Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KiMW "Poszło 50 - słownie "pięćdziesiąt" - wywrotek ziemi po 16m3 każda, żeby fundament nie wystawał 1,5 metra nad powierzchnię, a gdy kupowaliśmy działkę, wydawała się być równa i bez wyraźnego spadku"

 

u mnie bedzie podobnie :roll: niby 10% spadku i to po szerokosci domu, ale od południa fundament na 1,6m , a o wschodu (wykusz) 1,2m trzeba obsypoać na taras :roll:

nie umiem umieszczać zdjęć, ale jestem na podobnym etapie-na dniach (może nawet jutro) zaczniemy szalować garaż-po tygodniu murowania wszystkih ścian nośnych+zalane nadproża :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie załatwić sobie ziemię taką "brudną" mocno przemieszaną z piaskiem. Tańsza jest, a pod taras idealna. U nas wywrotka kosztuje 80 zł.

Samą ziemię taką ładną bez gliny i kamieni natomiast to ciężko załatwić żeby nie przepłacić.

 

Kama jak już się posługujesz językiem obcym to rób to proszę bez błędów.

 

i jeszcze o tym ogrzewaniu:

http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/ogrzewanie-podlogowe.php

http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejnikowe_,6384_19170.htm

http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/temperatura-podlogi,6384_5093.htm

zainteresowany, szukałem co z tymi rękami ;) - w każdym razie warto przeczytać przed zdecydowaniem się na określony typ ogrzewania. Bo każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazł się ekspert w każdej dziedzinie:)czytając twoje wypowiedzi,przemądrzałe uwagi słabo sie robi..

i co ja mam teraz wklejac linki z artykulami popierajacymi ogrzewanie podłogowe?w kazdej dziedzinie znajda sie przeciwnicy jak i zwolennicy dlatego moze darujmy sobie tą walkę ,kazdy zrobi jak bedzie uwazał za stosowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga to ja jestem ciekawa ile u nas sobie policzą

kama nie mamy pojęcia tak daleko nie doszliśmy ale zastanawiamy się nad podłogowym

piotr

1. różni się

2. część kupowaliśmy sami a cześć oni jeździli i przywozili

3. nie mam pojęcia co to

4. duże

5 nie mam zdania

KiMW czyżby ytong czy inne białe coś? A bałagan piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie załatwić sobie ziemię taką "brudną" mocno przemieszaną z piaskiem. Tańsza jest, a pod taras idealna. U nas wywrotka kosztuje 80 zł.

Samą ziemię taką ładną bez gliny i kamieni natomiast to ciężko załatwić żeby nie przepłacić.

 

u nas wywrotka takiej brudnej ziemi kosztuje 400zł :o :o najtaniej udało się znaleźć za 200zł. przywoziliśmy ich 11 na zasypanie fundamentów. więc myślę, że może komuś w okolicy z piwnic zostanie trochę ziemi i przewizie jej do nas 8)

mój brat przewoził z budowy 3 domy dalej ziemię-glinę-za free, tylko się umordował przy tym :roll:

mieszkasz w taniej oklicy, Kraków to nie to samo niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25ja też mam ponad 30m do kanalizacji (która jest w trakcie realizacji-i ze 2 lata jeszcze zapewne będzie :roll: ), ale nie sądzę,że przyłacz to aż takie koszta. my robimy tak-ciągniemy rury do ogrodzenia, bo tuż przy drodze będzie szambo (narazie wirtualne) a wepniemy się jak kanaliza będzie. 3m rura 160mm do kanalizy kosztuje ok. 45zł. godzina pracy koparki 85zł. (myślę, że max 2h kopania) i jeszcze komuś dać za protokół końcowy coś, no i projekcik jakieś 300zł. a traz przelicz sobie na spokojnie... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy domów w rododendronach 6 G2

 

Jeżeli są takie możliwości to bardzo proszę umieśćcie na forum zdjęcie drzwi do garażu, bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy one są takie małe czy majster coś schrzanił..???? Czy schody są tylko w garażu, czy jeden jest już w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela82 za piach do zasypania fundamentów płaciliśmy po 270 PLN za wywrotkę, poszło tak jak u Ciebie 11 wywrotek. Trochę drogo, ale fundamentu nie możesz zasypać byle czym, tzn. nie może tam być ziemi ornej ani innych zanieczyszczeń organicznych, żeby Ci później nie zachodziły procesy gnilne w fundamencie pod domem. W tym wypadku nie mogę się zgodzić z La-bruijta, że można do tego użyć byle jakiej ziemi. :-?

Do obsypania działki użyliśmy ziemi z wykopów - glina przemieszana ze żwirem. Płaciliśmy 100 PLN/wywrotka i tej ziemi poszło nam właśnie 50 wywrotek.:( Jeżeli możesz to zbierz ziemie uprawną z działki zanim zaczniesz zasypywać - przyda Ci się później do obsypania całości z wierzchu i nie będziesz musiała później szukać ziemi uprawnej, bo z nią tak jak to już było powiedziane jest problem.

Żeby znaleźć ziemię w rozsądnej cenie musisz pytać, może kierowców którzy Ci przyworzą żwir czy materiały, możesz też podzwonić po firmach, które świadczą usługi typu wykopy. Często jest tak, że oni nie mają co z taką ziemią zrobić i też szukają kogoś kto ją od nich zabierze. :) Jak będziesz mieć szczęście to możesz znaleźć nawet taniej niż 100 PLN za wywrotkę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundamenty najlepiej zasypać piaskiem. natomiast pod taras to taka brudna ziemia wystarczy. A z tym szczęściem to prawda :) jak się dobrze trafi to tanio można kupić dobrą ziemię. Kolega niedawno zastał wywrotkę co wywoziła ziemię do lasu bo nie mieli co nią zrobić. Mówi do kierowcy: to wysyp kolego to u mnie; kierowca wtedy: za 200 zł czemu nie; kolega: to wywozicie do lasu za darmo przecież; i tak po wymianie zdań doszli do ugody na 80 zł za auto.

ja płaciłem 150 za auto ale ta ziemia to też nie rewelacja. jedno auto przywiozą ładnej ziemi, a drugie gliny- cwaniaki. jak ich przegoniłem to na drugi dzień zajechali z lepszą. na razie mam jakieś 20 aut do rozplantowania - ale to mało. drugie tyle by się zdało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela82 za piach do zasypania fundamentów płaciliśmy po 270 PLN za wywrotkę, poszło tak jak u Ciebie 11 wywrotek. Trochę drogo, ale fundamentu nie możesz zasypać byle czym, tzn. nie może tam być ziemi ornej ani innych zanieczyszczeń organicznych, żeby Ci później nie zachodziły procesy gnilne w fundamencie pod domem. W tym wypadku nie mogę się zgodzić z La-bruijta, że można do tego użyć byle jakiej ziemi. :-?

Do obsypania działki użyliśmy ziemi z wykopów - glina przemieszana ze żwirem. Płaciliśmy 100 PLN/wywrotka i tej ziemi poszło nam właśnie 50 wywrotek.:( Jeżeli możesz to zbierz ziemie uprawną z działki zanim zaczniesz zasypywać - przyda Ci się później do obsypania całości z wierzchu i nie będziesz musiała później szukać ziemi uprawnej, bo z nią tak jak to już było powiedziane jest problem.

Żeby znaleźć ziemię w rozsądnej cenie musisz pytać, może kierowców którzy Ci przyworzą żwir czy materiały, możesz też podzwonić po firmach, które świadczą usługi typu wykopy. Często jest tak, że oni nie mają co z taką ziemią zrobić i też szukają kogoś kto ją od nich zabierze. :) Jak będziesz mieć szczęście to możesz znaleźć nawet taniej niż 100 PLN za wywrotkę. :wink:

 

teraz to już nie bardzo mam co ściągnąć :roll: ok 15 arów działki mam przysypane ziemią spodnią-gliną, bo najpierw wykorytowaliśmy drogę 40m długą 4m szeroką i 60cm głęboką, ziemia była na fałdach z boku, później 2 koparka rozciągnęła ją po działce, żeby było jak tyczyć budynek (o przewiezieniu w 1 miejsce nie było mowy-po 2 tyg.deszczu koparki pływały)

później kupa ziemi z kopania pod fundamenty i ławy została zużyta do obsypania budynku, bo mamy od razu położoną izolacje-styrodur i żeby tego nie zerwało, od południa obsypane są fundamenty na wysokość 1,6m,ale tylko 1,5-2m szerokości, a pod taras to za mało, od wschodu (wykusz) potrzebne będą np. stemple ok 3,5m do szalowania balkonu, bo ziemi brak :roll: a na reszcie działki składowane były kupy z piachem zasypowym, no i jest jeszcze 40m*2m pasek z trawą, ale zostawiony do ciągnięcia przyłączy, więc też ulegnie zniszczeniu :roll: poza tym przed wykuszem mamy jeszcze taką dziuuurę do zasypania-w dniu zasypywania okazało się,że braknie piachu zasypowego, przyjechała ciężarówka z przyczepą i to za mało, więc koparkowy ściągnął wierzchnią warstwę-ok.40cm. i wybierał z dołu glinę do zasypania garażu, a teraz ekipa wrzuca tam cały gruz :roll:

ogólnie działka nie wygląda strasznie, ale zielonej trawki na niej brak, tylko ziemia i koleiny :roll: od południa gdzie nadsypiemy wysoki taras mam 10m do sąsiada,ale składowany był tam materiał-pustaki-i z trawki nici.

nie jest tak źle-zawsze mogę ściągnąć troszkę z wierzchniej warswy z działki z tyłu-sad, w końcu ma 200m długości 8) tylko wtedy zostałyby koleiny na pasach pomiędzy drzewami i kosiarka mogłaby mieć problem-zbieraja tam siano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy domów w rododendronach 6 G2

 

Jeżeli są takie możliwości to bardzo proszę umieśćcie na forum zdjęcie drzwi do garażu, bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy one są takie małe czy majster coś schrzanił..???? Czy schody są tylko w garażu, czy jeden jest już w pomieszczeniu

 

co prawda nie buduje G2 tylko z 1garażem-ale to jest to samo. prawda-powinien być 1 schodek z wiotrołapu do kotłowni gazowej (nasz majster nie zauważył tego :o ) i dwa później do garażu. zalalismy chdziak na równo cały parter, wiec z 1 schodka nici,ale majster wykombinował, że zrobi 2 do garażu, z tym, że 1 będzie taki dłuższy(czyt. szerszy) jakby spocznik i na nim będą drzwi, a 2 normalny tzn. taki z zejściem na wprost i w bok (na tył garażu-kotłownia węglowa) i myślę,że będzie ok :lol: :lol: :lol:

 

drzwi do garażu powinny być typowej wysokości-my zalewamy płyte jutro, ale nie umiem zamieszczać fotek :( :( aha a wogóle garaż będziemy mieć na 2,45m (parter na 2,8m),ale drzwi zostają takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lussy popatrz na projekt, zmierz je i zobaczysz czy zrobili ok :lol: tak samo schodek-powinien byc zaznaczony-trójkącik do góry nogami i obok cyferka: -0,19 :D

 

mam pytanie do tych co mają komin gazowy-czy wkład nierdzewny wkładaliście w trakcie budowy, czy wpuszczaliście od góry z dachu po postawieniu komina? mój kierbud strasznie upiera sie przy 2 opcji (może chce pokryć koszta helikoptera 8) )a nsz majster zawsze wkładał od razu, bo od zprawy nierdzewka izolowana jest przeciez wełną-wkurza mnie strasznie ten kierbud :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! Długo mnie tu nie było, bo nic się nie działo poza cała masą papierów :-? ale teraz wróciłam się pochwalić, no to sie zaczęło :D MAM JUŻ FUNDAMENTY!!! :lol: :lol: :lol: Jak tylo nauczę się "wprowadzać" zdjęcia do komputera ( no, są jeszcze tacy co nie potrafią :roll: :lol: ), to umieszczę co nieco na forum . Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! Długo mnie tu nie było, bo nic się nie działo poza cała masą papierów :-? ale teraz wróciłam się pochwalić, no to sie zaczęło :D MAM JUŻ FUNDAMENTY!!! :lol: :lol: :lol: Jak tylo nauczę się "wprowadzać" zdjęcia do komputera ( no, są jeszcze tacy co nie potrafią :roll: :lol: ), to umieszczę co nieco na forum . Pozdrawiam wszystkich.

taka informacja bez zdjęć wstyd i hańba :p

 

a co do wprowadzania aparat ma przeważnie kabelek lub kartę i dzięki temu zdjęcia dostają się do komputera potem dodajesz zdjęcie np przez fotosika i pobierasz kody na forum (miniaturkę lub pełny rozmiar) zaznaczasz obszar linku (ctrl +A) kopiujesz ctrl +C otwierasz okno wypowiedzi na forum i wklejasz ctrl + V

"+" oznacza jednoczesne naciśniecie klawisza

no to czekamy na fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela:

a musicie tą ziemię teraz plantować? jak się ją rusza to później błoto okropne się robi, czasami to przejechać się nie da. może warto poczekać do końca budowy i wtedy ładnie wyrównac działkę. U nas wokół domu leży jakieś 20 wilkich kopek ziemii (już nawet porosły trawskiem).

a co do komina to my mamy inny patent: komin jest murowany z cegły a w środku mamy wsadzoną okrągłą rurę z kamionki (one są używane bodajże do kanalizacji). Wymaga to większego fachu u murarza ale taką kamionkę to nic nie ruszy w przyszłości. natomiast dojście pieca z kotłowni do tej kamionki jest już z nierdzewki (chyba 0,7 m poszło).

Jak chcesz zdjecia to cofnij się do 16 str forum i u Michel bardzo dobrze taką rurę wystającą z komina widać.

To trochę tańsze rozwiązanie bo nierdzewka to okropnie droga jest.

a co do tego schodka z garażu do kotłowni i z kotłowni do domu to trzeba by się gazowników wypytać. Jeśli Lucy planujecie tam kotłownię to raczej jest on niezbędny ze względu na kubaturę i coś tam z cyrkualcją związane. dlatego kotłownia jest obniżona względem domu. Tam na dole w kotłowni ma być też kratka na zewnątrz wybita (bodajże 20X20). Jeśli tam ma być kotłownia z gazem to dopilnujcie sprawy bo mogą być kłopoty.

I moja rada Angela: wywal tego majstra skoro przeoczył taki drobny "szczegół". jest spore prawdopodobieństwo, że przeoczy jeszcze kilka. zwłaszcza jak przerzuci stronę na rzut parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...