Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość alienmc
Beton swąją pełną wytrzymałość osiąga po 30 dniach- wylewasz go na fundamenty i strop to już masz częsciową odp. Jak dla mnie to za szybko.

 

Nie wiem czy ktoś czeka 30 dni do pełnego zawiązania betonu...

Kilka budów w życiu przeszedłem, kilka ekip z różnych stron i jak Polska długa i szeroka tak

nigdzie nie słyszałem żeby czekano dłużej jak 10-14 po wylaniu ław do rozpoczęcia murowania.

W praktyce tydzień po zalaniu - przy oczywiście sprzyjających warunkach atmosferycznych i odpowiednim

nawilżaniu - można rozpocząć murowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie wiem czy ktoś czeka 30 dni do pełnego zawiązania betonu...

Kilka budów w życiu przeszedłem, kilka ekip z różnych stron i jak Polska długa i szeroka tak

nigdzie nie słyszałem żeby czekano dłużej jak 10-14 po wylaniu ław do rozpoczęcia murowania.

W praktyce tydzień po zalaniu - przy oczywiście sprzyjających warunkach atmosferycznych i odpowiednim

nawilżaniu - można rozpocząć murowanie.

 

My czekaliśmy! :) Zarówno po fundamentach jak i po płycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich kolejnościach budowaliście dom?

Mam obecnie stan SSO

Jak ociepliliście balkony?

Nie wiem czy pomogę ;) ale my w takiej kolejności:

- dach (deska,papa), okna, instalacje elektr., dach (dachowka, rynny) - to mamy a następnie zamierzamy :

- tynki wew., podłogówka, wylewki, ocieplanie poddasza, sćianki działowe (te na piętrze), karton-gipsy, ocieplenie domu i dalej w sumie nie wiem ;) i chętnie też się dowiem ale przypuszczam, ze dalej to gładzie, płytki, kominek, sufity, schody ( u nas konstrukcja metalowa), balkony, kuchnia (meble i adg) i można mieszkać ;):):) poźniej elewacja, ogrodzenie.

Sami się chętnie dowiemy co i w jakiej kolejności :)

 

a u nas od 3 dni położona dachówka ... od razu domek lepiej sie prezentuje :) . Dodam, ze mamy dachówkę płaską Koramic Orea 9 - my polecamy, jestesmy bardzo zadowoleni, chociaz idealnie płaska to ona nie jest, natomiast na calości dachy prezetuje się bez zarzutu. Dekarze pracowali 4 tygodnie bez 2 dni, troche sie napracowali, ale trafilismy na dobra ekipę co istotne przy płaskiej dachówce

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my mieliśmy trochę w innej kolejności:

- ocieplenie zewnętrzne od razu po oknach (taśmy używane przy ciepłym montażu muszą być w miarę szybko przykryte)

- elektryka

- tynki wewnętrzne

- styropian & podłogówka & wylewki

- kominek

- ocieplenie stropu

- zabudowa K-G skosów

- a potem już równocześnie: K-G, cekole, płytki, etc

- jak już wszystko brudne jest skończone to: podłogi i drzwi i stała zabudowa (szafy, kuchnia, etc)

 

A teraz mały progress report:

- wszystko pomalowane

- podłogi leżą (u góry Quick Step Impressive u dołu Finish deska dwuwarstwowa)

- praktycznie wszystkie drzwi wewnętrzne zamontowane (z wyjątkiem drzwi na parterze - szklanych wejsciowych do salonu i drzwi do ubikacji - montaż dopiero za jakieś 4-5 tygodni)

- łazienki praktycznie ukończone (trzeba jeszcze zamontować prysznice [jeden już jest, drugi będzie dopiero za jakieś 3 tygodnie], umywalki, lustra, etc)

- zabudowa kuchni praktycznie zrobiona (muszą jeszcze poprawić jedną szufladę i jedną blendę) (bez blatu)

- balkony okafelkowane

- elewacja zewnętrzna zrobiona

- trawa posiana

- kostka położona

- większość gniazdek/włączników/etc (mam wsszystkie jak jest chwila to montuje je powoli ... )

- 2 studnie chłonne na deszczówkę (nie były planowane, ale dołożyłem, w jednej kompletnie sucho nawet to tych ulewach które ostatnio były, w drugiej woda na dnie - czyli chłoną aż za dobrze - liczyłem że będę miał czym podlewać trawę)

- system podlewania położony (jeszcze nie mam centralki i wszystkim steruję ręcznie)

 

Mamy jeszcze 5 tygodni do przeprowadzki, a zostało:

- blat w kuchni (granitowy, będzie za 2 tygodnie)

- szafki do łazienek i wiatrołapu (zamówione, pewnie za jakies 3-4 tygodnie będą)

- jednego prysznica (zamówiony)

- całości oświetlenia (na ma pomysłu na razie ... )

- barierki .....

- schody (montaż w środę)

- płytek na schodach zewnętrznych (do dzisiaj robili elewację, więc nie chciałem robić schodów)

- dokończenie podłogi w garażu (płytki są na 3/4 podłogi na razie)

- mebli ... (większość zamówiona i będzie w połowie przyszłego miesiąca)

- ogrodzenia

- rur spustowych (pewnie montaż w przyszłym tygodniu)

- listew przypodłogowych (o ile dobrze pójdzie będą w tym tygodniu, więc montaż w przyszłym .... )

- zabudowy garderoby (przy sypialni)

 

Zdjęć na razie nie mam (takie kongo, że zapominam robić). Mam tylko jedno z kamerki:

salon.jpg

(to czarne widoczne po prawej to granit dookoła kominka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

W 6 G2N (z garażem wydłużonym o 70cm i scianką kolankową podwyższoną do 100cm) wyszło mi 250m2 elewacji (i do tego nie pamiętam ile wyszło mi "tynku strukturalnego" na sam dół)

 

A to nawet dorzucę 2 zdjęcia z dzisiaj:

2016-09-09 09.18.17.jpg

2016-09-09 09.18.32.jpg

 

Jak widać elewacja już jest, schody wejściowe się robią

Barierki będą za 2-3 tygodnie

Kostka brukowa - jest

Płot - większość (130m siatki modułowej) będzie w czwartek, ładna kuta brama, furtka, etc w przyszłym roku

Trawa jest - już nawet psikałem na zielsko ;)

Lampy zewnętrzne - montuję w weekend

Taras - przyszły rok

Skarpa (na razie jest tam tylko włóknina by nie rosło zielsko) - przyszły rok

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No to prawie koniec ;)

Brakuje jakiś drobnostek w środku, trochę zabawy w garażu, ładnego płotu od frontu (z bramę przesuwaną), tarasu.

I już od miesiąca pomieszkujemy !!!

 

Parę zdjęć:

 

Zewnętrze (barierki są, trawnik jest), miejsce na bramę i taras też jest ;)

DSCN4534.jpg

 

Kuchnia (jak widać zrezygnowaliśmy ze spiżarki, za to mamy głębokie i wysokie szaffki) (uwaga - młynek do odpadków to super rzecz, ale jest wtedy mało miejsca na kosz na śmieci ...)

DSCN4500.jpg

 

Salon (tak, TV jest za mały ;) jeszcze z poprzedniego mieszkania) (kominek drogi, ale jest SUPER !) (na podłodze deska Finish, ale z tego co się orientuję teraz już jest droższa, cieńsza i ta sama klasa ma gorszą jakość):

DSCN4507.jpg

DSCN4511.jpg

DSCN4514.jpg

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrołap (zamiast kotłowni - te jaskółki na ścianach to wieszaki na kurtki ;) a do tego olbrzymia szafa .... ):

DSCN4541.jpg

 

Ubikacja dolna (zainspirowana zdjęciem z tego forum ;) (z lewej ładne białe drzwiczki maskujące wejście do graciarni pod schodami)

DSCN4537.jpg

 

 

Łazienka nad garażem (nasza, ogólnie cała część nad garażem to sypialnia + garderoba + łazienka; górne piętro to mój gabinet, pokój córki, łazienka i pokój "gościnny")

DSCN4548.jpg

 

Łazienka na piętrze

DSCN4554.jpg

 

Korytarz górny ze schodami (schody dębowe):

DSCN4561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój córki (meble VOX, całkiem fajny patent na szafki - nakładki [65zł/sztuka - trochę drogie] kompletnie zmieniające wystrój, do tego super biurko - "transformers")

DSCN4562.jpg

DSCN4566.jpg

 

Sypialnia (tylko część w której coś stoi, druga połowa jest pusta ... na drugim skosie są 2 okna dachowe)

DSCN4550.jpg

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszkamy.

W sumie odbiór był formalnością. Fakt - musiałem jeździć i uzupełniać dokumenty (brakowało oświadczenia, że rekuperacja działa, oraz że przesunięcie przyłącza wod-kan [częśći już u mnie na działce] o 1m jest zmianą nieistotną), ale zajęło to w sumie 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie (oprócz garażu) mamy podłogówkę

na górze mimo, iż wygląda jak drewno to są to panele ;) (Quick Step Impressive - już parę osób na żywo pomyliło je z drewnem)

Na dole mamy deskę 2 warstwową Finisha (przy czym od razu ostrzeżenie - parę miesięcy temu Finish "zmienił produkt". Deska straciła 1mm grubości [oczywiście z warstwy "deski" a nie podkładu], oraz "pogorszyli kategorię" [ta sama nazwa ma teraz deski gorszej jakości]). Deska jest klejona do podłogi

 

Na razie sprawdza się super (fakt - płytki szybciej się rozgrzewają, deska trochę tłumi ciepło, ale coś za coś .. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...