby nie wybiło... teraz zrobiłabym wyjście nie z boku wykusza ale z jego frontu, tylko znowu wtedy pewnie by stół tam przeszkadzał ... noooo zawsze jest jakieś "ale"

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...