Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ALENMC pikny domek :) to ja też dzisiaj wrzucę foty naszych tujek i trawki (jeszcze nie koszonej bo ciąle rośnie) . My za tydzień jedziemy po dachówkę i będziemy czekali na montaż :)

 

Ależ macie długiiiiiii podjazd do domu - super, my mamy 5 m od drogi ;/. Chyba zgapimy od Ciebie te boczne "ściany" przy wejsciu do domu bo ciągle mam wrażenie, że tam za skromnie i deszcz będzie zacinał a u was fajnie to rozwiązaliście :)

Mogę zapytać o koszt sufitów podwieszanych?

Pozdro

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość alienmc
ALENMC pikny domek :) to ja też dzisiaj wrzucę foty naszych tujek i trawki (jeszcze nie koszonej bo ciąle rośnie) . My za tydzień jedziemy po dachówkę i będziemy czekali na montaż :)

 

Ależ macie długiiiiiii podjazd do domu - super, my mamy 5 m od drogi ;/. Chyba zgapimy od Ciebie te boczne "ściany" przy wejsciu do domu bo ciągle mam wrażenie, że tam za skromnie i deszcz będzie zacinał a u was fajnie to rozwiązaliście :)

Mogę zapytać o koszt sufitów podwieszanych?

Pozdro

 

Boczne ścianki o których mówisz zostały przez nas "zaadoptowane" na podstawie projektu:

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-rododendronach-6-wn-m502e15a4acf2e

 

Chcemy zresztą w ten sam deseń wykonać elewację i elementy wykończeniowe tj. domek będzie jasny (mleczny)

A te dwie kolumny przy wejściu obłożone płytami drewnopodobnymi.

te same płyty będą wyłożone na ścianie garażowej od podłoża do górnego okna oraz z tyłu domu

pomiędzy dwoma oknami balkonowymi (balkon francuski.

Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie w praktyce ale wizja jakaś jest :)

 

Szerokość tych słupów została dobrana tak aby po ociepleniu budynku szpara między ścianą frontową

a kolumnami pozwoliła na montaż oświetlenia (listwa led w kolumnach).

 

Jeśli zastanawiacie się nad ich wykonaniem - ważne są fundamenty.

W moim przypadku ponieważ słupki są murowane a nie wylewane - mają one taki sam fundament jak reszta budynku

(tj. dla ścian zewnętrznych).

 

Co do sufitów podwieszanych, tylko koszt robocizny bo materiał kupowałem na osobne fv:

salon 700 pln

kuchnia 1500 pln

led kuchnia (zasilanie i montaż) 150

 

montaż betonu na ścianie w salonie oraz filarów bocznych z led:

beton 480 pln

filary 380 pln

led 170 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALIENMC dzięki za zaproszenie, czasami przejeżdzamy przez Waszą miejscowość więc kto wie... :)

Mówisz, ze na te ściny trzeba fundamenty??? ja raczej tak na "chłopski rozum" wybudowalabym je już na istniejących schodach (ktorych my jeszcze nie mamy), a ten pomysł z ledami wzdłuż tych kolumn to mega pomysł - tez mi się podoba.

Cena sufitów nie przeraża ufff :)

a elewację chcemy podobną, tzn też z tymi płytami drewnianymi, tylko ja jeszcze gdzieś tam bym widziała kolor szary (okolice garażu) ale mąż woli te płyty. Natomiat u nas elewacja będzie już "wisienką na torcie" więc za dobre kilka lat no chyba ze weźmiemy kredyt. Także elewacja to odległa sprawa i być moze 100 razy zmienię zdanie.

W temacie tarasu.... chcemy przeciągnąc go na początek wykusza, ale nie wiem za bardzo czy ma to inny sens prócz tego, ze będzie fajnie wyglądało, Ile metrów szerokości ma wasz taras (tzn nie wzłuż domu tyko w głąb ogórdka) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia

 

Zdjęcia

 

Powyzej link do zdjęć, nie wiem jak wstawiacie od razu zdjęcia na forum??? kiedyś tak mogłąm przez "pokazywarkę" a teraz coś sie pozmieniało ;D

 

Zdjęcia niestety jakieś male wyszły.

Z Wykusza mamy widok na część ogrodową i na dom teściów haha (teraz tam mieszkamy) , przy płocie posadzone niedawno tuje - i oby szybko rosły !!! trawa też dopiero co wyszła i czeka jeszcze na pierwsze koszenie.

Zdjęcie salonu, powiekszonego o 1 m, dla nas jest naprawdę spory, wręcz wielki, jednak 1m sporo daje.

Następne to zdjęcia z najciekawszej wg mnie strony domu, jak widać zarówno z frontu jak i z tyłu domu niewiele jest miejsca, ale dla nas ok,

 

Pozdrawiam,

Ania i Bogdan

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

cześć rododendronowicze, jestem przed montażem schodów i balustrad schodowych. Zrobimy barierki, których nie widziałam u znajomych a które polecił mi montażysta balustrady - montaż do policzka ściany jak to ujął.. załączam poglądową fotkę, może komuś się przyda a może znaliście taki manewr.. ja cieszę się że montażysta tak zaproponował (tak samo mamy balkon zewnętrzny zrobiony- ten sam montażysta - jakby co w mazowieckiem polecę), trepy całe, łatwiej się będzie czyścić... ale zapewne nie do każdego biegu schodów? u nas wejdzie - jak będą już moje to też wrzucę.. (montaż schodów 31 czerwca.. mam nadzieję ze przyjedzie... heh - barierki w lipcu),

logout piękna elewacja - mamy podobne kolorki.. :), widzę że wykonaliście wszystkie balkony - my zdecydowaliśmy się tylko na przedni i elewacja z tyłu sporo ucierpiała... ;/

barierka schodowa do boku ściany.jpg

Edytowane przez dmagda165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vabien23 jak na razie dach jest tym elementem domu, z którego jesteśmy najbardziej zadowoleni. A na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie postawimy działówki, a później okna i całą resztę w środku.

 

Ja tez sie juz dachu nie moge doczekac... tym bardziej, ze nam ciagle wichury zrywaja pappe ;p . Ja chyba bardziej od dachowki cieszylam sie z zalozynych okien ;) My jeszcze na dachowke musimy chwile poczekac :(

 

DMAGDA165 - wrzuc wiecej zdjec :):) a czy to projekt Rodo 6N?? bo te schody takie troche u Was inaczej wygladaja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - zdjęcie takie znalazłam z tym montażem u jakiegoś innego forumowicza - to nie rodo,

ja buduję.. właściwie już wykańczam (po 4latach w końcu) rodo 10, zaglądam do tego forum bo dużo fajnych info tu znalazłam a wszystkie domy w rodo są bardzo do siebie podobne. Jeszcze takie zdjęcie wstawiam - układ schodów zbliżony, nam niestety spocznik taki jak na zdjęciu nie zmieścił się.. już niedługo pokaże swoje schody.. ;)

schody 40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dołączę swoją elewację - w słońcu piękniejsza... ;), teraz teren trochę uporządkowany jest... nie wiem czy dziś nie pokusiłabym się o domino na dachu..

za późno doczytałam na forum o balkonie - to chyba u lokmena było, balkon spartolony i blacharka też mi się nie widzi do końca, barierki mi się za to podobają (choć może z nierdzewki byłyby jeszcze lepsze?), nie wiem czy majstrzy w ogóle w projekt patrzyli jak budowali - oczywiście skucha z balkonem przy dachu dopiero wyszła.. czyli jak już się rozliczyliśmy z budowniczymi.. no nie przewidzi się wszystkiego, ale dobra, już po ptakach, także forum dobra sprawa :)

marzec 005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

to u mnie było trochę spowolnienia (ekipy wykończeniowa wypożyczona do rodziców). z nowości:

- praktycznie wszystko zacekolowane i pogruntowane

- 2 pokoje na górze pomalowane na gotowo

- cześciowo zrobiona ubikacja na dole

- łazienki na górze "rozbabrane" (jedna ma już płytki na podłodze, częściowo porobiona zabudowa, popodłączana woda, geberity, etc)

- z wyjątkiem łazienek wszystkie zabudowy KG gotowe

- wymienione drzwi zewnętrzne (na Wikędy)

- URUCHOMIONA POMPA CIEPŁA (od dzisiaj wygrzewa wylewkę)

- paparapety wewnętrzne gotowe (z wyjątkiem kuchennego)

 

Z rzeczy czekających:

- już czekają na nas podłogi i schody

- już czekają na nas drzwi

- kuchnia (zabudowa) zamówiona - będzie gotowa na koniec lipca

- wszystkie kafle już na budowie

- większość rzeczy do łazienek już na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze lepiej dachówkę, chociaż my wpierw zakładaliśmy okna, natomiast dach mieliśmy odeskowany z papą... teraz będziemy kładli dachówkę i mam stres czy okna nie zostaną uszkodzone.

Na jakie okna i dachówkę się zdecydowaliście???

 

 

QOSIEK... faktycznie zwolniliście ;) kiedy zamierzacie się wprowadzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-szego października oddajemy mieszkanie ....

spec od wykończenia mówi, że w 3 tygodnie dokończy łazienki i kafle u dołu (+ całe malowanie w środku)

potem w przeciągu 2-ch tygodni będą podłogi, schody, kuchnia

we wrześniu mamy ekipę od elewacji i podbitki

ogród (ukształtowanie skarp, etc) - mają zacząć robić za na tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze lepiej dachówkę, chociaż my wpierw zakładaliśmy okna, natomiast dach mieliśmy odeskowany z papą... teraz będziemy kładli dachówkę i mam stres czy okna nie zostaną uszkodzone.

Na jakie okna i dachówkę się zdecydowaliście???

 

 

QOSIEK... faktycznie zwolniliście ;) kiedy zamierzacie się wprowadzić???

 

Jeszcze wybor przed nami :)

 

Dlaczego maja okna uszkodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qosiek to za chwilę już będziecie mieszkać... oczywiście wrzucaj foty , czekam na kuchnię i łązienki :)

 

BRZESZCZOT boję, się, że może coś spaść i zbić szybę haha ale to pewnie tylko moja wyobraźnia za bardzo działa, natomiast jak oglądam domu w budowie to zdecydowanie najpierw zakładają dachówki a pozniej okna. My chcieliśmy przed zimą dom "zamknąć" a okna były mniejszym wydatkiem niż dachówka, dach jakoś przetrzymał zimę, chociaż ostatnie burzy i wichury poszarpały nam papę i już patrzec na to nie mogę jak mąż wchodzi na ten dach i to poprawia... będę szczęśliwa jak już położą dachówkę ;). My dalej niezdecydowani, oglądaliśmy trochę dachówek i spodobała mi się OREA 9 Koramica, pięknie wygląda, teraz zbieramy oferty, a już prawie zamówiliśmy Kapstadt z Euronitu tylko niestety "na żywo" mi się nie spodobała, także dalej się bujamy z wyborem i mam już dosyć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas na budowie:

- zostały wymurowane ścianki działowe

- zostało wykonane przyłącze energetyczne

- aktualnie rozprowadzane są przewody do rekuperacji

- jesteśmy na etapie wyboru okien, bramy garażowej i drzwi wejściowych.

 

W najbliższym czasie czeka nas:

- prace ziemne związane z podrównaniem działki i podsypaniem wokół domu

- prace hydrauliczne

- elektryka

 

vabien23 nam odradzali w jednej firmie płaską dachówkę Koramica, bo twierdzili, że ich kształt często jest daleki od ideału.

 

qosek mógłbyś napisać jaki macie zakres robót związany z pracami ziemnymi na działce i jak mniej więcej przedstawia się to kosztowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANIEL85 właśnie też slyszeliśmy, ze OREA to dosyć krzywa dachówka nawet jak na płąską... widziałam 2 dachy na żywo, jeden super a drugi widać było krzywizny, widziałam też sporo dachów Brassa Tegalit ( u nas w zasadzie tych jest bardzo duzo) i to samo , czyli dachy ładnie położone i krzywo. Trochę ryzykujemy tą płaską myśle i mam stres jak to wyjdzie ale do innej się przekonać nie mogę i nie podobają mi się dachy "tradycyjne".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...