Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Gość 80mariusz80
Witam. Z zona tez budujemy dom w rododendronach 6. Mam prosbe mozecie pokazac mi swoje lazienki na dole???

Jeśli szukacie inspiracji, na stronie popularnego hipermarketu budowlanego z kapitałem francuskim jest forum, gdzie ludziska wklejają zdjęcia swoich nowych albo odremontowanych pomieszczeń. Można sobie pooglądać do bólu, łazienek jest ponad 9000 zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
teraz chetnie posłucham konstruktywnej krytyki lub sugestii na co jeszcze zwrocic uwage. U nas jeszcze nic nie poszlo do starostwa,ale marzenie jest zeby jesienia ruszyc, a moze i pociagnac do góry.

U mnie rododendron 6p, polecam piwnice, choćby częściowe podpiwniczenie - nie żałuję na to dzisiaj ani grosza. Garaż poszerzyliśmy o 0,5m; jest jeszcze wygodne miejsce po bokach na rowery. Mam 3 balkony, zlikwidowałbym 2 i zostawiłbym sobie tylko ten wykuszowy. Dużo kosztują, mało pożytku. Przydaje się jedynie w lecie, żona pranie wystawia. Miałem na nich wysiadywać o zachodzie słońca popijając martini - tak się w myślach odkuwałem na budowie; brakuje czasu. Może jak dzieciaki podrosną. Tyle z tych balkonów pociechy że obsypaliśmy je kwiatami jak na Bawarii, więc jak ktoś chce mieć najdroższy kwietnik... Kuchnię zamknęliśmy od salonu i dołożyliśmy jeszcze spiżarnię na drzwi "50", żona jest zadowolona (ja bym spiżarnię zlikwidował) i nie zmieniłaby tego - nie przekonuję, każdy ma inne podejście i upodobania. Zlikwidowaliśmy gabinet w salonie, jest jeden wielki pokój (dziś wydaje się mały ^^) w którym spotykamy się często i gęsto w gronie rodzinnym, tutaj jak najbardziej przydała się nam przestrzeń. Mały jest trochę przedpokój (wiatrołap), poszerzyłbym go kosztem tej spiżarni. Ścianka kolankowa podwyższona o 0,5m - do wyboru, albo praktyczniejsze, bardziej ustawne poddasze kosztem estetyki bryły budynku albo ładna bryła i ciasno pod skosami. Swoją drogą gdybym miał budować drugi raz, nie zdecydowałbym się na ten projekt. Wybrałbym projekt domu piętrowego, z normalnymi pokojami na górze lub z użytkowym poddaszem, ale bardziej rozciągnięty, z większą ilością pokojów na parterze. Pod uwagę weźcie ile macie lat, czy "wymieszkacie" ten dom, czy warto coś zmieniać pod kątem Waszej starości, ile macie dzieci, ile gości na imprezach i jak często, czy wszyscy będziecie mieć pokoje na poddaszu i takie tam różne myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
W jakich kolejnościach budowaliście dom?

Mam obecnie stan SSO

Jak ociepliliście balkony?

Jak SSO to teraz musisz kupić okna żeby wyjść na SSZ ; ) Na poważnie to ja miałem po oknach kładzioną instalację wodno-kanalizacyjną, po niej elektryka, następnie: tynki, izolacja pozioma/podłogówka/podejścia do grzejników/kotłownia, wylewki, ocieplanie poddasza/sucha zabudowa a na koniec hulaj dusza, co chcesz - panele, stolarka, płytki. Balkony - ocieplałem tylko wykuszowy, pozostałe dwa olałem. Wykuszowy mi przeciekał (w stanie SSZ), kapało do środka salonu przy ulewnych deszczach. Ten balkon zrobiłem wg następującej kolejności: masa hydroizolacyjna na bazie bitumenu, wylewka ze spadkiem 2%, folia gruba budowlana atestowana, styrodur chyba 5cm, na to znowu folia, wylewka zbrojona, masa hydroizolacyjna pod płytki (Mapelastic) no i glazura. Od czoła glazura. Rynien brak, wysunięte są kapinosy. Na razie mam spokój, od momentu zrobienia minęło 5 lat. Aha, na styku płyta-ściana wstawione zostały taśmy hydroizolacyjne x2.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Podoba mi się bardzo taras, myślałem o czymś podobnym : ) To Kostbet marago?

W te dziury wstawisz jakieś drzewka?

 

Kostbet Albena - kolor Marago

http://kostbet.pl/produkt/albena/

 

do tego zakończony jest kamieniem - palisada łupana

http://kostbet.pl/produkt/palisada-lupana-2/

 

no i schody - to też kamień łupany.

 

A co do dziur - otworów to tak - na wiosnę wsadzamy w nie drzewka. to są takie donice 50 x 50

drzewka - z racji systemu korzennego nie mogą być za duże.

Najprawdopodobniej stanie na bonsai

bonsai-bonsai-ogrodowe-ogrod-japonski-jalowce-3590526522.jpg

 

w donicach mam tez puszczony kabelek pod oświetlenie, planuje ledy od dołu - podświetlające drzewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
U mnie rododendron 6p, polecam piwnice, choćby częściowe podpiwniczenie - nie żałuję na to dzisiaj ani grosza. Garaż poszerzyliśmy o 0,5m; jest jeszcze wygodne miejsce po bokach na rowery. Mam 3 balkony, zlikwidowałbym 2 i zostawiłbym sobie tylko ten wykuszowy. Dużo kosztują, mało pożytku. Przydaje się jedynie w lecie, żona pranie wystawia. Miałem na nich wysiadywać o zachodzie słońca popijając martini - tak się w myślach odkuwałem na budowie; brakuje czasu. Może jak dzieciaki podrosną. Tyle z tych balkonów pociechy że obsypaliśmy je kwiatami jak na Bawarii, więc jak ktoś chce mieć najdroższy kwietnik... Kuchnię zamknęliśmy od salonu i dołożyliśmy jeszcze spiżarnię na drzwi "50", żona jest zadowolona (ja bym spiżarnię zlikwidował) i nie zmieniłaby tego - nie przekonuję, każdy ma inne podejście i upodobania. Zlikwidowaliśmy gabinet w salonie, jest jeden wielki pokój (dziś wydaje się mały ^^) w którym spotykamy się często i gęsto w gronie rodzinnym, tutaj jak najbardziej przydała się nam przestrzeń. Mały jest trochę przedpokój (wiatrołap), poszerzyłbym go kosztem tej spiżarni. Ścianka kolankowa podwyższona o 0,5m - do wyboru, albo praktyczniejsze, bardziej ustawne poddasze kosztem estetyki bryły budynku albo ładna bryła i ciasno pod skosami. Swoją drogą gdybym miał budować drugi raz, nie zdecydowałbym się na ten projekt. Wybrałbym projekt domu piętrowego, z normalnymi pokojami na górze lub z użytkowym poddaszem, ale bardziej rozciągnięty, z większą ilością pokojów na parterze. Pod uwagę weźcie ile macie lat, czy "wymieszkacie" ten dom, czy warto coś zmieniać pod kątem Waszej starości, ile macie dzieci, ile gości na imprezach i jak często, czy wszyscy będziecie mieć pokoje na poddaszu i takie tam różne myśli.

 

 

- brak gabinetu na dole

- łazienka dolna ma ścianę pod schodami ale na środku - tj, połowa schodów jest w salonie a od spocznika w górę w łazience

- idealnie wielkością mi pasuje taka łazienka - jest miejsce na prysznic (tzn ściankę szklaną i opływ liniowy); kibelek i drobne szafki.

- salon = ze względu na brak gabinetu jest prostokątem; trzeba mieć na uwadze odpowiedni dobór mebli;

np. jak ktoś lubi dupne narożniki to będzie miał problem go ustawić.

- wykusz - tylko z oknami do podłogi; bardzo ładnie wygląda (rzecz gustu); wpuszcza ogromne ilości światła do środka ( przy odpowiednim ustawieniu

domu do kierunków świata)

- kuchnia; bez spiżarki, powiększono tym samym wiatrołap (o jakieś 35-40 cm) i samą kuchnię

- spiżarka w miejscu kotłowni; kotłownia w wydzielonym pomieszczeniu za garażem - piec gazowy

- sam garaż - poszerzony o 60 cm (brama równe 3m)

- w kuchni okno naroże 2x metr na metr.

- na górze; zlikwidowano moim zdaniem zbędne drugie wyjście na balkon z jednej z sypialni

- same sypialnie mają zmieniony układ - ściana oddzielające dwie z nich jest przesunięta o jakieś pół metra; tak że

powstało miejsce na zabudowę wielkiej garderoby wzdłuż ściany - tam gdzie komin idzie.

- w pomieszczeniu nad garażem wydzielono pralnio - suszarnio - graciarnie

- dom wyposażono w odkrzacz centralny

- rozprowadzenie powietrza (DGP) w górnych pomieszczeniach

- wszystkie górne pomieszczenia mają wentylację (system odciągów został tak zrobiony że jest wyjście na każdą stronę domu (przy szczytach dachu)

- dolna łazienka wyposażona w odciąg mechaniczny - wentylator dalap 100 quiet; umieszczony na stryszku.

ssie aż miło; przy tym prawie nie słyszalny

- ściana kolankowa podniesiona ale tylko o jeden pustak

- balkon z tyłu usunięty; zostały okna balkonowe dla lepszego efektu oraz większej ilości światła

- dół cały ogrzewany podłogówką

- wylewka anhydrytowa; ogromna różnica w stosunku do betonowej jeśli chodzi o czas reakcji na zadaną zmianę temperatury

- kominek, a właściwie komin na dole - pozostał nie zabudowany z żadnej strony ścianą; można się ganiać ;)

- zwróć uwagę na wysokość pomieszczeń, jak lubisz sufity podwieszane to trzeba zwiększyć "prześwit" na dole żeby jakoś wyglądało

- drzwi tarasowe - jeśli chcesz mieć wyjście przesuwne; standardowa szerokość otworu drzwiowego będzie zbyt mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Kostbet Albena - kolor Marago

http://kostbet.pl/produkt/albena/

do tego zakończony jest kamieniem - palisada łupana

http://kostbet.pl/produkt/palisada-lupana-2/

no i schody - to też kamień łupany.

A co do dziur - otworów to tak - na wiosnę wsadzamy w nie drzewka. to są takie donice 50 x 50

drzewka - z racji systemu korzennego nie mogą być za duże.

Najprawdopodobniej stanie na bonsai

[ATTACH=CONFIG]374522[/ATTACH]

w donicach mam tez puszczony kabelek pod oświetlenie, planuje ledy od dołu - podświetlające drzewka.

 

Świetny pomysł, gratulacje. Poproszę o zdjęcia jak skończycie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...