Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pewnie ze warto, mimo ze bedzie to kosztowac w granicy 14 - 18 tys. Orietowalem sie juz w temacie i duzo czytam o reku, jesli ktos ma "zlote raczki" moze sam taki zrobic to naprawde jest mozliwe, nawet na ty forum idzie znalesc odpowiedni temat. Ja w kazdym badz razie bede chcial katowe ustrojstwo zamontowac, zwlaszcza ze mam zamiar opalac gazem.

Czy ktos z Was myslal o zmianie ksztaltu schodow wejsciowych z prostokatnych na inny, np. ze sciatymi rogami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Michaell

 

Myślę, że mamy troszkę łatwiej niż REMLE, gdyż za jej zgodą możemy się na niej wzorować a jak widać dziewczyna ma gust. Wierzę, że nasze Rodo też będą piękne przecież włożymy w nie wieeeeeeeeeeeeele serca i oczywiście pracy. Pozdrowienia dla wszystkich rododendronowców.

PS. W poniedziałem składam wszystkie niezbędne dokumenty w Starostwie Powiatowym - na pozwolenie na budowę, i mam tylko nadzieję, że te 65 dni to nie zawsze ostateczny termin. Bęęęęęęęędę siebardzo uśmiechał do "pani lub pana z okienka", aby przyspieszyć ten termin - murarze czekają. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

remle dzięki wielkie za wyjaśnienia, to okno zlikwidowane o które pytałam to właśnie w tym pokoju ( tak mi się wydawało) i dzięki temu mogłaś zrobić szafę na całą ścianę. Przepraszam za namolność :D

remle i michell - przesuwaliście drzwi,żeby było symetrycznie po zlikwidowaniu okna balkonowego nad wykuszem, czy po prostu zlikwidowaliście jedno?

 

Rekuperator warto zamontować, dowiadywałam sie u wielu instalatorów, oczyszcza powietrze, odzyskuje ciepło, latem pełni rolę klimatyzacji. Do projektu dołaczony był projekt wentylacji mechanicznej firmy DOSPEL - zrobiłam wycenę - 13 500 brutto bez montażu.Cenę można jeszcze negocjować - wiadomo. Dospel jest sprawdzoną firmą na rynku jeśli chodzi o rekuperatory.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tamoka

Tak jeszcze przed zaśnięciem -czy zrobiliście w pokoju nad garażem ściankę do garderoby (proszę o zdjęcia :D ) Ja raczej zastanawiałam się nad zabudową szafą. Nie mamy jeszcze dachu i nie wiem ile będzie miejsca w garderobie.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamoka my po prostu zlikwidowaliśmy nic nie przesuwaliśmy i jest ok. Jeśli chodzi o ściankę w pokoju nad garażem my nie robiliśmy pokój jest duży i jeśli się zdecydujemy kiedyś zrobić w nim garderobę to zrobimy sobie coś na zasadzie drzwi rozsuwanych. jednym słowem można to fajnie zagospodarować bez ścianki. My nie mamy okna w tym miejscu wiec zrobienie ścianki z drzwiami na środku łączyło by się z dodatkowym oświetleniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebujemy informacji na temat w jaki sposób pozbyć się słupa nośnego który znajdzie się na "środku" salonu po likwidacji dodatkowego pokoju na dole.

Proszę o info jak jest to rozwiazane w Waszych przypadkach.

 

u nas będzie on prawdopodobnie likwidowany, przy czym architekt do tego nie jest potrzebny :lol: wystarczy kier-bud :lol: robi się w płycie wieniec, a to oznacza, że w salonie w miejscu ściany bedziesz mieć pod sufitem taką jakby belke betonową. U nas wstępnie mówił,że pójdzie 7 drucików (5 od dołu i 3 od góry-taki układ zbrojenia) o grubości 16mm i długości 6m od ściany z wykuszem do ściany wiatrołap/łazienka albo do kominka (nie pamiętam już) i analogiczne 7 drucików będzie na tym oparte od ściany południowej tarasowej (wzdłuż jak był słup) do kominka.

Narazie mamy zalane fundamenty tak jak w projekcie, a więc są 2 słupy,ale później (od chudziaka) pociągniemy tylko ten jeden, a jak po wymurowaniu ścian stwierdze,że jednak chcę tą działówke-to sie zrobi :lol:

 

chyba nie namotałam zbytnio :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze przed zaśnięciem -czy zrobiliście w pokoju nad garażem ściankę do garderoby (proszę o zdjęcia :D ) Ja raczej zastanawiałam się nad zabudową szafą. Nie mamy jeszcze dachu i nie wiem ile będzie miejsca w garderobie.

Dobranoc.

 

a ja myślę tą ścianke postawić tylko troszkę przesunąć-chcę tam mieć pralnio-suszarnie-jest to wg. mnie sensowne,ponieważ mamy 3 komin za garażem i z niego bedzie kanał wentylacyjny (przecież z prania tyle wilgoci), poza tym tyle samo schodów do noszenia prania z łazienki z góry i z dołu-kilka :lol: :lol: :lol:

a od północy zrobię garderobę z przesuwnymi drzwiami-oko dachowe zostawie-jest na półnoic, więc ciuszki nie będą płowieć a mogą się co jakis czas przewietrzyć, na środku zostanie miejsce na deskę do prasowania i biurko z komputerem :lol:

 

co prawda jak widziałam ten pokój u krutnego-to suuuper wyglądał-duuuży, 2 skosy-dla mnie najładniejszy w całym domku, ale chyba tez najzimniejszy - 3 ściany zewnętrzne i umnie na zachód-wichury, ale mam mieć duży salon na parterze, więc na guzik mi drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator warto zamontować, dowiadywałam sie u wielu instalatorów, oczyszcza powietrze, odzyskuje ciepło, latem pełni rolę klimatyzacji. Do projektu dołaczony był projekt wentylacji mechanicznej firmy DOSPEL - zrobiłam wycenę - 13 500 brutto bez montażu.Cenę można jeszcze negocjować - wiadomo. Dospel jest sprawdzoną firmą na rynku jeśli chodzi o rekuperatory.[/b]

 

tamokaale jak się robi reku to chyba nie trzeba stawiać kominów wentylacyjnych????czy tak???? ja jestem na tym etapie,że mogę jeszcze przemyśleć to i owo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz105 sorki, że się nie odzywałem wcześniej ale nie było czasu. Slyszałem jednak, że udało Ci się znaleźć naszą budowę, napisz jak wrażenia, czy masz jakieś uwagi?

Możesz zamieścić zdjęcia swojego Rodo? Bo wiesz, że niestety nie możemy się udać z rewizytą :roll:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas udało się w końcu podjąć decyzję. Salon zostanie powiększony o gabinet a słup który by pozostał po usunięciu tej ściany zostanie przesunięty w stronę środka domu i zostanie "wchłonięty" przez przedłużoną nieco ścianę która przebiega wzdłuż schodów.

Ilustruje tą sytuację poniższy rysunek.

 

http://img408.imageshack.us/img408/7066/salonzy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...