Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

vabien23 dużo zależy też od umiejętności dekarzy. U nas jak była kładziona dachówka to też z obawami czekaliśmy na efekty, ale ostateczny widok wszystko wynagrodził. Wyszło świetnie.

Braas Tegalit jest dachówką betonową i podobno dachówki betonowe są idealnie płaskie. Z tego co wiem wynika to ze sposobu produkcji takiej dachówki.

 

A jak będziecie ją układać? Na zakładkę czy na prosto? Jak pod względem kosztowym wyszły u Was okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DANIEL 85 - Tegalita nie widziałam na żywo z bliska, natomiast już chcieliśmy kupić Kapstadt z Euronitu (tez betonowa) ale ona była mega chropowata ... no nieładna a obok niej stała ta Orea i wyglądała bosko, naprawdę świetnie... Oferta na Oreę dostaliśmy 27 tys (8%) z oknami , rynnami i materiałami do obróbki, natomiast Tegalit już 31 tys, Kapstadt 24 tys, całą reszta już mocno powyżej 30 tys... robocizne na dach mamy za ~13 tys. Obyśmy byli równie z dachu zadowoleni co Wy :):):)

Na chwilę obecną chcemy robić na mijankę a Wy jak macie?

 

Okna... mamy Winergetic Premium z Oknoplastu, obustronny orzecz, 3 szyby, we wrzesniu zeszłego roku dostaliśmy ofertę na 24-25 tys brutto z montazem ale, że bujaliśmy się z tematem do listopada to wskoczyłą w Oknoplascie jakaś promocja i te same okna dostaliśmy za 21,5 tys ale na rachunek a nie FV.. Okna są piękne, wykonanie 1 klasa, nie ma sie do czego przyczepić. Polecam w 100%, troszke teraz może żałuję, ze koloru antracyt nie wziełam no ale orzech też piękny ;) https://oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium/

 

Mogę też z czystym sumieniem polecić okna firmy WAFAM, ma je sąsiad i też super się prezentują. My na okna z Wafamu dostaliśmy ofertę 19 tyś z montażem, taką samą cenę dali nam na okna Brugmann,natomiast Drutex to koszt ok 17 tys ale tych okien nie braliśmy pod uwagę ;) i też nie polecam, chyba, ze do piwnicy

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vabien23 my kupiliśmy Braas Turmalin za 27 tys ze wszystkimi dodatkowymi gadżetami i dwoma oknami dachowymi. Gdybyście mieszkali trochę bliżej to dałbym namiar, a tak to chyba nie ma po co ;-)

Winergetic mamy wycenione na 27 tys., ale mamy w tym drzwi przesuwne w wykuszu.

Póki co najlepszą ofertę mamy z Dako i okna są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANIEL tylko my mamy 300m2 dachu (o ile dobrze jestem poinformowana ;p ) mamy podwojny garaż i poszerzony dom z obu stron o 1m a to daje sporo więcej, garaż też mamy z tylu dorownany do linii domu, no i mamy 4 okna dachowe.

My też chcieliśmy przesuwkę na taras, ale zrezygnowaliśmy ze względu na to, ze powierzchnia otwierana zmniejsza się o połowę - chociaż uważam, że to fajny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Przymierzamy się wraz z Żoną do budowy Rodo 6a. Jak wszystko dobrze pójdzie to na jesień będziemy wylewać fundamenty☺ Aktualnie jesteśmy na etapie dogrywania wszystkiego z Architektem + poszukiwania sprawdzonej ekipy budowlanej. Jesteśmy z Bielska-Białej a domek będziemy stawiać w okolicy. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre checie, juz znalezlismy Rodo 6N w najblizszej okolicy, jeden praktycznie bez zmian, a drugi tak zmieniony ze nie podobny :) My tez rodo 6A ale z paroma zmianami. Nie wiem czy na plus, zgłupiałam juz od tych ustalen. Dodalismy 0,5 metra z tyłu (wykusz wypada bardziej na srodku), kotłownia przerzucona za garaz, łazienka duza od wejscia tzn z oknem, a i zadaszylismy taras przesuwajac lukarne (nie zalezy mi na symetrii z tyłu, wyszło cos jak w tamaryszkach 4). A i schody wyprostowane (bez zabiegu - spocznik wszedł w garaz). A i scianki działowe na gorze raczej w trakcie budowy moga sie poprzesuwac bo po zmianach znikneły garderoby. Teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliśmy kształt wykuszu na prostokątny oraz dodaliśmy pół metra do salonu i kuchni. Na górze z ściankami działowymi mamy dokładnie tak samo - wyjdzie podczas budowy:p Pod koniec lipca mamy dostać gotowy projekt i wio do Starostwa składać papiery :) Mam pytanie czy posiada ktoś w miarę aktualny kosztorys SSO w celu porównania?? Pozdrawiam Edytowane przez Luxuss
Brak części tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUXUSS, JEŻYNKA - Witamy na forum :)

 

Jeżynka, Luxuss w naszym rodku jest dodany 1m od strony salonu i 1m od strony kuchni... dom wyszedł bardzo duży, pomieszczenia na parterze są idealne, natomiast na piętrze za duże. Dużo większy wyszedł też nam dach, ciekawe jak u Was będzie :) ale zmiany uważam bardzo na plus, tą dolną łazienkę z oknem teraz też bym rozważała.

 

Chwalę się !!! jutro wkracza do akcji ekipa od dachówki :):) dzisiaj przyjechały łaty, kontrłaty, rynny, okna dachowe etc. Czekamy jeszcze na dachówkę ale poki co dekarze mają co robić :)

 

Rozważa ktoś założenie żaluzji fasadowych??? nam się bardzo podobają :) bardzo , bardzo !!!!

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witajcie po krótkiej przerwie urlopowej :-)

alienmc - dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź -już pilnie studiuje Twój kosztorys :)

 

Vabien 23 - my myślimy raczej o roletach zewnętrznych chowanych podtynkowo, żeby nic nie wystawało poza elewację, ale do tego etapu to jeszcze spooooro czasu więc to tylko w sferze przyszłości, dam znać jak dom będzie wyglądał wymiarowo podczas kolejnych etapów budowy, Aktualnie zbieram opinie o firmach budowlanych w okolicy i zaczynam zbierać wstępne kosztorysy budowy w celu porównania. Dobra ekipa to podstawa nie ma co w tej kwestii odpuszczać:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

powiedzcie co zdecydowało ze wybraliscie takie a nie inne materiały budowlane? Stoimy przed wyborem z czego budowac. Opinie i porady sa rózne w otoczeniu. Porotherm,suporex, cos innego?

 

Druga sprawa, czy realne i bezpieczne jest postawienie rodka 6a od zera w 4-5 tygodni? z dachem. Tyle gwarantuje kierownik ekipy i nie wiemy czy mu zaufac, czy nie za szybko? wg projektanta-kierbuda 7-8 tyg to minimum zeby wszystko bylo technicznie poprawne. Nie chcemy zeby przez tempo cos nie tak poszło.

Dziekuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...